CZK/€ 24.660 +0,10%

CZK/$ 25.565 +0,12%

CZK/£ 27.628 +0,20%

CZK/CHF 25.946 +0,64%

25. 06. 2018

0 komentářů

Subjekty:

Světové trhy klesají v důsledku hrozící obchodní války

 

Evropské trhy ukončují první obchodní den tohoto týdne ve ztrátách. Následují tak vývoj po celém světě, kdy stoupá nervozita na trzích ze zhoršující se situace mezi USA a Čínou v oblasti dovozních cel. Hlavní index Stoxx 600 klesá o 1,5 %. Nedaří se ani jednomu sektoru, když se jejich ztráty pohybují v rozmezí 0,3 až 1,7 %. Nejhůře jsou na tom zpracovatelé komodit (-2,3 %) a energetické společnosti (-2,2 %). 

Americké trhy zahajují dnešní obchodování poklesem. Index S&P 500 ztrácí 0,9 %, Dow Jones odepisuje 1,3 % hodnoty a technologický Nasdaq klesá o 1,7 %. Nejztrátovější jsou od začátku obchodování výrobci luxusního zboží (-1,9 %) následovaní technologickými firmami (-1,8 %). Daří se především jen sektoru utilit (+0,8 %). Stejně jako ve zbytku světa i v Americe je důvodem poklesu akciových trhů gradující napětí z uvalování nových cel. Jedna z posledních aktivit amerického prezidenta Donalda Trumpa je snaha o omezování akvizic ve Spojených státech čínskými společnostmi.

Pražská burza dnes posílila o 0,2 % na rozdíl od zbytku světa. Nejlépe se dařilo mediální skupině CME (+2,8 %) a rakouským finančním domům. Cena akcií pojišťovny VIG vzrostla o 1,4 % a bankovní skupina Erste Group posílila o 0,6 %. Naopak nejméně se dařilo technologickému Avastu (-3 %). Dnešní zobchodovaný objem na pražské burze činil 0,6 mld. CZK, což je na úrovní dlouhodobého průměru.

JIŘÍ KOSTKA
Equity Analyst
Investment Banking

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Štěpánek: ECB proplouvá mezi Skyllou a Charybdou vysoké inflace a nebezpečím fiskální havárie

Evropská centrální banka (ECB) je v mimořádně složité situaci – udržet soudržnost eurozóny a přitom bojovat s vysokou inflací. Na to, jak se ECB daří s těmito výzvami bojovat, odpověděl redakci Investujeme.cz Pavel Štěpánek, hlavní ekonom společnosti Fondee a bývalý člen bankovní rady ČNB.

Text: Milan Vodička

Foto: Fondee

21. 09. 2022

Finanční svět v nejistotě, rada kvalitního poradce může být k nezaplacení

Řešit osobní a rodinné finance s profesionálním finančním poradcem se rozhodně vyplatí. Bez něj lidé zpravidla tápou, náhodně skládají finanční produkty, nesledují žádný cíl, ke kterému by měli směřovat. Spolupráce s finančním poradcem ale není jen o nastavení finančního plánu. Stejně významné jsou i pravidelné servisní schůzky, […]

Text: Milan Vodička

Foto: Shutterstock

16. 09. 2022

Stahuje americké akcie už jen „blbá nálada“, co brzy odezní?

Je tomu takřka měsíc, co vrcholil optimismus amerických akciových trhů. Někteří dokonce mluvili o novém býčím trhu. Jiní ovšem varovali, že růst, jenž započal v polovině června, je jen přechodný, že jde o takzvanou „past na býky“, o krátkodechý vzestup jinak nadále beznadějně medvědího trhu. Předvčerejšek dal za […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

15. 09. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.