CZK/€ 24.610 +0,18%

CZK/$ 24.180 +0,05%

CZK/£ 29.162 -0,04%

CZK/CHF 25.415 +0,21%

Text: Redakce

09. 07. 2021

1 komentář

Jak mizí ze světa Bitcoiny?

 

Foto: Shutterstock

V článku „Více než 20% Bitcoinu je navždy ztracených“ jsou trochu podrobněji rozebrány důvody, proč je velké množství Bitcoinů (BTC) navždy ztraceno. A proč celkové množství Bitcoinu na trhu nebude ani zdaleka dosahovat plánovaných 21 milionů v roce 2140. Aktuálně došlo k nešťastné události, která opět významně snížila počet dostupných mincí BTC na trhu. 

Před několika dny proběhla lokálními médii v Kostarice správa o „nešťastném utonutí“ neznámého cizince na pobřeží, poblíž Playa Hermosa de Garabito.

Později se zjistilo, že se jednalo o 41letého rumunského kontroverzního bitcoinového miliardáře, podnikatele a blogera Mircea Popescu, který byl bitcoinovým evangelistou a v roce 2012 vytvořil burzu MPEx. Ta obchodovala s bitcoinovými deriváty dlouho předtím, než si Bitcoin získal svou současnou popularitu.

Podle odhadu bitcoinové komunity byl Popescu jedním z největších individuálních držitelů Bitcoinu na světě. Hodnota jeho jmění mohla dosahovat až 1 000 000 BTC (aktuálně zhruba 33 miliard dolarů).

Zatím zůstává nejasné, kdo, pokud vůbec někdo, má přístup k jeho digitálním aktivům. Čas nepochybně ukáže, zda Popescu zabezpečil převod přístupu ke svým prostředkům na své dědice, nebo jestli se bude jednat o navždy ztracený významný objem BTC spolu s těmi Johna McAfee, průkopníka antivirového softwaru, který se nedávnp oběsil ve španělské vězeňské cele.

REKLAMA

V každém případě ztracené mince jen zvyšují hodnotu mincí všech ostatních.

Autor: Igor Pauer, CEO EDF Technology, redakčně upraveno

Vstoupit do diskuze 1 komentář

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Vyšší důchodový věk snižuje důchody

Důchodový věk v Česku se postupně prodlužuje. Z důvodu prodlužování důchodového věku odchází více lidí do trvale kráceného předčasného důchodu. Případné další zvýšení důchodového věku v budoucnu by ještě zvýšilo zájem o předčasný důchod.

Text: Petr Gola

Foto: Shutterstock

17. 08. 2022

Zapomenuté miliony? Digitální dědictví nikdo neřeší

Dědictví se v rámci právní ochrany majetku řeší stále více. Řada lidí sepisuje závěti a přemýšlí nad tím, co bude s jejich nemovitostmi, penězi či dalším majetkem po jejich smrti. Jak upozorňuje advokát Pavel Strnad z AK Polverini Strnad, prakticky nikdo ale neřeší své digitální dědictví – účty a […]

Text: Milan Vodička

Foto: Shutterstock

04. 08. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

 
 
 

 
 • Shamir

  9 července, 2021

  Jak se hodnota bitcoinu v čase zvyšuje, tak klesají jeho ztráty.
  Ty byly největší v prvních letech, kdy bitcin měl směšně nízkou cenu – tehdy nikdo nemyslel na jeho zabezpečení proti ztrátě a mnozí klidně i vyhodili starý počítač obsahující bitcoiny. Když bitcoiny na HDD měly cenu pár desítek Kč, nikdo to neřešil. Dnes mají hodnotu minimálně statisíců a už to lidé řeší.

  Vznikají specializované právní kanceláře řešící hladké předání kryptoaktiv následující generaci.
  Vznikají online služby typu „zpráva ze záhrobí“. Pravděpodobně vzniknou řešení na bázi smart contracts.
  I na úrovni protokolu vznikají nové možnosti, např. Shamir backup.
  Poptávka generuje nabídku (řešení).

  Odpovědět