Středa 23. září. Svátek má Berta.

Zranění klienti Kooperativy jsou již zpět v ČR

Dopravu vládním speciálem včera využili také tři zranění klienti pojišťovny Kooperativa, kteří byli účastníky nehody autobusu cestovní kanceláře Atlas Adria. K nehodě došlo v sobotu 23. 6. 2012 v ranních hodinách na chorvatské dálnici.

Dva klienti utrpěli lehká zranění, pohmožděniny a odřeniny. Ti jsou už doma. Jeden klient se zlomeninou stehenní kosti byl převezen do nemocnice v Brně. S klienty jsme v kontaktu i po jejich návratu do ČR“, říká Jana Konvalinová vedoucí Odboru cestovního pojištění v pojišťovně Kooperativa.  

Bohužel, jedna klientka Kooperativy přišla při nehodě o život. „Spojili jsme se s jejími příbuznými a řešíme přepravu ostatků zpět do ČR“, potvrdila smutnou zprávu Jana Konvalinová.

Kooperativa je i nadále v kontaktu se zdravotními zařízeními, kde byli její klienti hospitalizováni. Organizaci a přepravu ostatků zpět do ČR zajistí asistenční společnost pojišťovny Kooperativa. Úhrada za léčení i přepravu proběhne z pojištění léčebných výloh klientů. „Klienti už vůči těmto zdravotnickým zařízením nemají žádné povinnosti. Veškerou komunikaci s nemocnicemi a platby za léčení již vyřídíme sami“, doplnila Jana Konvalinová.

Klienti Kooperativy měli v rámci cestovního pojištění zároveň sjednáno i úrazové pojištění a pojištění zavazadel, proto jim Kooperativa vyplatí i odškodné za úraz, který při nehodě utrpěli, příp. za zničená zavazadla.   

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.