Pátek 16. dubna. Svátek má Irena.

Češi ode dneška mohou používat Apple Pay

BankyInvestice 19.02.2019 | 10:35 0 Komentářů

Řada platebních systémů v České republice se rozšířila o Apple Pay.  Služba nahrazuje mobilní platby. Jde o jednoduchý způsob, jak platit rychle a pohodlně na zařízeních iPhone a Apple Watch. Apple Pay je možné využívat na 210 tisíci prodejních místech s bezkontaktními platebními terminály v České republice.

Bezpečnost a soukromí je prý zajištěno. Podle společnosti VISA nejsou čísla debetních a kreditních karet při placení s Apple Pay ukládány do zařízení, ani do serveru Applu. Je vygenerováno jedinečné číslo, které je bezpečně uložené v secure elementu daného zařízení. Každá transakce je pak ověřena jednorázovým bezpečnostním kódem.

Jsme nadšení, že držitelé karet Visa v Česku mohou ode dneška jednoduše a bezpečně platit prostřednictvím Apple Pay v mobilním telefonu. Používání služby Apple Pay je bezpečnější a mnohem rychlejší než hledání peněženky a vytahování karty,“ říká Marcel Gajdoš, generální ředitel Visa pro Českou republiku a Slovensko.

Společnost Mastercard uvedla, že Apple Pay mohou využívat držitelé platebních karet od Air Bank, J&T Banky, Komerční banky, mBank, Monety Money Bank, stravenkové společnosti Edenred a fintechové Twisto.

Podle společnosti VISA tento platební systém mohou používat i klienti České spořitelny.

„Dnes se společností Apple a partnery spouštíme jedinečnou platební službu Apple Pay. V České republice je přes 90 procent vydaných platebních karet bezkontaktních a více než tři čtvrtiny platebních terminálů tuto technologii podporují. Čeští spotřebitelé jsou velice otevření technologickým inovacím, proto věříme, že velmi pozitivně přijmou i další novinky v oblasti mobilních plateb. Velkou výhodou Apple Pay je rychlost a pohodlí, a stejně tak i bezpečnost transakcí, kterou zajišťuje tokenizační technologie Mastercard – ta umožňuje bezpečně propojit mobilní zařízení s platební kartou,“ uvedl Luděk Slouka, ředitel rozvoje produktů a inovací Mastercard pro Českou republiku, Slovensko a Rakousko.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.