CZK/€ 25.350 +0,12%

CZK/$ 23.394 +0,17%

CZK/£ 29.700 +0,45%

CZK/CHF 26.625 +0,25%

Text: Daniel Kuchta

01. 02. 2010

25 komentářů

OVB už přichází o poradce i v Evropě

 


 

Podle zprávy serveru DAS INVESTMENT.com je na odchodu ze společnosti 26 aktivních poradců pracujících na plný úvazek pro Švýcarskou OVB a 10 poradců francouzské OVB. Na první pohled to nezní až tak nebezpečně. Podle vyjádření tiskové mluvčí OVB podalo ve Švýcarsku výpověď „kolem poloviny“ poradců, ve Francii „větší část“. A to už zní povážlivě.

Podíl švýcarské OVB činí podle dat společnosti na celkovém obratu 4,7 % a francouzské 3,2 %, takže při celkovém podílu zahraničních poboček ve výši 67 % na celkovém obratu nebude dopad na společnost nijak zdrcující. K zamyšlení na nejvyšších místech to však určitě je. Zejména když podle zmiňovaného článku obrat celého holdingu v minulém roce (zatím jen podle údajů od ledna do září) klesl v porovnání s rokem 2008 o čtvrtinu. V době, kdy konkurenti na trhu hlásí i v době krize rychlý růst, či rekordní obraty, je pokles produkce u OVB velkým varováním.

Otřásá se pozice OVB v základech?

Je to trochu škoda, že OVB je na tom tak, jak je. Jak sama společnost nikdy nezapomene připomenout, jde o lídra trhu, který působí ve 14 zemích Evropy a funguje od roku 1970 a u něhož je potřeba přiznat zásluhy o rozvoj poradenského trhu v ČR (a možná i v jiných zemích). Hned je ale potřeba připomenout, že vliv společnosti na trh je jak pozitivní (v tom průkopnickém smyslu a vlastně i ve smyslu zásobování trhu kvalifikovanými lidmi), tak, a to je v poslední době spíše časté, negativní.

Šéfové společnosti jaksi zapomněli na to, že být jedničkou na trhu neznamená, že si budou dělat na trhu, co chtějí bez toho, aby to mělo své následky. Poslední měsíce jsou toho důkazem: odchody celých struktur ke konkurenci, nejasná vize společnosti (často zmiňovaná neexistence analytického oddělení a kvalitního zázemí pro poradce), zbrklé obměny ve vedení společnosti apod. OVB jednoznačně zaspalo na vavřínech a jeho zpupnost v posledních letech se mu začíná pomalu vracet jako bumerang.

Společnost si neuvědomuje, že trh finančního poradenství se vyvíjí a kvalita bude stále více vítězit nad kvantitou (možná zbožné přání, ale jednou se toho, doufám dožijeme). A stálé omílání toho, že „jsme jednotkou na trhu“ již skutečně k úspěchu nestačí. Pokud si to hlavouni OVB co nejdříve neuvědomí, za chvíli se nebudou moci chválit ani těmito prázdnými formulkami.

REKLAMA

Loading

Vstoupit do diskuze 25 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.czDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 

 
 • Míra

  1 února, 2010

  To, že kvalita bude stále více vítězit nad kvantitou, by si měla uvědomit i řada vedoucích v jiných společnostech než jen v OVB.

  Odpovědět

 • Tonda

  1 února, 2010

  OVB je nádor. Ten těžko někdo vyléčí. Museli by rozpustit půlku existujících LD, ryba smrdí od hlavy. Zbavovat se metastází Podoláků a spol.Prachy za bouchačství voní, morálka je pojem cizí. Nemá to kdo předat a odkud se naučit. Ty slušný včas utekli do Partners, Fincentra atd.OVB nemá naději se stejnýma lidma.

  Odpovědět

 • Lukáš

  1 února, 2010

  Je vidět, že pan Tonda je znalec 😀

  Odpovědět

 • odjinud

  2 února, 2010

  Firmě, která se pyšní Štorkem nemůže být uvěřeno, že se chce změnit. Proč v každém druhém telefonátu slyším :“ Doufám, že nejste z OVB!? “ Tak je tam u vás asi něco špatně?

  Odpovědět

 • R od Podoláka

  2 února, 2010

  Nevim co s tim Martinem máte. Sice je nespolehlivej,ale má těžký období,tak mějte pochopení. Kdyby vás opustilo tolik lidí jako jeho,tak byste to pochopili.

  Odpovědět

 • Rka od Podoláka

  2 února, 2010

  Mne řekl že je všechny vyhodil, že bude ředitel a že když budu na něj hodná a dělat co mne bude učit,tak budu také milionářkou..Víte, byla jsem sním ráda, ale když jsem zjistila, že tohle vypráví jednou večer mně a druhý veřer kolegyni,tak mi došlo že mi nelže jen o sobě a své firmě. Největší sranda byla, když jsme se nakonec s holkama smály,jak má malýho pindíka a jak po třech minutách končí se slovy jak je utahanej z meetingu a posilovny (PS má znaménko na levém stehně,a mužství?chlapecké..)

  Odpovědět

 • radik

  2 února, 2010

  Tak to je nový rozmer – verím, že ho nechytia jeho podriadení a nestiahnú mu nohavice, aby zistili, či je to pravda 😀

  Odpovědět

 • erečka od Podoláka

  2 února, 2010

  Všechny vyhodil, aby zůstal na BL a bez meziprovize? To je teda podnikatelský plán a rozvoj firmy směrem dolů.
  Pozor, říkal vám pravdu. Milionářkou můžete být, zapomněl vám říct – zadluženou jako on. S tím znamínkem to sedí…:o)!! To víte „rozvoj“ firmy po večerech něco stojí.Už vim, proč chodí na porady pozdě nebo vůbec. Ve vile je šrumec.

  Odpovědět

 • Ally

  2 února, 2010

  Vážená Rko,
  váš příspěvek je už, myslím, trochu za hranou. Tohle má být alespoň trošku odborný web, ne bulvár „bleskového“ formátu. Řešte si, prosím, své milostné eskapády někde jinde. Děkuji.

  Odpovědět

 • Tiky

  3 února, 2010

  Jak Martin Podolák zasel, tak sklízí. Sklízí bodláčí.

  Odpovědět

 • kolega Petr z OVB

  8 února, 2010

  Kdyby Podolák nechtěl dělat kariéru,tak by přestal dělat ostudu OVB. Lidi mu utíkají a naše OVB s tim nic nedělá.Vrhá to špatný světlo na OVB jak se plácá na řediteli.

  Odpovědět

 • parťák

  11 února, 2010

  Jojo,Martin škodí v OVB kam se podívá,u klientů asi ne. To jeho nohsled Krajíček nemá páru o financích a TEN dává klientům za uši. Učil se u Štorka, čili taky hvězda.

  Odpovědět

 • vtak v hrsti je lepsi ako buchta vo vyklade

  2 února, 2010

  no a co ja mam znamienko na vtakovi

  Odpovědět

 • Elis

  12 února, 2010

  je vidět že slečna neznámá neví absolutně o čem mluví….zhrzená ženská je horší než cokoliv jiného:-)…příště se podívej jaký je český průměr 🙂 jsem si jistá že pana Podoláka viděla mximálně na fotce 🙂

  Odpovědět

 • Toť otázka

  16 února, 2010

  Zda nepojí pana Podoláka s Panem P.M.Č. více než přátelství….

  Odpovědět

 • Alice

  16 února, 2010

  Na to je Pavel Černý velký suchar – bez života.

  Odpovědět

 • OB

  1 února, 2010

  tohle už je fakt ubohýýýýý… systematicky psaný články o ničem…se divím, že se v tom Fincentru k tomuto snižujete :))

  Odpovědět

 • Marek z OVB

  2 února, 2010

  Dokud bude u nás chaos a bordel tak to pude do kytek.

  Odpovědět

 • radik

  2 února, 2010

  Ono to je trocha zložitejšia téma – polovica Švajčiarska a väčšina Francúzka končí – to je fakt, otázka je prečo tí ľudia odchádzajú? Vidím v tom však pokračovanie odchodu partners v ČR a SR – ovb ich nedokázalo zlikvidovať, navyše v ČR asi pred nimi kľakli na kolená a to nečakali a už dávnejšie sa objavovali správy o tom, že na odchod sú pripravení aj iní, len čakajú na to, ako dopadnú súdne spory …. kvalita poradenstva je katastrofálna v celej strednej Európe, aj keď každý sa búcha, ako kvalitne robí a vyťahuje na to všeliaké štatistiky – nikto sa však nepýta toho najdôležitejšieho – klienta, či poradenstvo mu okrem platenia fin. produktu prinieslo nejaký prospech…

  Odpovědět

 • Pavel

  8 února, 2010

  Vážení,
  docela mne pobavilo co tady všichni píšete. A ačkoli si myslíte jak jste úžasní a schopní – tak nejspíše je tomu právě naopak.
  Život je úplně o něčem jiném než tady předvádíte!!!
  Pavel

  Odpovědět

 • Dima_nepotrebuji_prezdivku

  14 února, 2010

  Čekal jsem kdy se objeví článek tohoto druhu a máme ho tady. Je celkem náhoda, že budu vůbec reagovat – nemám na to moc času. Nicméně,téměř v 5 ráno, jsem se rozhodl, že přece jenom něco „písnu“. Finanční poradenství se musí celkově změnit. Je jedno, jestli jste ve společnosti A, B, C nebo D ( zkuste to brát s nádhledem ). Rozhodující je, jestli jste ve struktuře, kde je systém, řád a pozitivní atmosféra. A to je práce vedoucího mnou zmíněné struktury a jeho přímých „podřízených“. Kvalitní a kreativní lidí jsou v každé společnosti a můj názor je, že takové články tak akorát poškozují celou „branži“. A pak u klienta ( hlavně v Praze ) trávíte „dlouhé hodiny“ vysvětlováním nesmyslu, místo kvalitní analýzy a na základních vzdělávících kurzech pro nováčky zase investujete „svůj“ časový fond na obhájobu své znáčky. Občas si říkám, jestli „pěšáci“ si uvědomuji, že se jedná o naprosto absurdní válku, která poškozuje nás všechny… . Ani nevím, jestli to, co jsem tady napsal bude správně pochopeno. Věřím však, že pár lidí to ovlivní a věřím, že pozitivně. Dima

  Odpovědět

 • Anonym

  14 února, 2010

  Konkrétně k této firmě nevím nic, pouze z článku jednoho zneuctěného řiditele a příspěvků. Takže ta obecnost mi vyhovuje.
  Finanční poradenství v MLM není a nemůže být. Člověk je tvor divný, s jídlem mu roste chuť a pokud nemá doopravdy odborné vzdělání a zmítají jím chtíče po penězích druhých, po vyšších provizích po odstavení vlastních přímých, zejména právě řiditelů… a pokud se začne školit podvodné uzavírání smluv, zavádět a klamat na seminářích, obcházet struktury, pomlouvat veřejně jejich tvůrce…a když se začnou pro řízení firmy a seminářů používat amorální bezcharakterní pochlebující jedinci, pokud začne běsnit sexualharašment, tak už je to pouze o konci firmy. Závěrečná labutí píseň. Likvidace těch zakládajících mezi sebou, a veřejně. Zbyde jen jeden, který chce žít s celou svojí „rodinou“, kterou také samozřejmě pomlouvá, z následných a udržovacích provizí desetitisíců oklamaných a podvedených spolupracovníků, kteří pozdě procitli a dali firmě vše – vlastní peníze, vlastní rodinu, vlastní přátele, kamarády – a výsledek ? Ztratili kromě vlastních peněz především jméno, čest a všichni ti, které do těchto balamucení /opakuji, to není finanční poradenství/, jimi pouze pohrdají. A to jen proto, že nepochopili proradnost a chamtivost některých, že uvěřili.
  Pokud mluvíte o válce – může být. Jde ale o boj s lidskou hloupostí, o boj dobra se zlem, a v MLM hloupost a zlo vítězí, protože tak jsou nastaveny ty smlouvy o obchodním zastoupení.
  Je daleko lepší věnovat více času odbornosti, a ne honu za provizemi. Studiu ekonomiky, studiu pedagogiky a psychologie, Všeobecně lidství.

  Odpovědět

 • rudy

  14 února, 2010

  Trefný! U Podoláka to asi důvěrně znáte!!

  Odpovědět

 • BL bez informací

  15 února, 2010

  Je to pravda,že pan Frahnert a
  SSLD OVB pan Canonica (nevím jestli se přesně takto jmenuje) založili konkurenční společnost? Ptal jsem se svého nadřízeného, ale nikdo nic nechce říct.Děkuju.

  Odpovědět

 • Petr z OVB

  16 února, 2010

  Já bych se jim nedivil. Proč být ve firmě, která zázemí nemá a děláme si všechno na koleně. Meziprovize nikoho nesvrbí. Odcházim a zakládám si svojí firmu.

  Odpovědět