Sobota 27. listopadu. Svátek má Xenie.

Akcie Tesly se poprvé od prosince 2016 propadly pod 200 dolarů

Investice 21.05.2019 | 10:18 0 Komentářů

Akcie Tesly včera prolomily psychologickou hranici 200 dolarů a dostaly se tak na nejnižší úroveň od prosince 2016. Během dne opět část ztrát umazaly a vrátily se nad 200 dolarů. Obchodování uzavíraly propadem o necelá tři procenta s cenou těsně nad 205 dolarů.

Během pondělního obchodování se hodnota Tesly propadla o šest procent. Podle analytika společnosti Wedbusch Securities Dana Ivese hrozí totiž Tesle nižší než očekávaná poptávka po Modelu 3.

Hodnota společnosti se propadá již několikátý den. Šéf Tesly Elon Musk totiž minulý týden oznámil, že se chystá rozsáhlý audit výdajů společnosti i značné úspory. Reagoval tak na výsledky z prvního čtvrtletí, které ukázaly, že se Tesla dostala do ztráty ve výši 702 milionu dolarů. To podle Elona Muska není kriticky vysoká hodnota a věří, že se společnost do deseti měsíců dostane do plusu.

Firma je neschopná udržitelného toku peněz. Zároveň ji opouštějí klíčoví členové a ke všemu se musí Tesla potýkat se sílící konkurencí,“ komentoval propad z konce minulého týdne pro CNBC John Petrides z Point View Wealth Management.

Zdroj: E15.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.