CZK/€ 24.380 +0,14%

CZK/$ 23.706 +0,67%

CZK/£ 28.780 -0,02%

CZK/CHF 25.162 +0,38%

22. 10. 2018

0 komentářů

Pomocí Apple Pay v České republice zaplatíte už v únoru 2019

 

Dlouho očekávaná možnost placení pomocí iPhone nebo AppleWatch konečně míří do Česka. Platba Apple Pay by měla být v ČR k dispozici už začátkem příštího roku. Banky jsou prý přepraveny a údajně se ladí jen detaily. 

Apple chce službu spustit nejdřív v Německu, pak teprve přijdou na řadu ostatní země. Již v červenci oznámila příchod své platební služby do Německa kalifornská firma. Jenže k realizaci by mělo dojít až v listopadu.

České banky jsou prý na službu připraveny. „Se společností Apple intenzivně jednáme a máme ambici být mezi prvními bankami, které Apple Pay nabídnou klientům v České republice,“ řekl mluvčí České spořitelny Lukáš Kropík.

Apple Pay funguje v bezmála třech desítkách zemích. V posledním roce se tento druh placení rozšířil také po Evropě. Mobilním telefonem jako s bezkontaktní kartou je prozatím možné platit českých obchodníků pouze s operačním systémem Android díky aplikaci Google Pay.
Zdroj : CzechCrunch.cz; seznamzpravy.cz

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Technologické akcie a iPhone

Technologické akcie a čekání na nový iPhone

Apple před několika dny představil některé nové produkty, na akciích firmy se to ovšem prakticky neprojevilo. Podle odborníků to ale není proto, že by globální technologická firma veřejnost a zákazníky zklamala. Celý technologický segment ale zažívá turbulentní období.

Text: Karel Pučelík

22. 09. 2020


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.