Úterý 27. července. Svátek má Věroslav.

Poradce se svědomím. Nebo…

Na českém trhu prosakují informace o nové poradenské firmě. Má být etická, orientovaná na potřeby klientů a má poskytovat poradcům vysokou úroveň služeb. Tak trochu poradenství JINAK ještě jednou jinak. Jde o fakt, městskou legendu nebo o marketingový trik?

Na Facebooku se objevily zajímavé stránky, které hned po svém uvedení začaly nabírat četné řady fanoušků – finančních poradců i klientů. Poradce i klienty oslovily názvy těchto stránek a myšlenky, které se na těchto stránkách podporují. Některé z těchto stránek jsou dokonce podpořeny reklamou na Facebooku. Patří neznámé firmě Emporio Group Ltd. a všechny zmíněné stránky směřují návštěvníky na jeden web: www.poradcesesvedomim.cz, provozovaný stejnou firmou.

 

Stránky Emporio na Facebooku

–       Jsem poradce, ne kurva! (127 fanoušků)

–       Jsem finanční poradce se svědomím (75 fanoušků)

–       Pozor na finanční poradce! Spočítejte si, kolik na vás vydělávají! (172 fanoušků)

–       Chci být poradce. Dobrý poradce. (29 fanoušků)

Co víme o firmě Emporio Group Ltd.?

Mnoho toho není. Podle veřejných zdrojů jde o firmu registrovanou ve Velké Británii 14.10.2009. Podle stránek www.poradcesesvedomim.czpobočku v Praze. Vše nasvědčuje tomu, že firmu (spolu)založil pan Lukáš Doskočil, na jehož jméno je také tato doména registrována. Doskočil a další kolegové pak také téměř jistě stojí za zmíněnými stránkami na Facebooku. Jejich jména však nikde veřejně nefigurují.

Položili jsme emailem (telefonický kontakt na mobilní číslo uvedené na webu Emporia nebyl v daný okamžik možný) společnosti několik otázek. Na otázky za Emporio Group odpovídal Tomáš Veselý:

S jakými produktovými partnery spolupracujete a na kterých produktech je Vaše poradenství postaveno?

Usilujeme o co největší nezávislost. Nemyslíme si, že jí dosáhneme, pokud budeme mít smlouvy s mnoha partnery, jak je nezávislost v poradenství prezentována dnes. Ale naopak jedině v případě, že vůči pojišťovnám a bankám nebudeme nijak smluvně vázáni. Pokud jde o distribuci produktů, tak tu řešíme přes poradenské „zprostředkovatelské“ společnosti. Tímto krokem jsme dosáhli toho, že nejsme omezeni v produktové nabídce a finanční plány sestavujeme podle nejlepší nabídky na trhu. Také nejsme omezeni na spolupráci pouze s tradičními partnery, kteří vyplácejí poradcům provize, ale můžeme skutečně obsáhnout vše, co dnešní trh nabízí.

Jakou konkrétní podporu budou poradci dostávat a kdo ji bude poskytovat?

Co se týká podpory, kterou poskytujeme svým poradcům, tak bychom především zmínili naší marketingovou strategii, která je založena na vzájemné provázanosti know-how, investičního klubu, realitního portálu, uceleného a účinného systému reklamy. Díky ní jsme schopni poradci dodávat stále nové klienty. Dále poradci poskytujeme profesionální a aktuální informace z finančního trhu. Zaměřujeme se především na investice. Prostřednictvím našeho analytického týmu budou poradci přesně vědět, jak danému člověku pomoci nastavit jeho investiční strategii tak, aby byla co nejvíce efektivní. Další výhodou je možnost využívání nejmodernějších kanceláří přímo v obchodních centrech. Kromě stálého proudu potenciálních klientů kolem kanceláře bude mít poradce k dispozici osobního sekretáře, který mu bude připravovat materiály a usnadňovat administrativu. V neposlední řadě připravujeme sekci pro poradce, kde bude mít poradce on-line přehled o svých klientech. Nalezne zde všechny uzavřené smlouvy, upozornění na smlouvy končící, sjednané schůzky a také vzkazy od klientů.

Jakými poradenskými principy se budou vaše postupy směrem ke klientům řídit? Můžete uvést nějaký příklad, kde bude popsána situace klienta a řešení, které budete klientovi nabízet?

Vztah mezi Emporiem a klientem je smluvně ošetřen a klient si objednává naše poradenské služby. Tímto vztahem neseme plnou zodpovědnost za rady, které klientovi poskytneme a sami jsme tak nuceni k co největší profesionalitě.  Samotné poradenské principy spočívají ve flexibilitě, efektivnosti a komplexnosti řešení. Pod těmito pojmy se neskrývá nic jiného než skutečnost, že každé naše řešení je vždy maximálně flexibilní a klient jej může kdykoliv zrušit, předělat aniž by utrpěl finanční ztrátu. Efektivita pro nás znamená, že řešení, které jsme klientovi poskytli je pro něj v tuto chvíli nejvýhodnější, a trh nic lepšího nenabízí. Komplexnost je pak základem finančního poradenství, kde jako poradce jsem nucen nejprve minimalizovat možná rizika (pojištění, jiné formy jištění), zajistit klientovi jeho stávající životní úroveň i v příštích letech (spoření, hypotéky) a přinést mu i finanční užitek v podobě zhodnocení jeho úspor (investice).

Jak řešíte vztah mezi provizemi a zájmem klienta. Budete poskytovat také placené poradenství?

Otázka nebyla zodpovězena.

Na jaký segment klientů (a poradců) cílíte?

Nejsme zaměřeni na specifickou skupinu klientů. Naším klientem může být kdokoliv, kdo nějakým způsobem chce řešit své finance. Co se týká bonity klienta, tak jsme dostupní všem vrstvám.

Především máme zájem o poradce zběhlé v otázce investic. Samozřejmě se nebráníme ani spolupráci i s poradci z jiných společností. Proto navazujeme dva typy spolupráce externí a interní. Výhodou externí spolupráce je, že poradci neporušují konkurenční doložky a mohou navrhované produkty uzavírat i nadále ve svých stávajících společnostech. Mezi externími poradci také hledáme nové talenty, kteří by doplnili náš tým interních poradců.

Jaký komentář k Emporiu dodat? V každém případě výborný marketing! Opravdu hodně dobrý. Myšlenka je velmi zajímavá! Pro mnoho poradců (i klientů) však zůstává otázkou, do jaké míry lze Emporio Group brát opravdu vážně. Lidé kolem Emporia (pokud se dokážete ke jménům vůbec dobrat) nemají v ČR významnější historii a kolem poskytovaných informací je zatím hodně mlhy a nejasností. Doufejme, že nejde o záměr. Pokud to však myslí Emporio vážně, držme jim palce! Trhu to může jedině prospět. Chtělo by to jen víc informační otevřenosti…

Článek byl psán pro web Poradci-sobě.cz

———————————————————————————————————————————————————-

Článek aktualizujeme o vyjádření společnosti Emporio Group Europe Ltd (jak zní přesný název společnosti), které nám poskytl pan Lukáš Doskočil:

Ceníme si Vašich postřehů, zvlášť co se otevřenosti komunikace týká. Největší chybou asi bude, že nám doposud neběží oficiální web a že jsme prozatím nepřišli s oficiálním představením. Vše v brzké době napravíme.

Trochu nás mrzí, že jsme neodpověděli konkrétněji na vaši otázku ohledně zájmů klienta a odpověď jsme nechali velmi skrytou a neobjasněnou v textu.

Jak jsme se již zmínili. Na institucích si zachováváme nezávislost. Je to především z důvodu, že nechceme být smluvně vázáni k prosazování zájmů instituce, ale naopak se můžeme zavázat prosazovat zájmy klienta. Proto preferujeme i variantu placeného poradenství, která nám toto umožňuje. Aby byl koncept placeného poradenství úspěšný, musí být pro klienta výhodný především v oblasti nákladů. Je pro nás zbytečné, aby klient platil provizi nám a další peníze vynaložil na platbu poplatků, které jsou použity právě pro výplatu provize zprostředkovatelům, když je to pro něj nevýhodné a existuje lepší varianta.

Jaký způsob distribuce je pro klienta nejvýhodnější?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

16 komentářů: “Poradce se svědomím. Nebo…”

 1. Anonym napsal:

  tak nechť vynechá při kopírování do prohlížeče ty dvě první // a začne kopírovat od www. a je to, za chvíli to má v PC ve formátu *pdf /potvrdí a počká sekundy…/

  Jde i o ostré a dostatečně kvalitně technicky – takže zvětšitelné, dokumenty, podepsané…

  Asi už není jiná možnost, jak zastavit zjevné zločinecké běsnění individuí bez vzdělání, hnaných pouze vlastní lakotou a mamonářstvím a získáním imunity v politice. Toto nelze dopustit. „Polpotovština už tu přeci byla, ne ?“

  Vciťte se do situace, když i „Vám“ zlikvidují Vašeho rodinného příslušníka, přítele, kamaráda a vlastně kohokoliv… nikdo nemá právo likvidovat jiné pro svůj osobní prospěch. Cena nejvyšší není akceptovatelná ničím, natož „mamonářstvím zdegenerovaných nenažranců“ – obecně…, dá se tolerovat svobodná obět člověka za lidská práva v prospěch ostatních lidí.

  Na takovéto „individua“ platí pouze jedno – buď „přesdržka“ /obrazně samozřejmě, nemám násilí v genech jako tito…/, takže ze zákona – policie, soudy, státní zastupuitelství a média – TV, tisk, blogy, debaty.

  Nenechte okrádat nikoho, a pokud to víte – konejte, protože vědomost a nekonání je faktickým založením „stavu spolupachatelství“, protože…

  jarda KE

 2. Anonym napsal:

  Tož si počtite, jak si některé „individua“ představují finanční poradenství…

  //www.upnito.sk/subor/19d2af0429884efbdd1d2d583243b142.html

  //www.upnito.sk/subor/6a6670fc854667ccad2b7cb9f37b3cce.html

  //www.upnito.sk/subor/8335b479728027b86e6e8c63393f72e2.html

  //www.upnito.sk/subor/40eb94037dff13441f72c23acde3a29b.html

  //www.upnito.sk/subor/8feaf654595066a052955f1d705f5d2f.html

  //www.upnito.sk/subor/cfc41d0a85c973198d5361fe8d345524.html

  //www.upnito.sk/subor/02d6409d4eb8cb2917cdd432a3673206.html

  //www.upnito.sk/subor/6893c15d5aa3f3356a8a3e2baa25ad72.html

  //www.upnito.sk/subor/45bf97d0fc398ce4dc408c570692123a.html

  //www.upnito.sk/subor/17cc1ddf038aec25ab349f27f9b74ec3.html

  //www.upnito.sk/subor/138f87daeaa2beaec336f0ed2fc1c6d6.html

  //www.upnito.sk/subor/f5b8c51160c91ed5eb54635b21b72b4e.html

  //www.upnito.sk/subor/2a566b74d829e8ea619569fc10413c28.html

 3. Anonym napsal:

  Čte to tu někdo nebo nečte ? Toť přímo Hamletovská otázka „žít nebo nežit ?“

  Já jsem pro život všech, takže i těch zjevných zločinců /páchají zlé činy proti všem a všemu s cílem osobního prospěchu a majetky v řádu 10 miliard jim stále nestačí…, životy podvedených je nezajímají/.

  Kdo mně více čte, tak ví, kdo jsem a kde jsem. Bylo mi dáno v oblasti lidství asi více, než je běžné, a život ke mně nebyl zrovna přívětivý, Takže samostatnost, cílevědomost, erudice, vysoké EQ /vcítění se do problémů jiných a pomoc bezodplatně/ – to mi daná „soudružka“ vyčítala, protože právě tato vlastnost hatí jejich snahy žít na úkor všeho a všech…

  Takže ne monolog, ale zpověď někoho, kdo se dostal do osobní blízkosti protagonistů a i tak byl podveden a odehnán, okraden a o vše. Toto nelze odpustit.

  Na firemní akci v Bílovicích jsem s dotyčnou debatoval na tému Starého a Nového zákona. Ona měla dojem, že půjdu podle Nového zákona – nastavím na její facky druhou tvář, ale dal jsem zřetelně najevo, že nikomu nedovolím okrádat mně, moji rodinu, mé přátele a známé, moji cca 2000 spolupracovníků strukturu… stále se stavěla do pozice „majitelky“ – že si může dělat vše, co chce. Tato osoba je zjevně nesvéprávná, vůbec nechápe pojmy typu zákon, zodpovědnost, právo, inteligence, empatie, a dokonce se veřejně chlubila tím, že nebyla schopna plnit pokyny jejího lékaře… prostě typický případ pro psychiatry.

  Na prvním plesu ZFP jsem s ní i dokonce tancoval polku a valčík, a nestěžovala si /mám za sebou taneční školu/. Provětral jsem i „generální řiditelku“…

  Počtite si ZRCADLO č. 7 na linku //www.upnito.sk/subor/6893c15d5aa3f3356a8a3e2baa25ad72.html

 4. Anonym napsal:

  Takže pojďme dále, v prospěch pozůstalých.

  Pan Kmiť z Humenného. To je doopravdy horor.

  Jako člověk zvyklý organizovat z hlediska pracovního zařazení se zapojil i do MLM činnosti, protože ty motivace jsou prostě působivé a málokdo prohlédne manipulátorské aktivity v prospěch „sedmi statečných“…

  Pan Kmiť nebyl v mé struktuře, ale při mojich organizacích seminářů se na mně obrátil s prosbou o pomoc. Šlo o neplacení provizí ve vysokých sumách a šlo o zjevné podvodné přeregistrování jím pojišťených dvou SAD při demonopolizaci zákonného pojištění. Šlo doopravdy o hodně peněz a jeho rodina neměla z čeho žít… řádově cca 500 000 Sk. Takže jsem samozřejmě oslovil představenstvo… o ničem, po dlouhé době mu zaplatili nějaké „drobné“, ale podstata zůstala. Jeho nový „sponzor“ mu dokonce vyhrožoval, asi je to zvykem u hospodských…

  Protože nebyly naplněny sliby z „plátku“ INFO a následovaly vymáhací akce na licencované vlivem nedodržení zákonů a dohod s D.S.S. firmou začaly problémy. A tak jsem nastoupil jako znalý ve věcech firmy, zákonů a práva já. Aby nebyly další oběti na životech. Pomohl jsem zajistit náhradní a legální příjem přez obchodování, aby rodina měla z čeho žít. Žel nátlak byl velký a ne každý má dost životní síly k oddolávání zločineckým aktivitám, nezvládnul to. Byl jsem jedním z posledních, kteří ho viděli živého, strávili jsme spolu v podstatě celý den v Prešově a dařilo se nám. Rozloučili jsme se cca v 18.00 a v 23.00 mi volala jeho manželka, že měl autohavárii a nepřežil, psychika je věc. Paraziti ji dokonale zneužívají.

  Samozřejmě „firma“ pokračovala v atacích na vdovu, neplatila to, co nezákonně získala na úkor licencovaných a nechala veškeré vlastní dluhy na licencovaných, viz více na www.

  Došlo na trestní rozkaz od soudu, a tak jsem zasáhnul… a za dvě hodiny po začatí pracovní doby bylo vše vyřešeno. Dvojice podvodníků se „potentovala“ a uhradil organizátor podvodů vůči zákonu 43/2004 Z.z. vymáhaných cca 4000 Eur D.S.S. Doklady samozřejmě mám a jsou na soudě v mém odvolání…

  Přikládám moje ZRCADLO č. 2, které je věnováno této rodině a odhaluje podvodnické praktiky „firmy“…

  http://www.upnito.sk/subor/8335b479728027b86e6e8c63393f72e2.html

 5. Anonym napsal:

  je přeci jen aktuálnější, těm zesnulým už mohu pomoci podporou jejich pozůstalých podporou jejich zákonného odškodnění na policii, prokuratuře a soudech a i prevencí pro další případné zájemce o činnost zjevným nezákonným a nemorálním způsobem na úkor svých rodin, přátel, známých a kohokoliv.

  Takže jako zakladatel košické struktury, jako organizátor, lektor, řiditel a jeden ze spousty podvedených a okradených, mám nejen právo, ale i zákonnou povinnost spolupůsobit k zastavení zjevné organizované trestní činnosti formou zavádění a klamání na seminářích, objasňováním způsobů organizování této trestné činnosti a zabraňování v jejím dalším pokračování.

  Fakt, že i mně doopravdy brutálně odstavili za pomoci jedinců aktivních i v prostituci a kuplířství, nejen v daňových a jiných podvodech, mně sice na chvíli ochromil, ale žaloba na mně s pomocí pochybných“ advokátů, mi doopravdy dodala sil a nemám v úmyslu odejít ze života na základě doporučení „oblíbence“ – oběs se, vyhrožováním s nabitou pistolí v ruce – …“jsem prchký, pojďme si to rozdat do lesa…/, likvidací mé kanceláře a přepadením mého vedoucího kanceláře – takže ze strachu s celou rodinou emigroval do Anglie… toto je ta pravá tvář „firmy“…

  Jeden z aktivních spolupracovníků v mé struktuře, invalidní důchodce a šikovný organizátor, byl také podveden nezaplacením provizí, nedodáním statusních symbolů a následně i v tomto roce obtěžován tzv. „advokátem“, který nenávistným způsobem podal žalobu i na mně, který je zapojen do podvodů vůči AXA a.s., který ani neví, jak se má chovat na soudě – prostě „zajímavá“ krevní skupina, obdobná těm…samozřejmě jsem informoval Slovenskou advokátskou komoru, protože takovéto ostudné nezákonné jednání nemá žádné opodstatnění na výkon pozice advokáta. Deratizace každé komory je potřebná.

  Počtite si fakta dosud žijícího člověka… má dobrý kořínek, je dobrým hospodářem z vesnice poblíž Košic a má pro strach uděláno… přežije, naštěstí. A jsou tam i další majetkové podvody – nezveřejním, abych nenarušil vyšetřování…

  //www.upnito.sk/subor/15b19be5ee63cb686f342edb342ea0fb.html
  //www.upnito.sk/subor/aeb4ac48a7b565bfb755b5f166a73c20.html

 6. Anonym napsal:

  O dalším „obětovaném“ zakladateli

  Takže jdu něco málo říci o dalším zakladateli firmy z Prešova.

  Ing. Lukáš Jaroslav šel do firmy v květnu 1999 v době, kdy firma neměla žádný produkt a stavěla struktury na základě počtu přivedených členů, v tomto případě konkrétně do pozice 4 /takže jasná pyramida/. Poznali jsme se samozřejmě na seminářích – byl lektorem, organizátorem, měl přes 800 spolupracovníků, výborný organizátor…

  Zprvu jsem nechápal jeho smutný výraz při seminářích, ale pochopil jsem to na „oslavě“ mé struktury na Bukovci /to, že je to „bordel“ jsem ještě nevěděl/, a tento člověk si vyžádal setkání s „majitelkou“ a jak to bylo a o způsobech „práce“ si počtěte na linku, jména jsem raději vymazal…

  Takže i tento zakladatel byl potupně a bez náhrady vyhozen /potřebovali peníze z jeho struktury pro SEBE…/ a časem to nezvládnul a zemřel na infarkt, mladý…

  //www.upnito.sk/subor/260117599f46bb286b36162cfbaa3b8d.html

 7. Radoslav Valko napsal:

  Prečítal som si tu ich stránku a myslím že na to veľa poradcov nenalákajú. Všetky tie vyjadrenia mňa osobne dosť urážali hlavne čo sa tyká toho čo poviem a čo si ma klient myslieť. A je jasne že žiaden poradca nebude pracovať zadarmo takže by ma zaujímalo ako ho chcú platiť a s čoho budú mat tie peniaze ty chytráci.

 8. Michael Jindra napsal:

  Celé toto je další velké klišé. „Zaměřujeme se na potřeby klienta…“ – jak jednoduché je toto napsat. A vůbec, podle mého je to utopie – mít kanceláře v OC, platit poradcům asistentky a vůbec zaplatit poradce tak, aby pro něj bylo zajímavé pro takovou firmu pracovat – to vše s sebou nese vysoké náklady, které jen těžko mohou vyústit v nízkou nákladovost pro klienta.

  • vasek napsal:

   myslím, že nad umístěním kanceláří do OC již přemýšlely všechny poradenské společnosti.

   Jde o to, jestli klienti chtějí mít svého poradce v OC mezi krámky na boty a dámské oblečení či elektroniku.

   • Moah napsal:

    Myslim, že umístit pobočky do obchodnich center nebude tak špatný nápad, vzhledem k mínění veřejnosti na finanční poradenství je potřeba tuto službu přiblížet lidem, měla by být na očích a lidé by ji měli více začít považovat za součást běžného života. Samozřejmě to přinese vyšší náklady, cestou jsou nižší provize, což ale může kompenzovat vyšší objem klientů, kteří přijdou sami.

    Co se týče zlepšení samotného poradenství a etiky v něm, je to běh na delší trasu, ale bylo by pro potřeba začít od základu v těch největších firmách. Je ale otázka, jestli je pro vůle.

    • ViFin napsal:

     Koncept pobočiek v obchodných centrách sme skúšali na Slovensku. No a museli sme to zavrieť. Jednoducho ľudia si na to nezvykli. A to sme boli aj v obchodnom centre s najvyššou návštevnosťou. Jednoducho sa to nezaplatilo, resp. priam vyrobilo obrovskú stratu. Najväčší “ nával“ nastával pri sprostredkovaní Povinného zákonného poistenia. Aj to však nevyrobilo dostatok profitu. Koncept ako taký môže fungovať – poznám príklad v slovinsku . Ale ten budovali roky s vysokými nákladmi na značku.
     K finančnému poradenstvu: Nech sa daná spoločnosť registruje ako Poradenská a nech príjma províziu len od klientov ( podľa slovenského zákona č 186 )Ak takto fungujúca dokáže prežiť , tak uznávam. Ak nebudú existovať iba z klientových poplatkov tak ich idea je len marketingový blábol.

     • Anonym napsal:

      Jó, Slovensko… tam se přeci vyřádila zločinecky organizovaná MLM firma z pomezí ČR/SR…která si spletla finanční poradenství s organizací zjevných „bordelů“ a nabírala do řízení protagonisty prostituce a kuplířství a platila jim za „služby“ přes sjetiny a okradli Slovensko o miliardy a ještě dávají vlastní jimi okradené a podvedené na soudy… Slovensko procitlo a nechce už takovouto zjevnou „zločineckou sebranku“ ve finančním poradenství… a začalo to právě tím zákonným pojištěním – při demonopolizaci, byl jsem u toho a viděl jsem, jak ti „pochábelové“ likvidovali svoje vlastní struktury zakládané ještě bez produktu, pyramidově dávali pozice 4 za počty přivedených „oveček“ a platili je za počty přivedených veřejně na sobotních seancích v hotovosti…

      Slovensko má dost vlastních podvodníků a nechce už importovat další obdobné primitivní manipulátorské MLM neodborníky a nevzdělance /mluvím obecně, ale vím, o kom mluvím, o jiné mafiánsky řízené třípísmenkové „firmě“/.

 9. Milan napsal:

  Má být etická, orientovaná na potřeby klientů a má poskytovat poradcům vysokou úroveň služeb…nečteme tyto věty v každé prezentaci či na webových stránkách jakýchkoliv finančně poradenských firem ? Takže opět nic nového, staré otřepané klišé, navíc nic neříkající. Článek naprosto o ničem.

 10. Alex napsal:

  podobným systemem pracuje uz nekolik let firma Lafin Invest

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.