CZK/€ 24.735 -0,06%

CZK/$ 22.795 -0,26%

CZK/£ 29.035 -0,10%

CZK/CHF 24.969 -0,04%

25. 06. 2018

0 komentářů

Subjekty:

Světové trhy klesají v důsledku hrozící obchodní války

 

Evropské trhy ukončují první obchodní den tohoto týdne ve ztrátách. Následují tak vývoj po celém světě, kdy stoupá nervozita na trzích ze zhoršující se situace mezi USA a Čínou v oblasti dovozních cel. Hlavní index Stoxx 600 klesá o 1,5 %. Nedaří se ani jednomu sektoru, když se jejich ztráty pohybují v rozmezí 0,3 až 1,7 %. Nejhůře jsou na tom zpracovatelé komodit (-2,3 %) a energetické společnosti (-2,2 %).

Loading 

Americké trhy zahajují dnešní obchodování poklesem. Index S&P 500 ztrácí 0,9 %, Dow Jones odepisuje 1,3 % hodnoty a technologický Nasdaq klesá o 1,7 %. Nejztrátovější jsou od začátku obchodování výrobci luxusního zboží (-1,9 %) následovaní technologickými firmami (-1,8 %). Daří se především jen sektoru utilit (+0,8 %). Stejně jako ve zbytku světa i v Americe je důvodem poklesu akciových trhů gradující napětí z uvalování nových cel. Jedna z posledních aktivit amerického prezidenta Donalda Trumpa je snaha o omezování akvizic ve Spojených státech čínskými společnostmi.

Pražská burza dnes posílila o 0,2 % na rozdíl od zbytku světa. Nejlépe se dařilo mediální skupině CME (+2,8 %) a rakouským finančním domům. Cena akcií pojišťovny VIG vzrostla o 1,4 % a bankovní skupina Erste Group posílila o 0,6 %. Naopak nejméně se dařilo technologickému Avastu (-3 %). Dnešní zobchodovaný objem na pražské burze činil 0,6 mld. CZK, což je na úrovní dlouhodobého průměru.

JIŘÍ KOSTKA
Equity Analyst
Investment Banking

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz

 


Související články

Tři nejslibnější akcie generativní AI s malou tržní kapitalizací pro drobné investory

Trh podnikové umělé inteligence zaznamená do konce desetiletí složenou roční míru růstu (CAGR) ve výši 34 %. Růst trhu bude podpořen potřebou generativních aplikací umělé inteligence, jako jsou mimo jiné chatboti, virtuální asistenti, rozpoznávání řeči a zpracování přirozeného jazyka. Předpovídá společnost Grand View Research.

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

24. 05. 2024

Nasdaq-100: Jak inovace poznamenávají váš šálek kávy

Technologie dnes ovlivnily téměř vše. A to včetně toho, co mnozí považují za „pohon“, který stimuluje velkou část světové produktivity. Mluvíme samozřejmě o kávě, staletém nápoji, který si vychutnáváte v domácnostech, na pracovištích i v restauracích. A jak podle společnosti Invesco inovace změnily způsob, jakým vybrané společnosti […]

Text: Milan Vodička

Foto: Shutterstock

21. 05. 2024

Co sledovat u investic do finančního sektoru v době klesajících úrokových sazeb

Tradiční názor tvrdí, že klesající úrokové sazby jsou pro finanční akcie negativní, protože snižují úrokový výnos. To je však přílišné zjednodušení, které se může ukázat jako nepravdivé. Finanční společnosti jsou různorodou skupinou, v níž banky tvoří pouze jednu část, a mezi jednotlivými společnostmi existují významné rozdíly, které ovlivňují […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

20. 05. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *