CZK/€ 24.740 +0,06%

CZK/$ 23.821 +1,26%

CZK/£ 28.830 +0,73%

CZK/CHF 24.840 +0,45%

07. 06. 2022

0 komentářů

Ceny kryptoměn se pevně drží. Odchází „krypto zima“ ?

 

Ceny kryptoaktiv se v minulém týdnu držely pevně, protože investoři hodnotili situaci v oblasti krypto trhu. Bitcoin se nyní již několik týdnů stabilně drží kolem úrovně 30 000 amerických dolarů, což vzbuzuje naději, že to nejhorší z  „kryptoměnového ochlazení“ je již pro pokles cen zažehnáno. 

Bitcoin začal týden pod úrovní 29 000 dolarů a v úterý vzrostl téměř na 32 000, než se obchodoval zpět pod 29 500 dolarů. Od té doby se opět zvedl a nyní se obchoduje těsně pod úrovní 31 000 dolarů.

Ether byl předmětem pokračující volatility, což pravděpodobně souvisí s určitou nejistotou investorů kolem fúze (The Merge), která je nyní pevně na obzoru. Minulý týden začal token ETH pod hranicí 1800 dolarů, než v úterý vzrostl nad 1950 dolarů. Později v průběhu týdne však jeho hodnota klesla pod 1750 dolarů a nyní se obchoduje zpět kolem 1850 dolarů.

Je pravděpodobné, že ETH budou i nadále ovlivňován externími faktory, dokud nebudou jasné výsledky The Merge. Technická aktualizace blockchainu má hluboké důsledky pro jeho využití a hodnoty tokenu. Teoreticky bude mít na kryptoakcie „deflační“ účinek, což by se v současném prostředí vysoké inflace mohlo ukázat jako cenný aspekt.

Ethereum má před sloučením silné fundamenty

Navzdory pokračující cenové volatilitě vypadají základní fundamenty kolem blockchainu Ethereum opravdu silně a jsou obzvláště pozoruhodné před nadcházejícím sloučením.

Čerstvé údaje od Glassnode ukazují rekordní počet adres držících ether. Ačkoli nominální cena v posledních měsících výrazně kolísala, jedno je jasné – účastníků sítě je více než kdykoli předtím a blockchain plní funkci, pro kterou byl navržen. Rekordní je také množství ETH v depozitních kontraktech Etherea 2.0.

REKLAMA

To naznačuje, že mnoho investorů a účastníků trhu hraje dlouhodobou hru na účast v síti a drží si zájmovou pozici, a to i přes nedávné krátkodobé výkyvy. To je potenciálně dobrá strategie, zejména pokud jste přesvědčeni o případech využití ETH – což je pro dobrý investiční případ nezbytné.

Sloučení bude pro síť velkou zkouškou a pravděpodobně jí určí směr, kterým se bude v dohledné budoucnosti ubírat. Změny funkcí, které jsou pro něj navrženy, nejsou ničím jiným než změnou hry. Investoři budou pozorně sledovat pokrok, a pokud budeme i nadále pozorovat pozitivní signály, jako je více rekordních adres, pak to naznačuje, že blockchain, a tedy i cenový potenciál, bude stále silnější.

Institucionální investoři v tichosti budují podíly v Cardanu

Cardano zažilo v posledních dvou letech dramatický vzestup a pád. Přestože však ztratilo značnou část své hodnoty z historického maxima ze srpna loňského roku, zdá se, že institucionální investoři v něm podle nejnovějšího průzkumu digitálních aktiv společnosti CoinShares tiše budují významné pozice.

Ve hře jsou dva procesy. První vychází čistě z diverzifikačního hlediska. Institucionální investoři, kteří mají mandát investovat do kryptoměn, se budou muset podívat na celý trh, který zahrnuje stovky tokenů. Cardano (ADA) je nyní významnou součástí tohoto trhu – je to, jako byste si koupili výběr technologických akcií a ujistili se, že jste do něj zahrnuli i Meta – není „největší“, ale je to důležitý hráč.

Druhý zásadnější proces, který je zde ve hře, pochází z pohledu „aktivního“ manažera, který vybírá potenciální vítěze. I když vidíme, že oblast kryptoměn bude i nadále velmi rozmanitým trhem s řadou významných blockchainů, budou zde také vítězové a poražení.

REKLAMA

Cardano, i když zatím nedosahuje měřítka řetězce, jako je Ethereum, je vážným uchazečem. Z tohoto pohledu je pro správce fondů, kteří se zabývají potenciálními vítěznými investicemi, jasnou volbou.

Ve srovnání s jinými odvětvími je kryptoobchod stále v počáteční fázi. Kdo by se nyní s odstupem času nehrnul do příležitosti investovat do společnosti Meta (dříve Facebook) v jejích počátcích? Při pohledu na jakékoli aktivum je opravdu důležité mít robustní investiční argumenty a u kryptoměn tomu není jinak. Zdá se, že institucionální investoři si je nyní upevňují.

Velký brazilský fotbalový klub si osvojil Shiba Inu

Největší brazilský fotbalový klub Sao Paolo FC nyní přijímá Shiba Inu jako platbu za vstupenky. Je snadné zapomenout, že kryptoměny jsou skutečně globálním fenoménem, ale zprávy jako tato jsou dobrou připomínkou. Brazílie se stává jakousi kryptoměnovou velmocí a toto je dobrým příkladem proč.

Stejně jako nedávné oznámení, že SpaceX bude přijímat Shiba Inu pro platby za určité zboží, ani toto s tokenem zrovna nepohne, pokud jde o poptávku po ceně.

Je však jasné, že domino padá správným směrem. Je to také užitečná připomínka, že to nejsou jen USA, Velká Británie a Evropa, kdo se angažuje ve velkých kryptoměnových nápadech. Latinská Amerika je v tomto odvětví vážným hráčem a neměla by být v žádném případě ignorována.

Autor: Simon Peters, tržní analytik ze společnosti eToro

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Kryptoměnová zima

Blíží se kryptoměnová zima: je bitcoin stále dobrou investicí?

Když jste se na začátku tohoto roku zeptali nějakého experta na kryptoměny, jestli se vyplatí kupovat bitcoin, tak jste se nejspíše dočkali kladné odpovědi. Na začátku roku 2022 se odhadovalo, že bitcoin dosáhne letos hodnoty až 100 000 USD. Jiné předpovědi se shodly na hodnotě přes 70 […]

Text: Hana Bartušková

Foto: Shutterstock

22. 06. 2022

Komentář: Padá Bitcoin, něco si přej

Kryptoměny, s jejím největším a nejznámějším zástupcem Bitcoinem v čele, opět prudce padají. Slovo „opět“ je namístě, protože se nejedná o první výrazný propad kryptoměn. Patří ale k těm větším, a tak stojí za to podívat se, co se na trhu kryptoměn děje.

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

18. 05. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.