Pátek 04. prosince. Svátek má Barbora.

Sháníte dárek pro finanční poradce? Darujte knihu

Finanční poradci musí mít dostatek znalostí a rozhledu. Bez toho nikdy nemohou patřit mezi dobré finanční poradce. V Česku v letošním roce vyšlo několik knih, které rozhled rozšířit dokáží. Navíc lze sáhnout i ke starším publikacím a do zahraničí.

Vymyslet předvánoční dárek na poslední chvíli je občas poměrně náročné. Máte-li ve svém okolí finančního poradce, nebo chcete-li obdarovat své podřízené poradce, nemusí být volba příliš složitá. Na českém trhu v posledním roce vyšlo několik knih, které stojí rozhodně za zvážení. Některé z nich jsou cíleny na finanční poradce přímo.

Jednou z posledních vydaných publikací pro finanční poradce je kniha „Co s tou krizí“ z klávesnice Miloše Filipa a Romana Pospíšila. Autoři v knize popisují poslední finanční krizi, její původ a dopady do investičních portfolií. Finančním poradcům přináší návod, jak jednat s klienty, jejichž investice ztrácí hodnotu – a jak o klienta pokud možno nepřijít.

Miloš Filip a Roman Pospíšil společně v letošním roce vydali ještě jednu knihu – „Co s tou penzí“. Kniha vyšla v prvním pololetí letošního roku a reagovala na penzijní reformu. Opět předkládá návod pro finanční poradce, jakým způsobem jednat s klienty a jak odpovídat na jejich záludné otázky. Cílem by nikdy ale nemělo být přesvědčovat klienta proti jeho vůli. „Chcete-li někoho přesvědčit proti jeho vůli, pak ho jen utvrdíte v jeho názoru,“ citují autoři Dale Carnegieho. Současná „předvládní“ koalice má sice v plánu systém opět změnit, kniha ale obsahuje i obecné principy, na nichž lze při jednání s klienty stavět.

Koncem loňského roku vydal svou druhou knihu Dušan Šídlo, někdejší pojistný analytik finančně poradenské společnosti Partners. V knize „Jak nás podvádějí aneb Pravda o finančním trhu a penzijní reformě“ se bez servítků pustil do nekalých praktik finančních institucí. „Finanční instituce nejsou charitativní organizace. Jejich cílem je dosahovat co největšího zisku, a to na úkor klientů,“ uvádí motto knihy.

Za přečtení ovšem stojí i první kniha Dušana Šídla – „Život jako riziko aneb Zásady pojišťování životních rizik“. Je sice již z roku 2010, ale stále platí, že finanční poradce by si ji měl přečíst dřív, než prodá svou první životní pojistku. Autor rozebírá význam jednotlivých připojištění k životnímu pojištění a postup pro správné nastavení pojistky pro klienty.

Několik knih v letošním roce vydal člen představenstva ředitel pro strategii společnosti Partners Pavel Kohout. „Investiční strategie pro třetí tisíciletí“ vyšla jako aktualizovaná verze knihy o investičním managementu, moderní teorii portfolia, chování akcií, dluhopisů, komodit a nemovitostí, politicko-ekonomických souvislostech a psychologii investování publikované v roce 2010.

Kohoutova kniha „Dramata a frašky ekonomie“ je postavena na otázkách fiktivně kladených spisovatelem a dramatikem Pavlem Kohoutem. Cyklus vycházel v Lidových novinách od října 2010 do září 2011 a vysvětluje ekonomické dění.

Novinka na stáncích knihkupectví je i z pera Tomáše Sedláčka. Ve spoluautorství s americkým anarchistou Davidem Greaberem a publicistou Romanem Chlupatým vydal knih „Revoluční ekonomie: O systému a lidech“. Kniha rozebírá a diskutuje dvojí pohled na současný ekonomický systém a jeho životaschopnost. Samostatně pak napsal knihu „Druhá derivace touhy“ navazující na knihu „Ekonomie dobra a zla“, ta je ale zatím v edičním plánu a dosud nevyšla.

Užitečných knih vyšlo nepochybně mnohem více. Navíc není třeba omezovat se pouze na českou literaturu. Tipy na další knihy vhodné jako vánoční dárky nejen pro finanční poradce bez rozpaků vkládejte do diskuse.

Darujete knihy jako vánoční dárky?

Nahrávání ... Nahrávání ...

5 komentářů: “Sháníte dárek pro finanční poradce? Darujte knihu”

 1. Poradce Partners napsal:

  Ukažte mi MLM firmu, která dělá tolik co my na poli finanční gramotnosti, žádná taková v ČR není. Takže opět další prvenství v podání Partners. A klidně si nás tu dál pomlouvejte, není lepší pochvaly a ocenění práce, než závist a útoky konkurence :0) Šťastný nadcházející rok 2013.

  • vasek napsal:

   Bohužel ale ani tato firma(stejně jako všechny ostatní) se nevyhne bouchačům ve svým řadách.
   A nebuďte zpátečnický – přichází r.2014 :-)

   • o napsal:

    jasně že má.. akorát se centrále divím, ze to toleruje – a ne málo, pak by museli vyhodit některé celé ředitelství.

    jinak kniha fajn

 2. Marcel Novotný napsal:

  Kompletní téma letošních změn v penzích je v knize Doplňkové penzijní spoření a důchodové spoření pro finanční poradce, zaměstnavatele a budoucí důchodce. Je tam vše základní o státním důchodu a kompletně vysvětlený druhý i třetí pilíř. Útlá kniha plná informací a zajímavých postřehů i pro poradce, kteří penzi nyní nenabízí. Doporučuji pro rozšíření znalostí.
  http://www.kos­mas.cz/knihy/181784/do­plnkove-penzijni-sporeni-a-duchodove-sporeni/
  nebo
  http://www.cer­tifikacni.cz/Do­plnkove-penzijni-sporeni-a-duchodove-sporeni-cl1764.aspx

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.