CZK/€ 25.165 +0,04%

CZK/$ 23.481 +0,05%

CZK/£ 29.375 +0,05%

CZK/CHF 25.729 +0,16%

09. 04. 2019

0 komentářů

Tržby Prabosu letos dosáhnou 400 milionů korun. Dle analytiků je akcie silně podhodnocená

 


 

Výrobce obuvi Prabos, který nedávno oznámil výsledky svého hospodaření za rok 2018, dnes zveřejnil finanční výhled na dalších 5 let. Prabos očekává za rok 2019 tržby 400 milionů korun a čistý zisk 43,7 milionu korun. Dle analytické zprávy společnosti STARTEEPO je akcie silně podhodnocená.

Prabos počítá pro rok 2019 s výší tržeb 400 milionů korun, což představuje meziroční nárůst 13 procent. Ten by měl být umocněn posunem části zakázek pro Armádu a Policii ČR z roku 2018 do 2019. V dalších letech společnost předpokládá konstantní růst tržeb na úrovni 5 procent ročně. Tržby Prabosu by se tak měly vyšplhat v roce 2023 až na 485 milionů korun.

Prabos hodlá těchto výsledků dosáhnout především díky značným investicím do automatizace a zaměřením se na vysoko maržový segment obuvi pro armádu a bezpečnostní složky. Dojde tak ke znatelnému snížení výrobních nákladů a ke zvýšení provozní marže. Zisk by se pak měl z letošních předpokládaných 43,7 milionu korun dostat v roce 2023 až na zhruba 54 milionů korun.

Akcie Prabosu jsou levné

Společnost představuje tradiční českou výrobu a je předním výrobcem specializované obuvi v celém regionu střední Evropy. A to se silně diverzifikovaným portfoliem produktů. Zhruba třetinu obratu tvoří státní zakázky, které dovolují firmě bezpečně a konzervativně dopředu predikovat svojí produkci. Navíc se společnost nebojí nasazení nových technologií jako 3D tisk při výrobě či mobilní aplikace pro customizaci online prodeje. Prabos je tak ideálním titulem pro akciové portfolio tuzemských investorů. Tedy alespoň podle Františka Bostla, ředitele společnosti STARTEEPO, která je nezávislým analytikem Prabosu na trhu START.

REKLAMA

„Na základě historických výsledků a výhledu hospodaření Prabosu stanovujeme hodnotu společnosti pro akcionáře na úrovni 494,21 korun na jednu akcii. Prostor pro růst ceny akcie je tak 17 procent oproti poslední aukční ceně na trhu START (422 korun) a 20 procent oproti ceně na RM-Systému (412 korun). Akcionáři navíc koncem dubna pravděpodobně schválí výplatu dividendy ve výši 14,7 koruny na akcii. To z Prabosu dělá cenově atraktivní a konzervativní akciovou investici,“ doplnil Bostl.

Dle jeho slov je akcie aktuálně podhodnocena. Vliv na to má především nižší likvidita na trhu START a relativně krátká doba od vstupu Prabosu na burzu. Na neregulovaném trhu START by však Prabos nemusel zůstat déle než pár měsíců. Firma totiž oznámila, že uvažuje přestoupit na regulovaný trh Standard Market. O tomto přestupu se rozhodne do konce roku.

„Investoři mají dnes možnost nakoupit levné akcie kvalitní společnosti s výhledem stabilní výplaty dividendy a možného růstu hodnoty akcie nejen díky hospodaření firmy, ale také díky potencionálnímu přechodu na trh s vyšší likviditou a silnější poptávkou,“ uzavřel Bostl své doporučení.

Investoři mají možnost nakoupit akcie denně na trhu RM-Systém, který provozuje Fio banka a jednou měsíčně na trhu START pražské burzy, kde proběhne další obchodní aukce již 10. dubna.

Tisková zpráva STARTEEPO

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz

 


Související články

Vlajka - logo trhu Start

Na burzu míří tři české firmy. Vyplatí se koupit jejich akcie?

Na trh Start Burzy cenných papírů Praha míří tři čeští emitenti. Pro kapitál si jdou výrobce bezpilotních letadel Primoco, výrobce pracovní obuvi Prabos a specialista na výrobu polymerních materiálů pro 3D tisk Fillamentum. Stojí za to se zajímat o koupi jejich akcií?

Text: Petr Zámečník

07. 05. 2018

IPO Wooky na Startu: Snad ne další AAA Auto

Burza se rozhodla zpřístupnit akciová trh menším firmám a zprovoznila trh Start. Jako první se na něm objeví akcie společnosti Wooky, která sází na růst trhu s elektronickými knihami. Elektronické knihy mají určitě budoucnost, slabinou společnosti ale může být její lpění na tom, že všichni Češi jsou potenciálními piráty.

Text: Daniel Kuchta

27. 06. 2012


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *