CZK/€ 24.700 +0,02%

CZK/$ 22.902 -0,17%

CZK/£ 29.235 -0,14%

CZK/CHF 25.546 -0,29%

Lukáš Štork opustil OVB. Zamířil do Broker Consulting

 


 

Lukáš Štork patří nepochybně mezi mediálně nejznámější finanční zprostředkovatele. Bohužel nikoli s pozitivním ohlasem. Na jeho činnost upozornila profesní asociace AFIZ, když ho jako individuálního člena vyloučila ze svých řad. Prý hrubě porušil etický kodex.

OVB se Lukáše Štorka zastala. „Lukáš Štork svou chybu po projednání s vedením OVB uznal a zavázal se, že bude plně respektovat uložené nápravné opatření,“ uvedla tehdy tisková zpráv OVB Allfinanz, která navíc doplnila: „OVB ještě více posílí celý systém interních opatření provádění několikastupňové kontroly kvality poskytovaných služeb.“

Lukáš Štork měl i podle vyjádření vedení společnosti lidově řečeno začít „sekat latinu“. Snad místo IŽP. To bylo v únoru roku 2008. Nicméně v záznamech ČNB má v sekci „Pokuty a sankce“ uloženo opatření k nápravě s datem 27. 4. 2010… těžko říci, zda za starší prohřešky. ČNB dříve s udílením sankcí nikterak nespěchala, jak ukazuje např. pokuta ČSOB za matení klientů Poštovní spořitelnou.

Zarážející skutečností bylo, že i o rok později byl Lukáš Štork vyhlášen poradcem s „nejlepším vlastním prodejem“ OVB v Evropě. Otázka kvality poradenství v této kategorii hodnocena nebyla. Lukáš Štork přitom patří mezi nejproduktivnější zprostředkovatele dlouhodobě. Nemusí za úspěchem být pouze nekvalitní poradenství, které se mohlo po udělených sankcích a mediálním ohlasu skutečně zlepšit, jak potvrzují i po jeho odchodu z OVB jeho spolupracovníci. Jeho nejsilnější stránkou je pracovitost a dokonalý time-management.

Odchod Lukáše Štorka z OVB se zdál být nemožný. Jeho společnost se ho zastala v době, kdy se na jeho osobu vrhal AFIZ, ČNB i média a podržela ho pod svými křídly i za cenu reputačního rizika. Petr Fejtek, šéfredaktor časopisu FP Finanční poradce, sice často s nadsázkou říkal: „Kdo by nechtěl Štorka?“ Jeho výkon o objemu produkce středně velkého ředitelství by si podle jeho názoru koupil rád kterýkoli z majitelů finančně poradenských sítí.

REKLAMA

Je zde ale stále reputační riziko. Jenže… jaký je v konečném důsledku rozdíl reputačního rizika kupříkladu při „akvizici“ Lukáše Štorka a oblastního ředitelství ze struktury Martina Zoubka? Stran kvality poradenství zřejmě žádný. Jen Lukáš Štork se stal „poradenskou ikonou“ a „dělat štorkoviny“ je již téměř odborným pojmem.

Lukáš Štork zakotvil dle databáze ČNB dne 6. 11. 2012 v Broker Consultingu. „Lukáš Štork inicioval jednání s jedním z našich ředitelství a po osobních jednáních se do něj začlenil. Lukáš Štork je nejvýkonnějším poradcem v České republice, ale platí pro něj stejná pravidla a nároky na kvalitu služeb, jako u všech našich konzultantů či nováčků. Konkrétní teze lze vyčíst například z našeho etického kodexu, který je ke stažení na homepage www.bcas.cz. Lidem, kteří s námi chtějí pracovat, dáváme příležitost, důvěru i maximální podporu,“ komentoval pro Investujeme.cz jeho přestup Jan Lener, ředitel komunikace a PR Broker Consulting.

Je možná, že Lukáš Štork má nad sebou Damoklův meč, o jakém ve svém případě hovořil František Chotovinský: „Říkají, že za první nekvalitní smlouvu mne bez milosti vyhodí .“ Ale samozřejmě se nabízí otázka, zda onen Damoklův meč není jen divadelní rekvizitou.

Loading

Vstoupit do diskuze 16 komentářů

 


Související články

P. Budinský: Bude ČNB bránit dalšímu oslabování koruny?

Pro omezení volatility koruny by bylo žádoucí, aby bankovní rada snižovala úrokové sazby častěji a až na výjimky maximálně o 0,25 procentního bodu. To lze docílit zvýšením počtu  měnově politických jednání z osmi třeba na dvanáct, nebo ještě lépe na omezenou dobu vyhlásit každé zasedání bankovní rady jako měnově […]

Text: Petr Budinský

Foto: Shutterstock

29. 02. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 

 
 • Pavel

  10 prosince, 2012

  „Jeho výkon o objemu produkce středně velkého ředitelství by si podle jeho názoru koupil rád kterýkoli z majitelů finančně poradenských sítí.“ Zaplať pánbůh, že pracuji pod hlavičkou Partners, kde před cca 14 dny proběhl e-mail od našeho ředitelství, že tato ikona by se u nás ani neohřála! Pracovat v jedné společnosti s takovým křivákem musí být jako facka do obličeje všem slušným poradcům.

  Odpovědět

 • Jan

  10 prosince, 2012

  Pavle, vám se žije! V Partners to máte jednoduché, klientovi stačí balíček Unikredit+Alli­anz+Pioneer. V Broker consulting mají poradci svobodu, nikdo je nenutí do žádných produktů.

  Odpovědět

 • Pavel II.

  10 prosince, 2012

  Unicredit jsem ještě neudělal, Allianzku občas udělám, Pioneera jsem taky neudělal :)
  Broker má svobodu jako Brno :) jednou jedou jenom flexiny, potom Forte, poslední dobou jenom Uniqu :) svoboda možná ano, ale veliká alchymie asi ne :)

  Odpovědět

 • Pavel

  10 prosince, 2012

  A kde jste slyšel, že nás někdo nutí do nějakých produktů? Myslím, že nám je jedno jakou společnost zvolíme, záleží na tom co je nejvhodnější pro klienta – http://www.pro­duktovelisty.cz/po­jisteni-osob/clanky/407-letni-detektivka-budete-prekvapeni.html

  Odpovědět

 • 10 prosince, 2012

  Jestli se chce naučit ještě lepším nepravostem, tak nemohl zvolit lépe.

  Odpovědět

 • 10 prosince, 2012

  To se ozval nějaký zmotivovaný začátečník u Panters, ne? Včera jsem viděl práci jednoho jejich kolegy a pocit na zvracení bylo slabé slovo. Spoření do IŽP – prý by ale byl slavný v rámci jejich místní organizace, protože jim to jinakmoc nešape.

  Odpovědět

 • Compliance

  10 prosince, 2012

  Milé děti. Kdysi dávno, za sedmero horami a sedmero řekami žil mladý odvážný rytíř Jan.Nepravosti a zlořády tepal, na Investujeme do krve bránil kvalitu stavu poradenského. A dneska loupeživým velmožům dělá PR. Konec pohádky.

  Odpovědět

 • MHMO

  10 prosince, 2012

  :-) a jak u toho dokázal být vzteklej… :-) Legrací je, že Štork býval velice často jeho oblíbeným terčem a dnes…… Snad dám někdy po večerech 20 min. tomu, abychom některé z jeho perel v diskusích dopátral… Hezky by se to tu vjímalo…

  Odpovědět

 • MHMO

  10 prosince, 2012

  To měla být reakce na Complience..

  Odpovědět

 • Jan Novotný

  10 prosince, 2012

  Je zde ale stále reputační riziko. Jenže… jaký je v konečném důsledku rozdíl reputačního rizika kupříkladu při „akvizici“ Lukáše Štorka a oblastního ředitelství ze struktury Martina Zoubka? Stran kvality poradenství zřejmě žádný.

  Pane Zámečníku, koukám, že poprvé v životě jdete proti svému chlebodárci. Štork nebo Chotovinský, ono to je jedno, oba dva šli do další žumpy, protože oni do žumpy patří.

  Odpovědět

 • Compliance

  10 prosince, 2012

  Přechod Lukáše Štorka znamená mimo jiné i to, že reputační riziko v sektoru nezávislého finančního zprostředkova­telství (poradenství)de facto neexistuje. Pan Zámečník se tudíž nemá od svého chlebodárce čeho obávat :).

  Odpovědět

 • Jaroslav

  10 prosince, 2012

  V partners nebo jak se to vlastně teď jmenuje jsem byl 2 roky.Ani nevím kdo je majitel asi nějaké rameno Borkovce:) 2 majitelé odešli a moc dobře věděli proč. Partners je jedná velká zfanatizovaná skupina lidí, kteří umí jenom rušit smlouvy a nebo je předělávají po poradcích.Klienti mějte se na pozoru a pečlivě vybírejte komu svěříte své finance. Allianzku uděláte,protože vlastníte její podíl.Takže pro vás malá domů.

  Odpovědět

 • Compliance

  10 prosince, 2012

  Chcete pofoukat bolístku? Odešel jste proto, že se Vám to nelíbilo nebo proto, že jste to neuměl? Dva roky je dost dlouhá doba pro obě varianty, nemyslíte. A teď již víte kdo je majitel? Vy to asi evidentně nebudete, že?:)

  Odpovědět

 • Trapka

  10 prosince, 2012

  Vy asi budete majitel, nebo?

  Odpovědět

 • Compliance

  11 prosince, 2012

  Ne, jen nesnáším ufňukané, méně chytré a bezobsažné příspěvky :).

  Odpovědět

 • Roman Hronza

  31 května, 2013

  Stud a Dobrá pověst. To řekla jedna zkušenější kolegyně. A má pravdu. Klienti svým financím nerozumí. Prodejci se vydávají za Poradce a neštěstí je na světě. Skutečným poradcům tato praxe kazí pověst…

  Odpovědět