Středa 23. června. Svátek má Zdeňka.

Ertrag & Sicherheit (E&S) pod tlakem stovek žalob investorů vyhlašuje bankrot!

Ertrag & Sicherheit vyhlašuje insolvenci. Investiční zprostředkovatel sídlící v rakouském Štýrském Hradci není schopen dostát závazkům. Firma čelí stovkám žalob investorů, kteří byli poškozeni podvodnými investicemi do zlata a do fondů Shedlin. Do skupiny E&S patří i česká dcera E&S Investments. Ta je ve vztahu k bankrotující firmě sesterskou společnosti.

Bankrot díky podvodným investicím

Rakouský MLM investiční zprostředkovatel je v úpadku. Příčinou jsou problematické investice do uzavřených fondů a investice do zlata, které spustily lavinu soudních nároků poškozených investorů.

Podle rakouského Sdružení obrany spotřebitelů požádala společnost E&S Vermögensberatung se sídlem v Grazu v úterý u Krajského soudu o zahájení konkurzního řízení. Zadluženost společnosti činí osm milionů eur. Bankrot bude mít negativní dopad nejspíše také na 19 zaměstnanců. Společnost má 955 věřitelů, včetně investorů.

300 probíhajících soudních sporů

K osudu společnosti přispělo více než 300 probíhajících soudních sporů, v nichž investoři požadovali několik milionů eur jako náhradu škody. Spory se týkají především dvou produktů: podvodných uzavřených fondů německého domu Shedlin a falešného investičního zlata německé firmy EVVE.

Je zřejmé, že v případě podvodů s investičním zlatem byla společnost E&S obětí. V této souvislosti byli zatčeni čtyři prodejci zlata z Berlína a Kolína, kde ale stále platí presumpce neviny. Při domovních prohlídkách v dubnu u EVVE byly nalezeny čtyři tuny zlata, ale zřejmě je jen pět procent z nich pravých.

Společnost Shedlin upadla do konkurzu již koncem roku 2014. Tisíce investorů z Rakouska a Německa investovaly do osmi uzavřených fondů této společnosti kolem 140 milionů eur vlastního kapitálu. Nejznámějšími a největšími fondy jsou Middle East Health Care (MECH) 1 a 2.

Více čtěte na serveru Poradci-sobe.cz

22 komentářů: “Ertrag & Sicherheit (E&S) pod tlakem stovek žalob investorů vyhlašuje bankrot!”

 1. Sorry,ale spokojený klient napsal:

  Řekl někdo, kdo podporuje „nezávislý web“, infincetrumeje.cz. Že by investiční specialista? :-O

  • kukačka napsal:

   no mě stačí že ještě neměli registraci a už školí na investice. Navíc stejní lidi se stejnými kouzly…Akorát je přejmenují :0

 2. no homo boy napsal:

  S phoenix investor souhlasím, to bylo už podle prvních pár minut jasný, že to je krachlý E&S v bledě modrém! :)

  To,když někdo ve své prezentaci uvede minimálně 10× frázi, že tento byznys je naprosto legální, ale že je naprosto exkluzivní a že tento produkt budou mít za chvíli všichni na Zemi, tak to mě vždycky pobaví :-D Už abychom byli na Marsu, tu ať si klidně všichni investují přes tenhle shit 😀

 3. kukačka napsal:

  tak chlapci se nám pohádali a utíkají nám do nových firem Phoenix investor a nebo mění název s ES na VION…Takže buďte ve střehu :)

 4. napsal:

  Holt máte zkušenost. Oproti ostatním už víte na co si budete dávat pozor. Spoustu lidí podobná zkušenost teprve čeká.
  http://www.pe­nize.cz/inves­tice/299721-shedlin-investice-v-cine-nebo-emiratech-my-vas-varovali!
  redakce@penize.cz

 5. Slavo napsal:

  Zdravím, bohužel jsem jeden z hlupáků a investoval jsem do Shedlin. Podařilo se někomu dostat alespoň část svých peněz zpět? Můžete poradit jak?

 6. singerko napsal:

  v dnesnom svete vacsinou vyhravaju podvodnici

 7. Martin napsal:

  Tebe milan musi do re jebat. Stiahni si tie ruzove okuliere. Klamete a okradate klientov ty zlodej .

 8. Milan napsal:

  Je to opravdu tak, rakouská společnost E&S AT vyhlásila tento týden insolvenci. Všechny ostatní společnosti skupiny E&S, včetně E&S CZ i E&S SK, zůstávají nedotčeny.
  V letech 2009 až 2012 společnost E&S AT zprostředkovávala mimo jiné majetkové účasti na podnicích (projekty) a fyzické zlato. Důležitá je skutečnost, že společnost E&S AT nebyla poskytovatelem těchto produktů, ale pouze zprostředkova­telem.
  Produktoví emitenti se zde zčásti bohužel dopustili trestné činnosti a jsou buď ve vazbě, nebo se nachází ve Spojených arabských emirátech, ze kterých nevycestují. Společnost E&S jako zprostředkovatel zůstala jediná v tomto koloběhu a vynaložila do srpna 2016 téměř 3 mil. eur na svoji obhajobu. Právní zástupci investorů se ve velké míře obrací na E&S jako na zprostředkovatele, protože emitenti nejsou dosažitelní.
  Společnost E&S je ziskovým podnikem bez dluhů, ale v procesu je cca 300 žalob. Na základě tohoto pro budoucnost negativního scénáře byl učiněn tento, vůči obchodním partnerům, odpovědný krok.
  Od roku 2009 jsou všichni obchodní partneři E&S AT současně také poolovými partnery spol. JDC, zaštiťujícího partnera v oblasti cenných papírů v Rakousku. V tomto období jsou obě společnosti velmi silně propojeny, protože 80% obratu E&S AT v Rakousku se vytváří v oblasti cenných papírů. Všichni klienti v oblasti cenných papírů v Rakousku jsou současně od roku 2009 také klienty JDC.
  Nyní se tedy ještě více posiluje partnerství se společností, která je na trhu už od roku 1958. Toto rozhodnutí bylo učiněno společně s tímto spolehlivým partnerem a s jednoznačnou oddaností a podporou obchodu s cennými papíry.
  Jak již bylo uvedeno výše, insolvence rakouské společnosti E&S AT nemá vliv na činnost dalších společností v rámci skupiny E&S, neboť tyto jsou na ní majetkově i licenčně nezávislé.

  • Hell’s Kýbls napsal:

   To zlato těm blbečkům hokejistům nabízeli český kluci z českýho EuS. Tak nedělejte. A dobrá, byli jen zprostředkovatelé. Pak byli ale takoví amatéři, že by měli nadosmrti chodit kanálama a pro jistotu v tričku s nápisem Božeakýtosomkokot. Ještě můžete začít tvrdit, že jste nenabízeli Shedlin, že to byla jiná firma. Jasně, tenkrát to bylo rakouské EuS nebo vlastně dokonce JDC. Jiná firma, akorát ty držky pořád stejné.

  • STEPAN napsal:

   Na webu poradci-sobe jste napsal stejný komentář, tak Vám na něj stejně zareaguji :-)
   ES AT byl POUZE zprostředkovatelem pro podvodníky. Ano, víme, jen bych to moc nezdůrazňoval a rozhodně na tom nestavěl obhajobu. Mám přeci uvažovat o tom, co zprostředkovávám, proč to dělám a přijmout za to spoluzodpovědnost.
   Nějak to z Vašeho příspěvku není zřejmé, ale jak zlato, tak projekty v SAE, byly nabízeny i ES CZ. To, že se tu zatím nebrání dostatečné množství poškozených neznamená, že se tak jednou nestane.

   • napsal:

    A má naprostou pravdu pan Štěpán Průcha. Celá léta se o tom jen šuškalo, ale moc dobře se vědělo, oč jde. No a teď to konečně prasklo. Těší mě, že je toho čím dál víc, nedávno pan Charvát a brilantní dokument o fungování a praktikách nechvalně proslulé OVB, nyní E&S, co nebo kdo bude další na řadě ?

 9. Jan napsal:

  Hm. Důvěryhodný članek.

  S odkazy na potvrzeni o tom že firma je v insolvenci.

  http://www.in­formaceofirmach­.cz/vyhledava­ni/detail-subjektu/?id=01445­502&c=CZ
  Tady nic.

  S důkazy soudního řízení až 300 firem.

  Hlavně na německých zdrojích je plno informaci o tom jak ta firma je špatná.

  Z cizích peněz pořádá evropské konference a stabilně roste.

  Je to ubohé jak firmy se snaží svoji neschopnost zakryt podobnými články a podpořit svůj prodej misto tomu aby zlepšila vzdělaní svých lidi a produktovou nabídku.

  Jsem spokojeným klientem. Neni to první članek o teto firmě ktery vidím a vyloženě mi začíná vadit jak moc nízko muže někdo padnout že se snaží „varovat“ potenciální klienty článkem, ktery nema žádná podložena fakta.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.