CZK/€ 25.325 -0,02%

CZK/$ 23.768 -0,06%

CZK/£ 29.660 +0,03%

CZK/CHF 26.043 -0,08%

Text: Monika Lukešová

23. 07. 2013

1 komentář

Jak se nabourat do databáze Komerční banky? Jednoduše

 


 

V databázi se Dlabaja mohl i dočíst, jak probíhala případná schůzka s dotyčným klientem a zda si přeje být nadále bankou kontaktován, či nikoli.

Komerční banka sice přiznala problém, ale nepotvrdila únik dat. „Komerční banka dnes ráno identifikovala technickou chybu v informačním systému Penzijní společnosti Komerční banky. Jednalo se o chybu v jednom modulu webové aplikace Penzijní společnosti. Bezpečnost internetového bankovnictví Komerční banky nebyla žádným způsobem narušena a nedošlo tudíž ani k žádnému ohrožení bezpečnosti či k úniku informací o bankovních účtech klientů banky. Aplikace internetového bankovnictví Komerční banky a Penzijní společnosti nejsou datově provázány, internetové bankovnictví Komerční banky pouze zprostředkovává přístup do aplikace Penzijní společnosti KB,“ uvedla Monika Klucová, tisková mluvčí Komerční banky s tím, že za způsobené problémy se banka omlouvá.

Nicméně podle Klucové se problém týká jen Penzijní společnosti Komerční banky, nikoli běžného internetového bankovnictví. Prý se jedná o chybu v jednom modulu webové aplikace Penzijní společnosti KB.

Chyba v informačním systému, jehož vývoj pro Penzijní společnost KB zabezpečuje externí dodavatel, jímž je firma Softip, umožnila neoprávněný přístup do kontaktní databáze“, uvedl Pavel Jirák, předseda představenstva Penzijní společnosti KB. „V žádném případě nedošlo k úniku informací o již uzavřených smlouvách o penzijním spoření nebo o stavu prostředků na účtech klientů“, dodal Pavel Jirák.

Jiří Dlabaja uvedl, že s ním banka o problémech chtěla komunikovat jen e-mailem, což odmítl. Termín schůzky mu banka nabídla až v příštím týdnu. 

REKLAMA

Video: Komerční bance unikla data o klientech penzijní společnosti 

Loading

Vstoupit do diskuze 1 komentář

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Pavel Racocha: Důchodová reforma? Včera bylo pozdě.

Foto: KBPS Důchody v polední době poměrně výrazně rostly. I přesto se stále zřetelněji otevírají nůžky mezi příjmy v produktivním věku a důchody penzistů. Kolik časů zbývá na důchodovou reformu, proč by se se spořením na stáří mělo začít co nejdříve nebo jak penzijní společnosti hodnotí návrh na zřízení […]

Text: Milan Vodička

30. 11. 2021


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 

 
 • Miloslav Šimek

  24 července, 2013

  Je to pořád dokola – prostě „člověka“ zvenčí berou rovnou jako BLBCE…

  Takže dle „rychlosti“ , „přístupu“ a vyjádření se zas až tak moc nestalo, žádný únik dat… To, že si někdo listuje databází o velikosti 50tis. záznamů … pohoda. Klienti buďte klidní, internetového bankovnictví se to nedotklo. No dnes ne, ale příště klidně ano…

  Co pak na toto asi řekne Úřad pro ochranu osobních údajů a hlavně, jaký trest asi přijde? Je fuk, jestli to byla náhoda, nedomyšlenost, chyba programátorů nebo cílenost – je to jasná nedostačující ochrana osobních údajů! Tečka.

  Jsme v Čechách, takže se opět nejspíš dočkáme zametení záležitosti podobně jako v případu poskytnutí osobních dat a la S karet. Co by člověk chtěl v tomhle degenerativním státu, kde projevem chránícím imunitou poslance je i přijmutí „úplatku“ – pakliže se tak stane v poslanecké sněmovně… Takže až bude někdo chtít legálně podplatit poslance – stačí zajít do poslanecké sněmovny, tam předat patřičný obnos a dle soudu je to legální, imunitou chránící politickým projevem poslance, zda a jak bude v dané záležitosti hlasovat… Nu, začínám chápat, proč soudci mají být nezávislý, neodvolatelní… požívat mnoho dalších výhod, včetně toho, proč by zrovna jim neměly klesat platy atd. atd. Samozřejmě každý není takový, ale ne zbytečně se říká, že ryba smrdí od hlavy… a je celkem jedno jestli je to moc zákonodárná nebo výkonná… jo jo, to je ta demokracie… bez dalšího komentáře!

  Odpovědět