CZK/€ 25.360 +0,04%

CZK/$ 23.427 -0,06%

CZK/£ 29.607 -0,09%

CZK/CHF 26.602 -0,11%

28. 11. 2023

0 komentářů

Společnost Fidelity International posiluje své závazky v boji proti postupnému mizení přírody a vydává plán ochrany přírody

 

Podle světového ekonomického fóra je ubývání přírody jedním z nejzávažnějších rizik, kterým bude lidstvo v příštím desetiletí čelit, a je považováno za významné systematické riziko. Řešení tohoto problému je proto v rámci strategie udržitelnosti jednou z hlavních priorit společnosti Fidelity International („Fidelity“). V souladu s ambicemi v oblasti udržitelnosti společnost Fidelity učinila další krok ve svém závazku řešit ubývání přírody, když zveřejnila svůj plán ochrany přírody v dokumentu Nature Roadmap.

Loading 

Firma se stala členem nadace a podepsala závazek „Finance for Biodiversity“, jehož cílem je ochrana a obnova biologické rozmanitosti.

Plán ochrany přírody nastiňuje přístup Fidelity k další integraci přírody do udržitelných investic Fidelity International a procesů správy a posiluje řízení rizik a příležitostí souvisejících s přírodou. Zahrnuje řadu opatření, mezi něž patří např:

  • Zajištění důkladného řízení a dohledu u záležitostí souvisejících s udržitelností, včetně oblasti přírody.
  • Začlenění přírody do nástrojů ESG, včetně hodnocení ESG, nástroje, cíle udržitelného rozvoje (SDG) a hodnocení klimatu, jakož i využití externích nástrojů a dat k posílení začlenění dopadů na přírodu, závislostí a souvisejících rizik a příležitostí.
  • Integrace přírody do činností v oblasti správy a hlasování (více viz níže).
  • Zajištění začlenění přírody do udržitelného investování tak, aby se usnadnilo odpovědné přidělování kapitálu a poskytování řešení klientům.
  • Zapojení do politiky a řízení celého systému.

Odlesňování: řešení problému prostřednictvím hlasování

Na konferenci COP26 podepsala společnost Fidelity dopis o závazku finančního sektoru k snížení odlesňování, které zapříčinily komodity.  Úmyslem je vyvinout maximální úsilí k dosažení cíle eliminovat v investičních strategiích činnosti spojené s odlesňováním způsobeným zemědělskými komoditami a to tím, že se budou společnosti angažovat a věnovat správcovství. To vše do roku 2025.

Plán Nature Roadmap jasně formuluje přístup založený na angažovanosti, včetně očekávání od společností, do nichž je investováno, a jejího přístupu k eskalaci v případě, že společnosti nesplní očekávání.

REKLAMA

Od roku 2024 začne společnost Fidelity hlasovat proti společnostem ve výrazně rizikových odvětvích, které nesplňují minimální standardy postupů souvisejících s odlesňováním a zveřejňováním informací.

Jenn-Hui Tan, ředitel pro udržitelnost společnosti Fidelity International, vysvětluje: “Ztráta přírodního kapitálu představuje systematické riziko pro kapitálové trhy, a proto je nezbytné přispívat ke zdraví a ochraně naší biologické rozmanitosti a ekosystémů.”

„Uvedení Nature Roadmap spolu s uplatněním našich zásad v hlasování o odlesňování ukazuje, jak se zavazujeme k ochraně přírodního kapitálu, stanovuje přístup, který jsme zvolili, a reprezentuje širokou škálu nástrojů, které máme k dispozici pro začlenění přírody do našich investičních a správcovských procesů.“

„Snažíme se něco změnit nejen prostřednictvím přímého dialogu ve firmě, ale i ve spolupráci s průmyslem prostřednictvím řízení celého systému. Tím pomáháme utvářet příznivé politické a regulační prostředí, které spravedlivě oceňuje přírodní kapitál a ekosystémové služby, z nichž máme všichni prospěch.“

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Stát chce i nadále vybírat windfall tax. Hrozí žaloby menšinových akcionářů ČEZ

Ještě loni ministr financí Zbyněk Stanjura říkal, že daň z mimořádných zisků zřejmě skončí už po roce trvání. Dávalo by to smysl. Ke konci loňska stát ukončil zastropování cen energií. Ty totiž na burze klesly tak nízko, že už není třeba, aby lidem od drahých energií ulevoval. Jestliže […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

29. 02. 2024

Komentář: Rekordní hodnoty na akciovém trhu – případ racionální přebujenosti

Minulý týden padla řada rekordů, když hlavní akciové indexy v USA, Evropě a Japonsku dosáhly historických maxim. Ale na rozdíl od rekordů ve sportovních výkonech bývají rekordy ve výkonnosti akciových trhů spojeny s jednou zásadní obavou: Nejde o případ „iracionálního přebujení“? Myslím si, že je to racionální […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

28. 02. 2024

Přehledně o daňovém přiznání za rok 2023. Na jaké slevy a odpočty máte nárok?

Blíží i povinnost podat daňové přiznání za předešlý rok. V tom si lze díky daňovým úlevám snížit daňový základ, nebo přímo vypočtenou daň. Nicméně některé slevy na vypočtené dani, jako školkovné či slevu pro studenta, budou moci daňoví poplatníci nyní využít naposledy, protože od příště je již ruší […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

22. 02. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *