CZK/€ 24.350 -0,10%

CZK/$ 22.998 -0,61%

CZK/£ 28.284 -0,36%

CZK/CHF 24.612 -0,68%

14. 11. 2018

0 komentářů

Centrální banky by podle šéfky MMF měly zvážit vydávání kryptoměn

 

Šéfka Mezinárodního měnového fondu (MMF) Christine Lagardeová dnes na konferenci v Singapuru uvedla, že by centrální banky po celém světě měly zvážit možnost vydávat digitální měny v zájmu bezpečnosti transakcí těmito prostředky. 

Podle Christine Lagardeové by stát mohl poskytnout peníze digitální ekonomice, aby se vyhnul situaci, kdy by „příliš mnoho moci mohlo padnout do rukou malého množství soukromých poskytovatelů platebních služeb“.

„Domnívám se, že bychom měli zvážit možnost vydávat digitální měny,“ uvedla Christine Lagardeová. „Výhoda je zřejmá. Vaše platba bude okamžitá, bezpečná, levná a potenciálně poloanonymní. A centrální banky si v platbách udrží své postavení,“ dodala.

Názory centrálních bank se liší. Například švédská, kanadská či čínská možnost emise digitálních měn veřejnosti zvažují, jiné se ale obávají, že by to mohlo ohrozit finanční stabilitu.
Zdroj : Patria.cz

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Názor: Pád FTX pročistí trh

Na kryptoměnovém trhu dominuje aféra kolem osoby Sam Bankman-Frieda a jeho projektů FTX a Alameda research a s nimi spojeného nepřehledného spletence firem.

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

11. 11. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *