Čtvrtek 06. srpna. Svátek má Oldřiška.

Bitcoin na novém rekordu

Investice 01.11.2017 | 14:35 2 komentáře

Bitcoin je bezesporu fenoménem poslední doby a již není tématem pouze mezi zastánci finanční anarchie či IT nad­šenců. O možnost investovat se zajímají běžní lidé po celém světě a k jeho existenci se vyjadřují i ředitelé největších světových bank či věhlasní ekonomové.

Jejich názory se různí, nicméně popularitu bitcoinu přineslo především jeho enormní zhodnocení v posledním roce. Jeho průběh je přirovná­ván k tulipánové horečce v Holandsku v sedmnáctém století a představuje rysy mánie.

Vysoké zhodnocení bylo vždy lákadlem a vzbuzuje váš­ně, které často zastíní pragmatický pohled. Je třeba brát v potaz, že tak, jako přinesl některým spekulantům několikanásobné zhodnocení, potýkali se jiní se ztrátou více než třetiny své investice během několika dní. Především tato obrovská kolísavost spolu s faktem, že funguje zcela mimo dohled regulátorů, představuje riziko, které nedoporučujeme podstupovat neprofesionálním investorům. Bývají totiž těmi, kteří zaplatí zisky zkušeným a někdy pouze jen šťastnějším investorům.

Štěpán Tvrdý, zakladatel a investiční stratég fondu NWD Global Multi-Asset (NWD GMA)

2 komentáře: “Bitcoin na novém rekordu”

  1. Mgr. Anton Mrkva napsal:

    Kdo se chce přímo podílet na těžbě bitcoinů, může se bezplatně a nezávazně registrovat na linku – http://miner.glocin.biz/sign/reg/20161410. Následně mu pošleme informační prezentaci.

  2. ccShop.cz napsal:

    Kdo chce, může Bitcoin a další kryptoměny snadno koupit ve specializovaném e-shopu https://www.ccshop.cz. Za koruny, v češtině.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.