Neděle 11. dubna. Svátek má Izabela.

TRANSFORMOVANÝ FOND: AXA SVÝM KLIENTŮM PŘIPÍŠE ZHODNOCENÍ 1,46 %

Čistý zisk transformovaného fondu AXA penzijní společnosti dosáhl za rok 2014 částky 507 milionů korun. Celý zisk, který představuje zhodnocení 1,46 %, bude připsán na účty klientů společnosti. Za rok 2013 skupina AXA klientům s penzijním připojištěním připsala nejvyšší zhodnocení na trhu, výsledek za rok 2014 patří podle dosud zveřejněných čísel opět mezi nejlepší.    

„Transformovaný fond je produkt pro dlouhodobé spoření, který má primárně chránit úspory před inflací. To se našemu fondu dlouhodobě daří, navíc po započtení příspěvku zaměstnavatele a státního příspěvku se výnos může blížit až ke 4 %. Sazby na mezibankovním trhu jsou přitom více méně nulové, podobné zajištěné produkty, jako jsou například spořicí účty, dosáhly nižších výnosů,“ uvedl Karel Žyla, manažer PR a komunikace finanční skupiny AXA

AXA penzijní společnost se dlouhodobě řadí mezi lídry na poli zajištění na stáří. V roce 2014 společnost obsadila pátou pozici na trhu dle výše prostředků evidovaných ve prospěch účastníků, což představuje podíl 11,8 % na trhu transformovaných fondů a 7,3 % na trhu účastnických fondů. Na penzi si u společnosti AXA spoří celkem 394 tisíc klientů, přičemž více než čtvrtina z nich má uzavřenou smlouvu se sjednaným příspěvkem od zaměstnavatele. Právě úspěšná spolupráce se zaměstnavateli představuje jeden z cílů společnosti. Celkový počet smluv s příspěvkem zaměstnavatele činil ke konci roku 2014 zhruba 105 tisíc.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.