Pátek 23. dubna. Svátek má Vojtěch.

Česká národní banka potvrdila pokutu ZFP akademii

ČNB potvrdila své rozhodnutí z letošního dubna a uložila ZFP akaedmii pokutu ve výši dvou miliónů korun. Společnost totiž porušila zákon o pojišťovacích zprostředkovatelích.

Od ledna 2009 do května 2011 ZFP akademie vyžadovala od lidí, kteří pro ni měli v pozicích obchodních zástupců zprostředkovávat pojistné smlouvy třetím osobám, uzavření tzv. Kombinace finančních produktů. Kombinace se skládla z   investičního životního pojištění, penzijního připojištění, stavebního spoření a kapitálového životního pojištění.

ZFP akademie tedy vyžadovala od svých zprostředkovatelů složení vstupního poplatku jako nutnou podmínku nezbytnou pro výplatu příštích odměn za tuto zprostředkovatelskou činnost. Tím právě došlo k porušení zákona.

Pokutu ve výši dvou milionů korun musí ZFP zaplatit do 30 dnů od nabytí právní moci. Další odvolání již není možné.

Zdroj: opojisteni.cz

 

2 komentáře: “Česká národní banka potvrdila pokutu ZFP akademii”

  1. neporadce napsal:

    Pardon, ale to je stejné jako by mi ČNB udělila pokutu 20,– Kč, taky by mě to odradilo, opravdu …

  2. Marie Bláhová, K2 Finance napsal:

    Ano, to je přesně ono – nehleďme na to, zda daný produkt potřebujete a zda má pro Vás smysl, prostě si ho musíte uzavřít… Nechápu, že se tato firma pak prezentuje jako ta, která vzdělává své klienty… Ach jo… Existují dva přístupy k lidem ve finančním poradenství – najít blbce, který podepíše cokoliv a pak se modlit, ať platí aspoň chvíli, nebo pracovat s lidmi tak, aby si uměli dát 1+1 dohromady a opravdu s nimi pracovat na jejich finanční gramotnosti. Jednou z výhod druhého přístupu je to, že téměř nedochází ke stornům smluv, protože smysluplná a etická spolupráce je dlouhodobá a přivede Vám řadu dalších klientů…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.