CZK/€ 25.425 -0,14%

CZK/$ 23.531 -0,41%

CZK/£ 29.689 -0,34%

CZK/CHF 26.703 -0,46%

26. 02. 2019

0 komentářů

Subjekty:

ČESKÁ POJIŠŤOVNA JAKO JEDINÁ NABÍZÍ POJIŠTĚNÍ POMOCI OBĚTEM NÁSILÍ

 

Česká pojišťovna přichází s unikátní novinkou – s pojištěním pomoci obětem násilí. A nabízí ho na rok jako benefit v ceně životního pojištění. V případě, že se pojištěný stane obětí násilného trestného činu, pojišťovna mu vyplatí jednorázovou částku 30 000 Kč. Pojistné plnění tak lze použít například na náhradu škody, která poškozenému vznikla. K nahlášení pojistné události stačí pouze usnesení a protokol Policie ČR.

Loading 

Pro oběti násilných trestných činů znamenají podobné události samozřejmě velké trauma. Bývají ale také spojeny s finanční škodou. Typickými případy jsou loupežná přepadení. Oběť v takovém případě přijde o osobní věci, jakými jsou kabelky, tašky, peněženky, mobilní telefony apod. Pojištění tak pomůže tuto vzniklou škodu nahradit. Pojistné plnění však může pojištěný využít i na cokoliv jiného. Česká pojišťovna sjednanou částku vyplatí v plné výši bez ohledu na to, jaká škoda oběti vznikla. Pojistné plnění vyplatí pojišťovna i opakovaně. Máte-li smůlu a stanete se obětí trestného činu vícekrát za rok, prostředky obdržíte po každé takové události. Jedinou výjimkou je domácí násilí, tam je z pojištění možné plnit pouze jednou.

Jednorázové pojistné plnění ve výši 30 000 Kč vyplatí pojišťovna na základě předloženého protokolu Policie ČR, ze kterého bude zřejmé, že se pojištěný stal obětí násilného trestného činu. Za násilný trestný čin se v tomto případě považuje například loupežné přepadení, přepadení, úmyslné ublížení na zdraví či domácí násilí. Navíc pojišťovna vyplatí pojistné plnění i za trestný čin ve stadiu pokusu, a to opět na základě předložení protokolu Policie ČR.

Benefit ve formě pojištění pomoci obětem je určen všem, kteří si v období od 1. 3. 2019 do 31. 5. 2019 sjednají životní pojištění Můj život 2. Vztahuje se na každého pojištěného na smlouvě, tedy i na děti. Automaticky ho obdrží každý pojištěný na smlouvě. Pojistná ochrana se vztahuje na území ČR.

Pozn. Ze statistik PČR ke konci roku 2018 vyplývá, že z celkem více než 190 tisíc kriminálních činů po celé České republice, evidovala PČR 13 553 případů násilné kriminality. Téměř polovinu tvoří loupeže a úmyslné ublížení na zdraví. 
Zdroj : https://www.policie.cz/clanek/statisticke-prehledy-kriminality-za-rok-2018.aspx

REKLAMA

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Spoluúčast na havarijním pojištění si dobře spočítejte. Škoda vás může vyjít draho

Ke každému vozidlu je dobré mít i havarijní pojištění. Jak se ale orientovat v pojistkách a jaký vliv na naše rozhodnutí bude mít spoluúčast při sjednané smlouvě? Spoluúčast na škodní události je dvojsečným nástrojem pro mnoho pojišťoven. Na jednu stranu tu máme podstatně levnější havarijní pojištění, na straně druhé ale leží nemožnost hlášení drobné škody.

Text: Jan Lukeš

27. 08. 2015

Jiří Fialka: Lidem stále více záleží na krytí životních rizik

Na investiční životní pojištění padla tvrdší regulace. ČNB ho zakazuje prodávat „na spoření“, ČAP se dohodla na informační otevřenosti a ministerstvo financí zpřísňuje daňové zvýhodnění. Jak tato opatření dopadnou na pojišťovny a jejich klienty? Odpovídá Jiří Fialka, člen představenstva České pojišťovny odpovědný za životní pojištění.

Text: Petr Zámečník

14. 11. 2014


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *