Pátek 22. října. Svátek má Sabina.

Slovenská policie zasahuje v Arca Capital. Může to mít zásadní dopady i na české věřitele

Investice 16.12.2020 | 20:45 0 Komentářů

Jak dnes informují slovenská média, policie od ranních hodin zasahuje v prostorách finanční skupiny Arca Capital. Příslušníci Národní kriminální agentury prohledávají různé budovy v Bratislavě. Vzhledem k obrovským finančním problémům celé skupiny, do kterých se dostala celá česko-slovenská skupina Arca, jde o další důvod pro co nejrychlejší jednání. Jak ze strany soudů, tak věřitelů.

„Právě pro věřitele se směnkami či dluhopisy, které jdou za Arcou, se jedná o další z řady varovných zpráv. Jak už jsem řekl před pár dny, Arca se potápí a půjde ke dnu. Je jen otázka času, jak rychle to bude, a co se z ní zvládne ještě zachránit pro ty, kteří do ní investovali,“ vysvětluje JUDr. Jan Langmeier, advokát a insolvenční správce se zvláštním povolením. Advokátní kancelář LANGMEIER & CO zastupuje více věřitelů s nezajištěnými pohledávkami a připravuje jejich společný postup v této kauze.

Právě dění na Slovensku je velmi dynamické, minulý týden podal zakladatel skupiny Arca a miliardář Pavol Krúpa návrh na konkurz společnosti Arca Investments. A dnešní policejní zásah může celou věc ještě více zkomplikovat.

„Neznám samozřejmě detaily zásahu, ale existuje také možnost, že policie zmrazí majetek skupiny na Slovensku, dokud nebude ukončeno případné vyšetřování. V takovém případě pak sice bude moct probíhat insolvenční řízení, bude moct být rozhodnuto o způsobu splacení dluhů a podobně, ale reálně se nebude moct například prodávat majetek. Nebo firmy, které ještě ve skupině Arca fungují. To pak značně snižuje možnost na dohledné nebo vůbec nějaké vymožení pohledávek, zejména u nezajištěných věřitelů. Tady už opravdu ubývá čas, nejde o měsíce, ale spíše o týdny či dokonce dny,“ shrnuje možné dopady policejního zásahu na věřitele včetně těch českých Jan Langmeier.

Tisková zpráva advokátní kanceláře LANGMEIER & CO

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.