Úterý 19. ledna. Svátek má Doubravka.

Na vysokých školách probíhá investiční projekt Studentbroker

Banky 19.09.2017 | 11:30 0 Komentářů

Studenti ekonomických oborů českých a slovenských vysokých škol mají v rámci osnov možnost vyzkoušet si reálné fungování kapitálových trhů a pokusit se zhodnotit své investiční portfolio. Projekt Studentbroker pořádá česká Fio banka ve spolupráci s burzou RM-SYSTÉM.

V půlce září začal na dvaceti třech vysokých školách a univerzitách v České republice a na Slovensku pravidelný projekt Studentbroker. Studenti v rámci školních osnov dostanou přístup do speciální investiční aplikace, která reflektuje reálné dění na burzách v ČR, USA, Německu a Polsku. Na začátku získají fiktivní rozpočet ve výši 1 000 000 Kč pro obchody s akciemi a 50 000 USD pro obchody s deriváty, poté je jen na nich, jaké portfolio si vytvoří a jak dokáží svěřené finance zhodnotit. Na závěr jsou nejúspěšnější mladí investoři ohodnoceni věcnými cenami. Registrace zájemců probíhá na webu www.studentbroker.cz.

„Účastníci projektu Studentbroker mají jedinečnou šanci zjistit, jak jejich znalosti a předpoklady fungují v praxi. Teorii z oblasti kapitálových trhů konfrontují s realitou a získají tak jasnou představu, jaké možnosti ale i rizika burza nabízí. Pro pedagogy se jedná o výborný způsob, jak sledovat výkony svých studentů, a doplňovat tím běžné hodnocení. Zároveň mohou studenti navzájem své investice hodnotit a obhajovat. Projekt má dlouholetou tradici a nás moc těší, že se ho chtějí účastnit stále další vysoké školy,“ dodává Jan Bláha, obchodní a marketingový ředitel Fio banky.

Tisková zpráva Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.