Neděle 17. října. Svátek má Hedvika.

OVB není tlustá žába, rozhodl soud

Začalo to nevinně a skončilo nevinou. Fincentrum vydalo dvě celostránkové reklamy ve studentském časopisu Studenta – a OVB se vzhlédlo v tlusté dívce a ještě tlustší ropuše. Až Vrchní soud musel vstoupit do role psychoterapeuta a vysvětlit společnosti, že ropuchou opravdu není.

Jednou z příčin identifikace společnosti OVB Allfinanz s nevzhlednou dívkou bylo drobné logo na jejím oblečení, které dle stanoviska právního zástupce společnosti Fincentrum představovalo napodobeninu loga Adidas. Logo OVB a Adidas může být v tak malém provedení zaměněno a přinejmenším lze pochopit obavu ze zneužití značky OVB v konkurenčním boji. Ale…

…žába žádné oblečení nemá a ani v jiných oblastech není vybavena žádným logem. Jak se OVB Allfinanz mohla identifikovat s touto fotografií, zůstává záhadou. Není tak divu, že nejen Městský soud v Praze, ale i následně odvolací Vrchní soud v Praze žalobu OVB zamítl.

Obrázek 1: Reklama ze zadní strany časopisu Studenta – děvčata

Obrázek 2: Reklama ze zadní strany časopisu Studenta – žáby

OVB Allfinanz tak žalobu o 1 mil. Kč a stránkové omluvy definitivně prohrála. Soud je přesvědčen, že k jejímu poškození nedošlo. Podle původního rozsudku by ale OVB nepomohlo, ani kdyby se jí podařilo prokázat, že jsou reklamy namířeny proti ní. Je nezbytné přihlédnout k určité míře volnosti, která je pro reklamu důležitá. Navíc Městský soud v Praze v rozsudku připomíná: „(…) ironie, sarkasmus, vtip a výsměch patří ke svobodě projevu, stejně jako právo svobodně se projevovat patří k demokratickému právnímu státu (…)“.

A jaký je váš názor? Jsou reklamy zaměřeny proti OVB? Co si myslíte o reklamách finančně poradenských společností obecně? Líbí se vám? Podělte se o svůj názor v diskusi.

Jsou reklamy zaměřeny proti OVB?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

21 komentářů: “OVB není tlustá žába, rozhodl soud”

 1. Peter napsal:

  OVB sa nestrapnila, toto vymyslelo Fincentrum. Nemecko je Nemecko, ma v rezervach pomerne viac zlata na obcana nez ktokolvek na svete dokopy. Tak asi vedia jak s peniazmi robit. Len aby ich ta velka zaba nezhltla, Fincentrum sa dalo ocenit, a to sa deje ked firma ide na predaj 😀 To ze kradnu vyvzdelavanych ludi z inych firiem sa tam hanbili dat hlupaci, mam osobnu skusenost. chlapci z fitcentra su specializovany odbornici a od velkopodnikatela a majitela sprostredkova­telskej firmy maju daleko. takze cvicte cvicte dalej v krysom zavode 😀 A este som si vsimol ze vsade hadzu reklamy. Dobre veci reklamu nepotrebuju a predavaju sa sami cez siete ludi. To viete ze Re=opakovat, Klama=oklamat. Teda 1000× opakovana loz sa stava pravdou. Ste ovce? Nech sa paci chodte si k nim zacvicit 😀

 2. Tomáš Marný napsal:

  Co je na tom vtipného,
  nechápu?

 3. Georg napsal:

  Firma OVB Allfinanz se v posledních 3–4 letech začala chovat neuvěřitelně arogantně jak vůči klientům, tak vůči ostatním zpraostředkova­telským společnostem. Jsem rád, že prohrála

 4. LD napsal:

  A je to tady! OVB zneužívá jméno ČNB. Proč mě to nepřekvapuje????????

  • Původní kolemjdoucí napsal:

   Uveďme to na pravou míru, ano. Nezneužívá ho OVB ale někteří její spolupracovníci a je to bez vědomí OVB, nebo snad znáte někoho, kdo to dostal příkazem či doporučení od cenrály, aby toto dělal? Prostě se poučili od jiných, kteří toto dělají už roky. Minimálně 5× mi volali z ČNB za poslední dva roky :-) Nebudu jmenovat společnosti ze kterých tito vykukové byli, protože to byly jejich soukromé akce. Spíš mne překvapuje jak tuhle zprávu převzala média a každý kdo má trochu rozumu v hlavě si udělá obrázek sám …

  • Původní kolemjdoucí napsal:

   Jen pro doplnění, cituji za wbu ČNB: Česká národní banka upozorňuje na opakovaný výskyt případů, kdy některé osoby spolupracující se společností OVB Allfinanz… Zvlátní pozornost bych, být Vámi, věnoval slovům Některé osoby…

 5. STAS napsal:

  ma velky problem !!! CNB je obvinila z nezakonneho pouzivani jmena a loga CNB ! Muzou ztratit i licenci!

  • Původní kolemjdoucí napsal:

   Marně hledám informaci o mořných dopadech, prozradíte mi prosím zdroj?

 6. Tomáš Marný napsal:

  Nějak tomu nerozumím,
  o co Vám jde, pane Zámečníku?
  Každý normální chápe, že je to naschvál reklama na OVB. Proč takto stupidní reklamu na Fincentrum? Protože Fincetrum rostla díky OVB a přechodům.
  Nemám nic proti přechodům, nejsem fanda OVB,
  ale proč máte potřebu to rozmazávat?
  Abyste si zasloužil výplatu? Jinak tomu snad ani nejde rozumět.
  Občas tady pobrekáváte nad trhem, tímto ho tey určitě nezlepšíte a lepší kredit nevybudujete.

  • AliBaba napsal:

   Proč se rozčilujete? Mě se to zdá velmi vtipné. Dobře, že Petr Zámečník občas předloží lehčí théma, porád druhý pilíř nebo ižp.
   Pane Zámečníku děkuji za veselý článek!

  • Jan Medový napsal:

   prostě klasická stuchlíkovina a teď se budou tvářit a vymlouvat, že ta žába nemá znázorňovat OVB a že to je vlastně logo adidas a podobné lži. Kdy si tak lidi ve Fincentru uvědomí, že toto jsou skutečné vlastnosti, hodnoty a postoje vlastníků této firmy a nikoliv náhodné a jednorázové úlety a že jednou se takto zachovají i k nim. Oni se k nim tak již dnes chovají, ale lidi to zatím nevidí a dříve či později to však uvidí a pak se budou hodně divit. :) Chytrý to sever Moravy, který včas bere do zaječí.

  • pavel oravec napsal:

   hlavne je to dost vtipna reklama… :-)

 7. Ivan napsal:

  Nehovoriac o tom, ze zalobou urobilo OVB tejto reklame mnohonasobne PROMO :) a zadarmo :)

 8. LD napsal:

  V OVB je to dnes takto – realnou moc ma pan Zoubek s podporou Kolina. Zisky za kazdou cenu s detmi „poradci“ 16 az 17 let, hlavne to podojit co nejrychleji. Michael Knapp a par poctivych „starych“ eldecek nema dneska sanci cokoliv rozumneho prosadit.

 9. MCDonaldds napsal:

  američanka.

 10. Milan napsal:

  …kdyby se tak management OVB zabýval skutečně palčivými problémy a kauzami,jako např. panem Štorkem, kauzou Helvag a podobně. Spory typu tlustá žába jsou nehodné jakékoliv pozornosti společnosti a dospělý jedinec s dostatečným nadhledem je jim musí jen od srdce zasmát. Dle mého soukromého názoru se tímto OVB opět jen ztrapnila.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.