Pondělí 25. října. Svátek má Beáta.

Vánoce pod palmami? Podle Allianz mohou mít pro kojence nepříjemné následky

Chladné počasí každoročně vybízí zimomřivce k útěku do teplých krajin. A stále častěji vyjíždějí za exotickými Vánoci i rodiny s novorozenci. Ti však hůře snáší změnu prostředí, klimatu a samozřejmě i tropické nemoci, které se v dané oblasti vyskytují. Za poslední dva roky eviduje asistenční služba od Allianz 61 případů spojených s ošetřením dětí do jednoho roku.

„I vzhledem k destinacím řešíme různá virová onemocnění, záněty středního ucha nebo nosohltanu, gastroenterologické potíže, dermatitidy, či různá poranění po pádu,” říká vedoucí medické asistence Allianz Assistance Jakub Fiala.

Na asistenci od Allianz se z Turecka např. obrátili rodiče kojence, kterého postihla dvouminutová zástava dýchání bez zjištěné příčiny. Jeho zdravotní stav si vyžádal dvoudenní hospitalizaci a náklady na ošetření a pobyt v nemocnici pak přesáhly 30 tisíc korun.

Nejčastěji Allianz Assistance zasahuje u nemocných či zraněných novorozenců v Řecku, Turecku a Itálii. V seznamu případů se však vyskytují i exotické země jako Dominikánská republika, Mauricius, Thajsko či Vietnam.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.