CZK/€ 24.745 +0,14%

CZK/$ 22.792 +0,00%

CZK/£ 28.930 +0,33%

CZK/CHF 25.049 -0,10%

22. 08. 2018

0 komentářů

Tržním rizikům čelí nový hedgeový fond Slavic Capital pomocí unikátního portfolia

 

Analyticko-ekonomická společnost Finlord, s.r.o. od června letošního roku řídí nový hedgeový fond Slavic Capital a.s. (https://slavic.cz/), jež je určen pro kvalifikované investory. Portfolio fondu má na evropské poměry unikátní investiční strategii propojující burzovní a mimoburzovní aktiva. Rozložení portfolia fondu do vzájemně nekorelovaných investic efektivně chrání investory před rizikem propadu hodnoty majetku, a to zejména v období krize. Pro investory je rovněž důležitým benefitem fakt, že umístění takovéhoto portfolia do jednoho fondu jim významně ušetří čas. Požadovaná výnosnost aktiv zařazených v portfoliu fondu je více než 12 % p.a..

Loading 

Za hedgeovým fondem stojí čeští ekonomové a zkušení portfolio manažeři Boris Tomčiak, CFA a Eva Mahdalová. „Náš fond vznikl zejména z toho důvodu, že na českém investičním trhu chybí takové fondy, které by kladly důraz na velmi širokou diverzifikaci portfolia a současně chránily investory před propady na finančních trzích. Při výběru aktiv jsme vycházeli z profesních a osobních zkušeností, kvantitativních studií a dlouhodobých ekonomických statistik. Pomocí našeho fondu se bude investor spolu s námi podílet na propracovaných a ověřených investičních strategiích,“ uvedl Boris Tomčiak.

V nejbližších dvou letech chce Slavic Capital a.s. proinvestovat více než 200 milionů korun do několika stěžejních investičních myšlenek. Fond vyhledává taková aktiva a společnosti, které generují vysokou přidanou hodnotu, mají ověřený business model a jsou dlouhodobě ziskové. Investice fondu rovněž podporují technologický a spotřebitelský sektor, výstavbu nových bytů, domů a moderních kanceláří. Součástí portfolia jsou také alternativní investice, jejichž přínosem je významná redukce kolísavosti hodnoty celého portfolia. „Mimo jiné jsme v rámci fondu investovali do podílů na společnostech, které rozvíjejí vysokorychlostní telekomunikační sítě 5G. Ty umožní už po roce 2020 významnou evoluci v bezdrátových přenosech dat. Také investujeme do rozvoje podnikání středně velkých průmyslových firem ve střední a východní Evropě,“ vysvětluje Eva Mahdalová.

Manažeři fondu sestavili proces výběru investic z několika složek, kde je jádrem přísné řízení rizik. Mimo jiné uplatňují globální diverzifikaci, limity na investici do konkrétních aktiv a očekávané peněžní toky pravidelně zajišťují do českých korun. Fond má v portfoliu i taková aktiva, která jsou odolná vůči ekonomickým cyklům a ochrání hodnotu majetku proti krátkodobým výkyvům na finančních trzích.

O společnosti Finlord a manažerech fondu

Analyticko-ekonomická společnost Finlord, s.r.o. je zaměřena na výzkum a analyzování investičních aktiv, finančních produktů a ekonomických trendů. Studie a komentáře společnosti pravidelně cituje řada médií. Na portále https://finlord.cz/ sdružuje komunitu investorů, kteří chtějí dlouhodobě budovat stabilní portfolio.

REKLAMA

Ing. Boris Tomčiak CFA, FRM a Mgr. Eva Mahdalová mají rozsáhlé zkušenosti s analýzou a portfolio managementem. V minulosti spravovali u obchodníka s cennými papíry investiční portfolio o velikosti více než 300 milionů korun. Věnují se nejenom tradičním aktivům, ale i novým investičním příležitostem.

Tisková zpráva: Finlord

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz

 


Související články

Fond-show: Parvest Global Environment

Parvest Global Environment je tematicky zaměřený enviromentální akciový fond. Výkonností zatím zaostává za indexem MSCI World, ale poráží konkurenci.

Text: Jan Traxler

06. 02. 2019

Evropa - figurky na mapě

Fond-show: Franklin Mutual European

Hodnotově spravovaný fond investující do akcií velkých firem v Evropě. Má přiměřenou nákladovost, výkonností dlouhodobě poráží benchmark a je měnově zajištěný do korun.

Text: Jan Traxler

07. 03. 2018


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *