Neděle 25. července. Svátek má Jakub.

Zasedání ECB přineslo uvolnění nálady a chuť opětovně nakupovat akcie

Investice 08.03.2018 | 17:42 0 Komentářů

Evropský index Stoxx 600 v závěrečných desítkách minut obchodování přidává 0,8 %. Daří se všem hlavním sektorům, když nejvyšší zisky si dnes připisují maloobchodní řetězce (+1,6 %) či informační technologie (+1,4 %).

Evropská centrální banka ponechala dle očekávání sazby beze změny a nepřikročila ani k žádné úpravě kvantitativního uvolňování. Ve svém prohlášení banka uvedla, že je připravena prodloužit program i po září letošního roku, pokud bude potřeba, nicméně vypustila poznámku, že je připravena program rozšířit.

Americké akcie otevřely mírným růstem, když index S&P 500 přidává 0,1 %. Pro trhy budou důležité zítřejší statistiky z tamního trhu práce.

Pražská burza dnes uzavřela s půlprocentním ziskem. Nejúspěšnějším titulem se staly akcie sázkařské společnosti Fortuna, které vzrostly o více jak 3 %. Z větších emisí se dařilo především oběma rakouským finančním domům, když Erste si polepšila o 2 % a pojišťovna VIG přidala 1,5 %. Naopak včerejší ztráty dále rozšířila likérka Stock Spirits, která dnes odepsala 4,2 %.

MIROSLAV FRAYER

Komerční banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.