CZK/€ 25.280 -0,04%

CZK/$ 23.131 +0,03%

CZK/£ 30.035 -0,31%

CZK/CHF 26.155 +0,21%

Text: Daniel Kuchta

03. 11. 2009

0 komentářů

Výhercem soutěže X-Trade Brokers Cup o Porsche se stala žena ze Slovenska

 


 

O úspěšnosti žen v soutěži se nedá pochybovat. Absolutním vítězem soutěže X-Trade Brokers Cup se totiž stala paní Zuzana Holienčinová s celkovým zhodnocením počátečního vkladu o 4040 %! Přestože celková míra zhodnocení nedosáhla výše minulého roku, vítězka vyhrála s náskokem 750 % na druhého v pořadí. Porsche Cayman tedy zamíří na Slovensko.

A jaká jsou jména čtyř nejlepších posledního týdne soutěže? V České republice se nejlepší ženou stala paní Martina Kunstová se zhodnocením 736 %. Na Slovensku byla nejlepší mezi ženami paní Lydia Rejdová, která zhodnotila účet o 651 %. Mezi muži pak dosáhnul nejvyššího zhodnocení v České republice pan Jakub Rusnok (1561 %) a na Slovensku se výhercem týdenní ceny stal pan František Galbavý se zhodnocením virtuálního účtu o 1024 %. Všem výhercům týdenní soutěže gratulujeme a každého odměníme moderním komunikátorem HTC Touch Diamond 2.

Pár euro-dolar se osvědčil

Výherkyně celé soutěže dokázala, že v jednoduchosti je síla, protože naprostá většina obchodů proběhla na měnovém páru EUR/USD, který byl zároveň nejobchodovanějším instrumentem celé soutěže. Několik příkazů také realizovala na ropě, zemním plynu a měnovém páru GBP/USD, ale šlo pouze o pár desítek obchodů. Obchody byly realizovány převážně během jednoho dne a někdy i v rámci několika minut! V prvním týdnu se paní Holienčinové podařilo vyhrát i týdenní soutěž, kdy zhodnotila svůj účet o 808 % a od té doby se držela na špici soutěže. Na obchodech s komoditami zaznamenala vítězka souhrnné ztráty a po prodělečných obchodech s ropou se od nich definitivně odvrátila. Nejlepší obchody vítězky byly realizovány až předposlední den soutěže, kdy vsadila na vzestup amerického dolaru k euru a to jí ve třech stejných obchodech vyneslo dohromady přes 153 tisíc euro. Potvrdilo se, že má smysl hrát až do konce.

O výherní strategii mluví také celkový počet uzavřených obchodů na vítězném účtu. Těch bylo v průběhu soutěže realizováno celkem 502, což znamená v průměru 25 obchodů denně. Pouze jedna pětina obchodů byla ztrátových. Nejztrátovější obchod na měnovém páru EUR/USD  měl hodnotu 3000 euro a strategie nízkých ztrát se ukázala jako úspěšná. Zatímco podíl mezi nákupními i prodejními příkazy soutěže se ustálil nad šedesáti procenty ve prospěch nákupních příkazů, vítězka trhům nevěřila a častěji prodávala. Nákupních příkazů bylo jen 45 %. Vítězka obchodovala průměrně se 40 loty. Přestože její oblíbený měnový pár nepatřil mezi nejvíce volatilní instrumenty soutěže, v tomto objemu se i krátké setrvání v pozici proměnilo v tisícové zisky.

REKLAMA

Trhy byly v tomto ročníku soutěže zvláště nevypočitatelné a prudké výkyvy kurzu soutěžních instrumentů nebyly výjimkou. Obchody s cukrem, ropou, zemním plynem nebo obilovinami toho můžou být důkazem. Vítězka letošního ročníku soutěže je však důkazem toho, že k výhře můžou vést i intradenní obchodování méně volatilních měnových párů. Existují však i další cesty k úspěchu. Společnosti X-Trade Brokers zve všechny zájemce na sadu specializovaných vzdělávacích seminářů a přeje hodně štěstí všem budoucím obchodníkům na reálných účtech.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářůDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *