CZK/€ 25.375 -0,26%

CZK/$ 23.368 -0,07%

CZK/£ 30.067 -0,13%

CZK/CHF 26.446 -0,64%

18. 10. 2018

0 komentářů

Vývojáři z českého MycroftMind se prosazují v energetikách po celém světe. Jejich umělá inteligence a strojové učení odhalí i černé odběry

 

Česká technologická společnost MycroftMind, která se věnuje umělé inteligenci v oblasti smart grids (inteligentních elektrických sítí), uzavřela partnerství s leaderem norského energetického trhu, technologickou společností Greenbird. Spolupráce urychlí inovace v oblasti využití dat z inteligentních energetických sítí.  Tím se otevírají další možnosti pro zvýšení stability a flexibility energetických sítí a také například pro efektivnější odhalování černých odběrů.

Loading



 

Umělá inteligence a strojové učení

Inovativní systémy české softwarové společnosti MycroftMind pro zpracování a analýzu tzv. Big Data z inteligentních energetických sítí, v kombinaci s nejmodernějšími integračními nástroji společnosti Greenbird, která spravuje v Norsku téměř 80 % tamního energetického trhu, pomohou v rámci nového partnerství energetikám využívat data sbíraná z chytrých elektroměrů a trafostanic pro efektivnější provoz a řízení rozvoje sítě. Přístup s využitím umělé inteligence umožňuje širší pochopení chování sítě a lze díky němu řešit problémy, které tradičními postupy zpracování dat dosud řešit nešly. Systémy společnosti MycroftMind využívají při sběru dat z energetických soustav algoritmy strojového učení a umělou inteligenci.

„Energetiky po celém světě investovaly velké peníze do instalace chytrých elektroměrů a postupně se učí tato data využívat. Vyžaduje to ale propojení nových analytických metod s hlubokou znalostí skutečných potřeb energetik. Díky dlouholeté spolupráci se společnostní ČEZ Distribuce a českými výzkumnými institucemi jsme schopni našim zákazníkům po celém světě takováto řešení nabízet. “ říká zakladatel společnosti MycroftMind Filip Procházka a dodává: „Základem je rychlý přístup k existujícím datům. Ta jsou však často spravována v oddělených systémech od různých dodavatelů. Inovativní integrační platforma Metercloud našeho nového norského partnera Greenbird zvýšila rychlost, s jakou se dokážeme na data napojit a odstranila překážky, které jsou s integracemi dat typicky spojeny.“

Norský Greenbird vyplňuje technologickou mezeru – umí propojit rozdílné systémy 

REKLAMA

Norská společnost Greenbird jako globální dodavatel softwaru se svou platformou Metercloud poskytuje inovativní nástroj pro integraci dat s implementovanou podporou rozsáhlých datových toků. Dosavadní konkurenční nástroje, které pracovaly s tradičně pojatou integrací pro podporu svých operačních procesů, se vyznačovaly vysokými náklady i provozními riziky. Společnosti Greenbird pro svou platformu zvolila přístup „out-of-box“, tyto negativní faktory odstranila a dobu integrace z řádu měsíců zkrátila na několik dní.

Uzavřením partnerství s MycroftMind pomáháme v rozšiřování celému ekosystému Metercloud, abychom v oblasti urychlení digitální transformace založené na rozhraní API a přidané hodnotě ve formě analytiky byli platformou první volby,“ uvádí Kent Narvhus Oksdøl, Vice President pro strategií a partnerství ve společnosti Greenbird.

„Partnerství s firmou Greenbird představuje pro společnost MycroftMind urychleni růstu a expanzi na zahraniční trhy. Díky vyplnění technologické mezery, která s sebou nese i nový business model SaaS (software jako služba) atraktivní pro koncového zákazníka, máme obchodní příležitosti v Evropě, Indii, Kataru a na Středním Východě, kde již s některými klienty aktivně spolupracujeme,“ dodává Ivana Hančíková, ředitelka ICT a Business Developmentu ve společnosti MycroftMind.

Tisková zpráva MycroftMind

 

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů


Související články

Nerovnoměrný vývoj: Investice do umělé inteligence v Evropě a USA

V posledních letech jsme svědky rapidního vzestupu technologie umělé inteligence (AI) a jejího vlivu na globální ekonomiku. Vývoj v oblasti AI zásadním způsobem mění to, jakým společnosti, průmyslová odvětví a dokonce i státy pracují. Skutečností je, že investice do umělé inteligence v Evropě zpomalují, zatímco v USA […]

Text: Filip Kučera

31. 08. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *