Sobota 10. dubna. Svátek má Darja.

Saxo zpřístupňuje svou obchodní infrastrukturu spuštěním Open API

Banky Saxo Bank 17.09.2015 | 15:41 0 Komentářů

Investiční a obchodní banka Saxo Bank je jednou z prvních finančních institucí poskytující přístup ke své obchodní infrastruktuře prostřednictvím nového API s architekturou rozhraní REST pod názvem open API. Tento krok, který se týká infrastruktury a globálního obchodování Saxo Bank, umožní partnerům, klientům i externím vývojářům přístup k obchodním inovacím s více než dvacetiletou historií a umožní jim přizpůsobit si svá obchodní prostředí a vytvářet nové zdroje příjmů.

Toto API bude k dispozici vývojářům, kterým umožní vytvářet aplikace na míru na infrastruktuře Saxo Bank. Navíc to firemním klientům Saxo Bank, včetně White Label partnerů, umožní integraci obchodních a investičních zkušeností Saxo Bank přímo do vlastních aplikací nebo systémů.

OpenAPI od Saxo Bank se dnes představuje na konferenci v Singapuru. Současně se představuje i Saxo Markets, což je institucionální byznys vybudovaný kolem tří hlavních globálních center Saxo Bank v Singapuru, Londýna a Kodani.

Matteo Cassina, vedoucí obchodních vztahů Saxo Bank, uvedl: „Tento krok představuje změnu nejen pro Saxo Bank, ale i pro celé odvětví. Naším cílem a současně i posláním je demokratizovat obchodování a zefektivnit trhy skrze inovace. Toto odvětví se dlouho potýká s dilematem budovat nebo nakupovat, ale tempo technologických změn zapříčiňuje, že pro firmy je nemožné udržovat si v inovacích neustálý náskok. Výsledkem je změna paradigmat od ekonomiky typu B2C k takzvané ekonomice spolupráce.“

Zrychlující se zavádění technologií a nárůst mobilní komunikace mezi firmami a zákazníky představuje obrovskou příležitost k růstu pro naše partnery, kterým se nabízí potenciál pro znásobení objemu obchodů, pro vytvoření nových zdrojů příjmů a ochranu jejich podnikání před rychlými digitálními změnami,“ dodává Cassina.

OpenAPI Saxo Bank představuje základnu pro SaxoTraderGO, letos představenou platformu nové generace Saxo Bank, na kterou už migrovalo 30 % klientů banky. Tato platforma bude od října k dispozici i White Label klientům Saxo Bank, mezi nimiž je více než 120 finančních institucí po celém světě, které už využívají technologii Saxo Bank pro své koncové klienty.

Christian Hammer, vedoucí platforem Saxo Bank, prohlásil: „REST je už nyní rozšířená mezi technologickými obry, kteří vybudovali celý svůj byznys na OpenAPI. Finanční odvětví však přišlo trochu pozdě. Některé banky už nabízejí přístup vývojářům třetích stran, aby mohli vytvářet konkrétní prvky nebo aplikace, my ale nabízíme daleko propracovanější funkcionality a přístup k celé naší obchodní infrastruktuře. V podstatě oddělujeme naši infrastrukturu od uživatelských služeb a stáváme se zprostředkovatelem obchodování.“

OpenAPI bude pokrývat celý obchodovací cyklus včetně přístupu k více než 30 000 nástrojů, schopnosti sledovat pozice, rozvahy a marže pomocí jediného API. Externím vývojářům umožní programovat v OpenAPI díky Developerskému portálu, který Saxo Bank uvádí na trh s komplexní dokumentací, knihovnami, vzorovým kódem a technickou podporou. OpenAPI využívá SignalR a WebSockets pro nejlepší možný výkon a nejnižší latenci. Pro ověřování a kontrolu bezpečnosti využívá OpenAPI kombinaci ověřených protokolů SAML a OAuth 2.0.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.