Úterý 23. října. Svátek má Teodor.

Nejvyšší zisky se i v druhém kole soutěže X-Trade Brokers Cup realizovaly na komoditách

Druhý týden soutěže o Porsche Cayman a komunikátory HTC je za námi a přinášíme Vám jména výherců a shrnutí dění na světových trzích v uplynulém týdnu. Většina obchodních příkazů byla nákupních a nejvyšší zisky byly realizovány na cukru.

Cukr dokázal za minulý týden vzrůst téměř o 12 % po zprávách o zhoršujícím se počasí v zemích hlavních producentů, Brazílii a Indii. Po oslabení v prvním říjnovém týdnu se tak opět přiblížil svým rekordním hodnotám z konce září, kdy se jeho cena pohybovala na dvojnásobných cenách v porovnání se začátkem roku. Velmi zajímavým se v minulém týdnu stal také pohyb zemního plynu. Ten v průběhu týdne výrazně klesal a dostal se až na hodnoty 4,4 USD/BTU. V pátek však dokázal posílit o 6% a přiblížit se otevíracím hodnotám minulého týdne.

Ropa se v průběhu týdne dostávala na stále vyšší hodnoty a překonala své roční maximum. Největší vliv na její růst měla zveřejněná statistika o stavu zásob benzínu, které se propadly pětkrát více, než bylo očekáváno. V pátek tuto komoditu dále podpořily výsledky americké průmyslové výroby, která překvapivě vzrostla o 0,7 %. To vystřelilo ropu na rekordní hodnoty. Týden zakončila na hodnotě 77,09 USD/barel, což znamenalo týdenní nárůst o téměř 9 %.

Co se týká obchodních příkazů, celých 60 % jich bylo nákupních a téměř polovina ze všech příkazů byla realizována na komoditách, které se množstvím obchodů dokázaly dostat před měnové páry. Nejziskovější obchody byly realizovány právě na komoditách, čehož jsou důkazem i obchody výherců druhého kola. Pan Karel Masný z Prahy zhodnotil svůj virtuální účet o 1528 % a dosáhl nejvyššího zhodnocení za celý první týden soutěže. Nejlepší žena v České republice, paní Eva Šmerdová z Vysočiny dokázala zhodnotit svůj soutěžní účet o 896 %. Na Slovensku dosáhla nejvyššího zhodnocení v druhém týdnu paní Petra Kurucová z Žilinského kraje se zhodnocením účtu o 1242 %. Nejlepší Slovák, pan Miroslav Krištof z Bánskobystrického kraje, dokázal zhodnotit svůj virtuální účet o 773 %.  Všichni výherci obdrží komunikátor HTC Touch Diamond 2. Soutěž o Porsche ale stále pokračuje!

V tomto týdnu se opět rýsuje několik velmi dobrých příležitostí. Především stále pokračuje americká výsledková sezóna a své výsledky budou zveřejňovat firmy jako Yahoo! či Pfizer. Minulý týden byly výsledky proměnlivé a každé překvapení mělo za následek prudký pohyb akcií a někdy i změnu sentimentu celého trhu. Proto by mohly být sázky na vývoj akcií či akciových indexů úspěšné. Vliv na globální trhy by mohl mít dnešní projev šéfa Americké centrální banky o ekonomické krizi nebo index cen výrobců PPI ve Spojených státech, který ovšem bude zveřejněn až zítra odpoledne. V pátek bude reportován německý index ekonomického klimatu IFO a předpokládá se jeho slabý růst. Jakékoliv negativní překvapení by mohlo změnit náladu na neklidných trzích a to by znamenalo příležitost pro soutěžící.

Stále ještě není pozdě se zapojit. Registrace probíhá až do samotného konce soutěže 30. října. Pokud je Vám více než 18 let a jste občanem České nebo Slovenské republiky, neváhejte! Více informací mohou zájemci získat na webu www.xtb.cz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.