CZK/€ 23.660 -0,25%

CZK/$ 21.748 -1,15%

CZK/£ 26.728 -0,93%

CZK/CHF 23.735 -0,34%

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

10. 03. 2023

0 komentářů

Index českého investora CII750: Podílové fondy vstoupily do nového roku v kladných číslech

 

Podle Indexu českého investora CII750 se od začátku roku průměrnému investorovi zhodnotily vklady v podílových fondech o 2,56 %. V lednu jsme byli svědky silnějšího růstu o 3,84 %. V únoru však investice rostoucí trend neudržely a klesly o 1,23 %.

Loading 

„Navzdory propadům z minulého roku má ke konci února podle našeho indexu průměrný český fondový investor zisk za poslední tři roky ve výši 8,3 %,“ uvedl Richard Bechník, hlavní analytik společnosti Fincentrum & Swiss Life Select, která sestavuje Index českého investora CII750.

„Akciové fondy v čistém korunovém vyjádření za uplynulé dva měsíce vyrostly o 4,81 %. Naproti tomu dluhopisové fondy posílily o necelé 1 %,“ komentuje vývoj Richard Bechník.

„Na počátku roku se na trzích pozitivně projevilo opadávání strachu z energetické krize a hluboké ekonomické recese v Evropě. Leden byl velice příznivý pro sektory růstových akcií a technologií. V průběhu února však začaly finanční trhy ztrácet, když se postupně ukazovalo, že navzdory očekávání výrobní a spotřebitelská inflace klesá pomaleji. Za první dva měsíce roku 2023 zaostal především trh rozvíjejících se trhů. Podle letošního vývoje našeho Indexu českého investora CII750 však na českém trhu převažují fondy s kladnými výsledky, které dosahovaly zhodnocení až 18 %,“ dodává Richard Bechník.


Zdroj : Index českého investora CII750, Swiss Life Select, vychází ze základu k 1. 1. 2018

Index českého investora CII750 sestavuje Fincentrum & Swiss Life Select na základě 750 fondů, které jsou pro českého investora běžně dostupné. Při jeho výpočtu sleduje nejen výnosnost fondů, ale i jejich váhy v celkovém investičním portfoliu v České republice.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Analýza: Která ze světových platebních společností má zářivější budoucnost?

Často si člověk při vytváření akciové analýzy pokládá řečnickou otázku, zda je existence dané společnosti pro naši populaci podstatná a klíčová. Takového dojmu často nabudeme u firem, které se zabývají výrobou elektřiny, těžbou ropy či například vývojem léků. Může to znít překvapivě, ale své místo v této […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

23. 03. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *