Čtvrtek 29. července. Svátek má Marta.

Opírá se tvrdě do finančních poradců. Projekt Finemon.cz

Kritikou nešetří. Dokumenty z cyklu „Hvězdný prachy“ ukazují nejtvrdší praktiky a životní styl „finančních poradců“. Poškozeným i potenciálním klientům má pomoci web Finemon.cz. I ten má ale své mouchy.

Duchovní otec projektu Finemon.cz sám prošel různými fázemi finančního poradenství. Začínal v OVB Allfinanz, poté pracoval v Sofia Finance a následně sestavil ukazatel nákladovosti investičních produktů včetně investičního životního pojištění – TANK. Nyní se pouští do boje s nekalými praktikami na finančním trhu. Vít Kalvoda.

Projekt Finemon.cz a v rámci něho vzniklý dokumentární cyklus Hvězdný prachy se opírá nejen do finančních zprostředkovatelů využívajících nekalé praktiky (byť těm jsou v sedmidílném cyklu věnovány dva dokumenty), ale zabývá se také churningem, lichvou a pyramidovými investičními produkty.

Tip: Shlédněte video Finanční poradci z cyklu Hvězdný prachy

Dokumentární cyklus Hvězdný prachy má především zaujmout. A to se mu nepochybně podaří. Je posazen částečně do „hvězdné“ budoucnosti a s pomocí záběrů skryté kamery i otevřeného natáčení s odborníky na danou problematiku otevřeně kritizuje nekalé praktiky, které se (bohužel) běžně vyskytují na finančním trhu a při distribuci finančních produktů. Ukazuje ale pouze „temnou stranu“ finančního trhu a finančního poradenství, jako by ani neexistovala jeho pozitivní tvář.

Stěžejní částí projektu je web Finemon.cz. „Nejsme finanční poradci placení z provizí bank a pojišťoven,“ hlásá na titulní straně. Na jeho financování se podílí Evropská unie z Evropského sociálního fondu, OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost, a Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy. Vznikl ve spolupráci společnosti TANK a Mendelovy univerzity v Brně. Na dokumentech se podílela také Česká národní banka, Ministerstvo financí a Česká televize.

Obrázek 1: Titulní strana projektu Finemon

finemon-01

Finemon.cz si klade za cíl předávat klientům a dobrým finančním poradcům informace o finančních produktech, nabízet nejrůznější srovnání a výpočty. Klienti se také mohou přes web obrátit o radu se smlouvou, kterou považují za špatnou – a mohou se prostřednictvím partnerských organizací na obranu spotřebitelů pokusit domoci náhrady případné vzniklé škody.

Web obsahuje informace o nespočtu finančních produktů. To je jeho sílou i slabinou. Dokáže dlouhodobě udržet veškerá data aktuální? Již při prvním testu stránek překvapí informace „Údaje aktualizovány 13. 3. 2012 – 13. 3. 2013“. A i samotné srovnávací nástroje jsou vhodné především pro lidi s dostatečnou finanční gramotností.

Příklad: Nechte si srovnat nabídky a chtějte si našetřit pro děti. Člověka, který není dostatečně finančně gramotný, překvapí otázka „Jak chci peníze investovat?“. Na výběr jsou možnosti: fondy peněžního trhu, dluhopisové fondy, fondy globálních akcií a další investiční strategie. Zájemce o srovnání tak v první řadě musí použít slovník pojmů – a už vůbec nenalezne první (byť pro tento účel zpravidla nevhodnou) možnost, která lidi napadne: stavební spoření.

Další problém se vyskytl při postupu v dotazníku vedoucího ke srovnání. Po vyplnění požadovaných údajů a odeslání ke zpracování se objevila hláška „Zadejte, předpokládané zhodnocení“. Ale kam? Ve formuláři pro předpokládané zhodnocení není místo. Až po rozkliknutí rozšířeného nastavení je možné zhodnocení vložit.

Obrázek 2: Chybějící zhodnocení

finemon-02

Po zadání očekávaného zhodnocení se rozvinula stránka s finančními produkty a očekávaným zhodnocení vycházejícím z nákladovosti jednotlivých produktů. Ty ale nejsou řazeny podle výše zhodnocení a není možné je ani třídit.

Obrázek 3: Výpis produktů s očekávaným zhodnocením a nákladovostí

finemon-03

Zajímavou pomůckou jsou „Infolisty“. V nich uživatel serveru nalezne podrobně rozepsanou nákladovost jednotlivých produktů.

Obrázek 4: Část rozpisu nákladovosti investičního životního pojištění OK1od ČPP investovaného do C – QUADRAT ARTS Total Return Balanced

finemon-04

Poznámka: Záporné zhodnocení vychází ze zadaného očekávaného zhodnocení 3 % ročně

Vedle infolistu je uveřejněná informace: Zalíbil se Vám tento produkt a uvažujete o jeho sjednání? Považte, že kvalita produktu závisí především na tom, nakolik vyhovuje Vaší individuální situaci. Informace na této stránce se týkají pouze modelové situace. Pokud uvažujete o sjednání tohoto produktu, můžete se nám nejprve ozvat a využít možnosti asistence při sjednání smlouvy / audit podmínek.“ Pomiňme, že odkaz na kontakt byl nefunkční. Fungovalo ale připojené tlačítko, které převedlo klienta na kontaktní formulář pro asistenci.

Obrázek 5: Kontaktní formulář

finemon-05

Podobnou asistenci ovšem nenabízí pouze z veřejných prostředků financovaný server Finemon.cz, ale kupříkladu i server Peníze.cz vlastněný finančně poradenskou společností Partners.

Obrázek 6: Inzerce zpracování nabídky financování bydlení na titulní straně Peníze.cz

finemon-06

Otázkou je, zda „běžný klient“ dokáže rozeznat asistenční službu Finemon.cz a komerční nabídky finančního poradenství. A následně, jak se bude lišit jejich kvalita.

Udržet databáze produktů naprosto v pořádku je téměř nemožné. A slůvko „téměř“ je hodně nadnesené. Stačí překlep při vkládání dat, které probíhá vždy ručně, stačí opomenout aktualizaci… a databáze se začne lišit od skutečnosti. Takové potíže se nemohou vyhnout žádnému projektu. Ani Finemon.cz. Jak jinak lze vysvětlit deklarovanou roční nákladovost stejného fondu jako na Obrázku 4, pouze nakoupeného přímo prostřednictvím společnosti Cyrrus, ve výši 92,11 %? Podrobnou nákladovost z infolistu se nám při testu nepodařilo zobrazit, nicméně infolist přichází vzhledem k „nadpřirozeně“ vysoké nákladovosti k překvapivému závěru: „Tento fond v tomto produktu má šanci vydělat víc než spořící účet.“

Závěrem

Projekt Finemon.cz si stanovil velké cíle. Jde tvrdě proti nekalým praktikám na finančním trhu a na trhu finančního zprostředkování a poradenství. V některých ohledech možná až příliš tvrdě. „Zatímco neznám žádného solidního Šmejda z předváděcích akcí, protože ta branže je Šmejd jako celek, znám spoustu slušných a solidních finančních poradců, kteří pro své klienty pracují poctivě a přinášejí jim užitek,“ komentoval aktivitu Finemon.cz v otevřeném e-mailu Zdeněk Sluka, předseda představenstva Broker Trust, a dodal: „Zkusme tedy při jinak dobře míněných aktivitách nevylít s vaničkou i dítě.“

Samotné webové stránky Finemon.cz si kladou velké ambice. Doufejme, že nezůstane pouze u ambicí, ale podaří se je také úspěšně zrealizovat a dlouhodobě provozovat. To ale ukáže až čas.

Máte svého finančního poradce?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

295 komentářů: “Opírá se tvrdě do finančních poradců. Projekt Finemon.cz”

 1. insider2 napsal:

  Týpek ve vestičce hned na začátku je Martin Zoubek, nad kterým drží ČNB ochranou ruku.

 2. Poradce z Partners napsal:

  Samozřejmě, nezapomeňte si kopnout do Partners, stejně vám všem leží v žaludku něco zcela jiného, a to skutečnost, že tato firma je největším inovátorem na trhu finančního poradenství, udává jeho směr a rok od roku má čím dál větší tržní podíl (pochopitelně na úkor MLM konkurence, která zaspala). Klidně si dál kopejte do Partners, my to ustojíme, za pár let se budete divit, jak vám všem ujel vlak. Polsko je jen začátek vy amatéři !!!

  • Timovka napsal:

   Trhový podiel Partners je v roku 2013 pod priemerom 2012, pán Poradca. Hoci mozog v Partners vedia ako umývať.

  • yowie napsal:

   To by mě pak zajímalo, proč na stránkách Partners není provizní obrat ani za rok 2012, respektive 2012 a 2013 jsou jen odhady. Kdyby se mi dařilo, asi bych se pochlubil hned po uzavření roku 2012…

   A jinak já si nemusím na údiv pár let počkat, protože už se cca 3 roky divím neustále, že je takové podnikání v ČR vůbec možné a už dávno není postaveno mimo zákon, nebo alespoň náležitě zregulováno.

   • Poradce Partners napsal:

    Vážený pane Yowie, po provizním obratu Partners Vám ve vší úctě nic není, my se raději než chlubením tohoto typu věnujeme seriózní práci v terénu u našich klientů a partnerů (jestli jste si toho ještě neráčil všimnout). Hysterii kolem naší firmy Partners nebudu komentovat, nemá to smysl, prostě nedokážete překousnout realitu, která nehovoří ve váš prospěch (respektive prospěch konkurence). Současně nechápu, co byste chtěl na MLM regulovat, je to zcela legální systém, ukažte mi jakýkoliv jiný podnikatelský model, kde dokážete během několika měsíců nebo let vydělávat měsíčně i několik set tisíc korun ? O žádném jiném nevím, takže budu rád za Váš tip. Za pár let, až budu pobírat ze svojí struktury spolupracovníků několika set tisícové pasívní příjmy pravidelně každý měsíc si můžeme sednout u kávy a podívat se, kde budete v tu dobu Vy a kde budu já. Myslím že už teď tuším, kde v tu dobu budete, ale nechci zde být vulgární. Sbohem Vy tragéde.

    • yowie napsal:

     A jéje, zase jeden čerstvě po zaškolováku…

     Ale máte můj respekt, na rozdíl od mnoha Vašich kolegů alespoň píšete bez gramatických chyb.

     Když je čím se chlubit, tak se Vaše společnost chlubí, na to můžete vzít jed.

     Problém MLM je v tom, že se hodí především pro prodej kosmetiky a podobných věcí. Zde má rychlá multiplikace jednoduchého modelu smysl a pokud někomu takový dealer prodá třeba krém na ruce, který nefunguje, zákazník si ho příště nekoupí, ale nepřijde o zásadní sumu peněz. Zároveň dealerem může být v podstatě kdokoliv, protože nepotřebuje vzdělání, zkušenosti atd.

     Horší to ale je v případě prodeje komplexních produktů, jakými je právě většina těch finančních.

     Ten problém je krásně popsán tady: http://www.pe­nize.cz/inves­tice/16548-osobni-finance-a-mlm#personDuel_80388_170

     Tohle asi někdo zapomněl smazat, když Partners koupila Peníze.cz :-)

     Jinak znám jednoho manažera z Partners. Kdysi mluvil jako Vy. Ambiciozní sny ho ale po několikerém jmenování a sesazení a neustálém vytváření dalších a dalších týmů, které se znovu a znovu rozpadají, poněkud opustily. Btw. je zajímavé, že jeho jméno a povýšení bylo oznámeno ve Vašem časopise jen jednou. Škoda, že tam také neoznamují sesazení a znovu povýšení… Proč asi? Btw. dnes už své okolí tyrkysovými sny nezamořuje zdaleka tolik, jako kdysi.

     Nevím, kde budu za pár let já, nevím, kde budete za pár let Vy. Jediné, na co bych si vsadil je, že nebudete tam, kde jste teď a to i když budete v prodeji úspěšný (potom Vám časem dojde, kolik Vás stojí ti nad Vámi), a i když budete neúspěšný.

     • yowie napsal:

      Když umíte spisovně psát česky, možná umíte i anglicky. Tohle bych vypíchl:

      Extraordinary sales and marketing obstacles account for much of this failure, but even if the business were more feasible, sheer mathematics would severely limit the opportunity. The MLM type of business structure can support only a small number of financial winners. If a 1,000-person downline is needed to earn a sustainable income, those 1,000 will need one million more to duplicate the success. How many people can realistically be enrolled? Much of what appears as growth is in fact only the continuous churning of new enrollees. The money for the rare winners comes from the constant enrollment of armies of losers.

      Jinak zbytek tady:

      http://www.fal­seprofits.com/MLM%20L­ies.html

      Jinými slovy, Váš sen o brutální káře, drahém domě atd. Vám, stejně jako všem ostatním adeptům v MLM, neříkají, protože by se měl snad naplnit, ale protože Vás udrží tvrdě pracovat pro ty před Vámi…

      • vasek napsal:

       Když už jsme u té češtiny.

       Co znamená ta poslední věta? – Když to zkrátím, tak z toho vyleze „…Váš sen Vám neříkají…“ – snad básnický obrat?

       • yowie napsal:

        Ano, rád se vyjadřuji poněkud košatě a možná i kostrbatě, ale perly typu „vy ste“ jste doufám nezaznamenal… :-)

   • napsal:

    Úplatky pro ČNB a MF a Kohout a jakože Krotitelé dluhů…

    V listopadu bude na rádiu Impuls mohutně propagovaný Finod s.r.o. alias http://www.nakup-zlata.cz/cs

   • Analytik napsal:

    Výroční zprávu PFS najdete yowie již pár dnů ve Sbírce listin OR na http://www.justice.cz

 3. Bodo napsal:

  Andreji, podívej se na tento odkaz…
  http://www.you­tube.com/watch?v=7o9fSU_­H0v4
  Toto je srovnatelné s videem, které jsi viděl. A navíc zde to dámy předváděly vědomě…
  Moc velký rozdíl mezi Štorkem a jemu podobnými a děvčaty na tomto videu nevidím. Tady je to navíc před klientem maskováno jako „prémiové bankovnictví“ – hnus fialový.

 4. Andrej napsal:

  Blahopreju pane Kalvodo, to video Finemonu o poradcich je fakt husty! Jako bych videl Borkovce, jak vozi svoje ovecky v Aston Martin na konferenci. MLM se hodi maximalne k prodeji kosmetiky a potravimovych doplnku, ne do financniho zprostredkovani!

 5. Bodo napsal:

  Tak pánové „poradcobijci“, co říkáte na toto…
  http://www.you­tube.com/watch?v=7o9fSU_­H0v4
  Toto je ten správný postup jak pracovat s klienty, co? Toto je to správné poradenství „prémiové banky“ – etické, odborné, kvalifikované.
  „Já šmíruju zůstatky na účtech, pokud je to nad 50 posílám referenci“ :-)
  „Nejdříve klienta rozpovídám – přejete si investovat dnes, nebo už včera…“
  „Jste zvědaví jak děláme fondy na Žižkově? A dá se to i namíchat. Samozřejmě…“ :-)
  „A znáte naše nejlepší pojistky na Žižkově… Tak to mě zabilo úplně.
  Pánové, není toto taky na žalobu? Nebo neměla by se tím taky zabývat ČNB?
  Až se stydím, že mám v takové bance účet. Odbornou znalost těchto dam odhaduju v příměru na pozici R1 v různých poradenských společnostech.
  A ve finále tomu dala korunu paní ředitelka před flipchartem – LIGA POBOČEK.
  Rozesílám všem svým klientům a známým.

  • Ondřej Záruba napsal:

   A co já s tím?

   • Bodo napsal:

    No vlastně pane Zárubo nic. Jak to říkal kohout v Mrazíkovi. Kohouti jsou malí páni, to jitřenka řídí kokrhání – nebo tak nějak.
    To video totiž ukazuje standardní praxi absolutně všech bank (akorát pro jejich smůlu se to děvčatům nějak dostalo na Youtube, což určitě nebylo v plánu). Plány, strategie a akce na blbnutí lidí, ale ony (banky) to mají ještě jednodušší než nezávislí poradci (vlastně ubozí prodejci, bouchači, lůza atd., že) v tom že jim to klient ještě více žere v těch jejich nablýskaných pobočkách.
    Říká se často že je to v lidech. Ne, není to úplně pravda. Ten zaměstnanec v bance nemá na výběr, co mu vleze do dveří, to musí zmasírovat, jinak je bez prémií a nebo taky může opustit banku.
    Shlédl jsem na Váš popud (někde tady v diskusi) výsledky Best planneru 2013. To je ta lůza, podvodníci a gauneři, kteří skončili daleko před Vámi? Nebo porota je zaujatá, neobjektivní, neodborná?

    • Ondřej Záruba napsal:

     Sorry nemám čas na diskuse o ničem.

    • yowie napsal:

     Pátral jsem po původu videa a údajně to byla nějaká hodně nepovedená nadsázka na nějakou soutěž poboček, nebo tak něco.

     Jako bývalý zaměstnanec jedné z nových bank mohu potvrdit segmentaci klientů a statistiky výkonu. Vzhledem k lákavé nabídce se klienti hrnuli a vzhledem k jednoduchosti nabídky se žádná doporučení pojištění, investic, atd. nekonala. Dokonce jsme často posílali klienty i do jiných bank o kterých jsme věděli, že nabízí službu, kterou neumíme, nebo která je jinde levnější.

     Každopádně chápu, že zkušenosti jiných lidí s většími bankami jsou diametrálně odlišné a některým těm zaměstnancům musí být stydno, když tam zbytečně recitují „úžasnou nabídku“.

     A není pak lepší se na takové banky vyprdnout? Mám účty u dvou bank, na pobočky chodím maximálně občas vkládat a jinak je nepotřebuji…

     Není to jednodušší?

    • vasek napsal:

     Však také p.Záruba nenechal na porotě soutěže nit suchou.
     Ne že by si to částečně nezasloužila, ale ješitnost se u p. Záruby nehledá těžko. Alespoň soudě dle příspěvků p. Záruby na internetových fórech…

     • Bodo napsal:

      Ano po odeslání příspěvku, jsem na to teprve narazil.
      No, porota, jak jsem tam viděl Fejtka (tipuji, že to je otec Záruby – to je taky takový ředitel zeměkoule a spisovatel) tak jsem o hodnocení začal pochybovat, ale chválabohu v porotě nebyl sám. Fejtek nejspíš taky půjde do jakékoliv poroty. Kvůli Fejtkovi jsem zrušil předplatné časopisu Finanční poradce už v r. 2006. Protože finančně poradenský „Blesk“ si předplácet nepotřebuji. No a co se nestalo Fejtek založil finančně poradenské „Aha“, které mi narval do schránky (aniž bych se o to prosil). Pokud se tento plátek někomu dostal do ruky, tak si obrázek udělá sám…
      Ale zpátky k Zárubovi. To jeho poradenství jsem si dovolil prostudovat. No, shrnuto, za 30 tisíc udělat s „klienta“ totálního chuja (tak se to u nás na Ostravsku říká) který vlastně neví jak má žít a v čem má vlastně chodit oblékaný a co si to vlastně má přát atd. a ještě si říct o další prachy za nějaký snad byznys plán od 27 letého hošíka, který má vzhledem k věku „bohaté“ životní zkušenosti.
      Pravda začínal už ve svých 20-ti letech po roce a půl působení v poradenské (blbě)- dealerské firmě kde za celou dobu uzavřel kolem 40 smluv (tj. 2,2 sml. měsíčně) musel skončit, protože to by asi na obživu nestačilo.
      No, což o to. Dnes už přesně ví jak je to správně, o čemž nás dnes a denně na všemožných serverech v článcích a diskuzích přesvědčuje a vede celou populaci tím správným Zárubovsko Don Quijotským směrem.
      Držím klukovi palce, on to taky ten Don Quijot neměl lehké. Takže – zdar a sílu.

      • napsal:

       Blbečku, až budeš vědět tolik co pan Záruba a budeš disponovat jeho přehledem a analytickým myšlením, tak sem něco napiš, ubožáku.

      • Anonym napsal:

       Na hnůj nereaguji, ale Vy byste klienta pochválil za všechno, kromě životek, které byste jistě doporučil nahradit mnohem levnějšími. A nejvíc neumíte přenést přes srdce, že nemáte na to, abyste si řekl o odměnu přímo – nikdo by Vám ji totiž nezaplatil…

 6. Ondřej Záruba napsal:

  Znám práci podstatné části trhu za tu dobu, co se na něm pohybuji. A znám i ty nástroje. Samozřejmě neznám všechny lidi osobně, ovšem myslím, že jsem schopen si argumentačně toto tvrzení ustát.Ale abych nikoho konkrétního nepoškodil, tak nejmenuji.

 7. vasek napsal:

  tak na Finaparáda.cz si neodpustili trošku do Finemonu šťouchnout:

  „Klienti však určitě nemusí spoléhat jen na tento nový dotovaný program, ale například na Finparádě.cz se dozvědí vše potřebné také, možná i více.“

 8. Compliance napsal:

  Zajímavá situace. Pan Hanzl není pan Hanzl.A prý se k tomu vyjádří na našem webu (píše pan Hanzl, který je prý opravdovým panem Hanzlem). A do té doby všechno, co pan Hanzl (který ovšem není pan Hanzl) napsal raději smažeme. Takže již nikdo nikdy nebude vědět co pan Hanzl (který ovšem není pan Hanzl) napsal. Pokud jste „naši“ pak máte jistotu, že na „našem“ webu můžete napsat co chcete a my pak zařídíme aby to zmizelo. Pokud „naši“ nejste … Doporučuji archivaci. Pro jistotu.

  • Josef z Depa napsal:

   Vy jste byl také kdysi „náš“, pane Compliance, škoda ty dluhy…

   • Compliance napsal:

    Ach tak, nejvyšší pane Železničáři … něco jako padouch nebo hrdina, jedna velká rodina :), či snad Tuhle rundu platím já?

 9. Mr.Fantomas Anderson napsal:

  Pan Hanzl ve skutečnosti neexistuje.

  Nejen jeho přítomnost v této diskusi, ale i jeho fyzický zev, který měli někteří z nás možnost vidět, jsou klamy.

  P.Hanzl je ve skutečnosti trojským koněm Matrixu. Tento vir však byl hacknut virem, trojský kůň v trojském koni.

  Jestliže dosud P. Hanzl neexistoval, nyní neexistuje na druhou a proto hrozí že se zhroutí sám do sebe a stane se celým vesmírem.

  Vítejte na Investujeme.cz, magickém místě, na které přispívají přízraky.

 10. Ondřej Záruba napsal:

  Mr Hanzl si tady z nás dělá prdel ne? Jestli tohle byl hackerskej útok a fakový příspěvky, tak já jsem čínskej bůh srandy.

  • Shroom napsal:

   Ondro, tohle není legrace.

   Někdo kompletně zkopíroval identitu P. Hanzla včetně jeho rétoriky a rozhodl se ho poškodit tím, že bude vystupovat naprosto identicky jako p. Hanzl.

   Není to k smíchu. Dnes p. Hanzl a zítra zjistíme, že jsme taky hacknutí!

   No jen si představ, že se taky zítra vzbudíš a zjistíš, že Ty nejsi Ty, ale někdo jiný, resp. že to byl někdo jiný během posledního týdne, nebo vlastně že když jsi něco dělal, tak jsi to vlastně nedělal protože to dělal někdo jiný, jen nevíš, kdo to vlastně asi tak mohl být.

   O to hůř když zjistíš, že to vypadá, jakoby Tvým jménem někdo dokonce vyhrožoval apod.

   Žijeme v nebezpečné době. Nejradší si obalit hlavu alobalem a chránit se tak proti bezdrátovýmu hackování.

 11. anonym napsal:

  Ondřeji,
  vždyť to víte, co se tu bude dít, když něco napíšete,
  tak proč tady nyní brečíte, jak jsou na Vás sprostí?

 12. Právní zástupce poškozené klienta napsal:

  Vážení,
  jsem velmi vděčný za odkaz na tento článek. Přečetl jsem i něco z výživné diskuze.

  Dovoluji si Vás upozorniti, že některé praktiky, o kterých se zde hovoří jsou postihnutelné hned ve dvou rovinách – občanskoprávní a trestněprávní.

  Tato praxe je evidentně na trhu běžná (tímto děkuji autorům za potvrzení informací mého mandanta) a my máme velmi podrobně zpracovaný a detailně podložený případ, kde poškození činilo dle úhlu pohledu minimálně sto, spíše však dvěstě tisíc korun.

  Původci jsou lidé dospělí, inteligentní, vysokoškolsky vzdělaní, vyškolení a podporovaní jednou z předních firem v oboru. Pouze její kladné vyjádření k naší žádosti o mimosoudní náhradu škody může odvrátit žalobu a medializaci.

  • Compliance napsal:

   Pokud jste si tak jistý, pane Právní zástupce, tak doveďte při Vašeho mandanta k soudnímu řízení. Uděláte správnou věc a Váš mandant jistě získá zajímavější satisfakci.Myslím finanční :). Vy budete slavný a získáte spoustu dalších mandantů.

   • Právní zástupce poškozené klienta napsal:

    Jak jsem pochopil z pár úryvků, reaguji na Vás zbytečně, ale vzhledem k tomu, že vyjadřujete bez sebemenší věcné znalosti pochybnosti o mé práci, musím Vás ujistit, že si jsem vědom toho, jak moc je pro Vás důležité ji zpochybňovat. Tyto mezi řádky ventilované obavy podporují mé přesvědčení, že naše věc má velkou naději na úspěch, a že úsilí vložené do získání počátečních zkušeností nebylo vynaloženo marně.

  • Hurvínek napsal:

   A to asi nevite o nove pusobnosti financniho arbitra od 1.11. Smele do boje.

   • Právní zástupce poškozené klienta napsal:

    Díky za upozornění, o rozšíření pravomoci finančního arbitra víme. O dalším postupu budeme rozhodovat po finálním vyjádření dotčené společnosti. Vzhledem k tomu, že skutkový stav je nesporný (neboť prokázán zápisy), věříme v mimosoudní dohodu o náhradě škody.

  • Podvedená klientka napsal:

   Vážený pane „právní zástupče poškozeného klienta“, vlk taky sliboval, a jak to dopadlo…
   Přestaňte prosím vyhrožovat a čiňte konkrétní kroky, podejte žalobu na dotyčného finančního poradce a celé to medializujte, jen tak bude těchto šmejdů čím dál méně a méně. Nedělám si však iluze, pokoušela jsem se o totéž a soud dal za pravdu právnímu zástupci MLM firmy ve smyslu jste dospělá, jste svéprávná, máte platný občanský průkaz, měla jste dostatek času na to si před podpisem přečíst to, co jste následně podepsala. Tečka, těšilo nás, příště si určitě dáte pozor…a pár set tisíc korun bylo víte kde…ne, tam ne, v kapse finančního poradce a na výplatních páských pyramidové MLM firmy, kde pracoval. Mimochodem, stále okrádá klienty stejným způsobem…

   • exPartners napsal:

    Pokud se nepletu, tak na vás, tzv. finanční poradce (kterým my běžní lidé říkáme zloději, hajzlíkové, parchanti a šmejdi) má každý klient od 1.ledna 2014 další bič a to nový Občanský zákoník. Coby člen profesního spolku či sdružení (což finanční poradci dle právníků jsou) budou finanční poradci finančně a hmotně zodpovědní za poskytnutí služby a rady – čtěte dobře – poskytnutí rady !!! takže já sám se na to moc těším a doufám, že vás finanční poradce, odpad společnosti, spodinu spodiny, zbytečné parazity, lidi s naprosto zbytečným až obtěžujícím povoláním, bude za vaše tzv. rady a doporučení následně žalovat u soudů co nejvíce lidí. Jen tak se o vašich praktikách dozví co nejvíce lidí a dá si na vás pozor, vy tak okradete méně a méně lidí a obor se tak pro mnohé z vás stane méně atraktivním a výdělečným. Moc se na toto období po 1.lednu 2014 těším, šmejdi jedni !!!!

    • pravnik napsal:

     Ale tak to neni, zeptejte se nekoho, kdo NOZ a jeho vztahu ke zvlastnim predpisum rozumi.

     • napsal:

      Hmmm, zajímavé, nám na školení k NOZ říkali totéž, tj. že budeme jako poradci finančně zodpovědní za poskytnutá doporučení a rady, tak si v tom vážený pane právníku udělejte laskavě jasno…
      Jak to tedy je (bude) ? To si zase každý vykládá zákony po svém nebo co ?

      • Compliance napsal:

       Tsss, pane Já? Je Vám určitě 18, občanský průkaz vlastníte, k volbám jste oprávněn chodit, číst a psát umíte evidentně také, času máte spoustu (soudě podle Vaší účasti v diskusi) tak vezměte svůj poradenský osud do vlastních rukou a riskněte to :). On si vždycky všechno každý vykládá po svém.

      • Compliance napsal:

       Tsss, pane Já? Je Vám určitě 18, občanský průkaz vlastníte, k volbám jste oprávněn chodit, číst a psát umíte evidentně také, času máte spoustu (soudě podle Vaší účasti v diskusi) tak vezměte svůj poradenský osud do vlastních rukou a riskněte to :). On si vždycky všechno každý vykládá po svém.

    • Compliance napsal:

     Dovoluji si doporučit, pane EX, k četbě Devatero pohádek Karla Čapka. Jak ten uměl pracovat se synonymy! Ale Vy jste také dobrý :)! New OZ jako kladivo na finanční poradce? Možná, uvidíme, ale má to jeden háček. Naprostá většina těch lidiček, na které pomocí vskutku vybraného jazyka dštíte síru nejsou finančními poradci. Je to logické, neboť naprostá většina populace si služby finančního poradce nemůže dovolit. Nějak se to pojmenování bohužel vžilo, sice si trochu lžeme do kapsy, ale to je v Česku celkem běžné nejen ve finančním sektoru. Ti opravdoví poradci si tak neříkají, tenhle portál neznají a bude jich v naší kotlince tak odhadem padesátka.A za své rady ručí už nyní, občanský zákoník jim netřeba. Aby nevznikla mýlka, pány Kalvodu, Zárubu, Urbánka ani Hanzla mezi nimi nehledejte :). Zkuste potkávat slušné, vzdělané a zdravý rozum používající zprostředkovatele, kteří trochu pomohou s orientací v té bláznivé finanční džungli. A pamatujte na to, že jste svéprávní a rozhodnutí je jen na Vás. Paní Podvedená už to zná :).

     • Ondřej Záruba napsal:

      Vyjadřujete se jako anonym o lidech, které neznáte. Mě a mojí práci tedy určitě ne. Podepsat se na tomto webu znamená, že musíte polykat spoustu urážek od anonymů. Bylo by pro mě daleko jednodušší schovat se za nějakou přiblblou přezdívku a plivat jedovaté sliny na všechny světové strany. Ale abych dodal svým názorům váhu, tak se pod ně podepisuji. Já musím s kůží na trh a obhajovat každé své tvrzení v kontextu toho, co dělám, a své historie. Laskavě si to uvědomte vždy před tím, než se zase rozhodnete do mě kopnout jako do nějakého prašivého psa. A pokud si chcete brát mé jméno do úst, tak se laskavě sám podepište. To by udělal člověk, který má špetku cti v sobě.

      • Compliance napsal:

       Pane Zárubo, vše je vždy otázkou volby. Vy vystupujete pod svým jménem a tudíž jsou na Vás směřována jak slova ocenění, tak slova hany. Prvnímu se nebráníte, druhé Vám dělá vrásky na čele. S tím se moc dělat nedá. Já mám své důvody zůstat v anonymitě. Tak prosím mé rozhodnutí respektujte, stejně jako já respektuji Vaše. Na internetu obecně a na tomto portále zvláště, zveřejňujete o sobě, svých postojích, názorech a o své práci velké množství informací. Evidentně Vám to přináší uspokojení a snad i materiální výhody.Jste vlastně svým způsobem „veřejná osoba“, tak nefňukejte pokud se někomu Vaše názory nelíbí a dá to najevo. Nebo se to nesmí? Vy dáváte svoji nelibost nad věcmi, které se Vám nelíbí daleko razantnějším způsobem než moje maličkost. Ovšem chápu, že zasáhnout něčí namyšlené ego, může bolet více, než kopanec do zadnice :). Dejte se protentokrát dohromady a já se příště pokusím, Vás do té poradenské VIP padesátky nějak propašovat :).

       • Ondřej Záruba napsal:

        Já prostě bytostně nesnáším, když někdo soudí lidi, které nezná. To je celé. Až mě budete znát, tak si zde o mně napište, co chcete. To je elementární slušnost pane.

        • vasek napsal:

         Vy zde nicmene naprosto evidentne soudite vsechny poradce… Asi jde o to, jak se to hodi do kramu, ze?

         • Ondřej Záruba napsal:

          To je ovšem lež! Vyjádřil jsem pouze názor, že kvalita služby finančního zprostředkování je limitována kvalitou finančních nástrojů, které má k dispozici. Z toho jsem ještě vyvodil názor, že finanční zprostředkování v tuto chvíli postrádá elity s výraznou přidanou hodnotou pro zákazníky, protože v tuto chvíli nemá k dispozici nástroje, které by zásadním způsobem byly přínosem pro klienta. A dodal jsem, že se jedná zejména o oblast spoření a investování.

          Já diskutuji fér. Nevkládejte mi do úst něco, co jsem neřekl ani nenapsal. Máte právo se mnou nesouhlasit a vyjádřit jiný názor, nicméně do férové debaty patří číst pozorně to, na co reagujete pane Václave.

          • vasek napsal:

           tak třeba:
           „Problém zprostředkovatelů je to, že
           10% jich vyloženě bezostyšně krade
           60% z nich vůbec netuší co prodává a jejich návštěva vede k velkým ztrátám“
           20% z nich letmo tuší, ovšem i oni působí klientům ztráty – byť menší
           Zbývajících 10% neumí být klientům výraznou přidanou hodnotou…“

           otázka tedy zní: Vy všechny ty zprostředkovatele znáte, že je dokážete takto rozškatulkovat a toto o nich psát?

           Tak jako vyjadřujete Vy názor na ostatní, někteří z nich vyjadřují názor ohledně Vás. To je holý fakt…

 13. Vít Kalvoda napsal:

  Vážení nepřátelé,

  opakovaně se na mě na této stránce dotírá s výhružkami.

  Prosím, nechejte toho. Tento nátlak je zbytečný.

  Zastrašování by mělo smysl snad v průběhu výroby filmu, ale nyní je na to pozdě.

  Ukazuji, jaké formy mají ohrožení, která na lidi číhají a na co si mají dát pozor, ale na nikoho neútočím, jak se mi podsouvá.

  Přeji všem poradcům, aby si vydělali na své živobytí a aby se jejich obchodům dařilo.

  Nemůže to ale být díky skrytým poplatkům, které v důsledku snižují nebo zcela ruší užitek jejich služby, nebo dokonce činí tuto službu škodlivou.

  Obor finančního poradenství vyrostl do dnešních rozměrů díky zhoubnému pyramidovému bujení a netransparentním produktům a vyžaduje proto regulaci, kterou se dlouhodobě nedaří prosadit.

  A toto není případ pouze finančního poradenství, ale i inv. zprostředkování, kde probíhají lidské tragédie ještě větší.

  Tyto obory vybujely kradením a lhaním a další bujení tímto způsobem není možné. Mnozí „poradci“ by si měli najít jinou a užitečnější práci.

  Poradcům, jejichž práce je užitečná a kteří nezávisí na agresivním prodeji, manipulaci a zastírání, přinese pročištění trhu zlepšení, stejně jako solidním inv. zprostředkovatelům.

  • pavel-hanzl napsal:

   Vážení čtenáři, útokem hackerů na počítačovou síť poradce Ing. Pavla Hanzla
   došlo počátkem tohoto měsíce ke krádeži jeho identity na tomto serveru a po
   včerejším odhalení této skutečnosti Pavlem Hanzlem redakce proto text
   smazala. Všechny diskusní příspěvky po 21.10.2013, kde je kdosi přihlášen
   jako Pavel Hanzl, jsou nástrojem někoho jiného, jehož příjmy z nepoctivého
   finančního zprostředkování ohrožuje projekt Finemon a seriál Hvězdný prachy.
   Dobré jméno Pavla Hanzla bylo poškozeno. Zvažuje podání podnětu k trestnímu
   stíhání na neznámého pachatele a žaloby na náhradu škody z budoucího ušlého
   příjmu. Současně prosí všechny osoby, které v příspěvcích na domnělého Pavla
   Hanzla reagovaly, o pochopení. Přístupové jméno a heslo k profilu Pavla
   Hanzla bylo dnes změněno. Pavel Hanzl přislíbil, že k tomuto
   bezprecedentnímu útoku na jeho osobu se brzy vyjádří samostatným článkem na
   našem finančním serveru.

   • napsal:

    Že vás to pánové Kalvodo, Zárubo a Hanzle stále baví…jste jak malí kluci, kteří se při čůrání dohadují, kdo má delšího pinďoura…už je to únavné, hlavně je to stále to samé dokola.

    • insider2 napsal:

     Presne. Podivejte se radeji na Mojmira, jak buduje poradny byznys. Misto aby mlatil prazdnou slamu.

    • Lol napsal:

     Soudě podle délky příspěvků má nejdelšího pindíka pan Hanzl, v závěsu za ním se drží pan Záruba a pan Kalvoda se svým malým pindíkem je úplně na konci a marně se snaží se zviditelnit.

 14. pavel-hanzl napsal:

  Vážení čtenáři, útokem hackerů na počítačovou síť poradce Ing. Pavla Hanzla
  došlo počátkem tohoto měsíce ke krádeži jeho identity na tomto serveru a po
  včerejším odhalení této skutečnosti Pavlem Hanzlem redakce proto text
  smazala. Všechny diskusní příspěvky po 21.10.2013, kde je kdosi přihlášen
  jako Pavel Hanzl, jsou nástrojem někoho jiného, jehož příjmy z nepoctivého
  finančního zprostředkování ohrožuje projekt Finemon a seriál Hvězdný prachy.
  Dobré jméno Pavla Hanzla bylo poškozeno. Zvažuje podání podnětu k trestnímu
  stíhání na neznámého pachatele a žaloby na náhradu škody z budoucího ušlého
  příjmu. Současně prosí všechny osoby, které v příspěvcích na domnělého Pavla
  Hanzla reagovaly, o pochopení. Přístupové jméno a heslo k profilu Pavla
  Hanzla bylo dnes změněno. Pavel Hanzl přislíbil, že k tomuto
  bezprecedentnímu útoku na jeho osobu se brzy vyjádří samostatným článkem na
  našem finančním serveru.

 15. pavel-hanzl napsal:

  Vážení čtenáři, útokem hackerů na počítačovou síť poradce Ing. Pavla Hanzla
  došlo počátkem tohoto měsíce ke krádeži jeho identity na tomto serveru a po
  včerejším odhalení této skutečnosti Pavlem Hanzlem redakce proto text
  smazala. Všechny diskusní příspěvky po 21.10.2013, kde je kdosi přihlášen
  jako Pavel Hanzl, jsou nástrojem někoho jiného, jehož příjmy z nepoctivého
  finančního zprostředkování ohrožuje projekt Finemon a seriál Hvězdný prachy.
  Dobré jméno Pavla Hanzla bylo poškozeno. Zvažuje podání podnětu k trestnímu
  stíhání na neznámého pachatele a žaloby na náhradu škody z budoucího ušlého
  příjmu. Současně prosí všechny osoby, které v příspěvcích na domnělého Pavla
  Hanzla reagovaly, o pochopení. Přístupové jméno a heslo k profilu Pavla
  Hanzla bylo dnes změněno. Pavel Hanzl přislíbil, že k tomuto
  bezprecedentnímu útoku na jeho osobu se brzy vyjádří samostatným článkem na
  našem finančním serveru.

  • Ondřej Záruba napsal:

   Už nikdy se mi nepokoušejte vyhrožovat. Naše diskuse je u konce.Navždy.

   • pavel-hanzl napsal:

    Vážení čtenáři, útokem hackerů na počítačovou síť poradce Ing. Pavla Hanzla
    došlo počátkem tohoto měsíce ke krádeži jeho identity na tomto serveru a po
    včerejším odhalení této skutečnosti Pavlem Hanzlem redakce proto text
    smazala. Všechny diskusní příspěvky po 21.10.2013, kde je kdosi přihlášen
    jako Pavel Hanzl, jsou nástrojem někoho jiného, jehož příjmy z nepoctivého
    finančního zprostředkování ohrožuje projekt Finemon a seriál Hvězdný prachy.
    Dobré jméno Pavla Hanzla bylo poškozeno. Zvažuje podání podnětu k trestnímu
    stíhání na neznámého pachatele a žaloby na náhradu škody z budoucího ušlého
    příjmu. Současně prosí všechny osoby, které v příspěvcích na domnělého Pavla
    Hanzla reagovaly, o pochopení. Přístupové jméno a heslo k profilu Pavla
    Hanzla bylo dnes změněno. Pavel Hanzl přislíbil, že k tomuto
    bezprecedentnímu útoku na jeho osobu se brzy vyjádří samostatným článkem na
    našem finančním serveru.

    • Ondřej Záruba napsal:

     Zkrátka už nikdy nechci, abyste se vyjadřoval tak, že se mi něco může stát. Jasný? Jsem totiž od přírody paranoidní a mohl bych si to vyložit tak, že byste si přál, aby se mi něco stalo.

     • pavel-hanzl napsal:

      Vážení čtenáři, útokem hackerů na počítačovou síť poradce Ing. Pavla Hanzla
      došlo počátkem tohoto měsíce ke krádeži jeho identity na tomto serveru a po
      včerejším odhalení této skutečnosti Pavlem Hanzlem redakce proto text
      smazala. Všechny diskusní příspěvky po 21.10.2013, kde je kdosi přihlášen
      jako Pavel Hanzl, jsou nástrojem někoho jiného, jehož příjmy z nepoctivého
      finančního zprostředkování ohrožuje projekt Finemon a seriál Hvězdný prachy.
      Dobré jméno Pavla Hanzla bylo poškozeno. Zvažuje podání podnětu k trestnímu
      stíhání na neznámého pachatele a žaloby na náhradu škody z budoucího ušlého
      příjmu. Současně prosí všechny osoby, které v příspěvcích na domnělého Pavla
      Hanzla reagovaly, o pochopení. Přístupové jméno a heslo k profilu Pavla
      Hanzla bylo dnes změněno. Pavel Hanzl přislíbil, že k tomuto
      bezprecedentnímu útoku na jeho osobu se brzy vyjádří samostatným článkem na
      našem finančním serveru.

      • pavel-hanzl napsal:

       Vážení čtenáři, útokem hackerů na počítačovou síť poradce Ing. Pavla Hanzla
       došlo počátkem tohoto měsíce ke krádeži jeho identity na tomto serveru a po
       včerejším odhalení této skutečnosti Pavlem Hanzlem redakce proto text
       smazala. Všechny diskusní příspěvky po 21.10.2013, kde je kdosi přihlášen
       jako Pavel Hanzl, jsou nástrojem někoho jiného, jehož příjmy z nepoctivého
       finančního zprostředkování ohrožuje projekt Finemon a seriál Hvězdný prachy.
       Dobré jméno Pavla Hanzla bylo poškozeno. Zvažuje podání podnětu k trestnímu
       stíhání na neznámého pachatele a žaloby na náhradu škody z budoucího ušlého
       příjmu. Současně prosí všechny osoby, které v příspěvcích na domnělého Pavla
       Hanzla reagovaly, o pochopení. Přístupové jméno a heslo k profilu Pavla
       Hanzla bylo dnes změněno. Pavel Hanzl přislíbil, že k tomuto
       bezprecedentnímu útoku na jeho osobu se brzy vyjádří samostatným článkem na
       našem finančním serveru.

       • Ondřej Záruba napsal:

        Nemám zájem.

        • pavel-hanzl napsal:

         Vážení čtenáři, útokem hackerů na počítačovou síť poradce Ing. Pavla Hanzla
         došlo počátkem tohoto měsíce ke krádeži jeho identity na tomto serveru a po
         včerejším odhalení této skutečnosti Pavlem Hanzlem redakce proto text
         smazala. Všechny diskusní příspěvky po 21.10.2013, kde je kdosi přihlášen
         jako Pavel Hanzl, jsou nástrojem někoho jiného, jehož příjmy z nepoctivého
         finančního zprostředkování ohrožuje projekt Finemon a seriál Hvězdný prachy.
         Dobré jméno Pavla Hanzla bylo poškozeno. Zvažuje podání podnětu k trestnímu
         stíhání na neznámého pachatele a žaloby na náhradu škody z budoucího ušlého
         příjmu. Současně prosí všechny osoby, které v příspěvcích na domnělého Pavla
         Hanzla reagovaly, o pochopení. Přístupové jméno a heslo k profilu Pavla
         Hanzla bylo dnes změněno. Pavel Hanzl přislíbil, že k tomuto
         bezprecedentnímu útoku na jeho osobu se brzy vyjádří samostatným článkem na
         našem finančním serveru.

 16. napsal:

  Kalvoda je trdlo. Zloděje vymýtit nelze. Co pedofilové v církvi, která má být nejvyšší morální autoritou, ti mu nevadí?

  Záruba taky nerozumí lidem. Lidi chcou zůstat hloupí, zabednění. On je to totiž i prastarý instinkt, obranný mechanismus, tahle nedůvěra v nové. Například je v lidech hluboko zakotvená představa, že životka je minimálně stejně dobrá na tvorbu rezervy jako na krytí rizik. Vyvracet jim to, to znamená jít proti jejich vnitřnímu přesvědčení.

  Kalvoda nevystupuje proti původcům zla, což jsou finanční společnosti, resp. jejich manažeři. Na to si chlapec netroufne, aby šel proti pojišťovnám, stavebním spořitelnám, Partners, Fincentru, BC, OVB, ZFP a čertví jak se ta všechna svoloč nazývá.

  Ale bodejť by si troufl, když není zájmem státního aparátu, aby se tyhle firmy nějak postihovaly, aby se jim zakázal multilevel atd. S tzv. šmejdy zatočila ČOIka hned. Protože neměli Kohouta a další spolčence přímo ve vládních kruzích.

  • Compliance napsal:

   Pan Kalvoda není trdlo, pane Já. A když, tak jen trošku. Moje babička mně vždycky pohladila po vlasech a řekla, Petříčku, Ty jsi ale trdlo. Nebylo to odsouzení, spíše konstatování, že se mně něco tak úplně nepovedlo. U pana Kalvody je to stejné. Vy jste ovšem také trdlo (ve smyslu trdla mojí babičky), se šmejdy ČOI zatočila (a jak to se teprve časem ukáže) teprve po dobrých 15 nebo dvaceti letech jejich ohlupovací činnosti. A velmi silně pochybuji, že pan Kohout lobuje za předražené životní pojistky. Tipnul bych si, že je to zcela mimo jeho akční rádius. Pane Já, horujete za regulaci. Proč ne. Potíž je v tom, že Vy a Vám podobní vidíte regulaci jako jedno velké zakazování. Zakázal byste MLM firmy. Proč ne. Okřídlený slogan „Takové lepší spoření“ v době začínajících IŽP však nevymyslela MLM firma ani žádný řadový pojišťovací zprostředkovatel. Máte jistě pravdu v tom, že pan Kalvoda má určitý respekt vůči autoritám. Hlavně těm velkým a bohatým. Vy ho nemáte?

 17. Ondřej Záruba napsal:

  Problém zprostředkovatelů je to, že

  10% jich vyloženě bezostyšně krade

  60% z nich vůbec netuší co prodává a jejich návštěva vede k velkým ztrátám

  20% z nich letmo tuší, ovšem i oni působí klientům ztráty – byť menší

  Zbývajících 10% neumí být klientům výraznou přidanou hodnotou. Kvalita finančního zprostředkovatele je limitována kvalitou dostupných finančních produktů, které prodává. A pokud se podíváme na trh s finančními produkty, tak oni ty nástroje pro to, aby klient byl s jejich prací vyloženě spokojený (zejména v oblasti spoření a investování) nemají.

  Pak se nemůžeme divit, že lidé vnímají finanční zprostředkování takto. Problém vás zprostředkovatelů tkví především v tom, že vaše elita je příliš nevýrazná a neumí klientovi dát něco, co by vykompenzovalo frustraci ze zbytku. Proč si zvát domů finančního zprostředkovatele, když mě v nejlepším případě neokrade a nepoškodí? Toto je realita uvažování veřejnosti. Naprosto logická linka.

  Za tohle nemůže Vítek Kalvoda, ale můžete si za to sami. Spokojujete se s tím, co vám finanční instituce předhazují, a prodáváte to klientům. Prodáváte-li všichni to samé, tak se nedivte, že vás klienti všechny hodí do jednoho pytle.

  Čaroděj Vigo se tu může rozčilovat, ale místo vyhrožování Vítkovi fyzickou likvidací by se měl spíše zaměřit na to, jak nabídnout se „proslavit“ kvalitou své práce mezi klienty. Protože kdyby byla pravda, co tu píše, tak by se tady přihlásil nejeden klient, kterého tento čaroděj obsluhuje, a napsal by, jak je dotyčný skvělý a jak mi čaroděj ty miliony vydělal svou návštěvou. Podle mého nedůležitého názoru nikomu miliony nevydělal, maximálně slíbil vydělat na nějakém časovém horizontu na základě nějakých předpokladů, které spolu nasypali do nějaké kalkulačky. Ale to je jedno. Nechci šít jen do něj. Většina z vás není lepších, protože prodáváte všichni prakticky to samé.

  Nepodceňujte klienty. Oni nejsou tak pitomí, jak si myslíte. Jejich selský rozum funguje dobře. Oni si moc dobře uvědomují, že „kvalitní nezávislé finanční poradenství“ neboli prodej finančních produktů není žádné terno. A soutěže jako Bestplanner nebo Vítkův projekt Finemon jim v tom dávají jen zapravdu.

  Současný stav = výsledek mnoha let letargie finančních zprostředkovatelů, kteří se zastavili ve snaze o rozvoj kvality služeb někdy před 10–15 lety. Prostě jste vsadili na špatnou kartu. Investovali jste do náboru lidí, poboček a distribuce obecně. Hrubě jste podcenili investice do kvality poskytovaných služeb. Toto je pouze výsledek.

  • Vít Kalvoda napsal:

   Howgh, dobře mluví bratr Sedící Bizon.

  • pavel-hanzl napsal:

   Vážení čtenáři, útokem hackerů na počítačovou síť poradce Ing. Pavla Hanzla
   došlo počátkem tohoto měsíce ke krádeži jeho identity na tomto serveru a po
   včerejším odhalení této skutečnosti Pavlem Hanzlem redakce proto text
   smazala. Všechny diskusní příspěvky po 21.10.2013, kde je kdosi přihlášen
   jako Pavel Hanzl, jsou nástrojem někoho jiného, jehož příjmy z nepoctivého
   finančního zprostředkování ohrožuje projekt Finemon a seriál Hvězdný prachy.
   Dobré jméno Pavla Hanzla bylo poškozeno. Zvažuje podání podnětu k trestnímu
   stíhání na neznámého pachatele a žaloby na náhradu škody z budoucího ušlého
   příjmu. Současně prosí všechny osoby, které v příspěvcích na domnělého Pavla
   Hanzla reagovaly, o pochopení. Přístupové jméno a heslo k profilu Pavla
   Hanzla bylo dnes změněno. Pavel Hanzl přislíbil, že k tomuto
   bezprecedentnímu útoku na jeho osobu se brzy vyjádří samostatným článkem na
   našem finančním serveru.

   • Ondřej Záruba napsal:

    No já jsem přesvědčen o tom, že minimálně to násilí vůči Vítkovi podněcujete. Přesně takovým způsobem se obvykle vyhrožuje. „Raději toho nech.Mám strach, aby se Ti něco nestalo můj milý příteli“.

    Manipulační prostor pro nastavení nedává možnost dělat žádné čáry. V případě investic a spoření teda určitě ne. Kvalita Vaší práce je z 90% o tom, co prodáváte, a 10% o Vás jako člověku. A když prodáváte všichni to samé, tak se budete v koncové kvalitě služby lišit prostě kosmeticky.

    Moje práce je klientům peníze shánět na jejich podnikatelské projekty. A v této oblasti mám za sebou výsledky. Jděte se projít například po ulicích Staropramenná nebo Trojická v Praze a spatříte tam v tuto chvíli dva developerské projekty, na které jsem sehnal peníze v celkovém řádu stovek milionů Kč. Opravdu nejsem žádný teoretik.

    Já že vás vraždím? Vždyť vy se masakrujete mezi sebou už pěkně dlouho. Máte tady track record hodně dlouhý, kde házíte špínu jeden na druhého. Kdybyste 5% této energie věnovali na to analytický rozbor toho, co prodáváte a vyvinutí tlaku na poskytovatele finančních služeb, tak je pověst oboru v očích klientů o dost lepší. Jenomže vy tu řešíte akorát hovadiny, kdo vyplácí vyšší provize, kdo je větší lotr a kdo má propracovanější karierní systém a podobný kraviny.

    • pavel-hanzl napsal:

     Vážení čtenáři, útokem hackerů na počítačovou síť poradce Ing. Pavla Hanzla
     došlo počátkem tohoto měsíce ke krádeži jeho identity na tomto serveru a po
     včerejším odhalení této skutečnosti Pavlem Hanzlem redakce proto text
     smazala. Všechny diskusní příspěvky po 21.10.2013, kde je kdosi přihlášen
     jako Pavel Hanzl, jsou nástrojem někoho jiného, jehož příjmy z nepoctivého
     finančního zprostředkování ohrožuje projekt Finemon a seriál Hvězdný prachy.
     Dobré jméno Pavla Hanzla bylo poškozeno. Zvažuje podání podnětu k trestnímu
     stíhání na neznámého pachatele a žaloby na náhradu škody z budoucího ušlého
     příjmu. Současně prosí všechny osoby, které v příspěvcích na domnělého Pavla
     Hanzla reagovaly, o pochopení. Přístupové jméno a heslo k profilu Pavla
     Hanzla bylo dnes změněno. Pavel Hanzl přislíbil, že k tomuto
     bezprecedentnímu útoku na jeho osobu se brzy vyjádří samostatným článkem na
     našem finančním serveru.

     • Ondřej Záruba napsal:

      Proč by zrovna Vám někdo vyhrožoval, když jste významně přispěl k tomu, že mohou vesele fungovat dál?

      • pavel-hanzl napsal:

       Vážení čtenáři, útokem hackerů na počítačovou síť poradce Ing. Pavla Hanzla
       došlo počátkem tohoto měsíce ke krádeži jeho identity na tomto serveru a po
       včerejším odhalení této skutečnosti Pavlem Hanzlem redakce proto text
       smazala. Všechny diskusní příspěvky po 21.10.2013, kde je kdosi přihlášen
       jako Pavel Hanzl, jsou nástrojem někoho jiného, jehož příjmy z nepoctivého
       finančního zprostředkování ohrožuje projekt Finemon a seriál Hvězdný prachy.
       Dobré jméno Pavla Hanzla bylo poškozeno. Zvažuje podání podnětu k trestnímu
       stíhání na neznámého pachatele a žaloby na náhradu škody z budoucího ušlého
       příjmu. Současně prosí všechny osoby, které v příspěvcích na domnělého Pavla
       Hanzla reagovaly, o pochopení. Přístupové jméno a heslo k profilu Pavla
       Hanzla bylo dnes změněno. Pavel Hanzl přislíbil, že k tomuto
       bezprecedentnímu útoku na jeho osobu se brzy vyjádří samostatným článkem na
       našem finančním serveru.

       • Ondřej Záruba napsal:

        No a co byste navrhoval?

        • pavel-hanzl napsal:

         Vážení čtenáři, útokem hackerů na počítačovou síť poradce Ing. Pavla Hanzla
         došlo počátkem tohoto měsíce ke krádeži jeho identity na tomto serveru a po
         včerejším odhalení této skutečnosti Pavlem Hanzlem redakce proto text
         smazala. Všechny diskusní příspěvky po 21.10.2013, kde je kdosi přihlášen
         jako Pavel Hanzl, jsou nástrojem někoho jiného, jehož příjmy z nepoctivého
         finančního zprostředkování ohrožuje projekt Finemon a seriál Hvězdný prachy.
         Dobré jméno Pavla Hanzla bylo poškozeno. Zvažuje podání podnětu k trestnímu
         stíhání na neznámého pachatele a žaloby na náhradu škody z budoucího ušlého
         příjmu. Současně prosí všechny osoby, které v příspěvcích na domnělého Pavla
         Hanzla reagovaly, o pochopení. Přístupové jméno a heslo k profilu Pavla
         Hanzla bylo dnes změněno. Pavel Hanzl přislíbil, že k tomuto
         bezprecedentnímu útoku na jeho osobu se brzy vyjádří samostatným článkem na
         našem finančním serveru.

   • jarda napsal:

    Nic ve zlém, ale děláte veřejně ostudu finančním poradcům. Najdite si jiný obor na prznění, tady si vystačí s przněním sami. :)

  • jarda napsal:

   Moudrá slova pana Ondřeje, čímž mu projevuji veřejně úctu, což mi stojí i za přihlášení. :)

 18. pavel-hanzl napsal:

  Vážení čtenáři, útokem hackerů na počítačovou síť poradce Ing. Pavla Hanzla
  došlo počátkem tohoto měsíce ke krádeži jeho identity na tomto serveru a po
  včerejším odhalení této skutečnosti Pavlem Hanzlem redakce proto text
  smazala. Všechny diskusní příspěvky po 21.10.2013, kde je kdosi přihlášen
  jako Pavel Hanzl, jsou nástrojem někoho jiného, jehož příjmy z nepoctivého
  finančního zprostředkování ohrožuje projekt Finemon a seriál Hvězdný prachy.
  Dobré jméno Pavla Hanzla bylo poškozeno. Zvažuje podání podnětu k trestnímu
  stíhání na neznámého pachatele a žaloby na náhradu škody z budoucího ušlého
  příjmu. Současně prosí všechny osoby, které v příspěvcích na domnělého Pavla
  Hanzla reagovaly, o pochopení. Přístupové jméno a heslo k profilu Pavla
  Hanzla bylo dnes změněno. Pavel Hanzl přislíbil, že k tomuto
  bezprecedentnímu útoku na jeho osobu se brzy vyjádří samostatným článkem na
  našem finančním serveru.

 19. pavel-hanzl napsal:

  Vážení čtenáři, útokem hackerů na počítačovou síť poradce Ing. Pavla Hanzla
  došlo počátkem tohoto měsíce ke krádeži jeho identity na tomto serveru a po
  včerejším odhalení této skutečnosti Pavlem Hanzlem redakce proto text
  smazala. Všechny diskusní příspěvky po 21.10.2013, kde je kdosi přihlášen
  jako Pavel Hanzl, jsou nástrojem někoho jiného, jehož příjmy z nepoctivého
  finančního zprostředkování ohrožuje projekt Finemon a seriál Hvězdný prachy.
  Dobré jméno Pavla Hanzla bylo poškozeno. Zvažuje podání podnětu k trestnímu
  stíhání na neznámého pachatele a žaloby na náhradu škody z budoucího ušlého
  příjmu. Současně prosí všechny osoby, které v příspěvcích na domnělého Pavla
  Hanzla reagovaly, o pochopení. Přístupové jméno a heslo k profilu Pavla
  Hanzla bylo dnes změněno. Pavel Hanzl přislíbil, že k tomuto
  bezprecedentnímu útoku na jeho osobu se brzy vyjádří samostatným článkem na
  našem finančním serveru.

  • neporadce napsal:

   Dobrý den, pane Hanzle. Trochu mi vadí některé věci, které jste napsal.
   Píšete, že většina poradců pracuje eticky, ale o pár řádek výše mluvíte o 300 – 5000 lidech. 300 až 5000 není většina ze 140000. Zlobíte se na pana Kalvodu, ale ono opravdu z 95% narazí klient na buď vymytého diletanta, který tomu vůbec nerozumí, jen poslouchá ty nahoře, nebo na bouchače bez výčitek. Další mi vadí, že neustále naznačujete, že pan Kalvoda bude fyzicky napadený, nebo zlikvidován (někdo si to nenechá líbit). To už trochu zavání … Další, mluvíte o likvidaci našeho podnikání. Nevěřím tomu, protože ve veškerých médiích se již tak 15 let upozorňuje na to, že když si berete půjčku, tak neplaťte zálohu (podvodné firmy). Každou chvíli ukazují srdceryvný příběh, kam takovéto věci vedou. A víte co ? Lidi stále skládají zálohy na půjčky a stále věří, že půjčku obdrží a pak brečí do kamery TV Nova … Chci tím říci, že pár videí neudělá z lidí finanční odborníky, kteří již nikdy nevyužijí služeb poradce. Věřím, že pan Kalvoda chtěl minimálně ztížit práci bouchačům, ne-li je z větší části eliminovat, a naopak těm slušným (což o sobě sám tvrdíte) by to mohlo pomoci i přes počáteční pochybnosti. Mě osobně třeba ty videa vůbec nevadí, protože za a) za 4 roky v oboru jsem nesjednal jediné spořící IŽP, takže se nemusím bát klientů a jejich reakcí a za b)na nevýhodnost pravidelného spoření přes pojišťovnu své klienty celé 4 roky upozorňuji, takže jediná reakce, která se mi v posledních dnech dostává, je : máte pravdu, už tenkrát jste nám to říkal …
   Takže i přesto, že projekt má nějaké mouchy, tak je to nějaký posun …

   • The Perník napsal:

    Naprostý souhlas, myslím že reakce pana Hanzla je neadekvátní, mě osobně dokument pana Kalvody vůbec nepřekvapil, vždyť tyto věci se zde dějí téměř 20 let a podívejte se, jak náš obor vzkvétá :0) stále se sjednává jak o život, přebouchává se, do oboru přicházejí stále kvanta nových lidí, kvanta jich po dvou třech měsících opět odchází a takto je to pořád dokola. Lidé jsou prostě nepoučitelní a dokud bude možné k těmto extrémním výdělkům přijít prostřednictvím pyramidových MLM finančních firem, tak se nic nezmění. ČNB je laxní, až má člověk pocit, jako by v tom jela spolu s MLM. Pokuta panu Štorkovi byla jen takové hogo fogo, aby se neřeklo, že ČNB nedělá vůbec nic.
    Ke kolika klientům z celého vašeho kmene se toto video dostane ? Tak zní přátelé ta otázka…a já hned odpovím: k mizivému procentu. To by se to muselo vysílat v hlavním vysílacím čase na veřejnoprávní TV, aby z toho něco bylo, popř. by musel vzniknout o finančních poradcích večerní dokument typu Šmejdi. Doba bezbřehého drancování klientů pod taktovkou MLM firem je dávno pryč a tyto firmy to moc dobře vědí, proto násobí a zintenzivňují svoji snahu vyždímat z klientů a poradců ke konci jejich éry co se dá. Dokument je toho plný, stačí se podívat, koho náborují a čím argumentují (velmi mladí naivní lidé a nereálné astronomické výdělky).
    Všem zde přítomným doporučuji jediné: věnujte se plně svojí práci, dělejte ji co nejlépe a nejkvalitněji a neztrácejte čas obavami z podobných dokumentů. Nic z toho se totiž nestane, lidé rychle zapomínají a mají plnou hlavu úplně jiných starostí.

   • pavel-hanzl napsal:

    Vážení čtenáři, útokem hackerů na počítačovou síť poradce Ing. Pavla Hanzla
    došlo počátkem tohoto měsíce ke krádeži jeho identity na tomto serveru a po
    včerejším odhalení této skutečnosti Pavlem Hanzlem redakce proto text
    smazala. Všechny diskusní příspěvky po 21.10.2013, kde je kdosi přihlášen
    jako Pavel Hanzl, jsou nástrojem někoho jiného, jehož příjmy z nepoctivého
    finančního zprostředkování ohrožuje projekt Finemon a seriál Hvězdný prachy.
    Dobré jméno Pavla Hanzla bylo poškozeno. Zvažuje podání podnětu k trestnímu
    stíhání na neznámého pachatele a žaloby na náhradu škody z budoucího ušlého
    příjmu. Současně prosí všechny osoby, které v příspěvcích na domnělého Pavla
    Hanzla reagovaly, o pochopení. Přístupové jméno a heslo k profilu Pavla
    Hanzla bylo dnes změněno. Pavel Hanzl přislíbil, že k tomuto
    bezprecedentnímu útoku na jeho osobu se brzy vyjádří samostatným článkem na
    našem finančním serveru.

   • Radek napsal:

    Než budete sypat z rukávu čísla počtu finančních poradců, doporučuji k prostudování toto:
    http://www.in­vestujeme.cz/150-tisic-financnich-poradcu-nesmysl/

 20. Lol napsal:

  HLAVNĚ TO VIDEO NIKAM DÁL NEPOSÍLEJTE!!!O­brátí se to proti nám,věřte tomu,to je zichr.V ČT to stejně nakonec stáhnou z visílání,na to vemte jed,lidi od nás to tam maj podchycený,takže VKLIDU-dělejme,že žádný video nevzniklo a ono SE K NAŠIM KLIENTŮM VŮBEC NEMUSÍ DOSTAT.

  A hlavně o tom neříkejte MAčkám,ti když uviděj takovouhle dyskuzi tak by se nám začli bortit ztruktury.

 21. Lou napsal:

  Lidi, NEVĚŘTE TOMU,kalvoda jenom chce peníze na tom vidělat.Je napojenej na něaký sdružení který chce pomáhat lidem DOSTAT SPÁTKY POPLATKY a přitom SAMY CHCOU 20 %!!! Totální zlodějna!
  Takže to odse*em my,slušný poradci a kalvoda na nás všech jenom vidělávají peníze a ještě ktomu tunelovat evropský fondy!Prostě je to celí jeden velkej populistickej podraz a hnus a kalvoda si za naše peníze postaví vilu a bazén!

  A víte co je na tom nejhorší?Že se všichni slušný poradci na to teď VIKAŠLOU aby chodily ke klientům a PŮJDOU RAČI PRODÁVAT VYSAVAČE NEBO HRNCE…

  …a KLIENTI SE NEBUDOU MÝT s kým poradit.

 22. Poradce napsal:

  Vážení kolegové a kolegyně,

  tak je to tady, nevěřil bych tomu, ale je tomu tak. Dnes mi od mých klientů přišly dva dotazy s odkazem na video pana Kalvody, zda se tyto věci skutečně dějí a zda ti mladí lidé natočení skrytou kamerou skutečně vydělávají svým podvodným jednáním statisícové až milionové částky…
  Co k tomu říct…pane Kalvodo, děkuji za objektivní, bohužel jednostranně pojaté a zcela nevyvážené video, které háže všechny poradce bez rozdílu do jednoho pytle s těmi šmejdy z MLM v dokumentu. Doufám, že i Vy coby poradce pocítíte plody tohoto videa na svojí práci, tzn. ať už klientovi řeknete na adresu tohoto videa cokoliv, ať už klientovi jakkoliv dokážete, že tímto stylem skutečně nepracujete, tento Vám nebude automaticky po shlédnutí Vašeho dokumentu věřit a vy tedy neuzavřete s klientem žádný kontrakt. Bravo pane Kalvodo, tady se Vám skutečně podařilo z vaničky vylít dítě i s vodou. Upřímně Vám přeji, abyste si zažil to samé, co jsem si dnes zažil já sám.

  • pavel-hanzl napsal:

   Vážení čtenáři, útokem hackerů na počítačovou síť poradce Ing. Pavla Hanzla
   došlo počátkem tohoto měsíce ke krádeži jeho identity na tomto serveru a po
   včerejším odhalení této skutečnosti Pavlem Hanzlem redakce proto text
   smazala. Všechny diskusní příspěvky po 21.10.2013, kde je kdosi přihlášen
   jako Pavel Hanzl, jsou nástrojem někoho jiného, jehož příjmy z nepoctivého
   finančního zprostředkování ohrožuje projekt Finemon a seriál Hvězdný prachy.
   Dobré jméno Pavla Hanzla bylo poškozeno. Zvažuje podání podnětu k trestnímu
   stíhání na neznámého pachatele a žaloby na náhradu škody z budoucího ušlého
   příjmu. Současně prosí všechny osoby, které v příspěvcích na domnělého Pavla
   Hanzla reagovaly, o pochopení. Přístupové jméno a heslo k profilu Pavla
   Hanzla bylo dnes změněno. Pavel Hanzl přislíbil, že k tomuto
   bezprecedentnímu útoku na jeho osobu se brzy vyjádří samostatným článkem na
   našem finančním serveru.

   • Uršula napsal:

    Mýlíte se Pavle. Kalvoda z toho má peníze. Je napojen na SOI. A berou 20 % z toho co vymůžou + 5 000 korun. Normální zlodějina. Pan Kalvoda si nechal z našich peněz natočit reklamu. Nutno konstatovat, že je to šikovný manipulátor.

    • Vít Kalvoda napsal:

     Konečně se diskuse dostává k něčemu konkrétnímu.

     Tedy pokud někomu SOI pomáhá lidem dostat zpátky peníze, o které je obrali dealeři finančních služeb, a pokud advokát SOI za toto bere 5000 Kč + 20 % navrácené provize (místo standardních ca. 50 000 Kč na 1 případ, které by normálně chtěl), tak je to podle Vás zlodějna?

     A pan Kalvoda je manipulátor, protože (na rozdíl od Vás?) je za svou práci také zaplacen?

     Navrhněte prosím jiný model, jak má být financována služba pomoci poškozeným klientům dealerů finančních služeb.

     Ukažte mi jediného klienta SOI, který by si stěžoval na podmínky. Nenajdete jej, protože jsou více než přívětivé.

     Místo toho tady na Sdružení obrany investorů kydá hnůj nějaká potrefená husa, která se zřejmě bojí, že bude muset vracet peníze.

     A argumentuje tím, že „je Kalvoda za to zaplacenej“.

     Varování lidí před podvodníky=zabíjení dětí z vaničky

     Pomoc poškozeným=ma­nipulace

     Bravo, jásám nad Vaší argumentací, pánové.

     • Vít Kalvoda napsal:

      Aby to nikdo nemusel dohledávat, znovu i sem napíšu, oč jde panu Kalvodovi:

      1. aby si lidé dali pozor na podvodníky
      2. aby se obor finančního poradenství konečně dočkal dlouho odkládané regulace, která by s ním něco udělala
      3. aby se lidé, které dealeři obrali na skrytých poplatcích, nebáli ozvat a požadovat ukradené peníze zpět.

      Protože jak jinak než krádeží nazývat situaci, kdy si někdo z mého účtu bez mého vědomí převede mé peníze na účet svůj.

      Pokud je toto kradení dítětem, o kterém se zde stále hovoří, musím konstatovat, že se tuto „genetickou linii“ nepodporuji.

      Je naprosto přirozené, že je projekt, který má pomoci veřejnosti, financován z veřejných zdrojů, a že je pomoc poškozeným financována ze strany poškozených.

      Nebo myslíte, že by nás (z ukradených peněz) měli platit přímo dealeři?

      Co si o tom myslíte Vy? Napište mi do komentářů.

     • Compliance napsal:

      Podle mého mínění by bylo dobré, pane Kalvodo, vysvětlit Vaše motivy v samostatném textu. Pan Zámečník Vám ho jistě rád zveřejní, diskuse k projektu Finemon.cz je velmi vysoká, pan Zámečník bude jistě pochválen. Zde, v této diskusi, se již začínáme všichni „normální“ diskutující ztrácet. Tedy, pokud vůbec můžeme účastníky diskusí na Investujeme.cz za normální považovat :). Otevřel jste 13. komnatu, což je určitě správné, bohužel Vaše metoda otvírání dveří je hodně nedomyšlená. Velká část Vašich potenciálních spojenců je oprávněně naštvaná. A pokud Vám jde o „věc“ a ne jen o pár minut slávy a trochu penízků na obživu, tak začněte před „výkopem“ přemýšlet, kde že vlastně leží branka :).

 23. pavel-hanzl napsal:

  Vážení čtenáři, útokem hackerů na počítačovou síť poradce Ing. Pavla Hanzla
  došlo počátkem tohoto měsíce ke krádeži jeho identity na tomto serveru a po
  včerejším odhalení této skutečnosti Pavlem Hanzlem redakce proto text
  smazala. Všechny diskusní příspěvky po 21.10.2013, kde je kdosi přihlášen
  jako Pavel Hanzl, jsou nástrojem někoho jiného, jehož příjmy z nepoctivého
  finančního zprostředkování ohrožuje projekt Finemon a seriál Hvězdný prachy.
  Dobré jméno Pavla Hanzla bylo poškozeno. Zvažuje podání podnětu k trestnímu
  stíhání na neznámého pachatele a žaloby na náhradu škody z budoucího ušlého
  příjmu. Současně prosí všechny osoby, které v příspěvcích na domnělého Pavla
  Hanzla reagovaly, o pochopení. Přístupové jméno a heslo k profilu Pavla
  Hanzla bylo dnes změněno. Pavel Hanzl přislíbil, že k tomuto
  bezprecedentnímu útoku na jeho osobu se brzy vyjádří samostatným článkem na
  našem finančním serveru.

 24. Obyčejný divák napsal:

  Dobrý den,

  v týdnu mi od mého kamaráda přišel odkaz na video, ale bylo nedostupné, tak jsem se na něj podíval až dnes.
  Budu velmi stručný: Jste prachsprostá verbež, zloději, podvodníci, lháři, všichni do jednoho. Jedno vám můžu slíbit: u mě, mojí ženy a dvou dospívajících dětí si do konce mého života už nevyděláte ani korunu. Panu Kalvodovi děkuji, byť mě dokument neskutečně hnul žlučí. Jste neuvěřitelní hajzli, to svět vážně neviděl. Práh mojí domácnosti nikdo z vás už nikdy nepřekročí, mějte se tu fajn a dál vesele okrádejte další naivní klienty, kteří ani za mák netuší, co jste ve skutečnosti zač.

  • pavel-hanzl napsal:

   Vážení čtenáři, útokem hackerů na počítačovou síť poradce Ing. Pavla Hanzla
   došlo počátkem tohoto měsíce ke krádeži jeho identity na tomto serveru a po
   včerejším odhalení této skutečnosti Pavlem Hanzlem redakce proto text
   smazala. Všechny diskusní příspěvky po 21.10.2013, kde je kdosi přihlášen
   jako Pavel Hanzl, jsou nástrojem někoho jiného, jehož příjmy z nepoctivého
   finančního zprostředkování ohrožuje projekt Finemon a seriál Hvězdný prachy.
   Dobré jméno Pavla Hanzla bylo poškozeno. Zvažuje podání podnětu k trestnímu
   stíhání na neznámého pachatele a žaloby na náhradu škody z budoucího ušlého
   příjmu. Současně prosí všechny osoby, které v příspěvcích na domnělého Pavla
   Hanzla reagovaly, o pochopení. Přístupové jméno a heslo k profilu Pavla
   Hanzla bylo dnes změněno. Pavel Hanzl přislíbil, že k tomuto
   bezprecedentnímu útoku na jeho osobu se brzy vyjádří samostatným článkem na
   našem finančním serveru.

   • Obyčejný divák napsal:

    Klidně pane Hanzle do jednoho vychcípejte za to všechno, co děláte lidem. Poslouchal jste laskavě vyjádření a věty, které lezly těm usmrkaným mladíčkům a slečnám z úst ? Proboha jste vůbec lidi ? Jste normální cítící bytosti se svědomím ? Používáte ho ? Existuje vůbec něco, co byste vy finanční poradci a pojišťováci neudělali pod vidinou velké provize ? Je zbytečné pokračovat, já a moje rodina máme ohledně vás finančních poradců jasno a vezměte jed na to, že to přepošlu co největšímu počtu lidí, známých a kamarádů a poprosím je, aby i oni udělali totéž, aby v budoucnu finančně krvácelo co nejméně lidí a vás parazitů, zlodějů a hajzlů bylo jako šafránu, sbohem !

    • pavel-hanzl napsal:

     Vážení čtenáři, útokem hackerů na počítačovou síť poradce Ing. Pavla Hanzla
     došlo počátkem tohoto měsíce ke krádeži jeho identity na tomto serveru a po
     včerejším odhalení této skutečnosti Pavlem Hanzlem redakce proto text
     smazala. Všechny diskusní příspěvky po 21.10.2013, kde je kdosi přihlášen
     jako Pavel Hanzl, jsou nástrojem někoho jiného, jehož příjmy z nepoctivého
     finančního zprostředkování ohrožuje projekt Finemon a seriál Hvězdný prachy.
     Dobré jméno Pavla Hanzla bylo poškozeno. Zvažuje podání podnětu k trestnímu
     stíhání na neznámého pachatele a žaloby na náhradu škody z budoucího ušlého
     příjmu. Současně prosí všechny osoby, které v příspěvcích na domnělého Pavla
     Hanzla reagovaly, o pochopení. Přístupové jméno a heslo k profilu Pavla
     Hanzla bylo dnes změněno. Pavel Hanzl přislíbil, že k tomuto
     bezprecedentnímu útoku na jeho osobu se brzy vyjádří samostatným článkem na
     našem finančním serveru.

    • pavel-hanzl napsal:

     Vážení čtenáři, útokem hackerů na počítačovou síť poradce Ing. Pavla Hanzla
     došlo počátkem tohoto měsíce ke krádeži jeho identity na tomto serveru a po
     včerejším odhalení této skutečnosti Pavlem Hanzlem redakce proto text
     smazala. Všechny diskusní příspěvky po 21.10.2013, kde je kdosi přihlášen
     jako Pavel Hanzl, jsou nástrojem někoho jiného, jehož příjmy z nepoctivého
     finančního zprostředkování ohrožuje projekt Finemon a seriál Hvězdný prachy.
     Dobré jméno Pavla Hanzla bylo poškozeno. Zvažuje podání podnětu k trestnímu
     stíhání na neznámého pachatele a žaloby na náhradu škody z budoucího ušlého
     příjmu. Současně prosí všechny osoby, které v příspěvcích na domnělého Pavla
     Hanzla reagovaly, o pochopení. Přístupové jméno a heslo k profilu Pavla
     Hanzla bylo dnes změněno. Pavel Hanzl přislíbil, že k tomuto
     bezprecedentnímu útoku na jeho osobu se brzy vyjádří samostatným článkem na
     našem finančním serveru.

     • Bodo napsal:

      Hezký den pane Hanzle,
      netuším proč zde vedete diskusi s „obyčejným divákem“, když to nejspíš žáden obyčejný divák není. Je to opět nejspíš Kalivoda (vidíte – on to má už ve jméně) nebo jemu někdo podobný.
      Takováto anonymní debata je s prominutím o hovně. Pojďme se všichni sejít na jednom místě a z očí do očí si o zde diskutovaných věcech podebatovat.
      A jak jste někde zde v diskusi uvedl, že si Kalivoda zahrává s ohněm – no, toť naprostá pravda. Synek balancuje na hodně tenkém ledě.
      A určitě to od Vás není výhrůžka poněvadž jde o konstatování faktu. Někomu může prdnout v bedně a …

      • AN napsal:

       Kolegovi, který si dovolil odejít z MLM finančně poradenské firmy a současně veřejně napsat o nechutných praktikách uvnitř MLM firmy „neznámí pachatelé“ opakovaně propíchali gumy na jeho voze a tento mu i několikrát ojeli šroubovákem. Na Finanční úřad na něj došlo cca 7 anonymních udání, že nemá coby OSVČ účetnictví v pořádku a že okrádá stát na daních. Po nějakém čase mu opět „neznámí pachatelé“ nastříkali do výfuku u auta montážní pěnu na okna a do zámků od dveří vozu mu nastříkali sekundové lepidlo. Následovaly další anonymy na Finanční úřad, na sociálku, na zdravku, do toho mu poradci z téže MLM firmy, ze které odešel, začaly rušit pojistky a investice u jeho klientů, poté začaly chodit výhružné dopisy od právníků MLM firmy, aby okamžitě zaplatil storna z těchto pojistek. Aby toho nebylo málo, tak zaměstnavateli jeho manželky začaly chodit anonymní udání, že jeho žena je alkoholičkou, že pomlouvá firmu, že bere úplatky a jiná zvěrstva. Mašinérie jak blázen a to všechno jen z jednoho jediného prostého důvodu: dotyčný poradce si dovolil odejít z MLM a veřejně popsat praktiky uvnitř. Při odchodu mu jeho nadřízený manažer řekl větu „Z MLM se dobrovolně neodchází, z MLM se jen vyhazuje, budeš hořce litovat“. Kolega nic z výše popsaného neřešil s Policií, neboť rodina, děti a manželka jsou mu vším. Stejně by se nic nevyřešilo, takže definitivně odešel z oboru. Toto je to vaše finanční poradenství v podání MLM.

 25. Poradce MLM napsal:

  Musím se smát nad zápalem zdejších poradců, kteří tady popíší stohy papíru a stejně se nic nezmění. Kdyby jste tak místo toho sjednávali stejně jako já životky na spoření, tak uděláte líp, resp. uděláte něco proto, abyste měly příští měsíc na účtě aspoň to kilo, takto tady jenom ztrácíte čas. Mě osobně je jedno, co si o mě, o mojí práci a o pověsti oboru myslí kdokoliv z mých klientů nebo veřejnost, každý měsíc mě zajímá jen jedno jediné, a to kolik mi přistane v den výplaty provizí na účtě peněz. K tomu mě samozřejmě zajímá, aby každá životka držela aspoň těch 24 měsíců, pak už je mi to jedno. Upřímně doufám, že marasmus ohledně sjednávání životek bude trvat co nejdelší dobu, aspoň si budu moct v klidu vydělávat na živobytí. Provize zastropovaný nejsou a na 99,99% to vypadá, že ani nebudou a ručení za životko 24 měsíců se dá zvládnout, tak proč na tom nevydělat, když to neudělám já, tak to udělá nějakej jinej bouchač z MLM. Makám v oboru pátým rokem a nedělám si žádné iluze, ale ruku na srdce, kde si dneska člověk vydělá cca kilo měsíčně za tak pohodovou a nenáročnou práci ? O ničem jiném nevím, kdyby něco existovalo, tak už to dělám, jenomže sekat životka je snadnější. Nejsem provokatér, pracuji u jedné MLM společnosti a takto to prostě vidím (a věřte mi, že nejsem v naší firmě sám). To video mě nešokovalo, je to standard ve všech MLM, jen se vám musí podařit to nahrát. Pan Kalvoda tímto videem stejně nic nezmění, schválně kolik vašich klientů se k tomuto videu dostane ? Jeden z dvaceti, padesáti, jeden ze sta ? Z tohoto důvodu jsem naprosto, ale naprosto v klidu, je to jen plácnutí do tmy, ale klidně se tu dál hádejte do bezvědomí, já si budu v klidu dál sjednávat svoje spořící IŽP.

  • Compliance napsal:

   Pokud nejste provokatér, recesista nebo „makak“ :) tak budete zjevně trochu nemocný člověk :). A děkuji za pobavení :).

   • Poradce MLM napsal:

    Vážený pane Compliance, nejsem ani provokatér, ani recesista a už vůbec ne makak. všechno, co jsem v mém příspěvku napsal myslím zcela vážně a dělám to tak každý den. A nemocný nejsem, protože mě je absolutně jedno, co si o mě díky mému příspěvku myslíte vy nebo kterýkoliv ze čtenářů, klientů apod. Jak jsem už jednou napsal, mojí jedinou starostí a současně prioritou je mít každý měsíc na účtě sumu, kterou potřebuji vydělat, nic jiného mě nezajímá. Jste mi naprosto ukradený a dokud to půjde, tak budu v tomto oboru na životkách vydělávat maximum toho, co se dá. Sbohem a klidně se tady dál bijte za vznešené ideje o finančním poradenství, stejně jsou to jenom bláhové iluze. Já tuto práci nedělám proto, abych naplňoval vaše představy o tom, jak má být dělaná. Dělám ji proto, abych si pořádně vydělal.

    • Petr Zavřel napsal:

     Jasný názor, který ovšem nelze tolerovat. Není to to samé, za co byl pokutován LŠ? Bohužel, takových grázlů je v oboru mnoho. Ale ještě že tu máme stará přísloví, například: Na každou svini už se voda vaří.

    • Jiří napsal:

     Na takové jednou taky dojde a už i došlo. Tak držím palce aby Vás to moc nebolelo:-D

    • Compliance napsal:

     Přesně jak jsem říkal, pane Poradce. Nemocný! Diagnoza: ASP. God save clients 🙁 .

 26. pavel-hanzl napsal:

  Vážení čtenáři, útokem hackerů na počítačovou síť poradce Ing. Pavla Hanzla
  došlo počátkem tohoto měsíce ke krádeži jeho identity na tomto serveru a po
  včerejším odhalení této skutečnosti Pavlem Hanzlem redakce proto text
  smazala. Všechny diskusní příspěvky po 21.10.2013, kde je kdosi přihlášen
  jako Pavel Hanzl, jsou nástrojem někoho jiného, jehož příjmy z nepoctivého
  finančního zprostředkování ohrožuje projekt Finemon a seriál Hvězdný prachy.
  Dobré jméno Pavla Hanzla bylo poškozeno. Zvažuje podání podnětu k trestnímu
  stíhání na neznámého pachatele a žaloby na náhradu škody z budoucího ušlého
  příjmu. Současně prosí všechny osoby, které v příspěvcích na domnělého Pavla
  Hanzla reagovaly, o pochopení. Přístupové jméno a heslo k profilu Pavla
  Hanzla bylo dnes změněno. Pavel Hanzl přislíbil, že k tomuto
  bezprecedentnímu útoku na jeho osobu se brzy vyjádří samostatným článkem na
  našem finančním serveru.

  • Compliance napsal:

   Pane Hanzle,z mých příspěvků víte, že celkem sdílím Vaše mínění o „profesionalitě“ pana Kalvody v oblasti investigativní žurnalistiky. Vy v této oblasti také nejste bez chyby. Nebuďte jako pan Kalvoda. Z veřejně dostupných zdrojů je zřejmé, že AFIZ udělal to co udělat mohl. Štorka vyloučil, OVB potrestal tak, že raději vystoupilo samo. Mám takový pocit, že jestli nemá někdo (v rámci možností)máslo na hlavě je tenhle spolek pana Šafránka. Proč tedy Fincentrum z něho vystoupilo, je mně záhadou a hlavně úplně fuk. Fincentrum nemůže být o mnoho jiné než OVB, na to má ve svém poradenském „portfoliu“ příliš mnoho OVBáků :).

   • pavel-hanzl napsal:

    Vážení čtenáři, útokem hackerů na počítačovou síť poradce Ing. Pavla Hanzla
    došlo počátkem tohoto měsíce ke krádeži jeho identity na tomto serveru a po
    včerejším odhalení této skutečnosti Pavlem Hanzlem redakce proto text
    smazala. Všechny diskusní příspěvky po 21.10.2013, kde je kdosi přihlášen
    jako Pavel Hanzl, jsou nástrojem někoho jiného, jehož příjmy z nepoctivého
    finančního zprostředkování ohrožuje projekt Finemon a seriál Hvězdný prachy.
    Dobré jméno Pavla Hanzla bylo poškozeno. Zvažuje podání podnětu k trestnímu
    stíhání na neznámého pachatele a žaloby na náhradu škody z budoucího ušlého
    příjmu. Současně prosí všechny osoby, které v příspěvcích na domnělého Pavla
    Hanzla reagovaly, o pochopení. Přístupové jméno a heslo k profilu Pavla
    Hanzla bylo dnes změněno. Pavel Hanzl přislíbil, že k tomuto
    bezprecedentnímu útoku na jeho osobu se brzy vyjádří samostatným článkem na
    našem finančním serveru.

    • Compliance napsal:

     Já o voze, Vy pane Hanzle o koze :). Já o AFIZ, Vy o Fincentru. Ale jinak se možná v některých věcech shodneme :).

     • pavel-hanzl napsal:

      Vážení čtenáři, útokem hackerů na počítačovou síť poradce Ing. Pavla Hanzla
      došlo počátkem tohoto měsíce ke krádeži jeho identity na tomto serveru a po
      včerejším odhalení této skutečnosti Pavlem Hanzlem redakce proto text
      smazala. Všechny diskusní příspěvky po 21.10.2013, kde je kdosi přihlášen
      jako Pavel Hanzl, jsou nástrojem někoho jiného, jehož příjmy z nepoctivého
      finančního zprostředkování ohrožuje projekt Finemon a seriál Hvězdný prachy.
      Dobré jméno Pavla Hanzla bylo poškozeno. Zvažuje podání podnětu k trestnímu
      stíhání na neznámého pachatele a žaloby na náhradu škody z budoucího ušlého
      příjmu. Současně prosí všechny osoby, které v příspěvcích na domnělého Pavla
      Hanzla reagovaly, o pochopení. Přístupové jméno a heslo k profilu Pavla
      Hanzla bylo dnes změněno. Pavel Hanzl přislíbil, že k tomuto
      bezprecedentnímu útoku na jeho osobu se brzy vyjádří samostatným článkem na
      našem finančním serveru.

      • Compliance napsal:

       Omlouvám se za neodbytnost pane Hanzle. Stále je tam ta koza :). Respektuji Váš názor na Fincentrum. Škoda jen, že Váš předseda představenstva a generální ředitel není schopen odpovědět na slušně položený dotaz v rámci diskuse k tvrzení, které veřejně pronesl a které, pokud je pravdivé, může ukazovat na možné nekalé praktiky Fincentra. Podtrhuji možná a možné. Pan Stuchlík mohl mé pochyby veřejně rozptýlit. Neudělal to. Respektuji Váš názor na Vašeho nadřízeného. Pokud jste s ním pracoval a pracujete, pak to musí být skvělý ředitel a poradce. Jen škoda, že občas musí na ředitelských poradách sedět blízko pana Chotovinského a některých dalších celebrit :). Znovu opakuji, pane Hanzle, AFIZ udělal (podle veřejně dostupných informací – stanovy, Etický výbor, tisková zpráva) co mohl – použil exemplární potrestání – pana Štorka vyloučil, spoustu let před tím, než mu udělila trest ČNB. OVB, zakládající člen AFIZu bylo taktéž potrestáno, na což reagovalo demonstrativním odchodem ze spolku pana Šafránka. Prozatím nikdo z oboru, a taktéž nikdo ze státní zprávy neudělal nic transparentnějšího pro zkvalitnění Vašeho oboru než AFIZ. Právě Vy, slušný člověk a možná i kvalitní poradce by měl být schopen to ocenit. A ne mlžit o koze, promiňte o Fincentru, které pouhý rok po odchodu OVB, obdobně demonstrativně AFIZ opustilo.

       • Jasinski napsal:

        Stále vytahujete AFIZ, jako byste byl nějak ve věci zainterován. Ale co je podstatné, ať už učinil AFIZ to či ono, na věci se vyloučením Štorka vůbec, ale vůbec nic nezměnilo.

        • Compliance napsal:

         V čem bych měl být zainteresován, pane Jasinski? V AFIZu? To proto, že vyzdvihuji jeho postoj? Myslíte, že si to v konkrétním případu pana Štorka AFIZ nezaslouží? Kdo udělal více a kdo lépe?

         • pavel-hanzl napsal:

          Vážení čtenáři, útokem hackerů na počítačovou síť poradce Ing. Pavla Hanzla
          došlo počátkem tohoto měsíce ke krádeži jeho identity na tomto serveru a po
          včerejším odhalení této skutečnosti Pavlem Hanzlem redakce proto text
          smazala. Všechny diskusní příspěvky po 21.10.2013, kde je kdosi přihlášen
          jako Pavel Hanzl, jsou nástrojem někoho jiného, jehož příjmy z nepoctivého
          finančního zprostředkování ohrožuje projekt Finemon a seriál Hvězdný prachy.
          Dobré jméno Pavla Hanzla bylo poškozeno. Zvažuje podání podnětu k trestnímu
          stíhání na neznámého pachatele a žaloby na náhradu škody z budoucího ušlého
          příjmu. Současně prosí všechny osoby, které v příspěvcích na domnělého Pavla
          Hanzla reagovaly, o pochopení. Přístupové jméno a heslo k profilu Pavla
          Hanzla bylo dnes změněno. Pavel Hanzl přislíbil, že k tomuto
          bezprecedentnímu útoku na jeho osobu se brzy vyjádří samostatným článkem na
          našem finančním serveru.

          • Compliance napsal:

           Zajímavé. když se nad tím tak zamyslím, pane Hanzle, můžete mít pravdu. Máte mozek Hercule Poirota :). Postavíme panu Uzlovi pomník? Nebo mu alespoň připevníme na budovu centrály OVB tabulku s děkovným textem? Něco jako: Zde působil a pracoval pan Uzel, jenž zasloužil se o kvalitu poradenství v ČR způsobem nesmírným. Neuděláme nějaký happening? Mohla by být legrace! Ale zpět k méně vážným věcem: moc prosím o Váš komentář k mému vozu a Vaší koze (viz. můj text z 26.10. 19:50 hod). Je to, pane Hanzle můj test integrity. Myslím Vaší :).

          • pavel-hanzl napsal:

           Vážení čtenáři, útokem hackerů na počítačovou síť poradce Ing. Pavla Hanzla
           došlo počátkem tohoto měsíce ke krádeži jeho identity na tomto serveru a po
           včerejším odhalení této skutečnosti Pavlem Hanzlem redakce proto text
           smazala. Všechny diskusní příspěvky po 21.10.2013, kde je kdosi přihlášen
           jako Pavel Hanzl, jsou nástrojem někoho jiného, jehož příjmy z nepoctivého
           finančního zprostředkování ohrožuje projekt Finemon a seriál Hvězdný prachy.
           Dobré jméno Pavla Hanzla bylo poškozeno. Zvažuje podání podnětu k trestnímu
           stíhání na neznámého pachatele a žaloby na náhradu škody z budoucího ušlého
           příjmu. Současně prosí všechny osoby, které v příspěvcích na domnělého Pavla
           Hanzla reagovaly, o pochopení. Přístupové jméno a heslo k profilu Pavla
           Hanzla bylo dnes změněno. Pavel Hanzl přislíbil, že k tomuto
           bezprecedentnímu útoku na jeho osobu se brzy vyjádří samostatným článkem na
           našem finančním serveru.

          • pavel-hanzl napsal:

           Vážení čtenáři, útokem hackerů na počítačovou síť poradce Ing. Pavla Hanzla
           došlo počátkem tohoto měsíce ke krádeži jeho identity na tomto serveru a po
           včerejším odhalení této skutečnosti Pavlem Hanzlem redakce proto text
           smazala. Všechny diskusní příspěvky po 21.10.2013, kde je kdosi přihlášen
           jako Pavel Hanzl, jsou nástrojem někoho jiného, jehož příjmy z nepoctivého
           finančního zprostředkování ohrožuje projekt Finemon a seriál Hvězdný prachy.
           Dobré jméno Pavla Hanzla bylo poškozeno. Zvažuje podání podnětu k trestnímu
           stíhání na neznámého pachatele a žaloby na náhradu škody z budoucího ušlého
           příjmu. Současně prosí všechny osoby, které v příspěvcích na domnělého Pavla
           Hanzla reagovaly, o pochopení. Přístupové jméno a heslo k profilu Pavla
           Hanzla bylo dnes změněno. Pavel Hanzl přislíbil, že k tomuto
           bezprecedentnímu útoku na jeho osobu se brzy vyjádří samostatným článkem na
           našem finančním serveru.

          • Compliance napsal:

           Jste pevný jak to dubisko, pane Hanzle. nedostanu to z Vás a nedostanu. Jste pragmatický člověk. Koho chleba konzumuješ, toho píseň zpívej!:( Přeji pěkný sváteční den :).

          • pavel-hanzl napsal:

           Vážení čtenáři, útokem hackerů na počítačovou síť poradce Ing. Pavla Hanzla
           došlo počátkem tohoto měsíce ke krádeži jeho identity na tomto serveru a po
           včerejším odhalení této skutečnosti Pavlem Hanzlem redakce proto text
           smazala. Všechny diskusní příspěvky po 21.10.2013, kde je kdosi přihlášen
           jako Pavel Hanzl, jsou nástrojem někoho jiného, jehož příjmy z nepoctivého
           finančního zprostředkování ohrožuje projekt Finemon a seriál Hvězdný prachy.
           Dobré jméno Pavla Hanzla bylo poškozeno. Zvažuje podání podnětu k trestnímu
           stíhání na neznámého pachatele a žaloby na náhradu škody z budoucího ušlého
           příjmu. Současně prosí všechny osoby, které v příspěvcích na domnělého Pavla
           Hanzla reagovaly, o pochopení. Přístupové jméno a heslo k profilu Pavla
           Hanzla bylo dnes změněno. Pavel Hanzl přislíbil, že k tomuto
           bezprecedentnímu útoku na jeho osobu se brzy vyjádří samostatným článkem na
           našem finančním serveru.

          • pavel-hanzl napsal:

           Vážení čtenáři, útokem hackerů na počítačovou síť poradce Ing. Pavla Hanzla
           došlo počátkem tohoto měsíce ke krádeži jeho identity na tomto serveru a po
           včerejším odhalení této skutečnosti Pavlem Hanzlem redakce proto text
           smazala. Všechny diskusní příspěvky po 21.10.2013, kde je kdosi přihlášen
           jako Pavel Hanzl, jsou nástrojem někoho jiného, jehož příjmy z nepoctivého
           finančního zprostředkování ohrožuje projekt Finemon a seriál Hvězdný prachy.
           Dobré jméno Pavla Hanzla bylo poškozeno. Zvažuje podání podnětu k trestnímu
           stíhání na neznámého pachatele a žaloby na náhradu škody z budoucího ušlého
           příjmu. Současně prosí všechny osoby, které v příspěvcích na domnělého Pavla
           Hanzla reagovaly, o pochopení. Přístupové jméno a heslo k profilu Pavla
           Hanzla bylo dnes změněno. Pavel Hanzl přislíbil, že k tomuto
           bezprecedentnímu útoku na jeho osobu se brzy vyjádří samostatným článkem na
           našem finančním serveru.

          • pavel-hanzl napsal:

           Vážení čtenáři, útokem hackerů na počítačovou síť poradce Ing. Pavla Hanzla
           došlo počátkem tohoto měsíce ke krádeži jeho identity na tomto serveru a po
           včerejším odhalení této skutečnosti Pavlem Hanzlem redakce proto text
           smazala. Všechny diskusní příspěvky po 21.10.2013, kde je kdosi přihlášen
           jako Pavel Hanzl, jsou nástrojem někoho jiného, jehož příjmy z nepoctivého
           finančního zprostředkování ohrožuje projekt Finemon a seriál Hvězdný prachy.
           Dobré jméno Pavla Hanzla bylo poškozeno. Zvažuje podání podnětu k trestnímu
           stíhání na neznámého pachatele a žaloby na náhradu škody z budoucího ušlého
           příjmu. Současně prosí všechny osoby, které v příspěvcích na domnělého Pavla
           Hanzla reagovaly, o pochopení. Přístupové jméno a heslo k profilu Pavla
           Hanzla bylo dnes změněno. Pavel Hanzl přislíbil, že k tomuto
           bezprecedentnímu útoku na jeho osobu se brzy vyjádří samostatným článkem na
           našem finančním serveru.

          • Compliance napsal:

           Proč? Pan Stuchlík ode mne dostal slušný email s prosbou o podání vysvětlení, ke svému veřejnému vyjádření. To se týkalo činnosti Fincentra směrem ke klientům Fincentra. Stejně slušně a pokorně jsem ho i pana Zámečníka požádal o vysvětlení (a to několikrát) v diskusi na tomto odborném serveru. Pan Zámečník mě odkázal na pana Stuchlíka a pan Stuchlík mě poslal s mými dotazy do háje. Moje dotazy se týkaly služeb, které poradci Fincentra poskytují klientům Fincentra. Tedy možná se věc týká i Vašich klientů pane Hanzle. Vidíte nějaký rozdíl mezi jednáním Vašeho současného pana generálního a jednáním pana bývalého generálního z OVB? V aroganci sotva :).

         • Jasinski napsal:

          Dobrá, tedy jinak. Ať už udělal AFIZ cokoliv, klientům to nebylo absolutně k ničemu.
          AFIZ nevaroval klienty před Štorkem a jemu podobnými, nezveřejnil jeho praktiky, jeho fotografii a nevaroval veřejnost před osobou pana Štorka.
          Jestli tak neučinil z nějakých důvodů (o čemž nepochybuji), je AFIZ z tohoto pohledu k ničemu a vyhození Štorka bylo prázdným a nevýznamným gestem.

 27. Jiří Šíma napsal:

  Všem, kteří říkají, že projekt Finemon svými filmy likviduje finanční poradenství bych chtěl za sebe říct, že pokud by mělo být finanční poradenství to co jsme ukázali ve filmech, tak nám vůbec nevadí, pokud k tomu dojde, ba právě naopak, neboť to je to co si přejeme. Přejeme si, aby skončilo něco co se nazývá finančním poradenstvím a co je ve skutečnosti loupáním peněz skrze prodej finančních produktů s výhledem na co nejvyšší provizi, nebo více či méně podvodnou praktikou jak z klienta vylákat peníze s výhledem na to, že část z nich skončí v kapse prodejce finančního produktu.
  Podle mého názoru by označení „finanční poradce“ měla mít právo užívat pouze ta osoba, která svým klientům opravdu radí v jejich prospěch, a pokud jste takoví opravdoví poradci, tak vám projekt Finemon nemůže vadit ani ublížit. Naopak, bychom s vámi rádi navázali spolupráci ve snaze očistit finanční poradenství od těch, kteří jsou pouze dealeři finančních produktů za provizi, a podstata jejich „rady“ spočívá v tom, že poradí produkt výhodný pro ně samotné.
  Pokud jste z té druhé sorty, máte smůlu. Vás šetřit nebudeme. Nečekejte to. Jak říká klasik, může se vám to nelíbit, můžete nadávat, můžete si stěžovat, ale to je asi tak všechno co s tím můžete dělat.
  Slušné finanční poradce, mající v první řadě na mysli prospěch klienta a dlouhodobou spolupráci s ním, tímto vyzýváme k diskuzi o tom, jak se jasně odlišit od těch druhých.

  • Angie napsal:

   Pane Šímo a kolik smluv jste v životě prodal že tomu tak rozumíte
   Chápete, že tímhle projektem šlapete po živobití statisícům poradců,co se živějí slušnou prací prodávají životky,fondy apod.který by si tak jako tak lidi koupili v bance nebo v pojišťovně a zaplatili by za to ještě mnohem víc?Navíc k tomu dostanou od nás zadarmo poradenství, vybereme jim nejlepší produkt a uděláme životní plán kolik a kam si mají dávat.To vše až do domu,takhle se o klienta v pojišťovně nepostarají a výsledek vašeho projektu bude jenom to že se na to poradci vykašlou protože jim lidi nebudou věřit a půjdou radši do banky.

   • Angie napsal:

    …kde dostanou samozřejmě ještě věčí sr*čku… a tohle vy asi chcete.kdoví jestli vás neplatí nakonec banky nebo asociace pojišťoven,vůbec bych se nedivyl.

    • pavel-hanzl napsal:

     Vážení čtenáři, útokem hackerů na počítačovou síť poradce Ing. Pavla Hanzla
     došlo počátkem tohoto měsíce ke krádeži jeho identity na tomto serveru a po
     včerejším odhalení této skutečnosti Pavlem Hanzlem redakce proto text
     smazala. Všechny diskusní příspěvky po 21.10.2013, kde je kdosi přihlášen
     jako Pavel Hanzl, jsou nástrojem někoho jiného, jehož příjmy z nepoctivého
     finančního zprostředkování ohrožuje projekt Finemon a seriál Hvězdný prachy.
     Dobré jméno Pavla Hanzla bylo poškozeno. Zvažuje podání podnětu k trestnímu
     stíhání na neznámého pachatele a žaloby na náhradu škody z budoucího ušlého
     příjmu. Současně prosí všechny osoby, které v příspěvcích na domnělého Pavla
     Hanzla reagovaly, o pochopení. Přístupové jméno a heslo k profilu Pavla
     Hanzla bylo dnes změněno. Pavel Hanzl přislíbil, že k tomuto
     bezprecedentnímu útoku na jeho osobu se brzy vyjádří samostatným článkem na
     našem finančním serveru.

     • Angie napsal:

      Ježišmarja tak mě ulítlo tvrdý y no, když je člověk unavenej,tak se to stane každýmu.Akorát vy ste asi dokonalej pane Hanzle

      • yowie napsal:

       „vy ste“ asi unavenej pořád… :-)

       • Angie napsal:

        Umíte jenom rejpat. By mě zajímalo kolik vám dojde měsíčně na účet když jste tak chytrej.Když vidím na srazu spolužáky ze střední co měly samý jedničky adne berou třeba 15 tisíc řeknu vám že ta gramatyka je jim na velký kuloví.
        Podívejte se na Kalužu co má „modelki s kozi“ a v čem se vozí a pak mě něco povídejte o gramatice.

        • yowie napsal:

         Nezpochybňuji, že na „kvalitní poradenství“ pravopis nepotřebujete. Ve smlouvě o IŽP jsou většinou jen čísla a zaškrtávací políčka a podepsat se asi umíte bez gramatické chyby, takže jste ke své práci zřejmě plně kvalifikován :-)

         Se mnou je trochu problém. Studoval jsem několik let marketing, PR a podobné obory. Dlouho jsem přemítal o věcech, o kterých mluví třeba Marshall Mc Luhan a další velikáni oboru a došel jsem k tomu, že se nenechám vmanipulovat do přízemních tužeb ostatních lidí, které mnohdy velmi šikovně vyvolávají někteří mí spolužáci na pozicích v marketingu velkých firem.

         Ani už nevím, kolik výplatních pásek různých poradců už jsem viděl. A co? Pokud k tomu poradce nepřidá údaje o stornech, tak je to asi stejné, jako když vám zaměstnanec z firmy ukazuje výplatní pásku z měsíce, kdy zrovna dostal roční odměnu.

         Znám pár fin. poradců a že by si někdo z nich žil nějak výrazně nad poměry jsem si opravdu nevšiml. Spíš jsem zaregistroval rozpady rodin (jak v dokumentu popisuje i pan Kalvoda). A ani se nedivím. Žít s někým, koho pohltil systém MLM, je asi jako žít s nějakým sektářem.

         • IT Specialista napsal:

          Pracuji jako IT specialista tady v brně ve Spielberk Office a nad námi v patře sídlí nejmenovaná poradenská MLM firma, takže každé ráno posloucháme skupinové aplaudování „my to dáme“ + „dáme post ředitele“ + „do půl roku Porsche“ + „tento týden 10 životek“ apod. Kdyby to aspoň řvalo pár lidí, ale to řvou celé skupiny lidí, desítky a desítky lidí každé ráno…
          Je fakt, že za ty tři roky, co tady pracuju, jsem ve výtahu viděl stovky a stovky lidí, je to jeden velký průtokáč. Jediný, kdo si zde žije nad poměry je ten MLM hlavoun, co přijíždí každý den vysmátý ve svojí pětimetrové limuzíně za pár mega, o pár rohů dál parkují ojeté Fábie, Oktávie a Fordy Fokus normánlích poradců. Málokoho potkávám ve výtazích opakovaně i po delší době, spíš neustále nové a nové a nové a nové a nové a nové a nové a nové a nové a nové a nové a nové a nové a nové a nové tváře velmi mladých slečen a hošíků, kteří si domapřed zrcadlem holí svoje chmýří pod bradou a gelují svoje vlásky. Jeden můj známý tuto MLM firmu a její praktiky přirovnal k mixu fanatiků Amway + Svědci Jehovovi. Těch lidí mi je líto, jsou neuvěřitelným způsobem manipulováni, masírováni, zneužívání k cílům manažerů nad nimi…
          Onehdá jsem ve výtahu potkal i svoji bývalou spolužačku ze základky, v ruce žmoulala popsaný papír se stromečkem lidí, které když bude mít a tito budou pracovat, tak kolik bude vydělávat. Šli jsme na kávu, kde jsem jí popsal, co spolu s kolegy slyšíme každé ráno za fanatické provolávání, příští ráno už nepřišla…dosta­la rozum.

          • napsal:

           Pravděpodobně píšete o pyramidové MLM firmě Partners, že ? Kamarád shrnul svoji negativní zkušenost s touto firmou na svém blogu, doporučuji přečíst.

           http://partner­snenioregistro­vanempartnerstvi­.blogspot.cz/

          • A1B2 napsal:

           Naprostý souhlas, Partners to je fakt síla. Jeden pohovor v přestavěném bytě činžovního domu, spousta řečí o tom, jak v důchodu umřu hlady a že stačí pouze domlouvat lidi, kterým oni budou zprostředkovávat finanční poradenství a že si budu platit penzijní bůhvíco za 800Kč měsíčně a pak budu milionář. Na konci pohovoru vstoupí 20 letý mladík (v obleku, s nagelovanou hlavou a s cedulkou „Finanční poradce měsíce“) do dveří s otázkou, kdy si dáme další schůzku :) Řekl jsem, že nikdy a odešel. Druhý den mi nejspíše právě tento mladík volal, že neumím jednat s lidmi a co, že se mi na jejich strategii nelíbí :) Ukončil jsem hovor a on už nikdy nezavolal. Samozřejmě mě tam pozval kamarád, který si to ode mě poté patřičně vyslechl. Bohužel se pořád najdou lidé, kteří jsou ochotni do téhle pyramidové hry jít.

          • KuKu napsal:

           V jedné takové MLM „firmě“ jsem měl asi před 3 roky pohovor, když jsem hledal práci po maturitě. Začalo to tak, že mi přišla luxusní obálka s pozvánkou na pohovor. Po vstupu do kanclu, který byl takový větší mezonet, jsem byl usazen do velké zasedačky a vyplnil firemní propiskou 4 stránky nějakého dotazníku. Pak přišel čas na osobní pohovor o financích, o tom jak berou každého i bez znalostí z oboru, protože v praxi nejlépe uchazeči poznají o co jde..
           Ten co vedl pohovor pořád kreslil perem na papír různé koláče a bublinky, do toho vysvětloval kolik stotisíců dostanu za měsíc a na závěr se pokusil o trapný vtip, kdy po mě požadoval slovo chlapa že se ozvu a poznamenal, že pokaždé se musí smát když proti němu sedí žena.
           A na úplný závěr jen tak poznamenal, že je třeba odjet na víkend do Prahy na vymejvárnu mozku a opět jen tak mimochodem si výdaje kolem platíte vy.
           Teď přijde ten pravý Happy End – Před měsícem jsem toho člověka v obleku co byl zástupce vedoucího pobočky a chvástal se jak vydělává obrovský prachy potkal na pracáku, na školení pro nezaměstnané :)Partners never more !!!!!

 28. pavel-hanzl napsal:

  Vážení čtenáři, útokem hackerů na počítačovou síť poradce Ing. Pavla Hanzla
  došlo počátkem tohoto měsíce ke krádeži jeho identity na tomto serveru a po
  včerejším odhalení této skutečnosti Pavlem Hanzlem redakce proto text
  smazala. Všechny diskusní příspěvky po 21.10.2013, kde je kdosi přihlášen
  jako Pavel Hanzl, jsou nástrojem někoho jiného, jehož příjmy z nepoctivého
  finančního zprostředkování ohrožuje projekt Finemon a seriál Hvězdný prachy.
  Dobré jméno Pavla Hanzla bylo poškozeno. Zvažuje podání podnětu k trestnímu
  stíhání na neznámého pachatele a žaloby na náhradu škody z budoucího ušlého
  příjmu. Současně prosí všechny osoby, které v příspěvcích na domnělého Pavla
  Hanzla reagovaly, o pochopení. Přístupové jméno a heslo k profilu Pavla
  Hanzla bylo dnes změněno. Pavel Hanzl přislíbil, že k tomuto
  bezprecedentnímu útoku na jeho osobu se brzy vyjádří samostatným článkem na
  našem finančním serveru.

  • napsal:

   Slušný finanční zprostředkovatel? Nemluvil jsi dosud o poradcích?

   Jo, on ten prodejce může bejt v jádru slušnej člověk. Což ostatně většina lidí tak nějak splňuje.

   Problém je, že tohle nestačí k poctivé činnosti prodejce finančních produktů. Obecná zkušenost jasně říká, že většina prodejců nemá životní zkušenosti, je finančně negramotná, svět financí je fakticky ani nezajímá a spoléhají na informace od firmy, nemají čas na to, aby si ověřili, zda jim školitelé a manažeři nelžou atd. atd.

   No a pak tu máme to totální přeagentování. A zoufalé tlaky na alternativní distribuční kanály (baby ve Spořce cpou Flexi i mrtvolám). V takovém prostředí bojuje agent o holé přežití a nemá možnost řešit, jestli je obchod přínosný všestranně.

 29. angie napsal:

  Já Kalvodu pamatuju ještě z OVB, neměl nikdy ani na pořádnou kravatu a chodil v rozbitejch botách a jezdil MHDéčkem protže si ani nevydělal na auto.Teť nás chce všechny poučovat, ale sám nikdy ničeho nedosáhl, v OVB to nedotáh ani na GSŤáka protože furt teoretizoval a neuměl přesvědčit klienta.

  Prej mu žena utekla do Ruska – vůbec se jí nedivím, to musí bejt peklo mít doma takovou zrůdu.

  • napsal:

   Tvoje slova potvrzují, že to vaše veleslavné finanční poradenství je ve skutečnosti prodej. Prodej některých finančních produktů.

   Pakliže Kalvoda není obchodník, tak je jen dobře, když v tomto oboru nepůsobí.

   • Angie napsal:

    Další takovej chytrák.Asi kámoš od PANKistů.Všechno je to prodej. A kalvoda prodávat neumí tak chodí žebrat na ministerstvo, chudák.

    Člověk s platem < 1000 EUR ať drží hubu a krok, navíc v oboru, ve kterým zklamal.

    Beztak to píše von a bojí se ukázat, srab.

    • Angie napsal:

     Navíc jako by to nestačilo se spřáhne s partičkou z MF ČR a ČNB,kteří oboru už vůbec nerozumí a přišli na tyhle teplý místa rovnou ze školy.

     • napsal:

      S partičkou z ČNB jsou spřáhnuti hlavně manažeři finančních společností.

      • Angie napsal:

       člověče co to meleš, víš o tom evidentně kulový, ty asi nejseš moc odborník co?

       kolik BJ uděláš měsíčně že meleš takový nesmysly?

       ČNB furt prudí a dává nějaký pokuty a kontroly, abysme byli před nima krytí, musíme vyplňovat stphy materiálů ve kterých se nevyznáme my ani klienti.

       A kalvoda hraje na stejnou notu a ještě by chtěl jakýsi infolisty a registr produktů. To už můžem rovnou zabalit a jít radši sbírat do parku h*vna jak říká pan kolega – úspěšný poradce – v tom manipulativním hnojo-dokumentu

       • Angie napsal:

        Naštěstí prej MF ČR a ČNB zařadili trochu spátečku když na ně udeřili lidi z oboru. Bodejť by ne, přece si nepoštvou proti sobě celej tenhle obrovskej trh – na rozdíl od sebevraha kalvody.

        Pruděj ale natolik jsou ještě rozumní že jen těma debilníma papírama, který naštěstí AFiZ a USF dycky nějak pohlídaj aby to šikovnejm poradcům nekazilo byznys.

        • Angie napsal:

         Dokonce mu prej ani nepřišlli na tu jeho „tiskovku“ která nikoho nezajímala. Nebo přišli, ale odmítli tam vystoupit a v půlce odešli. kalvoda je prostě tragéd a rozházel si to už i s touhle partičkou, který je jasný, že tohle je jen výstřel do tmy a k ničemu dobrýmu to nepovede.

    • napsal:

     A co ty vaše nesmyslné, nepřínosné (sorry, pro tebe a ostatní prodejce jsou velmi přínosné) daňové úlevy u životek a penzijek? Bez týdle podpory, která je na úrovni kalvodovských dotací a dalších zbytečně vyhozených peněz, byste sjednali tak 20, možná až 30 % životek.

     • Angie napsal:

      Tahle podpora stát ale nic nestojí, protože

      1. ty produkty nakonec pře důchodem zdaněj, takže na tom víc vydělají než prodělají (ve fondech by se nedanily výnosy)
      2. stejně většina lidí to vypoví do 8 let a musí to z zpětně dodanit a stát si vydělá aspoň na odvodech co zaplatí poradci a pojišťovny.

      Takže zatímco poradenství HDP prospívá, tak kalvodové jenom křiví trh a posouvají ho kamsi do socializmu

  • yowie napsal:

   Miluju poradce, kteří mají pěknou kravatu, jezdí drahým autem a píšou teť místo teď… :-))

   Pomineme-li pravopis, je ta argumentace naprosto iracionální. Pokud totiž etalonem ve vaší práci je množství BJů, kravaty a auta, tak je pro vás nevyhnutelně největší modlou Lukáš Štork.

   Vzhledem k té nasranosti se asi Vít Kalvoda trefil. Každopádně nemůžete vinit jej, obviňujte sebe.

   Finanční poradce je už roky pro velkou část populace sprosté slovo. Vaše profese je na žebříčku povolání hluboko pod popelářem a za to nemůže Kalvoda, za to si můžete jen Vy sami.

   Vítek jen popsal to, co stále větší část populace tuší, byť někteří za to museli draze zaplatit…

 30. Abcdefghijklmnoprstuvyxz napsal:

  Ježíšmarjá, já jsem taky finanční poradce v MLM, sekám jenom IŽP na spoření protože je z toho největší vejvar za krátkou dobu a věřte mě, že mě to vůbec nesere a svědomí mám čistý a spánek klidnej. Potřebuju si měsíčně vydělat necelý kilo a podobný videa jsou mě úplně u prdele, jediný co mě zajímá je to, ať to klient platí 24 měsíců, pak už je mi to jedno. Dokud bude sjednávání životek tolik vydělávat, tak to budu dělat, protože se mě to vyplatí. Děláte tady haló z nějakýho potroublýho videa, který váš klient možná ani nikdy neuvidí, takže nechápu, nad čím se tady každej rozčiluje. Nezajímá mě, co si o mě nebo o mojí profesi myslí klienti, kámoši nebo pisálci tady na webu, jediný co mě zajímá je kolik mě každej měsíc příjde na účet, to je moje jediná starost. Všechno ostatní je mi ukradený. Jen doufám, že to takhle půjde dělat ještě dlouho, protože nevím, v jakým oboru bych si pravidelně každej měsíc vydělával svých 80 tyček (za to hovno, co dělám).

  • Milan napsal:

   Konečně autentická zpověď a vyjádření finančního poradce z MLM, škoda že je vás takových šmejdů a kurev zkurvených 95% (omlouvám se panu Zámečníkovi za užitý sprostý termín, ale vhodnější a trefnější prostě v naší mateřštině neexistuje).

   • pavel-hanzl napsal:

    Vážení čtenáři, útokem hackerů na počítačovou síť poradce Ing. Pavla Hanzla
    došlo počátkem tohoto měsíce ke krádeži jeho identity na tomto serveru a po
    včerejším odhalení této skutečnosti Pavlem Hanzlem redakce proto text
    smazala. Všechny diskusní příspěvky po 21.10.2013, kde je kdosi přihlášen
    jako Pavel Hanzl, jsou nástrojem někoho jiného, jehož příjmy z nepoctivého
    finančního zprostředkování ohrožuje projekt Finemon a seriál Hvězdný prachy.
    Dobré jméno Pavla Hanzla bylo poškozeno. Zvažuje podání podnětu k trestnímu
    stíhání na neznámého pachatele a žaloby na náhradu škody z budoucího ušlého
    příjmu. Současně prosí všechny osoby, které v příspěvcích na domnělého Pavla
    Hanzla reagovaly, o pochopení. Přístupové jméno a heslo k profilu Pavla
    Hanzla bylo dnes změněno. Pavel Hanzl přislíbil, že k tomuto
    bezprecedentnímu útoku na jeho osobu se brzy vyjádří samostatným článkem na
    našem finančním serveru.

    • napsal:

     Nebyl bych si tím pane Hanzle až zas tak jistý, myslím tím tou provokací. Poradenských a pojišťováckých týpků a manžerů s podobným či stejným smýšlením zejména a hlavně z MLM firem potkávám každý týden dost na to, abych uvěřil, že to bylo myšleno od srdce a psáno s veškerou vážností.

 31. Vít Kalvoda napsal:

  Rád bych zde upozornil, že na webu Finemon naleznete při srovnávání investic do globální akcií také ETFka.

  A řeknu vám, ten rozdíl v poplatcích je opravdu jízda. Koukněte na to…

  Mrzí mě, že má web tolik much, ale je to veliký, snažíme se, aby byly všechny brzo pryč.

 32. Compliance napsal:

  Je skvělé, pánové První, Druhý a další čtenáři, že jste našli díky panu Kalvodovi a několika jeho figurantům nový smysl života. Zasvětíte ho bohulibému účelu a potřete zlo jednou provždy. Štěstí, že to zatím děláte jenom verbálně a v internetových diskusích. Ono slovo (a dnes i obraz)mělo vždycky velkou moc. Škoda, že dějepis není zrovna hvězdou školních osnov :).

 33. Čtenář 2 napsal:

  Dobrý den vážení,

  i já jsem běžný čtenář a klient v jedné osobě, video pana Kalvody mne zvedlo ze židle a to dost !!! Stejně jako u pána přede mnou i u mne práh domácnosti již nikdy nepřekročí finanční poradce či pojišťovák (či jak si všemožně říkáte).
  I já pro dobro věci rozesílám odkaz na video mým známým s prosbou o přeposlání co největšímu počtu lidí kolem sebe. Je mi z vás finančních poradců na zvracení, ten dokument mi dokonale otevřel oči, to už si více vážím té štětky (prostitutky), která alespoň něco nabídne a není schopna skrze svoji službu klienta okrást, u vás se to v žádném případě říct nedá. nechápu, jak můžete mít klidné spaní a jak se můžete každý den podívat s klidem do zrcadla, aniž by se vám za to, co denně děláte obyčejným lidem, nechtělo zvracet. Máte vůbec nějaké svědomí ? Existuje vůbec něco, co byste za peníze neudělali ? Jeden z pisatelů má pravdu a já ji po shlédnutí videa sdílím taktéž: vy poradci jste absolutně bezpáteřní spodina společnosti, plebs, špína, zmetci, jednoduše ničím neužiteční parazité. Sbohem.

  • Občan napsal:

   Naprostý souhlas, vyčůraná kurva vedle kurvy, nic jiného. Pojišťovák do domu = hůl do ruky a bít, bít a bít je do bezvědomí…parazity jedny neužitečný.

  • gogo napsal:

   týpku jedn,hledej u sebe – pokud jsi hloupý buran a nejsi schopný se trochu v oboru nformovat, tak tě okradou všude, i ve frontě na bůček a lahváče…

 34. Klient a čtenář v jedné osobě napsal:

  Dobrý den pane Kalvodo,

  děkuji za video, nemám slov a jsem v šoku. Nemám o profesi finančních poradců valného mínění, ale tohle je fakt silná káva i na mne. Po shlédnutí tohoto dokumentu mi již nikdy nepřekročí práh mojí domácnosti žádný finanční poradce, opakuji žádný !!! Odkaz na video jsem odeslal všem svým známým coby důrazné varování před zprostředkovateli pojištění a investic se záměrem, ať jim to v budoucnu nepodepíše co nejvíce lidí. Čím více podobných dokumentů, tím lépe, je zapotřebí tuto zlodějskou sebranku co nejdříve odstavit od koryta, nebo jí přinejmenším co nejvíce znepříjemnit a znesnadnit jejich práci (promiňte, okrádání klientů). Příště si zajdu na pobočku pojišťovny přímo k přepážce, poradce (tedy dle dokumentu zloděj) již nikdy nepřekročí práh mého bytu a pokud ano, bude si to do konce svého života pamatovat, to vám mohu garantovat.

  • pavel-hanzl napsal:

   Vážení čtenáři, útokem hackerů na počítačovou síť poradce Ing. Pavla Hanzla
   došlo počátkem tohoto měsíce ke krádeži jeho identity na tomto serveru a po
   včerejším odhalení této skutečnosti Pavlem Hanzlem redakce proto text
   smazala. Všechny diskusní příspěvky po 21.10.2013, kde je kdosi přihlášen
   jako Pavel Hanzl, jsou nástrojem někoho jiného, jehož příjmy z nepoctivého
   finančního zprostředkování ohrožuje projekt Finemon a seriál Hvězdný prachy.
   Dobré jméno Pavla Hanzla bylo poškozeno. Zvažuje podání podnětu k trestnímu
   stíhání na neznámého pachatele a žaloby na náhradu škody z budoucího ušlého
   příjmu. Současně prosí všechny osoby, které v příspěvcích na domnělého Pavla
   Hanzla reagovaly, o pochopení. Přístupové jméno a heslo k profilu Pavla
   Hanzla bylo dnes změněno. Pavel Hanzl přislíbil, že k tomuto
   bezprecedentnímu útoku na jeho osobu se brzy vyjádří samostatným článkem na
   našem finančním serveru.

  • Honza Novák napsal:

   Vážený kliente, to video už dávno nefunguje, takže nevím, co jste rozesílal. Zkuste se ale zamyslet nad svojí profesí? Co děláte za práci? Pokud ve vaší profesi bude 10 % šmejdů, budete zákonitě šmejd i vy? Pokud budeme házet všechny do jednoho pytle, tak ano, jste šmejd a je jedno, co děláte za práci, protože v každém oboru se najdou odborníci, ale i lemplové. Stejně tak to je i v tom vašem oboru.
   Pokud si myslíte, že je mnohem lepší si zajít na pobočku do banky nebo pojišťovny, tak vězte, že i u podprůměrného poradce, který nebude v té dolní desetině , ve skupině šmejdů, dostanete mnohem lepší službu než na jakékoliv pobočce.

   • yowie napsal:

    Nebojte, ty videa zase fungovat budou, hned jak preventivně rozmazají ksichty těch poradců. Jestli to bylo točeno skrytou kamerou, jakože velká část asi ano, tak je to docela hra s ohněm a zhrzení aktéři by se mohli možná i soudit, protože nedali souhlas s natáčením.

    10% šmejdů? To myslíte vážně? Kdyby to tak bylo, tak není třeba nic točit a věřte mi, že by tu nikdo z nás tak vášnivě nediskutoval.

    Jinak to s těmi pobočkami je taky blud, který jste předpokládám pochytil na školení tak měsíc dva zpátky tipuji?

    Mluvil jsem s jedním zástupcem velké české banky a řekl mi, že např. na hypo mají velké poradenské sítě slevu 0,1%.

    Víc si na pobočce vyhádá i makak, stačí aby jednou zapištěl…

    • vasek napsal:

     pokud začínáte své soudy s textem „Mluvil jsem s jedním zástupcem velké české banky… „, děláte makaka sám ze sebe.

     • yowie napsal:

      Nakonec já to i zažil při vyřizování své hypotéky. Poradce, M1 z Partners, se absolutně nechytal.

      Navíc mám čerstvé zkušenosti s kamarádovou hypo. ČS se nejdřív cukala, že u nich měl kdysi účet a byl dva měsíce v mínusu. Tak jim řekl, že jde do M-bank a ať si políbí víte co.

      A najednou, sazba nižší, x let bez jakéhokoliv poplatku včetně vedení hypo úvěru a BÚ. Je to strašně jednoduché, zvládne to i makak a druhého, navíc velmi drahého makaka, u toho opravdu nepotřebuje.

      A víte proč to nedokáže běžný poradce? No provize přece. Musí nakrmit sebe a ještě celou tu pyramidu nad sebou a peníze z nebe jen tak nepadají.

      Ale nebojte, za dva roky budu refinancovat, tak si několik poradců vyzkouším znovu, byť očekávám, že výsledek bude stejný a to nejlepší si zase seženu já sám.

      Nezpochybňuji, že letitý zkušený poradce, třeba pan Hanzl, by mohl dokázat něco navíc díky svým kontaktům a velmi pravděpodobně by mi dobře nastavil pojištění, ale nagelovaná MLM hovádka? Ani náhodou :-))

      Držel bych se té číslovky 300 o které pan Hanzl mluvil. Podle mě to odpovídá. Poradců jsem v různých fázích zažil 5, vždy z MLM a vždy mi nabídli méně výhodné nabídky, případně rovnou prasárny. Dva z nich byli manažeři.

      To je už docela solidní vzorek a výsledek 0. Na jednoho s těch tří set jsem opravdu nenarazil. Zatím.

      • Honza Novák napsal:

       Studoval jste statistiku? Je solidní vzorek 5 z 150.000? :-) Vy jste fakt makak :-) A víte, že makakové přitahují k sobě jen makaky?

       • yowie napsal:

        Tak těch 150 000 tady pan Zámečník před pár dny vyvrátil a je to celkem logické vzhledem k úmrtnosti v oboru. Prostě registr se nemaže zdaleka tak rychle, jako vznikají mrtvé duše :-))

        Naprosto nepopírám, že v detailech měli někteří z těch poradců dobré návrhy. V celku by mě ale vždy přišly jejich služby velmi draho. Ať to byla hypotéka, stavebko, životko, investice…

        Já tvrdím, což už tu píší i jiní poradci, že tenhle byznys je zhnilý až na půdu. Opravdu MLM systém v tomto a i ve většině jiných oborů, nemá co dělat.

        Předpokládám, že tu do mě šije skupinka elévů, které poradenství jakoby vytáhlo ze žumpy. Přesně proto se v dokumentu Víta Kalvody mluví o poradcích jako o příznivcích Ashtara Sherana. Já myslím, že to přesně sedí. Mám zkušenost s lidmi z Amway, Nu Skin a dalších společností, jejichž jméno už si ani nepamatuji je naprosto shodná. „Tenhle džus, zubní pasta, prací prášek, hypotéka, IŽP, atd. vyřeší všechny tvoje problémy“ a btw. nechtěl bys u nás dělat“???

        Pořád to samé, prachy, prachy, prachy, miliony, auta, kurvy, prázdnota…

      • vasek napsal:

       No výborně, tak to už máte 2, slovy „dvě“, zkušenosti. Gratuluji.
       Tak až Vám zkušenosti v tomto počtu budou nabíhat týden co týden, tak Vaše slova budou opravdu mít třeba i nějaký význam. Dosud je to jen hospodský žblebt.

      • Compliance napsal:

       Ptáte se pane Yowie, proč to nedokáže běžný poradce. A hned si odpovídáte. Důvodem jsou provize a „hladová poradenská rodinka. Chyba lávky, pane Yowie, pozor na zaujatost. Provize se počítá z objemu, ne z výše sazby :).

     • Honza Novák napsal:

      On to je makak kulak onanuk mokakuk okamura :-)

    • Honza Novák napsal:

     A vy, chytrý a neomylný, anonymní a zakomplexovaný yowie, věří nějakému zástupci velké české banky? Myslím, že největší česká banka bude AIRBANK a ta zatím hypotéky ještě nedělá…..Pak bude FIO a ty hypotéky přes třetí strany nedělají…
     10 % šmejdů a víc ani ň. To ve vašem oboru to bude tak 30 %.

     • yowie napsal:

      Samozřejmě se nejedná o Airbank, když mluvím o hypotékách, kdyby Vám nebylo cca 20 – 24 let, možná byste určité kontakty z VŠ měl také…

      Ale tady není moc o čem se bavit. Každý tuší, že ve většině případů je levnější koupit si třeba ojeté auto z Německa rovnou, než přes český autobazar. A Vy nejste nic víc, než draze zaplacený bazar…

      • Honza Novák napsal:

       Počkejte, Yowie, vy jste jak Sobotka, taky melete nesmysly. Vy napíšete , že jste mluvil s nějakým joudou z velké české banky a když vám napíšu dvě české banky (PPF a JT vynechávám), tak na to ani nedokážete slušně odpovědět a hned na mě házíte, že mi musí být maximálně 24. To je ubohé.

 35. Petr Pravda napsal:

  Vitek je chudak (<1000 eur/m) co vyuziva dotace. No a co.

  • happy on Cay napsal:

   víte, jiní chudáci, třeba z ČNB na to slyší a rádi se nechají zmanipulovat – třeba stará panna Kolmannová

   • angie napsal:

    Tahle bába je tuplem mymo.

    To ona má na svědomí takový věci jako hon na Štorka .Já Štorka pamatuju ještě z OVB, ukazoval nám jak dělá poradenství a dost jsem se od něj naučil. Má klienty prostě zmáknutý a poslouchaj ho na slovo.

    A jestli někomu vadí, že musí dva roky platit provize – no a co ? Platit musíte za všecko. Nebo vám něco dají někde zadarmo? Důležitý je, že jsou Štorkovi klienti spokojení.

    To by mě zajímalo kolik spokojenejch klientů má Kalvoda že musí žebrat o dotace místo aby prodával solidní poradenství.

    King of losers, říkám to furt. Nejsmutnější je, kam až to takovej ambiciozní zm*d může dotáhnout a zkazit živobytí normálním lidem.

  • angie napsal:

   Ježišmarja ten Kalvoda vypadá jak sociálka, TOMUHLE člověkku jako fakt věříte?

   Dyť je rád, že je rád. Podívejte se na první díl, z vlasů mu čouhá sláma, to je totální troska.

   Od toho bych si nekoupil ani rohlíky natož pak pojištění.

   Vůbec ho neberte vážně. Kdoví kdo za tímhle projektem ve skutečnosti stojí. Nevěřím, že by to to samostatně udělal tenhle pomatenec, kterej nikdy nic nedotáhne do konce a jen vykřikuje svoje slogany.

   Žádnýho normálního člověka tenhle chudák nezajímá, umí fakt jen kydat ten svůj hnůj.

   • angie napsal:

    Dokud psal jen ty svý články, byl celkem neškodnej, teď se ještě rozhod že bude vysávat státní pokladnu, když neumí u klienta nic prodat.

    Kdo by od něj taky něco koupil, viděli jste tu košili, co furt nosí? Ta je max. za 500 K z výprodeje – a jinou evidentně nemá.

 36. Petr napsal:

  nejde video 🙁

 37. Vít Kalvoda napsal:

  Ještě k videu: naznali jsme, že bude slušné, když některým poradcům rozmlžíme obličeje, pak to hned vrátíme, pravděpodobně v pátek.

 38. Vít Kalvoda napsal:

  Omlouvám se všem, nemohu se účastnit této diskuse, aktivně vychytáváme mouchy.

  Dobrá zpráva – řazení produktů dle aTANK už jede.

  Je to skutečně velký projekt a dává nám všem zabrat.

 39. Jasinski napsal:

  Dlouhodobě neudržitelná situace na trhu s životním pojištěním začíná nést plody. Trhu dominovaly MLM se všemi praktikami, tolerovaly značně neetické chování. Pružina byla přetažena a praská. Nebo jinými slovy – dochází ke skokové změně podle teorie katastrof. Nebo podle Taleba – zřejmě je na obzoru černá labuť, krocan, který odčekával žrádlo se asi dočkal nože.
  Prostě zítra bude jiná situace.

  • yowie napsal:

   Nemáte na mysli spíš butterfly effect podle teorie chaosu?

   Něco jako dlouho se krade, ani poledne se nedrží a najednou to jeden zaťatý altruista položí celé. Kéž by!

   Kdyby to náhodou tomuto altruistovi nevyšlo, tak až budou výbory v nové sněmovně hotové, tak nebudu plýtvat energií tady, ale tam…

 40. exMLM napsal:

  Diskuse k tématu je pozoruhodná. Upřímně většině přispěvatelů věřím, že právě Vy jste jiní a děláte svou práci maximálně dobře. Ovšem jako zúčastěný pozorovatel s jistou znalostí trhu bych se chtěl všech, kteří dští síru nad počinem páně Kalvody, zeptat na pár drobností:

  1. Jak vnímáte tu skutečnost, že podobné praktiky z videa jsou vůbec umožněny makléřskou společností? Nebo se o tom dodnes nevědělo??? Analogie s L. Štorkem – jak je vůbec možné, že OVB se žádný postih netýkal? Existuje mnoho legislativních povinností i pro MLM firmy samotné, které na ně ovšem zvysoka kašlou. O etickém rozměru je zbytečné mluvit. Proč by měli poradci firmy XY svou práci dělat dobře, když od rána do večera v zájmu obchodního úspěchu mateřské firmy poslouchají vesměs bludy a nesmysly?

  2)Jak souvisí úspěch či neúspěch p. Kalvody v profesi samotné (finančního poradce) s tím, že se podobné praktiky dějí, a to zcela systémově a on na ně pouze poukázal veřejně? Jeho očerňování je normální u všech insiderů, kteří vynesou na světlo světa nějaké to tajemství zevnitř, s tím jistě počítal, ale otázka by snad měla znít, zda problém existuje anebo nikoli;
  3)Jak Vy, ti „čistí a správní“ poradci žijete s tím, že KAŽDÁ MLM společnost má ve svých řadách spolupracovníky z reportáže? Jak jste proti podobným praktikám vystoupili? Není snad pravdou, že některá ředitelství v MLM firmách vykazují i více než 90% příjmů z prodeje IŽP, sjednávaných jako spořící produkt? Není pravdou, že existují případy, kdy kritici podobných praktik byli z firmy vystřeleni takovým způsobem, že měli problém se uplatnit jinde?
  4)Poslední není otázka, spíše taková úvaha. Přemýšlím nad jistou podobností s politickou situací u nás. Finanční poradci, stejně jako politici, obecně deklarují pouze snahu dělat dobro. Proč to ti klienti přestávají chápat? Přemýšlím nad tím, kdy MLM firmy samotné si uvědomí, že svět se změnil, stejně jako si to zřejmě uvědomují i všechny ty zavedené, „tradiční“ partaje, kterým hrozí, že budou smeteny, protože zažitý řád přestává většině lidí vyhovovat. Finanční poradci, stejně jako politické strany samotné, žádnou změnu nejsou schopni realizovat zevnitř, a proto je dobře, že se tu a tam objeví někdo nový a posune debatu dále. Třeba p. Kalvoda. A třeba výsledkem bude to, že z trhu zmizí podobní „týpci“ a ti, kteří svou práci dělají dobře, budou mít možnost být zase hrdí na to, že jsou finanční poradci. A podobné debaty budou zbytečné :-)

 41. mirek napsal:

  já bych raději klientům nic neposílal. Po shlédnutí videa a webovek si vše klient může vyložit tak, že:
  pojištění = podvod plný výluk
  spoření = zlodějina plná poplatků
  pojišťovák/f.po­radce nebo Vy sám = člověk jedoucí v nějaké pyramidové hře.

  • Čtenář ICZ napsal:

   A není tomu tak ? Vždyť jste zde uhodil hřebík na hlavičku…proč se konečně věci nenazývají tím pravým jménem ?

   Pojištění = podvod plný výluk (pravda)
   Spoření = zlodějina plná poplatků (pravda)
   Pojišťovák/f.po­radce nebo Vy sám = člověk jedoucí v nějaké pyramidové hře (na 99% pravda).

   • Marian Frank napsal:

    Tak čtenář ICZ je zabedněný strejka co si postěžuje v hospodě u piva.

    Neb absolutní shit co jste napsal…

   • Compliance napsal:

    Ano, v podstatě máte pravdu pane ICZ. Jen snad doplnit: politický a ekonomický systém ve kterém my Evropané žijeme = podvod, zlodějna a pyramidová hra v jednom. Tak ho zrušme! Umím si představit, že takhle nějak si povídali v nějaké tratorii obyvatelé římského impéria. Pak přišli barbaři a potomci neměli 1500 let kanalizaci a zubní kartáčky :).

 42. Ladislav Kučírek napsal:

  Tak jsem se dnes podíval na výše zmíněné stránky a „pár“ věcí mi tam nesedí. Asi soudruzi z NDR udělali někde chybu :)

 43. pavel-hanzl napsal:

  Vážení čtenáři, útokem hackerů na počítačovou síť poradce Ing. Pavla Hanzla
  došlo počátkem tohoto měsíce ke krádeži jeho identity na tomto serveru a po
  včerejším odhalení této skutečnosti Pavlem Hanzlem redakce proto text
  smazala. Všechny diskusní příspěvky po 21.10.2013, kde je kdosi přihlášen
  jako Pavel Hanzl, jsou nástrojem někoho jiného, jehož příjmy z nepoctivého
  finančního zprostředkování ohrožuje projekt Finemon a seriál Hvězdný prachy.
  Dobré jméno Pavla Hanzla bylo poškozeno. Zvažuje podání podnětu k trestnímu
  stíhání na neznámého pachatele a žaloby na náhradu škody z budoucího ušlého
  příjmu. Současně prosí všechny osoby, které v příspěvcích na domnělého Pavla
  Hanzla reagovaly, o pochopení. Přístupové jméno a heslo k profilu Pavla
  Hanzla bylo dnes změněno. Pavel Hanzl přislíbil, že k tomuto
  bezprecedentnímu útoku na jeho osobu se brzy vyjádří samostatným článkem na
  našem finančním serveru.

  • Marian Frank napsal:

   Naprosto s Vámi souhlasím – účelově hrozné. Pouze se záměrem vyvolat neobjektivní senzaci.

  • Čtenář napsal:

   Pane Hanzle, děkuji za ta slova. Víte, jak pan Kalvoda, tak ty zmanipulované děti jsou vlastně stejné. Oni manipulativně prodávají mizerný finanční produkt, on manipulativně prodává mizerný videofilm.

   Nicméně jeden rozdíl tam přece je: některé z těch dětí to možná dělají nevědomky a sami jsou manipulováni. To u pana Kalvody nehrozí a to je velká přitěžující okolnost.

   P.S.: O tom, že jeho firma za poslední roky nezaplatila ani korunu na daních (DPPO) a že mu tak živobytí a tento hanopisný film platíme my všichni ostatní, raději ani nemluvit.

   • yowie napsal:

    Poradce – OSVČ? Pokud ano, tak prosím o daních mlčte. Když mě lákali do Partners a pak do OVB, tak nikdo neopomněl zmínit, že OSVČ platí daleko méně na daních. V případě Partners pak zaznělo ještě něco o optimalizaci, např. pan Kaška hovořil o tom, že se stále zapisuje ke studiu na různé VŠ a tedy že daně v podstatě neplatí. Takže jestli se tento dokument zaplatil z daní, které někdo odvedl, z Vašich daní to určitě nebylo :-))

    Dále pak já jako zaměstnanec si daleko raději zaplatím takový dokument, než krotitele dluhů, které jsem platil z koncesionářských poplatků. Naštěstí podle zpráv z ČT už je spolupráce s Partners dávnou minulostí.

    A jinak Vám samozřejmě nikdo nebrání, abyste natočil nějaký jiný dokument. Třeba jak se manažer na zaškolováku neohání výplatními páskami, ale tím, že IŽP není až tak výhodný produkt a že by konzervativní češi raději spořili na spořících účtech, než přes IŽP a předplacené fondy.

    To je skvělý námět na sci-fi, nemyslíte? :-))

    • napsal:

     No, nevím jakou pověst mají Partners ve zbytku republiky, ale konkrétně tady v Praze jsou běžnými lidmi vnímáni úplně stejně jako OVB (a ta zde má zcela katastrofální pověst). Mnozí dokonce dělají mezi Partners a OVB rovnítko (Partners = OVB). Takže asi tak.

    • Čtenář napsal:

     Na daních platím statisíce ročně a rozhodně nejsem sám, ani v branži finančního poradenství/zpros­tředkování. Takže ano, z mých daní to bylo.

     Co kde říká nějaký brainwashovaný nebožák, je mi srdečně jedno a toho nebráním. Ale vadí mi, když někdo do stejného pytle s ním strká i ty slušné. Notabene za veřejné peníze.

     • yowie napsal:

      Já Vám rozumím, ale vězte, že já nepotkal poradce, který by si nechtěl „bouchnout“.

      Docela rád bych byl seznámen s někým, kdo je podle Vás slušný, abych ho případně prověřil při mystery shoppingu, takže jestli někoho takového znáte, sem s ním.

      Doposud je to jako bavit se o yetim. Všichni o něm mluví, ale nikdo ho nikdy neviděl.

      Tím samozřejmě nemyslím to, že bych tu všechny srovnával se Štorkem. Velmi dobře to ale vystihla ta slečna z OVB v dokumentu „musíš být trochu vychcanej a trochu svině“.

      Nakonec v článku z 22.10.2007 to skvěle vystihl také pan Hanzl – „Ruku na srdce: každý z nás někdy něco bouchl“

      Já tvrdím, že v MLM něčeho takového lze dosáhnout jen velmi těžko. Proč? Protože pokud se budete vyhýbat vysokoprovizním produktům, za pár měsíců Vás stejně z té společnosti vyhodí, protože neplníte povinnou produkci. Stačí si jen spočítat, kolik klientů musíte oběhnout třeba s Partners kontem a nějakým spořákem a kolik se životkem.

      Já třeba znám jednoho docela respektovaného poradce Partners. Umí solidně nastavit pojistky. I po uzavření smlouvy zvedá telefony a stará se, ale i tak znám lidi, kterým bouchnul naprosto nevhodný vysokoprovizní produkt v momentě, kdy to pro ně nebylo vhodné. Jednomu konkrétnímu člověku to podstatně snížilo vlastní prostředky pro žádost o hypotéku. Kdyby neměl spořivou partnerku, tak dnes prostě nestaví. Přitom poradce jasně věděl, že dotyčný má v plánu řešit bydlení do 3 let, přesto mu místo spořáku bouchnul investice, které v průběhu těch 3 let sežraly na poplatcích většinu vložených peněz.

      Kdo je tedy ten „slušný poradce“, ten který nebouchá pořád, ale jen někdy? Když třeba zrovna honí pozici?

      • neporadce napsal:

       Hurá Yowie, právě jste našel. 4 roky v oboru, ani jedno spořící IŽP, nejdříve v MLM firmě (dnes v poolu), kde jsem nedal na kecy školících, ale ponořil jsem se do internetu a na výtku vedoucího, proč jsem u hned u první smlouvy nedal spoření, jsem řekl, že to nikdy dělat nebudu, protože dle mého názoru po prostudování je to legálně posvěcená krádež. Výdělky nemám závratný (na jachty, ferárka to není), ale slušný jsou. Video mě nějak nenadzvedlo, protože víceméně něco obdobného lidem troubím celé 4 roky … A těch šmejdů není jen 10%, ale vzhledem k poměru smluv (které jsem měl v ruce), ze kterých nesmrdělo odrbání klienta na 100 metrů ku těm dobře nastaveným, je těch šmejdů tak 95%. A klidně si mě můžete vyzkoušet :-)

     • Jasinski napsal:

      Vy platíte? Děláte si srandu? Ty daně zaplatili Vaši klienti na poplatcích.

      • Čtenář napsal:

       Heh, a kdo „zaplatil“ vaše daně? Že by vaši klienti? Anebo makáte pro stát, takže vaši daňoví klienti? :)

  • Ondřej Záruba napsal:

   Vážený pane Hanzle,

   já Vám napíšu zase svůj názor. Vy jste tu léta obhajoval něco, co se v očích člověka pokoušejícího se o racionální úvahu jeví jako v podstatě to samé, co dělá pan Štork nebo aktéři toho videa. To znamená prodej rezervotvorného životního pojištění s vědomím, že klientovi neposlouží konkrétně tento finanční nástroj dobře. Pravda, Vy jste u toho uměl krásně hovořit a vyšších principech takového missellingu, ale technicky to fungovalo stejně. Vy jste ten nástroj nazýval „superměnou“, kterou Vás někdo platí za služby o vysoké přidané hodnotě. Možná, že právě díky Vám, jsou tyto praktiky stále tak populární a rozšířené. Vždyť přece každý mohl říct, že dělá to, co propaguje ten pan Hanzl, který je , jak známo, velký lidumil a etik. Prodáváte ty samé nástroje, jako ten Vámi zmiňovaný Štork. A pokud se liší, tak věru kosmeticky. Peníze končí na stejných hromádkách, které jsou zatížené stejnými neduhy. Lišíte se v marketingu a obchodních výsledcích. Takže sebe viňte z toho, jakou pověst má tento obor. Sebe viňte z toho, že profesní asociace jako AFIZ a USF před podobnými praktikami zavírají oči. A sebe viňte z toho, že Vaše práce je čím dál těžší. A já jsem za to rád. Upřímně říkám, že bych nepřál ani největšímu nepříteli, aby Vám platil tou superměnou. Až se jednoho dne ráno proberete z růžového spánku a uvědomíte si, co vlastně lidem prodáváte za shity, tak ještě rád vezmete slova o Vítkovi zpět.Ale já Vám to nevyčítám. Jste člověk činu a nikoliv myšlenek. To je bezpochyby lepší než být pouze člověkem myšlenek bez činů. Na druhou stranu čas od času je dobré zastavit se a zapřemýšlet nad tím, jestli to, co dělám, má vůbec nějaký smysl či užitečnost na tomto světě. Viděl jsem Vás live a můj dojem byl, že tomu zcela věříte. Ovšem bohužel někdo Vám nakecal totální bludy a nesmysly a
   ty se staly axiomy stylu Vaší práce. Tento člověk bezpochyby na Vaší pracovitosti, loajalitě a obchodním talentu vydělal dost peněz. Ale za 10,15,20 let… Až se projeví v reálu, co děláte, to od klientů schytáte Vy a ne on. Upřímně Vám přeji, abyste to ustál. Budete mít co dělat, jestli jste prodával ty IŽP, Rentiery, Horizonty atd s pohádkami o 6–10% zhodnocení, jak jsme se bavili na KOFIP sympoziu, kde jste s tím sám přišel. Ale prosím buďte trochu soudný. Vítek není žádný škůdce. Za pověst oboru si můžeme my všichni, kteří jsme jeho součástí, díky naší nevzdělanosti, pracovním postupům a lenosti měnit se a učit se.

   Vítek je Vítek. Má svoje mouchy a já jsem s ním měl spoustu trápení, hádek, konfliktů atd. Ale je to člověk, kterého si budu vždy vážit a respektovat ho. On je Osobnost. Pro tuto branži udělal nemálo pozitivního v otázkách transparentnosti finančních nástrojů. Otevřel spoustu témat, inspiroval spoustu lidí. Mě určitě ano a jsem mu za to vděčný a ruku mu vždy rád podám, ačkoliv jsem k tomu už pár let neměl příležitost.

   • Jasinski napsal:

    Ondřeji, říkáte panu Hanzlovi, že si své prostředky nezasloužil. Poněkud tvrdá slova. Ukazujete tím, že nejste obchodník, nepřemýšlíte jako obchodník. Pan Hanzl zase nechápe Vás. Protože je obchodník. On si svou odměnu zaslouží za to, že něco prodal, za obchod. A chce své obchody dělat co nejlépe (dle vlastních kritérií). Nejsem si jistý, zda se dá říci, že přínos pana Hanzla je nulový nebo záporný. K tomu nemáme dost informací. Ale když si hrajete na zásadového kritika – kolika lidem jste pomohl se dobře zabezpečit, ošetřit rizika spojená s životem? U pana Hanzla jsem si jist, že ano, že je klientům ošetřil. Jen si pan Hanzl (možná, nemám dost informací) nechal za své služby zaplatit více než by odpovídalo úrovni odbornosti, apod. Ale to je problém všech obchodníků.

    • pavel-hanzl napsal:

     Vážení čtenáři, útokem hackerů na počítačovou síť poradce Ing. Pavla Hanzla
     došlo počátkem tohoto měsíce ke krádeži jeho identity na tomto serveru a po
     včerejším odhalení této skutečnosti Pavlem Hanzlem redakce proto text
     smazala. Všechny diskusní příspěvky po 21.10.2013, kde je kdosi přihlášen
     jako Pavel Hanzl, jsou nástrojem někoho jiného, jehož příjmy z nepoctivého
     finančního zprostředkování ohrožuje projekt Finemon a seriál Hvězdný prachy.
     Dobré jméno Pavla Hanzla bylo poškozeno. Zvažuje podání podnětu k trestnímu
     stíhání na neznámého pachatele a žaloby na náhradu škody z budoucího ušlého
     příjmu. Současně prosí všechny osoby, které v příspěvcích na domnělého Pavla
     Hanzla reagovaly, o pochopení. Přístupové jméno a heslo k profilu Pavla
     Hanzla bylo dnes změněno. Pavel Hanzl přislíbil, že k tomuto
     bezprecedentnímu útoku na jeho osobu se brzy vyjádří samostatným článkem na
     našem finančním serveru.

     • Jasinski napsal:

      Na mě to působí dojmem, že p. Hanzl přemýšlí, hledá, má vizi a vyvíjí se. Miluje práci s financemi a klienty. Pokud má něco budoucnost v tomto podělaném segmentu, tak je to tento přístup a jeho výsledky.

     • Compliance napsal:

      Pane Hanzle, tak jsem v šoku podruhé. Poprvé se to podařilo panu Kalvodovi a píšu o tom někde v diskusi. Vy jste ale také dobrý. Co je tak převratného na vaší metodě? Můj „bouchač“ (tento ryze odborný termín mám od pana Fejtka)se mnou takhle hovořil už před několika lety. Co je na tom kouzelnického? A ta oslavná tiráda s reklamní vložkou na novou značku, skvělé! Něco jako kouzelník Žito ve Státní opeře. Vidím Vás a pana Kalvodů jako sólisty v nějakém skvělém operním kuse. Něco jako prsten Nibelungů. Skvěle Vám to oběma sluší :).Bravo!

      • Hurvínek napsal:

       Hmmm… Pomalu se začíná rýsovat, za co kopete. Pozorný čtenář znalý prostředí odhalí i jiné informace odkrývající identitu;-)

      • vasek napsal:

       Také na tomto přístupu neshledávám nic převratného.

      • pavel-hanzl napsal:

       Vážení čtenáři, útokem hackerů na počítačovou síť poradce Ing. Pavla Hanzla
       došlo počátkem tohoto měsíce ke krádeži jeho identity na tomto serveru a po
       včerejším odhalení této skutečnosti Pavlem Hanzlem redakce proto text
       smazala. Všechny diskusní příspěvky po 21.10.2013, kde je kdosi přihlášen
       jako Pavel Hanzl, jsou nástrojem někoho jiného, jehož příjmy z nepoctivého
       finančního zprostředkování ohrožuje projekt Finemon a seriál Hvězdný prachy.
       Dobré jméno Pavla Hanzla bylo poškozeno. Zvažuje podání podnětu k trestnímu
       stíhání na neznámého pachatele a žaloby na náhradu škody z budoucího ušlého
       příjmu. Současně prosí všechny osoby, které v příspěvcích na domnělého Pavla
       Hanzla reagovaly, o pochopení. Přístupové jméno a heslo k profilu Pavla
       Hanzla bylo dnes změněno. Pavel Hanzl přislíbil, že k tomuto
       bezprecedentnímu útoku na jeho osobu se brzy vyjádří samostatným článkem na
       našem finančním serveru.

       • neporadce napsal:

        Promiňte pane Hanzle, Vy jste se pana Záruby zeptal, jestli pije. Já se Vás táži, jestli berete drogy. Pokud ano, zkuste je vynechat nebo změnit jejich kombinaci …

        • pavel-hanzl napsal:

         Vážení čtenáři, útokem hackerů na počítačovou síť poradce Ing. Pavla Hanzla
         došlo počátkem tohoto měsíce ke krádeži jeho identity na tomto serveru a po
         včerejším odhalení této skutečnosti Pavlem Hanzlem redakce proto text
         smazala. Všechny diskusní příspěvky po 21.10.2013, kde je kdosi přihlášen
         jako Pavel Hanzl, jsou nástrojem někoho jiného, jehož příjmy z nepoctivého
         finančního zprostředkování ohrožuje projekt Finemon a seriál Hvězdný prachy.
         Dobré jméno Pavla Hanzla bylo poškozeno. Zvažuje podání podnětu k trestnímu
         stíhání na neznámého pachatele a žaloby na náhradu škody z budoucího ušlého
         příjmu. Současně prosí všechny osoby, které v příspěvcích na domnělého Pavla
         Hanzla reagovaly, o pochopení. Přístupové jméno a heslo k profilu Pavla
         Hanzla bylo dnes změněno. Pavel Hanzl přislíbil, že k tomuto
         bezprecedentnímu útoku na jeho osobu se brzy vyjádří samostatným článkem na
         našem finančním serveru.

       • Jasinski napsal:

        S těmi duchovními učiteli – to asi nebylo nejšťastnější. Zřejmě jste nepoznal skutečné duchovní učitele.
        Na okraj – jestli něčí myšlenky stojí za to číst, ze současnosti bych vybral např. Taleba. Možná Kahnemana.

        • pavel-hanzl napsal:

         Vážení čtenáři, útokem hackerů na počítačovou síť poradce Ing. Pavla Hanzla
         došlo počátkem tohoto měsíce ke krádeži jeho identity na tomto serveru a po
         včerejším odhalení této skutečnosti Pavlem Hanzlem redakce proto text
         smazala. Všechny diskusní příspěvky po 21.10.2013, kde je kdosi přihlášen
         jako Pavel Hanzl, jsou nástrojem někoho jiného, jehož příjmy z nepoctivého
         finančního zprostředkování ohrožuje projekt Finemon a seriál Hvězdný prachy.
         Dobré jméno Pavla Hanzla bylo poškozeno. Zvažuje podání podnětu k trestnímu
         stíhání na neznámého pachatele a žaloby na náhradu škody z budoucího ušlého
         příjmu. Současně prosí všechny osoby, které v příspěvcích na domnělého Pavla
         Hanzla reagovaly, o pochopení. Přístupové jméno a heslo k profilu Pavla
         Hanzla bylo dnes změněno. Pavel Hanzl přislíbil, že k tomuto
         bezprecedentnímu útoku na jeho osobu se brzy vyjádří samostatným článkem na
         našem finančním serveru.

       • Compliance napsal:

        Trošku jste mě zklamal, pane Hanzle. Těšil jsem se na bouřlivou reakci a ono nic :(.Asi to s tím byznysem myslíte vážně. Ale z vašich článků jsem měl pocit, že kopete za jiný team. To vás už ten Váš báječný ředitel Martin Kováč omrzel? A pana Kalvodu už nechte být, užívá si svých pár minut slávy, nakonec on si ji vlastně i zaslouží. To co vytvořil není sice ani trochu profesionální a objektivní a je to strašně nespravedlivé vůči oboru, na druhou stranu ti „zoubkové“ jsou už hodně silná káva.

        • pavel-hanzl napsal:

         Vážení čtenáři, útokem hackerů na počítačovou síť poradce Ing. Pavla Hanzla
         došlo počátkem tohoto měsíce ke krádeži jeho identity na tomto serveru a po
         včerejším odhalení této skutečnosti Pavlem Hanzlem redakce proto text
         smazala. Všechny diskusní příspěvky po 21.10.2013, kde je kdosi přihlášen
         jako Pavel Hanzl, jsou nástrojem někoho jiného, jehož příjmy z nepoctivého
         finančního zprostředkování ohrožuje projekt Finemon a seriál Hvězdný prachy.
         Dobré jméno Pavla Hanzla bylo poškozeno. Zvažuje podání podnětu k trestnímu
         stíhání na neznámého pachatele a žaloby na náhradu škody z budoucího ušlého
         příjmu. Současně prosí všechny osoby, které v příspěvcích na domnělého Pavla
         Hanzla reagovaly, o pochopení. Přístupové jméno a heslo k profilu Pavla
         Hanzla bylo dnes změněno. Pavel Hanzl přislíbil, že k tomuto
         bezprecedentnímu útoku na jeho osobu se brzy vyjádří samostatným článkem na
         našem finančním serveru.

       • Anonym napsal:

        Vážený pane Hanzle,
        Váš přístup mi skutečně učaroval. P. Záruba to s Vámi myslel dobře, ale Vy jste evidentně navyklý žít v mýdlové bublině vlastní doknalosti. Naprosto Vám nelze věřit, že se kdykoliv byť jen na vteřinu zastavíte a přemýšlíte o Vaši činnosti (postupech, výsledcích…)

        A co se týče profesních kvalit, čístě z použitých argumentů lze spolehlivě dedukovat, že nejste nic, než etický prodejce – prodejce, který ví, že aby se mu zákazníci vrátili, nemůže je příliš škubat. Tím nevynáším hodnotový soud, neporovnávám Vás s ostatními, ouze konstatuji, že s poradenstvím nemá Vaše činnost společného zhola nic.

        • pavel-hanzl napsal:

         Vážení čtenáři, útokem hackerů na počítačovou síť poradce Ing. Pavla Hanzla
         došlo počátkem tohoto měsíce ke krádeži jeho identity na tomto serveru a po
         včerejším odhalení této skutečnosti Pavlem Hanzlem redakce proto text
         smazala. Všechny diskusní příspěvky po 21.10.2013, kde je kdosi přihlášen
         jako Pavel Hanzl, jsou nástrojem někoho jiného, jehož příjmy z nepoctivého
         finančního zprostředkování ohrožuje projekt Finemon a seriál Hvězdný prachy.
         Dobré jméno Pavla Hanzla bylo poškozeno. Zvažuje podání podnětu k trestnímu
         stíhání na neznámého pachatele a žaloby na náhradu škody z budoucího ušlého
         příjmu. Současně prosí všechny osoby, které v příspěvcích na domnělého Pavla
         Hanzla reagovaly, o pochopení. Přístupové jméno a heslo k profilu Pavla
         Hanzla bylo dnes změněno. Pavel Hanzl přislíbil, že k tomuto
         bezprecedentnímu útoku na jeho osobu se brzy vyjádří samostatným článkem na
         našem finančním serveru.

         • Anonym napsal:

          Vážený pane Hanzle,
          je mi líto, že je pro Vás důležité, jaké nosím jméno, abych mohl vyjádřit svůj názor, ale budiž, naliji Vám čistého vína. Spojit své jméno se skupinou, kterou hrdě reprezentujete a o jejíž čistotu bojujete, a která je reprezentována touto stránkou, by pro mě znamenalo kariérní harakiri, nehledě na to, že bych se i osobně musel stydět. Bude-li Vám to však příjemnější, budu se podepisovat pod libovolným dvousložkovým pseudonymem, bude to tak lepší (čestnější, etičtější)?

          Slovo prodejce přesně vystihuje povahu Vaší činnosti. Samozřejmě, že potřebujete znát podstatu oboru, podobně jako prodejce mercedesu má povinnost mít povědomí o technologiích používaných při výrobě aut, užitých materiálech stejně jako nabídce konkurence. Etické nastavení a mravní profil má zcela jistě vliv, ale pouze na to, aby se za Vámi spokojený zákazník opět vrátil.

          A za poslední, Vaše vyhraňování (ve smyslu specializace) vůči komukoliv (nyní konkrétně vůči panu Zárubovi) je naprosto lichá a to hned ze dvou důvodů. Za prvé, stejně byste se snažil argumentovat specialistovi v pojištění, že poskytujete také hypoteční úvěry a investice. Za druhé, a to je pro Vás choulostivé, proto to nebudu rozpitvávat, Vaše zdůrazňovaná odborná erudice („správně obsloužit ochranu proti rizikům je nesmírně těžké“ v pojišťovnictví je velmi nízká. Vzhledem k tomu, že jste pouze obchodník, nikdo od Vás ani jinak neočekává, ale je od Vás klamavou praktikou, prezentujete-li sám sebe jinak.

          s přátelským pozdravem

          Pseudonym Vážný

          • pavel-hanzl napsal:

           Vážení čtenáři, útokem hackerů na počítačovou síť poradce Ing. Pavla Hanzla
           došlo počátkem tohoto měsíce ke krádeži jeho identity na tomto serveru a po
           včerejším odhalení této skutečnosti Pavlem Hanzlem redakce proto text
           smazala. Všechny diskusní příspěvky po 21.10.2013, kde je kdosi přihlášen
           jako Pavel Hanzl, jsou nástrojem někoho jiného, jehož příjmy z nepoctivého
           finančního zprostředkování ohrožuje projekt Finemon a seriál Hvězdný prachy.
           Dobré jméno Pavla Hanzla bylo poškozeno. Zvažuje podání podnětu k trestnímu
           stíhání na neznámého pachatele a žaloby na náhradu škody z budoucího ušlého
           příjmu. Současně prosí všechny osoby, které v příspěvcích na domnělého Pavla
           Hanzla reagovaly, o pochopení. Přístupové jméno a heslo k profilu Pavla
           Hanzla bylo dnes změněno. Pavel Hanzl přislíbil, že k tomuto
           bezprecedentnímu útoku na jeho osobu se brzy vyjádří samostatným článkem na
           našem finančním serveru.

          • Anonym napsal:

           Vážený pane Hanzle,

           dovolím si nejprve citovat Vaše vlastní slova o pár příspěvků výše:„Ale když mi dojdou argumenty, tak přemýšlím, zda bych měl změnit názor. Neuchýlím se k poznámce, že můj oponent je duševně chorý, abych jej shazoval takovým nefér bojem.“

           Vzhledem k tomu, že se pamatuji, jak jste sem poprvé přišel jako vyjukaný zajíc, který přistižen in flagranti doznal „že si o těch OPF něco nastuduje“, přičítám Vaši reakci extrémnímu duševnímu rozrušení.

           Ale nic naplat, shodil jste se pěkne, Vy ikono finančního poradenství.

          • pavel-hanzl napsal:

           Vážení čtenáři, útokem hackerů na počítačovou síť poradce Ing. Pavla Hanzla
           došlo počátkem tohoto měsíce ke krádeži jeho identity na tomto serveru a po
           včerejším odhalení této skutečnosti Pavlem Hanzlem redakce proto text
           smazala. Všechny diskusní příspěvky po 21.10.2013, kde je kdosi přihlášen
           jako Pavel Hanzl, jsou nástrojem někoho jiného, jehož příjmy z nepoctivého
           finančního zprostředkování ohrožuje projekt Finemon a seriál Hvězdný prachy.
           Dobré jméno Pavla Hanzla bylo poškozeno. Zvažuje podání podnětu k trestnímu
           stíhání na neznámého pachatele a žaloby na náhradu škody z budoucího ušlého
           příjmu. Současně prosí všechny osoby, které v příspěvcích na domnělého Pavla
           Hanzla reagovaly, o pochopení. Přístupové jméno a heslo k profilu Pavla
           Hanzla bylo dnes změněno. Pavel Hanzl přislíbil, že k tomuto
           bezprecedentnímu útoku na jeho osobu se brzy vyjádří samostatným článkem na
           našem finančním serveru.

          • Anonym napsal:

           K Vašemu poslednímu příspěvku již jen toliko, že jste to Vy, kdo určuje, které přispěvky jsou „slušné“ nebo „odborně kritické“. Zejména, když je nepříjemné odpovídat…

          • Compliance napsal:

           Pane Hanzle, já se také podepisuji smyšleným jménem, sice z jiných důvodů než „kolega“ Anonym, ale přece. Na mě budete také tak zlý? :). Tsss… To s tou Ikonou poradenskou, to bylo skvělé, uznejte :).

          • pavel-hanzl napsal:

           Vážení čtenáři, útokem hackerů na počítačovou síť poradce Ing. Pavla Hanzla
           došlo počátkem tohoto měsíce ke krádeži jeho identity na tomto serveru a po
           včerejším odhalení této skutečnosti Pavlem Hanzlem redakce proto text
           smazala. Všechny diskusní příspěvky po 21.10.2013, kde je kdosi přihlášen
           jako Pavel Hanzl, jsou nástrojem někoho jiného, jehož příjmy z nepoctivého
           finančního zprostředkování ohrožuje projekt Finemon a seriál Hvězdný prachy.
           Dobré jméno Pavla Hanzla bylo poškozeno. Zvažuje podání podnětu k trestnímu
           stíhání na neznámého pachatele a žaloby na náhradu škody z budoucího ušlého
           příjmu. Současně prosí všechny osoby, které v příspěvcích na domnělého Pavla
           Hanzla reagovaly, o pochopení. Přístupové jméno a heslo k profilu Pavla
           Hanzla bylo dnes změněno. Pavel Hanzl přislíbil, že k tomuto
           bezprecedentnímu útoku na jeho osobu se brzy vyjádří samostatným článkem na
           našem finančním serveru.

          • pavel-hanzl napsal:

           Vážení čtenáři, útokem hackerů na počítačovou síť poradce Ing. Pavla Hanzla
           došlo počátkem tohoto měsíce ke krádeži jeho identity na tomto serveru a po
           včerejším odhalení této skutečnosti Pavlem Hanzlem redakce proto text
           smazala. Všechny diskusní příspěvky po 21.10.2013, kde je kdosi přihlášen
           jako Pavel Hanzl, jsou nástrojem někoho jiného, jehož příjmy z nepoctivého
           finančního zprostředkování ohrožuje projekt Finemon a seriál Hvězdný prachy.
           Dobré jméno Pavla Hanzla bylo poškozeno. Zvažuje podání podnětu k trestnímu
           stíhání na neznámého pachatele a žaloby na náhradu škody z budoucího ušlého
           příjmu. Současně prosí všechny osoby, které v příspěvcích na domnělého Pavla
           Hanzla reagovaly, o pochopení. Přístupové jméno a heslo k profilu Pavla
           Hanzla bylo dnes změněno. Pavel Hanzl přislíbil, že k tomuto
           bezprecedentnímu útoku na jeho osobu se brzy vyjádří samostatným článkem na
           našem finančním serveru.

          • Anonym napsal:

           Vážený pane Hanzle,
           mýlíte se, na tyto stránky jsem zavítal po opravdu hodně dlouhé době, abych si zkompletoval obrázek o aktivitách p. Víta Kalvody. Vnímáte-li má slova jako útok, pak za to mohou Vaše samolibé projevy v předchozích diskuzích, kde se razantně vymezujete proti, dle mého názoru, velmi potřebným aktivitám (otázku formy a přiměřenosti teď nechávám stranou).

           To, o šíři Vašich znalostí v pojišťovnictví mohu usuzovat na základě důkladné znalosti pojistného trhu ČR, což jste mimoděk potvrdil i ve Vašem příspěvku. To není odsudek, taková je úroveň trhu.

           Důležité je něco zcela jiného: „Někteří klienti nemají ani tolik slušnosti, aby v sms uvedli více než 5 slov, proč zrušili plánovanou schůzku a pak neberou telefon. Nemohli mou práci ani poznat, protože šlo o analýzu.“ Budu se opakovat, ale Vy jste obchodník – slyšel jste někdy prodejce kávovarů, cihlových tašek nebo mercedesů, aby si stěžovali, že se s nimi jejich zákazníci nechtějí setkat? Natož neprojevili-li o schůzku zájem nebo do ní byli dokonce vmanipulováni?

           A za toto si můžete Vy, finanční zprostředkovatelé sami. Sami jste si zkazili pověst i trh. Je jen dobře, že někdo začíná na praktiky, proti kterým se běžní klienti vlivem informační asymetrie cítí naprosto bezmocní, poukazovat. Můj cíl byl udělat si úsudek o formě a přiměřenosti.

         • Ondřej Záruba napsal:

          Pes, který štěká, nekouše.

          • vasek napsal:

           Jak je Vámi zmíněné přísloví aplikovatelné na příspěvek pana Hanzla?

          • Ondřej Záruba napsal:

           Vyhrožování na internetu ve veřejné diskusi nepatří do repertoáru člověka, ze kterého bych měl reálnou obavu.

          • pavel-hanzl napsal:

           Vážení čtenáři, útokem hackerů na počítačovou síť poradce Ing. Pavla Hanzla
           došlo počátkem tohoto měsíce ke krádeži jeho identity na tomto serveru a po
           včerejším odhalení této skutečnosti Pavlem Hanzlem redakce proto text
           smazala. Všechny diskusní příspěvky po 21.10.2013, kde je kdosi přihlášen
           jako Pavel Hanzl, jsou nástrojem někoho jiného, jehož příjmy z nepoctivého
           finančního zprostředkování ohrožuje projekt Finemon a seriál Hvězdný prachy.
           Dobré jméno Pavla Hanzla bylo poškozeno. Zvažuje podání podnětu k trestnímu
           stíhání na neznámého pachatele a žaloby na náhradu škody z budoucího ušlého
           příjmu. Současně prosí všechny osoby, které v příspěvcích na domnělého Pavla
           Hanzla reagovaly, o pochopení. Přístupové jméno a heslo k profilu Pavla
           Hanzla bylo dnes změněno. Pavel Hanzl přislíbil, že k tomuto
           bezprecedentnímu útoku na jeho osobu se brzy vyjádří samostatným článkem na
           našem finančním serveru.

     • .... napsal:

      Jasně, to je přístup jak víno, je to pseudolepší řešení než to, co dávají ti zatracování hnusáci bouchači, dávat peníze do ižp je totální blbost, jedno jestli bežným nebo mimořádným pojistným nemají tam co dšlat, zmiňovat aktivní správu c-quadrátu je tvrdý alibismus, to ne já, to manažer fondu, že to stojí za dvě věci, obrátkovost není záruka úspěchu, ter jak vrata, tam není co k vidění – ale klienti to rádi slyší, že ten fond je jiný a ten co to prodal je z obliga. A věřte, že bohatá klientela, která má aspoň trochu představu, o co jde, Vám na fondy kašle, ty jsou pro retail

   • pavel-hanzl napsal:

    Vážení čtenáři, útokem hackerů na počítačovou síť poradce Ing. Pavla Hanzla
    došlo počátkem tohoto měsíce ke krádeži jeho identity na tomto serveru a po
    včerejším odhalení této skutečnosti Pavlem Hanzlem redakce proto text
    smazala. Všechny diskusní příspěvky po 21.10.2013, kde je kdosi přihlášen
    jako Pavel Hanzl, jsou nástrojem někoho jiného, jehož příjmy z nepoctivého
    finančního zprostředkování ohrožuje projekt Finemon a seriál Hvězdný prachy.
    Dobré jméno Pavla Hanzla bylo poškozeno. Zvažuje podání podnětu k trestnímu
    stíhání na neznámého pachatele a žaloby na náhradu škody z budoucího ušlého
    příjmu. Současně prosí všechny osoby, které v příspěvcích na domnělého Pavla
    Hanzla reagovaly, o pochopení. Přístupové jméno a heslo k profilu Pavla
    Hanzla bylo dnes změněno. Pavel Hanzl přislíbil, že k tomuto
    bezprecedentnímu útoku na jeho osobu se brzy vyjádří samostatným článkem na
    našem finančním serveru.

    • Ondřej Záruba napsal:

     Vy jste duševně chorý, to nemá smysl.

     • pavel-hanzl napsal:

      Vážení čtenáři, útokem hackerů na počítačovou síť poradce Ing. Pavla Hanzla
      došlo počátkem tohoto měsíce ke krádeži jeho identity na tomto serveru a po
      včerejším odhalení této skutečnosti Pavlem Hanzlem redakce proto text
      smazala. Všechny diskusní příspěvky po 21.10.2013, kde je kdosi přihlášen
      jako Pavel Hanzl, jsou nástrojem někoho jiného, jehož příjmy z nepoctivého
      finančního zprostředkování ohrožuje projekt Finemon a seriál Hvězdný prachy.
      Dobré jméno Pavla Hanzla bylo poškozeno. Zvažuje podání podnětu k trestnímu
      stíhání na neznámého pachatele a žaloby na náhradu škody z budoucího ušlého
      příjmu. Současně prosí všechny osoby, které v příspěvcích na domnělého Pavla
      Hanzla reagovaly, o pochopení. Přístupové jméno a heslo k profilu Pavla
      Hanzla bylo dnes změněno. Pavel Hanzl přislíbil, že k tomuto
      bezprecedentnímu útoku na jeho osobu se brzy vyjádří samostatným článkem na
      našem finančním serveru.

      • Vít Kalvoda napsal:

       Díky za podporu, Ondro. My dva společně podnikat nemůžeme, na to jsme oba moc tvrdohlavci.

       Ale úcta a podpora je vzájemná.

      • Ondřej Záruba napsal:

       Sorry, ale já bych Vás přes práh taky nepustil. S těmi lidmi souhlasím. Přijde mi to naprosto racionální postoj. Opak bych přirovnal k nápadu vlézt do terárka, kde je 99 korálovců a 1 korálovka, a chytat hady holýma rukama, s jedinou kvalifikací v podobě přečtení černobílého článku.

       • pavel-hanzl napsal:

        Vážení čtenáři, útokem hackerů na počítačovou síť poradce Ing. Pavla Hanzla
        došlo počátkem tohoto měsíce ke krádeži jeho identity na tomto serveru a po
        včerejším odhalení této skutečnosti Pavlem Hanzlem redakce proto text
        smazala. Všechny diskusní příspěvky po 21.10.2013, kde je kdosi přihlášen
        jako Pavel Hanzl, jsou nástrojem někoho jiného, jehož příjmy z nepoctivého
        finančního zprostředkování ohrožuje projekt Finemon a seriál Hvězdný prachy.
        Dobré jméno Pavla Hanzla bylo poškozeno. Zvažuje podání podnětu k trestnímu
        stíhání na neznámého pachatele a žaloby na náhradu škody z budoucího ušlého
        příjmu. Současně prosí všechny osoby, které v příspěvcích na domnělého Pavla
        Hanzla reagovaly, o pochopení. Přístupové jméno a heslo k profilu Pavla
        Hanzla bylo dnes změněno. Pavel Hanzl přislíbil, že k tomuto
        bezprecedentnímu útoku na jeho osobu se brzy vyjádří samostatným článkem na
        našem finančním serveru.

        • Ondřej Záruba napsal:

         Proti korálovce nic nemám, ale je blbost jí chytat holejma rukama, když vypadá skoro stejně jako korálovec, kterej je nebezpečnej a navíc je mnohem větší pravděpodobnost, že na něj narazím. A když se ke mně připlazí, tak si jí nebudu hladit a radši se zdekuju. Neříkám zabijte korálovku. Vítek pouze říká lidem : je docela pravděpodobný, že to, co jste považovali za korálovku může být korálovec. A točí live dokument o korálovcích, kteří vypadají na první pohled jako korálovky. To je celé.

         • pavel-hanzl napsal:

          Vážení čtenáři, útokem hackerů na počítačovou síť poradce Ing. Pavla Hanzla
          došlo počátkem tohoto měsíce ke krádeži jeho identity na tomto serveru a po
          včerejším odhalení této skutečnosti Pavlem Hanzlem redakce proto text
          smazala. Všechny diskusní příspěvky po 21.10.2013, kde je kdosi přihlášen
          jako Pavel Hanzl, jsou nástrojem někoho jiného, jehož příjmy z nepoctivého
          finančního zprostředkování ohrožuje projekt Finemon a seriál Hvězdný prachy.
          Dobré jméno Pavla Hanzla bylo poškozeno. Zvažuje podání podnětu k trestnímu
          stíhání na neznámého pachatele a žaloby na náhradu škody z budoucího ušlého
          příjmu. Současně prosí všechny osoby, které v příspěvcích na domnělého Pavla
          Hanzla reagovaly, o pochopení. Přístupové jméno a heslo k profilu Pavla
          Hanzla bylo dnes změněno. Pavel Hanzl přislíbil, že k tomuto
          bezprecedentnímu útoku na jeho osobu se brzy vyjádří samostatným článkem na
          našem finančním serveru.

          • pavel-hanzl napsal:

           Vážení čtenáři, útokem hackerů na počítačovou síť poradce Ing. Pavla Hanzla
           došlo počátkem tohoto měsíce ke krádeži jeho identity na tomto serveru a po
           včerejším odhalení této skutečnosti Pavlem Hanzlem redakce proto text
           smazala. Všechny diskusní příspěvky po 21.10.2013, kde je kdosi přihlášen
           jako Pavel Hanzl, jsou nástrojem někoho jiného, jehož příjmy z nepoctivého
           finančního zprostředkování ohrožuje projekt Finemon a seriál Hvězdný prachy.
           Dobré jméno Pavla Hanzla bylo poškozeno. Zvažuje podání podnětu k trestnímu
           stíhání na neznámého pachatele a žaloby na náhradu škody z budoucího ušlého
           příjmu. Současně prosí všechny osoby, které v příspěvcích na domnělého Pavla
           Hanzla reagovaly, o pochopení. Přístupové jméno a heslo k profilu Pavla
           Hanzla bylo dnes změněno. Pavel Hanzl přislíbil, že k tomuto
           bezprecedentnímu útoku na jeho osobu se brzy vyjádří samostatným článkem na
           našem finančním serveru.

  • Jiří Šíma napsal:

   Pane Hanzle, my jsme nechtěli natočit filmy o finančních poradcích, kteří mají v první řadě na mysli dobro svého klienta, my jsme chtěli natočit filmy o dealerech finančních produktů, kterým na spokojenosti klienta nezáleží. Proto v těch filmech ti první chybí. Chápete?
   A jestli jsme se tím co jsme natočili trefili do vás, tak za to my nemůžeme, my jsme vám nevybrali místo kde jste, to jste si vybral sám.
   Žádná objektivita, chápete?

   • Angie napsal:

    Jenže v tom filmu to vypadá,že sme všichni stejná pakáž jenom proto že jsme za poradenství zaplacení provizema z prodeje a protože formálně jsme jenom prodejce.

    Přece není důležitý jak je to ve smlouvách a v zákonech, ale že spousta lidí to dělá slušně – i když nic jako finanční poradenství v zákoně prý neexistuje a tváří se to, že jsme jen zprostředkovatelé.

    Důležitý není co je na papíře, ale že spousta z nás chce a umí klientovi dobře poradit a nehoní jenom provize za prodej, chápete to konečně?!?!

    Ne každýmu jde o to vydělat si sám pro sebe co nejvíc peněz, jak se kalvodič tváří a jak se nám to snaží namluvit.

   • pavel-hanzl napsal:

    Vážení čtenáři, útokem hackerů na počítačovou síť poradce Ing. Pavla Hanzla
    došlo počátkem tohoto měsíce ke krádeži jeho identity na tomto serveru a po
    včerejším odhalení této skutečnosti Pavlem Hanzlem redakce proto text
    smazala. Všechny diskusní příspěvky po 21.10.2013, kde je kdosi přihlášen
    jako Pavel Hanzl, jsou nástrojem někoho jiného, jehož příjmy z nepoctivého
    finančního zprostředkování ohrožuje projekt Finemon a seriál Hvězdný prachy.
    Dobré jméno Pavla Hanzla bylo poškozeno. Zvažuje podání podnětu k trestnímu
    stíhání na neznámého pachatele a žaloby na náhradu škody z budoucího ušlého
    příjmu. Současně prosí všechny osoby, které v příspěvcích na domnělého Pavla
    Hanzla reagovaly, o pochopení. Přístupové jméno a heslo k profilu Pavla
    Hanzla bylo dnes změněno. Pavel Hanzl přislíbil, že k tomuto
    bezprecedentnímu útoku na jeho osobu se brzy vyjádří samostatným článkem na
    našem finančním serveru.

 44. Viktor napsal:

  Skvělé, děkuji za šokující a dech beroucí video, více podobných hřebíčků do rakve finančního poradenství !!!
  Je mi doslova na zvracení, ale jak už řekl klasik „pravda vás osvobodí, ale ještě předtím vás pořádně nasere“.
  Pak se ale nelze divit, že v očích veřejnosti je finanční poradce totéž co podvodník nebo zloděj.

 45. Martin S. napsal:

  Dobrý večer, mám kmen několika set klientů a e-mailovou databázi o několika tisících adres, zítra si dám tu práci a tento skvost (reportáž Hvězdné prach 4) pošlu všem klientům z databáze. Cítím přinejmenším povinnost informovat o tom, kdo vše je může oslovit a jak jsou tito lidé doslova zmanipulovaní a dovolte mi ten termín „intelektuálně a morálně vylízaní“. Neomlouvá je ani jejich věk, jen mne mrzí, že nám zrovna tyto čerstvě dospělé děti dělají takto negativní reklamu, kdy se neštítí okrádat a podvádět klienty.

 46. Mirek napsal:

  Problém, který finanční poradenství má, je určitě třeba řešit. Jen si nemyslím, že je toto úplně vhodná forma..
  Za prvé, jak už zde bylo napsáno, hází všechny do jednoho pytle.
  A také za druhé. Vše je prezentováno, že nejlepší investice/spoření je, když klient vloží XY a vrátí se mu XY plus zhodnocení. Chraň bůh, zda tam budou poplatky, na co poplatky přece… (Peníze se mi mají zhodnotit, tak proč bych za to měl ještě platit, to je přece na hlavu postavené). Jenže takto to nefunguje v žádném oboru.
  Podotýkám, nejsem bouchač IŽP na spoření!
  Spíš se na celou věc snažím podívat komplexně. Pokud někomu vadí výše provize u sjednání ŽP byť jen na rizika (klienti po tomto videu a po shlédnutí serveru Hvězdný prachy, všechny formy ŽP hodí do jednoho pytle, tak jak je to tam prezentováno), nebo u sjednání OPF, tak já říkám OK. Ale já potom také chci koupit např. auto skutečně jen za výrobní náklady, chléb skutečně jen za výrobní náklady. Proč bych měl platit např. za plyn plnou cenu, když cena samotné komodity tvoří cca 30–40% z celé ceny? Moc se těším až si Finemon v rámci objektivity vezme na paškál obchodní marže u aut, plynu, elektřiny!!!!!

  • napsal:

   Většina lidí investovat nechce, protože se finančních ztrát bojí jak čert kříže. A stejně jim cpeš ty tvoje podílové fondy.

   U opf je problém poplatek předplacený na 30 let dopředu. Zaplatil bys jakoukoli pravidelnou platbu na 30 let dopředu?

 47. Čtenář napsal:

  Vyznění dokumentů ve stylu „všichni finanční poradci jsou podvodníci“ je humus a plivnutí do tváře všem těm, kteří se snaží poradenství dělat slušně. S přihlédnutím k profesní minulosti Víta Kalvody je to navíc neuvěřitelné chucpe.

  Tohle opravdu nepostihne ty brainwashované nebožáky nahrané skrytou kamerou, ti pojedou dál za „supr kočkama a kárama“. Zase na to doplatí jen ti slušní, kteří se snaží poradenství někam posunout.

  I když trh finančního poradenství má bezpochyby velké problémy, které by si zasloužily investigativně rozkrýt, nedovedu si představit, že by takto neobjektivní, paušalizující a manipulativní dokument mohla ČT odvysílat.

  Další opravdu „blyštivý“ klenot z dílny VK, tentokrát navíc za peníze nás všech.

  • yowie napsal:

   A na to Vám odpovím, že ČT už jeden manipulativní dokument o fin. poradenství vysílala. Krotitelé dluhů se to jmenovalo. Myslíte, že by normální fin. poradce motivován koupí Ferrari obíhal pro nějakého chudáka s holým zadkem lichváře a vymýšlel splátkové kalendáře a podobné věci, když by mezitím mohl movitějším bouchat životka a investice?

   Proč by se nemohl odvysílat i tento dokument? Co je na něm manipulativního? Přesně to samé, mám na mysli ty pasáže ze školení, jsem zažil u tyrkysové konkurence a naopak jsem velmi rád, že se divákovi odkrývá zákulisí fin. poradenství o kterém nemá běžný klient ani potuchy. Zároveň se zájemci o fin. poradenství mohou podívat, co je na školení cca. čeká a u některých společností také, za jaké že vlastně „vzdělávání“ to budou možná později platit nemalé sumy… :-))

   • Honza Novák napsal:

    Už jsem myslel, že vám v Bohnicích zakázali přístup na internet, ale jak koukám, tak stále to tam máte povolené:-)
    Ale chybí mi tu ten pakůň JÁ, nepřejelo ho auto?

   • Compliance napsal:

    Krotitelé dluhů, pane Yowie, byl televizní pořad ve stylu reality show. Byl tomu poplatný, hodně jednoduchý, ale rozhodně to nebyla žádná jednostranná manipulace. „Dokument“ z páně Kalvodovy dílny je naopak manipulace par excellence (ve smyslu „především). Jednoduše myslícímu konzumentovi (a že je nás většina), žijícímu ve světě oněch imaginárních „realit“ jen zamotá hlavu. I pan Kalvoda ví (a to předpokládám z vlastní zkušenosti), že vedle „Zoubkovských“ partiček a „Štorkovských“ soliterů existuje velká skupina slušných zprostředkovatelů nebo snad i poradců napříč trhem. Kdyby pan Kalvoda využil grantové peníze na objektivní porovnání těchto dvou světů, pak bych nejen smeknul, ale možná i snědl svůj klobouk :).

    • yowie napsal:

     Ono ale právě jde o to, podat určitý problém šokem. Proč třeba v případě prodejců vysavačů a nádobí důchodcům pomohl až šokující dokument po více než dekádě bezproblémového byznysu?

     Na řešení zevnitř branže nevěřím stejně u poradců, jako u šmejdů. Teď se tu najednou vyrojí „slušní“ poradci a začnou spílat Vítkovi Kalvodovi, co je to za parchanta… Proč?

     Pokud jsem slušný poradce, můžu být přece v klidu, když není mým všelékem IŽP, pravidelně klienty servisuji a radím jim jak nejlépe umím k jejich prospěchu.

     Čeho by se takový poradce měl obávat, když se mu případnou novou legislativou pročistí trh od všehoschopné konkurence?

     Nakonec proč se nepodíváme na západ? V UK zakázali provizní poradenství úplně. V Holandsku mají snad zase nějaký model dlouhodobě vyplácené provize, byť možná už mají to samé co v UK.

     Proč to ty země dělají a u nás to nejde? Asi byl s předchozím modelem prodeje nějaký problém. Předpokládám, že podobný, jako je dnes u nás.

     Navíc všem tady garantuji, že při náborovém školení v jakékoliv MLM firmě se dají pořídit naprosto stejné záběry, jaké jsou v tom dokumentu. Až mě zaráží, že jsem nějakou investigativní reportáž ze školení už dávno neviděl třeba v Reportéři ČT. Nevím, od čeho si platím koncesionářské poplatky. Doufám, že ne proto, aby ČT mohla tvořit PR dokument s jednou z podobných společností ve jménu „finanční gramotnosti“…

     • napsal:

      Věřím tomu, že kdybych si vzal skrytou kameru do Partners, Broker Consultingu, ZFP, Swiss Life Select (dříve AWD), prostě do jakékoliv MLM finančně-zprostředkovatelské firmy, tak s velmi vysokou pravděpodobností (99%) natočím tytéž věci. MLM firmy jsou už z principu fungování takto nastavené, takže mě ani neudivuje, že to bylo natočeno právě v OVB. Ti mladí lidé v reportážích jsou zcela bezpáteřní a je jim jedno, koho a kdy poškodí či okradou, klíčové je přece vydělat balík peněz, nabouchat BJ a mít na roštěnky, pořádný káry a bohémský životní styl. Naprosto souhlasím s panem Zárubou, že kdyby se trh chtěl zbavit podobných lidí a praktik, tak už to dávno udělal. Už to tu zaznělo snad stokrát, kapři si nevypustí svůj vlastní rybník.

      • Ondřej Záruba napsal:

       Jsem též toho názoru, že to zdaleka není ojedinělý jev.

       • Vít Kalvoda napsal:

        Dokud bude „finanční poradce“ placen podle toho, o kolik obere klienta na poplatcích, a ještě navíc bude živit pyramidu nad sebou a ještě navíc svůj luxusní životní styl, nemůže to vést nikam jinam, než k tomu, co ukazuje tento dokument.

        To, že existují bílé vrány, tedy „volové“ kteří se dřou a radí skutečně to nejlepší, ačkoliv si tím sami ublíží, to nepopírám.

        Standardy oboru jsou nastaveny tak, že ty největší krysy jsou glorifikovány a na ty, kdo dělají poctivou práci, se plive.

        Cílem seriálu bylo vytáhnout esenci problému, který souvisí s finančním poradenstvím a to jsme ve velké zkratce udělali.

        • pavel-hanzl napsal:

         Vážení čtenáři, útokem hackerů na počítačovou síť poradce Ing. Pavla Hanzla
         došlo počátkem tohoto měsíce ke krádeži jeho identity na tomto serveru a po
         včerejším odhalení této skutečnosti Pavlem Hanzlem redakce proto text
         smazala. Všechny diskusní příspěvky po 21.10.2013, kde je kdosi přihlášen
         jako Pavel Hanzl, jsou nástrojem někoho jiného, jehož příjmy z nepoctivého
         finančního zprostředkování ohrožuje projekt Finemon a seriál Hvězdný prachy.
         Dobré jméno Pavla Hanzla bylo poškozeno. Zvažuje podání podnětu k trestnímu
         stíhání na neznámého pachatele a žaloby na náhradu škody z budoucího ušlého
         příjmu. Současně prosí všechny osoby, které v příspěvcích na domnělého Pavla
         Hanzla reagovaly, o pochopení. Přístupové jméno a heslo k profilu Pavla
         Hanzla bylo dnes změněno. Pavel Hanzl přislíbil, že k tomuto
         bezprecedentnímu útoku na jeho osobu se brzy vyjádří samostatným článkem na
         našem finančním serveru.

         • Angie napsal:

          Moje řeč. Kvůli kalvodovi musíme prodat ještě o několik investiček víc protože to lidi budou vypovídat. Ještě abych kvůli kalvodovi šetřil na právníka a na storna.

          Tváří se, že bojuje proti obírání na poplatcích, ale kvůli němu teď budem muset klienty a MAčka ždímat ještě trochu víc, protože nás půlka pošle do háje.

          Jestli si myslí, že si tohle necháme jen tak líbit, tak se plete. Půjde Kalvodič brzo pod zem a bude klid a všichni co jsme tady si oddechnem.

   • Čtenář napsal:

    Vážený, mě nejde o ty reality pasáže. Ty ať si dotčené společnosti a lidé, kteří se na nich poznají, vyžerou až do dna.

    Mně jde o paušalující a neuvěřitelně manipulativní nádech těch videí, který hází tu slušnou většinu do stejného pytle s tou ostudnou menšinou. Krotitelé duchů možná byli „cinklí“, ale jejich vyznění bylo pozitivní a část toho pozitivna dopadla i na branži jako celek.

    A proč to všechno? Kvůli dotačnímu byznysu Vítka Kalvody? Dokonalé chucpe.

  • Angel napsal:

   Mě se tento dokument velice líbí. Pracuju ve financích a rozposlal jsem to všem klientům. Pro lidi, kteří umí a vyznají se není problém klientovi vysvětlit rozdíly a důvěru si zasloužit. Když bude klient na začátku negativně zaměřen je to lepší než kdyby naopak věřil někomu komu by neměl

   • insider2 napsal:

    A až se naučíš gramatiku, budou ti věřit ještě více, vole.

    • Angel napsal:

     :-) To by mě zajímalo co přesně jsem napsal tak urážlivého, že to někoho popudilo. Asi někdo, kdo se poznal na záznamu. :-D

 48. Compliance napsal:

  Bývá zde legrace, pane Kalvodo. Tentokrát mně úsměv opustil. Ne kvůli těm ubohým, pomýleným dětem. Ne kvůli jejich psychopatickým šéfům. Ne kvůli přihlouplým a naivním klientům. Úsměv mě přešel kvůli Vám, pane Kalvodo. Vy nejste ani ubohý, ani pomýlený, ani psychopatický a už rozhodně ne naivní. Vy vyléváte s vaničkou i dítě jen proto, že bulvár je daleko lépe placen než slušná novinařina. Pan Záruba se mýlí.Ty hloupoučké děti vyrostou a některé z nich se budou za sebe i stydět, tedy pokud nejde náhodou o ročníkové divadelní představení. Každopádně, dvě věci jsem díky Vám pochopil, už vím proč nemá Václav Klaus rád evropské dotace a také proč už pana Křena přestalo OVB totálně bavit :).

  • Ondřej Záruba napsal:

   Já to vidím tak, že kdyby se trh těchto praktik a lidí chtěl zbavit, tak už to dávno udělal. Kdyby finanční instituce chtěly, tak s nimi prostě nedělají. Ostatní firmy by je dokázaly vyhnat z trhu, kdyby chtěly. Jenomže by to bylo za cenu, že si musejí odkrojit ze stávajících zisků a zbavit se některých lidí . Každá větší firma má ve svých řadách takové lidi. Je dobře, že to někdo natočil live. Já to uznávám. Tyto praktiky nemůže nikdo soudný obhajovat. Je to legální, ale tomu trhu to škodí. Kriminalizovat to nelze, tak je dobře, že se o tom aspoň mluví.

   • Milan napsal:

    A kolika techto praktik jste trh zbavil vy jako „prezident“ v KOFIPu nebo jako poradce v Sophii? Nebo jste nechtel?

    Imho tu vasi financni alchymii skrytou pod „zivotnim poradenstvim“ by meli natocit ještě spis nez ty vymyte chudaky z modre. Nemate taky porad ve Volejte vestce, s busenim do bubinku a vestenim „zivotnich planu“ z logru?:)

    • Vít je Vím napsal:

     Nechápete to, životní poradenství znamená, že řešením je životka. Dáváme to i bez lógru, stačí pero a jedna kavka.

    • Ondřej Záruba napsal:

     Nezbavil jsem ničeho. Ale pokud si projdete mé veřejné publikace za posledních 5 let, tak zjistíte, že jsem publikoval celou řadu materiálů technického rázu, které se vyjadřují k finančním konstrukcím. Snažím se přispět troškou do mlýna tím, co umím. Nevěštím ani z lógru ani z ničeho jiného. KOFIP se nepovedl. Nepochybně na tom mám svůj díl odpovědnosti. Ale zásadní příčinu neúspěchu této organizace vidím v tom, že jsme byli dost heterogenní struktura. Byli tam lidé, které chtěli dělat čistě za provize „eticky“, pak lidé propagující myšlenky fee based a nakonec lidé, kterých bylo nejméně a mezi které jsme patřil i já, co chtěli dělat fee only bez jakéhokoliv prodeje a inkasa provizí. To nemohlo dohromady fungovat pochopitelně. Každá skupina měla úplně jiné představy o definici pravidel pro finanční poradenství v rámci asociace.

     Ještě bych chtěl říct, že sebe rozhodně nevímám jako nějakého kouče nebo životního poradce. Já řeším slovní úlohy. A když řešením slovní úlohy je říct klientovi, že vydělává málo peněz, tak mu to za jeho peníze rád řeknu, protože řešením není mu šmoulit nějaký zhodnocení 10% s rentierem a říct mu, že se celá jeho rodina má stravovat za 30 Kč na osobu a den. Snažím se o širší pohled a ne jen tupý jednofaktorový úhel pohledu běžného finančníka pracujícího s axiomy, které žádné axiomy nejsou.

     Přesto děkuji. Je příjemné, když čtu názory cizího člověka, který si mě pamatuje.

     • Milan napsal:

      Já řeším slovní úlohy. A když řešením slovní úlohy je říct klientovi, že vydělává málo peněz, tak mu to za jeho peníze rád řeknu

      Tak to nevyzaduje dalsiho komentare. A prodavate taky hadi olej a slanou vodu? 😀

      • Ondřej Záruba napsal:

       A co mu mám říct? To je v poho, běž si půčit prachy nebo ho poslat předplatit poplatky na bambiliardu let dopředu a doporučit mu nákup Applu? To už radši ten hadí olej.

       • Ondřej Záruba napsal:

        Mimochodem slaná voda je užitečnější než většina těch hovadin, co tu většina prodává. Hadí olej jsem nezkoušel, ale věřil bych mu víc akciovým podílovým fondům nebo třeba forexovým spekulantům.

 49. Jana napsal:

  Domnívám se, že video „Hvězdný prach 4“ můžeme aplikovat na jakoukoliv MLM firmu v naší zemi, nejenom na OVB, o které je ve videu zmínka. Nedělám si iluze, že tytéž prasárny na mladých lidech a následně na klientech dělají i ostatní známé a renomované MLM firmy. Ono to totiž v MLM ani jinak nejde, nekonečný růst, produkci a výdělky musíte přece nějak z lidí a klientů vyždímat…

  • Podvedená klientka AWD napsal:

   Souhlasím, všechno je to jedna a ta samá pakáž, tzn. zloději, podvodníci, lháři.

 50. Petr napsal:

  Projekty pana Kalvody nikdy neměly dlouhého trvání, ať už to byl KOFIP, MERCURIA, TANK, INFOLISTY a teď FINEMON. Tak snad tentokrát to vydrží aktuální déle než jen pár měsíců a nepůjde jen o jednorázové čerpání evropských dotací.

 51. Vit Kalvoda napsal:

  Uvedených nedostatků jsme si vědomi a děkujeme za jejich shrnutí. Bohužel jsme byli nuceni vyjít s portálem na veřejnost dříve, než byly vychytány.

  Pokud jde o aktualizaci: ta má probíhat kvartálně a není až tak náročná, jak by se mohlo zdát. Datum aktualizace uvedené na webu aktuálně není aktuální (skutečnost je výrazně pozitivnější).

  Software je skutečně komplexní a Mendelova univerzita má co dělat aby jej úspěšně dokončila.

  Relativní výhodnost/nevý­hodnost – především celková nákladovost – se však v čase zas tak moc nemění. Zvláště u produktů pravidelného invstování, kde by stačila aktualizace i jednou ročně.

 52. Mirek napsal:

  VIVA společnosti OVB… Braniwashované děti s mokrou občankou…

 53. Jaroslav s.r.o. napsal:

  Tak jsem shlédnul video Hvězdný prachy 4 a jsem totálně vyléčen.
  Přes práh mojí firmy již nepřejde žádný pojišťovák, to je hrozný, co člověk v tom videu slyší natočené skrytou kamerou. Nejhorší je ta slečna a pak ten mladík, co mu z úst lítají milióny. Bože, vy jste takový kurvy zparchantělý, to je neuvěřitelný. Za provizi byste okradli kohokoliv a v jakékoliv situaci. Od prvního listopadu ruším svým třinácti zaměstnancům příspěvek na životní pojištění, nebudu takový kurvy jako jsou finanční poradci a ty jejich milionový výdělky podporovat. Sbohem šmejdi.

 54. exPartners napsal:

  Klasika, zloděj křičí chyťte zloděje…
  Včera pan Fara, dneska pan Kalvoda, kdo bude zítra ?

 55. Podvedená klientka AWD napsal:

  Konečně to někdo řekl otevřeně: všichni takzvaní finanční poradci a pojišťováci jsou jedna a ta samá pakáž, stejní šmejdi jako šmejdi z předváděcích akcí, spodina společnosti, které si nikdo neváží. Obor s nejhorší pověstí v této zemi vyjma exekutorů, taxikářů a šlapek. Podvodníci, lumpové, šmejdi a zloději, jeden vedle druhého, zvláště z MLM firem. Pane Kalvodo, děkuji !!!

  • Lojza napsal:

   nemela byste se prejmenovat na podvedena klientka Swiss Life?

  • Compliance napsal:

   Není náhodou pan Kalvoda také finanční poradce, paní Podvedená? Nebo alespoň před nějakým časem ještě byl? Vidíte, alespoň jeden spravedlivý se našel. Na světě je přece jen hezky :).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.