CZK/€ 24.735 -0,06%

CZK/$ 22.795 -0,26%

CZK/£ 29.035 -0,10%

CZK/CHF 24.969 -0,04%

02. 04. 2019

0 komentářů

Britští poslanci se stále nedohodli. „Brexit je průšvih,“ míní německý státní tajemník pro EU

 

Poslanci včera hlasovali o čtyřech variantách toho, jak by měl brexit pokračovat. Jenže ani jedna možnost neprošla a nezískala většinu. se ohledně toho, co se děje ve Velké Británii, vyjádřil hodně otevřeně. „Brexit je velký průšvih. Říkám to, byť je to velmi nediplomatické,“ řekl německý státní tajemník pro EU Michael Roth.

Loading 

Nejvíc poslanců zvedlo ruku pro to, aby Velká Británie sice odešla z Evropské unie, ale zůstala členem její celní unie. Británie by tedy měla s EU společnou obchodní politiku. Sice by Spojené království nemohlo uzavírat vlastní dohody o volném obchodu se zbylými státy světa, ale týkaly by se ho obchodní smlouvy sjednané Bruselem jménem celé EU. Tento návrh neprošel o pouhé tři hlasy.

Poslanci zamítli také možnost, že by vláda musela jakoukoliv dohodu o podobě brexitu předložit občanům k potvrzení v referendu. Zamítnut byl také návrh, aby Británie zůstala po brexitu nejen členem celní unie, ale i jednotného evropského trhu.

Parlament se stále může vyhnout brexitu bez dohody a stejně tak i nutnosti uspořádat evropské volby, pokud tento týden odhlasuje dohodu premiérky Mayové s EU,“ prohlásil po nočním hlasování britský ministr pro brexit Stephen Barclay.
Zdroj : Aktuálně.cz

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz

 


Související články


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *