Čtvrtek 21. října. Svátek má Brigita.

Ceny pohonných hmot stále rostou a budou nejspíš ještě vyšší

Investice 06.09.2018 | 17:11 0 Komentářů

Ve srovnání s minulým týdnem ceny pohonných hmot opět vzrostly.  Benzin Natural 95 v průměru zdražil o devět haléřů na 33,48 Kč/l, nafta pak o deset haléřů na 32,60 Kč/l. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny pohonných hmot sleduje.

Nejvyšší ceny pohonných hmot jsou stále v Praze, kde za benzin lidé zaplatí více jak 34 korun. Litr nafty pak v hlavním městě stojí v průměru 33,62 Kč. Nad 33 korun se průměrná cena nafty dostala jen na Vysočině.

Ceny pohonných hmot nadále porostou

Odborníci očekávají, že ceny pohonných hmot se ještě zvýší zhruba o 15 haléřů za litr. „Český trh totiž ještě plně nezohlednil zdražení ropy na světových trzích z konce srpna. Zdražování pohonných hmot do určité míry tlumí posilující koruna vůči dolaru. Nutno však říci, že to bylo posílení z více než ročních minim koruny v porovnání s americkou měnou,“ uvedl analytik společnosti Cyrrus Lukáš Kovanda.

Současné ceny ropy odpovídají úrovni z letošního července. Podobně se vyvíjí i kurz koruny vůči dolaru. Z těchto parametrů lze usuzovat, že výrazné tlaky na další růst cen budou postupně slábnout. Pumpaři se však kvůli drahému předzásobení budou snažit udržovat vysokou cenovou hladinu benzinu i nafty,“ doplnil analytik BH Securities Štěpán Křeček.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.