CZK/€ 25.275 +0,04%

CZK/$ 23.761 +0,23%

CZK/£ 29.274 -0,83%

CZK/CHF 26.071 -0,05%

26. 02. 2015

0 komentářů

Unie kapitálových trhů: kde nejsou zdroje, není perspektiva

 


 

Cílem Unie kapitálových trhů, která byla Evropskou komisí představena dne 18. února, je usnadnění přístupu k finančním nástrojům napříč celou EU, mobilizace investic soukromého sektoru v rámci Junckerova balíčku a lepší diverzifikace zdrojů financování. 

Jak zmínil i pan místopředseda EK Katainen během svého úterního vystoupení na pražské VŠE, Junckerův Investiční plán pro Evropu je třeba vnímat v kontextu snah o vytvoření unie kapitálových trhů. Jde o to, že právě na těchto trzích by mohly zejména malé a střední podniky získat rozhodující zdroje pro svůj další růst. Jsem si jist, že životaschopná evropská ekonomika není možná bez perspektivy malých a středních podniků. A kde nejsou zdroje, tam není perspektiva,“ říká Ladislav Minčič, ředitel odboru legislativy, práva a analýz HK ČR.

Návrh ve formě Zelené knihy Unie kapitálových trhů se zaměřuje i na deregulaci restriktivní legislativy ve vybraných členských státech, zajištění lepší informovanosti o finančních datech, harmonizaci auditu a insolvence, a v neposlední řadě na koordinaci daňových režimů a finančních produktů. Návrh věnuje rovněž zvláštní pozornost financování malých a středních podniků, které jsou příliš závislé na financování ze strany bankovního sektoru. 

K tomu, jak budovat Unii kapitálových trhů či transparentní a standardizovanou sekuritizaci a revidovat směrnici o prospektu, se může široká veřejnost vyjádřit do 13. května. Výsledky konzultací poslouží Komisi pro zveřejnění Akčního plánu pro vytvoření Unie kapitálových trhů ve třetím čtvrtletí letošního roku.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Bezpečnostní kamery - součást ochrany spotřebitelů

Na úspěch skutečné ochrany spotřebitelů

Evropská federace finančních poradců a finančních zprostředkovatelů FECIF byla vytvořena 30. června 1999 královskou vyhláškou belgického ministerstva spravedlnosti na žádost zakladatelů: dvou obchodních asociací, tří distribučních sítí a správců majetku ze Spojeného království, Francie a Lucemburska.

Text: Vincent J. Derudder

23. 04. 2019

Plán EU na obnovu koronavir

Evropa z pohledu finančních poradců

Kdysi Evropská unie bývala místem, kde se těžilo uhlí a vyráběla ocel. Nyní se zdá být Unií globální, která se daleko více než USA zabývá otázkami našeho povolání a dalšími záležitostmi. Například: v USA bychom nikde nenašli režim povolování pro poradce na základě tzv. passportingu (pokud působíte jako […]

Text: David Charlet

21. 06. 2017


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *