CZK/€ 24.495 +0,14%

CZK/$ 23.384 +0,67%

CZK/£ 28.238 +0,01%

CZK/CHF 25.358 -0,08%

25. 06. 2018

0 komentářů

Subjekty:

Světové trhy klesají v důsledku hrozící obchodní války

 

Evropské trhy ukončují první obchodní den tohoto týdne ve ztrátách. Následují tak vývoj po celém světě, kdy stoupá nervozita na trzích ze zhoršující se situace mezi USA a Čínou v oblasti dovozních cel. Hlavní index Stoxx 600 klesá o 1,5 %. Nedaří se ani jednomu sektoru, když se jejich ztráty pohybují v rozmezí 0,3 až 1,7 %. Nejhůře jsou na tom zpracovatelé komodit (-2,3 %) a energetické společnosti (-2,2 %).

Loading 

Americké trhy zahajují dnešní obchodování poklesem. Index S&P 500 ztrácí 0,9 %, Dow Jones odepisuje 1,3 % hodnoty a technologický Nasdaq klesá o 1,7 %. Nejztrátovější jsou od začátku obchodování výrobci luxusního zboží (-1,9 %) následovaní technologickými firmami (-1,8 %). Daří se především jen sektoru utilit (+0,8 %). Stejně jako ve zbytku světa i v Americe je důvodem poklesu akciových trhů gradující napětí z uvalování nových cel. Jedna z posledních aktivit amerického prezidenta Donalda Trumpa je snaha o omezování akvizic ve Spojených státech čínskými společnostmi.

Pražská burza dnes posílila o 0,2 % na rozdíl od zbytku světa. Nejlépe se dařilo mediální skupině CME (+2,8 %) a rakouským finančním domům. Cena akcií pojišťovny VIG vzrostla o 1,4 % a bankovní skupina Erste Group posílila o 0,6 %. Naopak nejméně se dařilo technologickému Avastu (-3 %). Dnešní zobchodovaný objem na pražské burze činil 0,6 mld. CZK, což je na úrovní dlouhodobého průměru.

JIŘÍ KOSTKA
Equity Analyst
Investment Banking

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Odolnost, refinancování a riziko recese – investiční výhled na čtvrtě čtvrtletí

Trhy zatím prokázaly odolnost vůči hrozbě recese. Není však zdaleka jisté, že tomu tak bude i nadále. Poslední čtvrtletí bývá předzvěstí toho, co přinese rok následující. Společnost Fidelity International nastiňuje tři témata, která budou provázet trhy na cestě do roku 2024.

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

03. 10. 2023

Komentář: Jsou investice do ESG objektivně a chladně vykalkulovaným krokem?

Globální environmentální hnutí zaměřené proti hrozící klimatické změně vyvolalo v život nový fenomén. Investiční bankéři začali ve velkém zakládat nové ESG investiční fondy a investování do těchto fondů vypadá v dnešní době jako téměř jistá věc. Vždyť vlády téměř všech zemí se předhánějí ve svém úsilí finančně podporovat a […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

26. 09. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *