CZK/€ 23.715 +0,08%

CZK/$ 22.076 -0,19%

CZK/£ 27.473 +0,64%

CZK/CHF 24.472 -0,01%

13. 08. 2014

0 komentářů

Zájem Čechů o mince a medaile meziročně stoupl o 40 %

 


 

Velký zájem byl v prvním pololetí také o pamětní mince České národní banky. Způsobil to především extrémně nízký náklad nejnovější zlaté pamětní mince ze série „Mosty ČR“ s motivem Jizerského mostu na trati Tanvald-Harrachov. Z emisní ceny 15 500 Kč se mince dokázala vyšplhat o více jak 20 %, aktuálně je náklad vyprodán a tržní cena se mezi sběrateli pohybuje mezi 18  – 20 000 korunami v provedení vysoký lesk.

V prvním pololetí roku 2014 prodala Česká mincovna o 50 % více zlatých investičních slitků do hmotnosti jedné trojské unce (31,1 g) než tomu bylo v loňském roce. Podle Brixe se tak mincovně daří nabízet zlato také drobným střadatelům. „Celkově jsou prodeje zlatých slitků meziročně vyrovnané, zatímco rostou prodeje medailí, mincí a Smart mincí, což je náš vlastní produkt. To je součástí naší dlouhodobé strategie – tedy podporovat to, co v Jablonci nad Nisou vyrábíme,“ uzavřel Brix.

Trh se zlatem momentálně nejvíce ovlivňují faktory, jako jsou geopolitická nejistota (např. sankce proti Rusku) a zvýšení úrokových sazeb (a tím pravděpodobně i inflace) v USA. Případné omezení vývozu energetických surovin z Ruska a zlepšení ekonomické situace v USA může pro zlato znamenat významný krok směrem vzhůru. Aktuálně se zlato obchoduje na 1316 USD za trojskou unci.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Zmizí hotovost?

Zmizí hotovost z našich peněženek?

Češi si oblíbili platební karty a nebrání se ani inovativním způsobům plateb za různé zboží. Stále větší počet lidí platí své nákupy přes internetové platební brány. Neznamená to však, že hotovost mizí z českých peněženek, ba právě naopak. Vyplývá to z dat České bankovní asociace.

Text: Karel Pučelík

25. 11. 2019

Kryptoměna bitcoin - mince - kryptoměny

FinTech tančí s bankou. Expobank jako první v Evropě nabízí investice do Bitcoinu přes běžný účet

Expobank 23. října uvedla na trh unikátní běžný účet. Nejde jen o klasický finanční produkt z tohoto ranku, ale v podstatě o propojení tradičního bankovnictví s moderním světem FinTech. Díky novému NEO účtu od Expobank je možné naprosto jednoduše investovat do Bitcoinu, start-upů, do mincí, nebo si sjednat cestovní pojištění. […]

Text: Monika Lukešová

24. 10. 2018

Zaplatíte 155 tisíc za unci zlata? Prý se to vyplatí

Nedávno jsem dostal mail s „důležitým sdělením Národní Pokladnice“ a nabídkou ke koupi stříbrné mince Silver Eagle 2014 za cenu 590 korun. Na první pohled je to zajímavá nabídka za dobrou cenu (pokud je to s DPH). Ostatní nabízené mince a medaile od zmiňované společnosti však již tak výhodné nejsou, spíše naopak.

Text: Daniel Kuchta

05. 03. 2014


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *