Čtvrtek 06. května. Svátek má Radoslav.

16. výročí teroristického útoku 11. září 2001

Investice 11.09.2017 | 09:15 0 Komentářů

Před 16 lety 11. září 2001 teroristé z al-Káida spustili rozsáhlý teroristický útok na Spojené státy. Zahájili tím „válku proti terorismu“, na kterou se postupně svádí čím dál větší omezování osobních svobod. A teroristé využívají nové prostředky.

WTC - 11. září 2001 - teroristický útok al-Káida11. září 2001 otřásl světem útok na Světové obchodní centrum (WTC). Do dvojčat narazila postupně dvě letadla a dvě věže se ocitly v plamenech. Na následné kompenzace obětem již vyplatil federální kompenzační fond 2,8 mld. USD.

Na následky útoku stále umírají lidé, především z řad záchranářů. „Do roku 2021 překročí počet lidí, jež zemřou na nemoci spojené s 11. zářím, počet obětí, které zahynuly přímo při útoku,“ uvedl Guardian Jim Melius, člen kontrolní rady vládního zdravotního programu pro záchranáře z 11. září.

Další útok dopadl na Pentagon, kam se zřítilo další z letadel.

Od té doby pod hlavičkou dalších teroristických organizací v čele s teroristy z tzv. Islámského státu zaútočily na řadu zejména evropských metropolí v čele s Paříží a Londýnem. Snahou zabránit terorismu se tak i evropské země pouštějí např. do omezování legální držby zbraní – přičemž teroristé legálně držené zbraně nevyužívají Naopak v poslední době se rozmohly útoky nákladními auty a již se objevují hlasy o jejich přísnější regulaci.

Zdroj: Lidovky.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.