Pondělí 27. září. Svátek má Jonáš.

Britští podnikatele vyzývají vládu k dalšímu referendu ohledně brexitu

Makro 05.11.2018 | 11:38 1 Komentář

Více jak padesát vlivných britských podnikatelů podepsalo otevřený dopis, který vládu vyzývá, aby vypsala druhé referendum o odchodu Británie z Evropské unie.

Mezi ty, kteří dopis podepsali jsou podle televizní stanice Sky News mimo jiné James Daunt, ředitel společnosti Waterstones, která provozuje řetězec knihkupectví v Británii a některých dalších zemích EU, Justin King, bývalý šéf společnosti provozující supermarkety Sainsbury’s, která je ve svém oboru druhá největší v Británii, či sir Mike Rake, bývalý předseda představenstva telekomunikační společnosti BT Group.

Dopis byl podepsán hlavně významnými řediteli, zakladateli firem a dalšími vysoce postavenými představiteli soukromých podniků. Představitelé podniků, na kterých se finančně podílí stát, se zdráhají veřejně prezentovat své politické názory. Obsahem dopisu je podle Sky News i varování, že současné návrhy řešení brexitu, o kterých Londýn s Bruselem jedná, nezajistí bezproblémový obchod Británie z Evropské unie.

Vláda by podle podnikatelů měla o vyjednaných podmínkách brexitu nechat znovu rozhodnout všechny britské občany.

Zdroj: Novinky.cz

Jeden komentář: “Britští podnikatele vyzývají vládu k dalšímu referendu ohledně brexitu”

  1. Miloslav Dědek napsal:

    Brexit ve své podstatě směřuje proti žádoucímu směru vývoje mocensko-politického uspořádání světa. V současnosti si už stále více lidí uvědomuje, že stávající mocensko-politické uspořádání světa je totálně nespravedlivé. Politický vývoj lidstva neodvratně směřuje ke vzniku globální vlády, která napraví vztahy v odsouzeníhodné mezinárodní politice i vztahy v politice jednotlivých států. Pokud globální vláda vznikne na základě demokratických principů rozhodování, nelze proti nastolení takové světovlády nic racionálního namítat. Jedna možná cesta vzniku Globální federace, která napraví vztahy v současné mezinárodní politice i v politice jednotlivých států a nastolí trvalý mír na celé planetě, je uvedena v článku: OTEVŘENÝ DOPIS POLITICKÝM STRANÁM VE VŠECH STÁTECH SVĚTA – https://miloslav7.blogspot.com/2018/04/otevreny-dopis-politickym-stranam-ve.html

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.