Úterý 22. června. Svátek má Pavla.

Tržním rizikům čelí nový hedgeový fond Slavic Capital pomocí unikátního portfolia

Investice 22.08.2018 | 08:17 0 Komentářů

Analyticko-ekonomická společnost Finlord, s.r.o. od června letošního roku řídí nový hedgeový fond Slavic Capital a.s. (https://slavic.cz/), jež je určen pro kvalifikované investory. Portfolio fondu má na evropské poměry unikátní investiční strategii propojující burzovní a mimoburzovní aktiva. Rozložení portfolia fondu do vzájemně nekorelovaných investic efektivně chrání investory před rizikem propadu hodnoty majetku, a to zejména v období krize. Pro investory je rovněž důležitým benefitem fakt, že umístění takovéhoto portfolia do jednoho fondu jim významně ušetří čas. Požadovaná výnosnost aktiv zařazených v portfoliu fondu je více než 12 % p.a..

Za hedgeovým fondem stojí čeští ekonomové a zkušení portfolio manažeři Boris Tomčiak, CFA a Eva Mahdalová. „Náš fond vznikl zejména z toho důvodu, že na českém investičním trhu chybí takové fondy, které by kladly důraz na velmi širokou diverzifikaci portfolia a současně chránily investory před propady na finančních trzích. Při výběru aktiv jsme vycházeli z profesních a osobních zkušeností, kvantitativních studií a dlouhodobých ekonomických statistik. Pomocí našeho fondu se bude investor spolu s námi podílet na propracovaných a ověřených investičních strategiích,“ uvedl Boris Tomčiak.

V nejbližších dvou letech chce Slavic Capital a.s. proinvestovat více než 200 milionů korun do několika stěžejních investičních myšlenek. Fond vyhledává taková aktiva a společnosti, které generují vysokou přidanou hodnotu, mají ověřený business model a jsou dlouhodobě ziskové. Investice fondu rovněž podporují technologický a spotřebitelský sektor, výstavbu nových bytů, domů a moderních kanceláří. Součástí portfolia jsou také alternativní investice, jejichž přínosem je významná redukce kolísavosti hodnoty celého portfolia. „Mimo jiné jsme v rámci fondu investovali do podílů na společnostech, které rozvíjejí vysokorychlostní telekomunikační sítě 5G. Ty umožní už po roce 2020 významnou evoluci v bezdrátových přenosech dat. Také investujeme do rozvoje podnikání středně velkých průmyslových firem ve střední a východní Evropě,“ vysvětluje Eva Mahdalová.

Manažeři fondu sestavili proces výběru investic z několika složek, kde je jádrem přísné řízení rizik. Mimo jiné uplatňují globální diverzifikaci, limity na investici do konkrétních aktiv a očekávané peněžní toky pravidelně zajišťují do českých korun. Fond má v portfoliu i taková aktiva, která jsou odolná vůči ekonomickým cyklům a ochrání hodnotu majetku proti krátkodobým výkyvům na finančních trzích.

O společnosti Finlord a manažerech fondu

Analyticko-ekonomická společnost Finlord, s.r.o. je zaměřena na výzkum a analyzování investičních aktiv, finančních produktů a ekonomických trendů. Studie a komentáře společnosti pravidelně cituje řada médií. Na portále https://finlord.cz/ sdružuje komunitu investorů, kteří chtějí dlouhodobě budovat stabilní portfolio.

Ing. Boris Tomčiak CFA, FRM a Mgr. Eva Mahdalová mají rozsáhlé zkušenosti s analýzou a portfolio managementem. V minulosti spravovali u obchodníka s cennými papíry investiční portfolio o velikosti více než 300 milionů korun. Věnují se nejenom tradičním aktivům, ale i novým investičním příležitostem.

Tisková zpráva: Finlord

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.