CZK/€ 23.860 +0,15%

CZK/$ 21.880 -0,22%

CZK/£ 27.118 +0,03%

CZK/CHF 23.754 -0,13%

29. 11. 2018

0 komentářů

Britská centrální banka se obává brexitu bez dohody. Může mít horší dopad než krize

 

Britská centrální banka varovala, že brexit bez dohody může mít horší následky než finanční krize před deseti lety. Kdyby Velká Británie opustila Evropskou unii bez konkrétních pravidel a bez přechodného období, tamní ekonomika by se prý zmenšila o osm procent. 

Centrální banka predikuje, že v tomto případě by se ceny domů propadly téměř o třetinu a libra o čtvrtinu. Banka to uvedla ve své půlroční zprávě o finanční stabilitě, do níž scénáře brexitu zahrnula na žádost vlády.

Analýza vyšla těsně poté, co britské ministerstvo financí oznámilo, že Británie si brexitem pohorší, ať už se odehraje jakkoli. Centrální banka však brexit bez dohody nepovažuje za nejvíce pravděpodobný. Návrat k růstu ekonomiky odhaduje zmíněná analýza teprve na konec roku 2023.
Zdroj : ČTK

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Bude z Británie kryptoměnová velmoc?

Nový předseda vlády Spojeného království Rishi Sunak se v minulosti netajil pozitivními názory na kryptoměny. Bývalý finanční analytik by pro fintechový sektor mohl mít více pochopení. Vstřícný postoj jednoho ze světových lídrů by zase mohl pro virtuální měny znamenat vzpruhu v nelehké době.

Text: Karel Pučelík

Foto: Zdroj: Pixabay.com

07. 11. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *