Neděle 17. října. Svátek má Hedvika.

Bankovní novinky bombardují klienty

Novinek na bankovním trhu je v posledních dnech opravdu mnoho. GE Money Bank nabízí kreditku na počkání a slevy při výběru z bankomatu, Raffeisenbank se vrhla na variabilní hypotéky a AXA spustila Manager pro chytré mobilní telefony iPhone a tablety iPad 2.

V poslední době se toho děje v bankovním světě hodně. Během několika měsíců se nám představily hned tři nové banky a stávající finanční instituce se samozřejmě nenechají zahanbit.

GE Money Bank: kreditka na počkání

Zájemci o kreditní kartu od GE Money Bank ji nyní mohou mít do 25 minut. Pak ji hned mohou využít k placení u obchodníka nebo k výběru z bankomatu.

„Klientům vždy nabízíme inovace, kterými odpovídáme na jejich aktuální potřeby. Z našeho průzkumu vyplývá, že Češi chtějí čerpat výhody kreditní karty ihned bez dlouhého čekání na její vydání. Proto nyní přicházíme s novinkou, která tyto požadavky splňuje a nabízí zájemcům o kreditní kartu komfort okamžitého vydání,“ říká Jiří Kejla, manažer kreditních karet GE Money Bank. 

Po vydání karty, které je zdarma, je nutné kreditku aktivovat prostřednictvím bankomatu GE Money Bank. Po zadání šestimístného hesla a zvolení PINu, bude kreditní karta aktivní.

Karta bude fungovat ale jen do té doby, než vám banka vydá klasickou kreditku. Maximální „životnost“ karty je 30 dní.

Slevové kupóny z bankomatů

GE spustila další novou službu. Odměňuje každého, kdo si vybere z bankomatu této banky. Po výběru získáte slevu u jednoho z partnerů. Do této akce se zapojila siť lékáren Dr.Max, GO parking, která zajišťuje parkování u letiště Praha, a od října přibude McDonald´s.

„GEniální výběr odměňuje uživatele bankomatů GE Money Bank slevovými kupóny na nákup u partnerů programu. Kupón s unikátním číselným kódem si mohou na našich bankomatech vytisknout všichni jejich uživatelé během výběru hotovosti. Slevový kupón pak uplatní přímo u vybraného partnera. Od spuštění této služby prvního srpna bylo vytištěno přes 180 tisíc slevových kupónů. Třináct tisíc zákazníků svůj kupón využilo a ušetřilo tak už přes 630 tisíc korun,“ říká Alice Škývarová, manažerka rozvoje bankomatů GE Money Bank, a dodává: „Množství partnerů, u kterých mohou klienti své slevy uplatnit, se neustále zvyšuje. Cílová nabídka programu GEniální výběr bude postupně zahrnovat slevové kupóny partnerů v sedmi různých kategoriích. Příležitost bude jak pro firmy s celostátní působností, tak pro lokální obchodníky.“

V současnosti lze získat díky výběru z bankomatů GE kupón na slevu 50 korun při nákupu zboží nad 500 korun, nebo 100 korun v případě nákupu nad 1 000 korun v síti lékáren Dr.Max. Zvolit si také můžete slevu u společnosti GO Parking. Se slevovým kupónem můžete parkovat u letiště šest dnů jen za 500 korun, ušetříte tak 400 korun. Při parkování déle než šest dnů ušetříte minimálně 10 procent ze standardních cen.

Slevu můžete od října získat také u McDonald´s.  Se slevovým kupónem dostanete extra velké Big Mac Menu za zvýhodněnou cenu 139 korun s jedním sendvičem Big Mac zdarma.

Postupem času může být zapojeno do této akce až 49 partnerů a klient si bude moci vybrat ze sedmi různých kategorií.

Přečtěte si, co nabízejí nové banky:

ZUNO Bank     

Air bank

Equa bank   

Komerční banka zavádí Profi leasing a Profi faktoring

Komerční banka své novinky cílí na malé a střední firmy. Nově do svého portfolia zařazuje Profi leasing a Profi faktoring.

Profi leasing Komerční banka poskytuje ve spolupráci s dceřinou společností SG Equipment finance. Jde o finanční leasing s opcí na koupi financovaného předmětu, s akontací min. 20 procent z pořizovací ceny bez DPH a délka trvání leasingové smlouvy je od tří do pěti let.

V rámci Profi leasingu není vyžadováno zajištění blankosměnkou, předmět leasingu nevstupuje po dobu trvání smlouvy do majetku klienta a leasingové splátky jsou daňově uznatelným nákladem, obdobně jako úroky z úvěru.

Profi faktoring je výhradně určen menším firmám k financování pohledávek z obchodního styku. Také nabízí financování 80 procent nominální hodnoty pohledávek se splatností až 90 dnů. Výše financování jsou pak dva až deset milionů korun.

Díky rozšíření spolupráce s dceřinými společnostmi mohou bankovní poradci nabídnout klientům širší perspektivu při řešení potřeb financování provozu či rozvoje firmy. Bankovní poradce je nově kontaktní osobou na straně celé finanční skupiny KB a může nabídnout klientům optimální formu financování jejich podnikatelské činnosti,“ dodala Monika Truchliková, zástupkyně výkonného ředitele pro Marketing a Business Development Komerční banky.

AXA spouští aplikaci pro iPhone a iPad

V minulých dnech skupina AXA spustila aplikaci AXA Manager pro chytré mobilní telefony iPhone a tablety iPad 2. Majitelé těchto telefonů mohou mít pod kontrolou své smlouvy, okamžitě vyhotovit záznam o dopravní nehodě nebo poskytnout adekvátní první pomoc. Aplikace je zdarma ke stažení na App Store.

Nová aplikace AXA Manager by měla klientům usnadnit a urychlit významnou část administrativy, kvůli níž jinak zákazníci musí navštívit pobočku pojišťovny.

Při vývoji této služby jsme se snažili maximálně pokrýt co největší spektrum našich služeb do jednoho jednoduchého programu, který bude šitý na míru naším zákazníkům, a ušetří jim tak spoustu času,“ uvedl Marek Zeman, ředitel PR a komunikace skupiny AXA v České republice.

Raiffeisenbank nabízí variabilní hypotéky

Raiffeisenbank nově do své nabídky zařadila hypotéky s plovoucí úrokovou sazbou. „Pro klienta to znamená, že se mu sazba bude každý měsíc měnit podle toho, jakým způsobem se vyvíjí PRIBOR. Úroková sazba u plovoucí hypotéky je nižší než u standardního úvěru, čímž se kompenzuje nevýhoda způsobená každoměsíční změnou úroku a výše splátky,“ vysvětlil Jan Bureš, produktový manažer Raiffeisenbank s tím, že aktuální sazba se může dostat  i pod úroveň tří procent.

Která z nových bank je vám zatím nejsympatičtější?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.