Středa 12. května. Svátek má Pankrác.

Double Investments aneb Letadlo ještě nespadlo

Společnost Double Investments nabízí v České republice investice bez nezbytného povolení České národní banky. Stojí za ní lidé s exekucemi i v insolvenčním řízení. To ale není vše. Společnost ve skutečnosti neinvestuje a je klasickým letadlem. Redakce získala i další unikátní informace ze zdrojů blízkých DBI.

O společnosti Double Investments jsme již psali v souvislosti s neoprávněným podnikáním na území České republiky. Nemá dokonce ani oprávnění přijímat vklady klientů ve své „domovské“ Velké Británii a sliby dávané klientům jsou nenaplnitelné. Ze zdrojů blízkých společnosti jsme získali další informace o způsobech fungování společnosti.

V obchodním rejstříku je za společnostmi ze skupiny Double Investments zapsán Miroslav Sukač. Vedoucí organizační složky Double Investments Limited a zároveň statutární orgán a vedoucí organizační složky slovenské DBI Invest, s.r.o., která byla v České republice zapsána teprve před měsícem (12. 7. 2012), tedy společností, které by se měly starat řádně o klientské peníze, je zároveň veden v Centrálním registru exekucí jako dlužník. A není jediný.

Druhým člověkem, který podle našeho zdroje stojí za společností DBI, je Roman Černý. V obchodním rejstříku ani na stránkách společnosti ho nenaleznete. Důvodem je desítka exekucí a insolvenční řízení, v němž jsou přihlášeny pohledávky v objemu desítek milionů korun.

Kuriózním způsobem probíhá též uspokojování pohledávek věřitelů pana Černého. V dražbě byl 11. 4. prodán jeho rodinný dům v Rajhradicích. S odhadní cenou 6,8 mil. Kč byl vydražen za vyvolávací cenu 5,5 mil. Kč. Nemovitost přitom sloužila jako zástava úvěru UniCredit Bank ve výši přes 11,1 mil. Kč. Dům se záhy objevil k prodeji v realitní kanceláři MEGA reality, s níž DBI spolupracuje. A cena? 10 mil. Kč.

Podle očitých svědků probíhá i samotné „hospodaření“ společnosti velmi specifickým způsobem. Z účtů společnosti jsou peníze převáděny do jiných společností ve skupině, které s deklarovaným investováním v zahraničí nesouvisí, občas jsou peníze vybírány v hotovosti a vypláceny bez jakýchkoli dokladů. V současné době již místní finanční úřad připravuje kontrolu společnosti.

Společnost se odvolává na pojistnou smlouvu, kterou vydává za pojištění vkladů. Tou ale ve skutečnosti není, jedná se o obecnou smlouvu o pojištění zodpovědnosti, ve které ale není žádná zmínka o finančních škodách. A proti případné zpronevěře již vůbec nezajistí. To ale není jediný způsob, jakým DBI klame klienty.

Smlouvy s klienty byly podepisovány v brněnském sídle. Ovšem jako místo podpisu smlouvy či potvrzení o vkladu byla uváděna nejrůznější evropská města pro posílení „povědomí“ o nadnárodnosti společnosti.

Celá obchodní síť společnosti je založena na bázi multilevel marketingu. Provize jsou nastaveny tak, že za každých 20 tis. Kč vkladu získá obchodní zástupce 1 bod, za nějž odejde na provizích 1 700 Kč až 2 000 Kč, tedy 8,5 % až 10 % klientských vkladů. Pro srovnání: U klasických investic v akciových podílových fondech činí vstupní poplatek kolem 5 %, ten ale klient zná. Tato provize ovšem nezahrnuje náklady na celé zázemí společnosti, které se dále platí z vkladů důvěřivých střadatelů.

Důvěřivých střadatelů je přitom dost. Podle našich informací jen na Českobudějovicku plynulo svého času do společnosti 3 mil. Kč týdně. Kam se tyto prostředky plynuly? Na britský bankovní účet nikoli.

Je Double Investments pyramidovou hrou?

Nahrávání ... Nahrávání ...

18 komentářů: “Double Investments aneb Letadlo ještě nespadlo”

 1. Kamila napsal:

  Majitel tohoto letadla nedávno svědčil u soudu. Co slovo, to lež a pěkně se do toho zamotal. Měl by tam být někdo z novin nebo z televize, aby před touto společností varoval. Majitel v insolvenci a druhý majitel alkoholik a má několik exekucí.

 2. M.Vlach napsal:

  Jak říkal náš největší ekonom – neviditelná ruka trhu vše vyřeší

 3. finpor napsal:

  Vážený pane ZÁMEČNÍKU,
  vždy jsem patřil k vašim čtenářům, jevil jste se mi jako skiutečný odborník ve věcech finančních. Bohužel výše uvedeným článkem jste mou osobu velice zklamal. Každému, kdo si tento článek přečte, musí být jasné, že jste se z profesionálního neutrálního nadhledu posunul do roviny trapných osobních útoků, kterými si pouze vyřizujete nějakou svou bolístku. Vaše profesionalita zmizela za obzor a řešíte pouze osobní rovinu celé záležitosti.
  Jako „odborník“ jste u mě skončil.
  Když si budu chtít přečíst nějaké pomluvy a urážky, koupím si bulvární deník, na to nepotřebuji pročítat internetové stránky o investicích. Tento můj názor sdílí většina mých spolupracovníků z oblasti investičního poradenství. Akorát jste si tímto článkem ublížil. Neřešíte investory, řešíte pouze osobní ataky vůči konkrétním osobám.Je mi vás skutečně líto…

  • jaroslav napsal:

   Plně s vámi souhlasím. Je nehorázné, že dnes může kdokoli napsat na internet cokoli, a obrana proti tomu není žádná.
   Je mi smutno z toho, jak je jednoduché někoho pošpinit a pošlapat jeho dobré jméno. Následky se pak hojí dlouho…, pokud se vůbec zahojí…

  • Honza z Ústí n/Labem napsal:

   Lze jen souhlasit, lépe bych svůj názor nevyjádřil. Známé a úspěšné osobnosti, nebo společnosti v této zemičce, jsou jako střed terče, a střelci, jako je jmenovaný pan Zámečník, pálí dokud terč nerozstřílí…a to zcela beztrestně.Boj herců, zpěváků a sportovců proti těmto „zmetkům“ je jako boj s větrným mlýnem. Není obrany!?… a kdo z nás donutí změnit zákon?

 4. Shelly napsal:

  To máte pravdu, že skutečný investor publicitu nepotřebuje. Ale tito dva pánové svůj obličej v jisté době strkali všude i tam, kde na průběhu akce neměli žádný podíl, ale smetanu sbírali za jiné, kteří to odpracovali!!

 5. Jindra napsal:

  Nikdy jsem se nevyjadřoval k podobným komentářům, ale vaše názory jsou přesným obrazem české povahy. Kritika všech a všeho vede jen k oslabení ekonomiky této země. Jen tak dál ať se mají všichni v této zemičce ještě hůř.

  • Původní kolemjdoucí napsal:

   Kritika vede k oslabení ekonomiky? Doporuřuji místo psaní podobných komentářů pracovat na studii např. na téma Kritika a její vliv na oslabování ekonomiky.

 6. Viktor napsal:

  Ano, přesně tak…letadlo dokud pěkně pohodlně letí (rozuměj sype) taky pěkně vyplácí (rozuměj doletí). Takže pouhý fakt, že vyplácí, nic neznamená. Až jim začne téct do bot, tak se klienti a investoři budou divit, jak rychle jejich peníze zmizí.
  Neustále se nepřestávám divit, kolik hlupáků a vyčuránků se kolem takovýchto „skvělých“ podniků motá. Hold lidská hloupost a chamtivost stále nezná mezí.

 7. Kiki napsal:

  Tak jako autor článku si mužete informace o spolumajiteli, panu Romanovi Černém, zjistit na insolvenčním rejstříku u správkyně Hřebenářové a druhý spolumajitel, pan Miroslav Sukač, bydlí trvale na Městském úřadě v Hodoníně. To už snad o něčem svědčí!!!

  • Původní kolemjdoucí napsal:

   Nechci se nikoho zastávat, ale bydliště na úřadě ještě nic neznamená. Můžete ho tam mít klidně po rozvosdu a pokud je Vám to jedno, a nechce se Vám vyřizovat jiné, např. z důvodu že nejste pevně rozhodnuti zůstat bydlet tam, kde bydlíte a následně opšt měnit OP, tak to neřešíte.

   • Kiki napsal:

    Pan Sukač tam bydlí proto, že má na krku exekuce.

    • Původní kolemjdoucí napsal:

     Vyjadřoval jsem se v obecné rovině, že bydliště na úřadu nemusí nutně znamenat něco špatného, ne ke konkrétnímu případu. Při exekuci nikoho neochrání to, že má bydliště na úřadu. Exekutor si zjistí skutečné místo pobytu povinného a má možnost konat.

 8. Kamil H. napsal:

  U jmenované společnosti jsem investoval nemalé prostředky a po roce jsem si své vklady řádně vybral i se slíbeným výnosem. Proto jsem se rozhodl vklad opakovaně uložit. Zajímá mne, kde pisatel tohoto článku získává informace, které jsou chráněny bankovním tajemstvím a stejně tak informace z FÚ, které jsou zdělovány pouze spoluvlastníkům společnosti, či orgánům v trestním řízení. Z mého pohledu se jedná spíše o cílený(placený?) útok na konkrétní osoby a vyřizování si osobních, či konkurenčních spo­rů.

  • Původní kolemjdoucí napsal:

   To vyplácel i Madoff

  • Tomáš napsal:

   Pisatel Petr Zámečník kecá do všeho a o všem. Mne by zajímalo, co kromě žvanění na netu tento superodborník v životě na poli investic dokázal sám. Protože co znám skutečné investory, tak se moc nezviditelňují a nestojí opublicitu.

   • Původní kolemjdoucí napsal:

    Kritizovat – to znamená usvědčit autora, že něco nedělá tak, jak bych to dělal já, kdybych to dovedl. – Karel Čapek

  • Radim napsal:

   Kamile, to jste měl štěstí. Teď už se ke svým penězům nedostanete!!!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.