Středa 14. dubna. Svátek má Vincenc.

Sberbank nabízí atraktivní spoření i v eurech, dolarech a rublech

Banky Sberbank 23.09.2014 | 14:08 0 Komentářů

Úrokové sazby patří mezi nejvyšší na domácím trhu

Spořit u Sberbank se nyní vyplatí nejen v korunách, ale i v eurech, amerických dolarech a ruských rublech. Úrokové sazby nových či inovovaných spořicích účtů nebo termínovaných vkladů pro tyto měny patří k nejvyšším na českém trhu a navíc jsou sazby u spořicích účtů garantovány až do konce roku 2015.

„Spořicí účet Sberbank se sazbou 1,63 % vychází již několik měsíců z řady srovnání jako zdaleka nejlepší v ČR. Mimořádný zájem o tento spořicí produkt, stejně jako o relativně nový spořicí účet GARANCE nás podnítil k tomu, abychom nabídli podobně zajímavé podmínky i pro nejčastěji používané cizí měny,“ uvádí k aktuální nabídce Dušan Poláček, produktový manažer Sberbank CZ.

Pro eura nyní banka nabízí až do úložky 100 tisíc EUR sazbu 1,0 % p.a. (nad 100 tisíc EUR 0,3 % p.a.) pro americké dolary do 150 tisíc USD 0,8 % p.a. (nad 150 tisíc 0,1 % p.a.). Dolarová nabídka je zdaleka nejvýhodnější jakou lze na českém trhu u spořicího účtu dostat a úročení v eurech pak patří mezi tři nejvyšší. Výhodné sazby jsou navíc garantovány až do konce roku 2015.

Zcela novými produkty jsou potom termínované vklady v amerických dolarech a rublech, které doplnily již existující eurovou nabídku. Při fixaci na 3 roky se lze nově například u eur dostat na roční úrokovou sazbu 1,4 % p.a., u dolaru pak 1,2 % p.a. U rublových úložek nabízí roční termínovaný vklad se sazbou 7 % p.a. a spořicí účet za 4,5 % p.a. Dále banka nabízí i speciální Progresivní výnos, u kterého se zvyšuje sazba s každým měsícem trvání vkladu. Při úložce na jeden rok pak průměrná sazba dosahuje mimořádných 6,5 % p.a.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.