Pondělí 06. prosince. Svátek má Mikuláš.

Bitcoin překonal hranici 6 000 dolarů

Investice 09.05.2019 | 10:24 1 Komentář

Hodnota bitcoinu dnes poprvé od listopadu loňského roku prolomila hranici 6 000 dolarů (zhruba 138 tisíc korun). Podle serveru CNBC růst hodnoty podporuje rostoucí zájem investičních společností o obchodování s bitcoiny.

Bitcoin se během dnešního obchodování vyšplhal až na 6 076,65 dolaru (téměř 140 tisíc korun) a dostal se tak na nejvyšší úroveň od 15. listopadu loňského roku. Vyplývá to z údajů serveru CoinDesk.

Od začátku roku bitcoin posílil již o více než 60 procent. Za hodnotami z konce roku 2017, kdy bitcoin překonal hranici 19 tisíc dolarů, ale stále zaostává. Na konci loňského roku ale bitcoin poklesl až ke třem tisícům dolarů.

Zdroj: ČTK

Jeden komentář: “Bitcoin překonal hranici 6 000 dolarů”

  1. Gerta napsal:

    Je to zajímavé, že se ta hodnota bitcoinu hýbe až o tak moc. Ale zase na jednu stranu je to pochopitelné vzhledem k tomu, že nebude nikdy vytěženo více než 21miliónů. Jen ta jejich těžba je náročnější a náročnější, čím méně jich zbývá. Takže logicky by měla jejich cena růst. Jestli někoho zajímá srozumitelné a přehledné info kolem bitcoinů, tak doporučuji shlédnout nějaká videa třeba tady https://jaknakrypto.cz/jak-nakoupit-bitcoin-a-jak-ho-jeste-muzu-ziskat/ 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.