CZK/€ 24.700 +0,02%

CZK/$ 22.902 -0,17%

CZK/£ 29.235 -0,14%

CZK/CHF 25.546 -0,29%

11. 09. 2017

0 komentářů

16. výročí teroristického útoku 11. září 2001

 

Před 16 lety 11. září 2001 teroristé z al-Káida spustili rozsáhlý teroristický útok na Spojené státy. Zahájili tím „válku proti terorismu“, na kterou se postupně svádí čím dál větší omezování osobních svobod. A teroristé využívají nové prostředky.

Loading 


WTC - 11. září 2001 - teroristický útok al-Káida11. září 2001 otřásl světem útok na Světové obchodní centrum (WTC). Do dvojčat narazila postupně dvě letadla a dvě věže se ocitly v plamenech. Na následné kompenzace obětem již vyplatil federální kompenzační fond 2,8 mld. USD.

Na následky útoku stále umírají lidé, především z řad záchranářů. „Do roku 2021 překročí počet lidí, jež zemřou na nemoci spojené s 11. zářím, počet obětí, které zahynuly přímo při útoku,“ uvedl Guardian Jim Melius, člen kontrolní rady vládního zdravotního programu pro záchranáře z 11. září.

Další útok dopadl na Pentagon, kam se zřítilo další z letadel.

Od té doby pod hlavičkou dalších teroristických organizací v čele s teroristy z tzv. Islámského státu zaútočily na řadu zejména evropských metropolí v čele s Paříží a Londýnem. Snahou zabránit terorismu se tak i evropské země pouštějí např. do omezování legální držby zbraní – přičemž teroristé legálně držené zbraně nevyužívají Naopak v poslední době se rozmohly útoky nákladními auty a již se objevují hlasy o jejich přísnější regulaci.

Zdroj: Lidovky.cz

REKLAMA

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

 


Související články

Turecko - Istanbul - mešita

Akciové fondy: Čtvrtý měsíc růstu v řadě

Letošní rok akciovým podílovým fondům přeje. Pravidelné investice měřené Indexem ICZ zaznamenaly čtvrtý růst za čtyři měsíce a celkem si připsaly 9,5 %. Nejvíce se dařilo fondům zaměřeným na Blízký východ a severní Afriku.

Text: Petr Zámečník

24. 04. 2019

Explose - výbuch - hořící auto - terorismus

Teror jako ekonomický problém

Vypálená prodejna Porsche v Hamburku je stejný akt terorismu, jako útok sebevražedného atentátníka třeba v Londýně či v Paříži. Že jde o teror proti majetku a nikoliv proti životu? To je rozdíl v míře, nikoliv v principu.

Text: Luboš Smrčka

13. 07. 2017

Cestovní pojištění a terorismus: Která pojišťovna vás ochrání?

Se stále se zvyšujícím počtem a rizikem teroristických útoků po celém světě by se měl každý před sjednáním cestovního pojištění ujistit, zda je v pojistných podmínkách zahrnuto i pojištění proti těmto specifickým útokům. Mohlo by se totiž stát, že v případě, kdy se pojistník do takové situace dostane, nemusela by mu pojišťovna uhradit žádné náklady.

Text: Lucie Kadlecová

13. 12. 2016


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *