Pondělí 12. dubna. Svátek má Julius.

SAXO BANK ZÍSKALA OCENĚNÍ „NEJLEPŠÍ POSKYTOVATEL OUTSOURCINGU“ NA SELL SIDE TECHNOLOGY AWARDS 2015

Banky Saxo Bank 28.04.2015 | 12:41 0 Komentářů

Získání ocenění podruhé v řadě potvrzuje vedoucí postavení společnosti Saxo Bank v oblasti White Label služeb

Společnost Saxo Bank byla podruhé v řadě oceněna titulem „Nejlepší poskytovatel outsourcingu“ v rámci Sell‑side Technology Awards jakožto upřednostňovaný poskytovatel technologií pro obchodování podle zástupců sell-side průmyslu. Anketa hodnotí přední poskytovatele technologií prostřednictvím kontrolované metodiky a hodnocení osmi porotců, jimiž jsou CIO (ředitelé v oboru informačních technologií), konzultanti a zástupci vedení redakce magazínu Waters.

Saxo Bank se stala v roce 2001 průkopníkem v oboru white labelingu (poskytování produktů firmám, které je dále prodávají pod svojí značkou) a od té doby se tento program partnerství rozrostl natolik, že se stal pilířem obchodních aktivit banky. V současnosti existuje 120 aktivních partnerů v rámci programu White Label, kteří používají technologii společnosti Saxo Bank, a to včetně 10 bank s mezinárodními aktivitami. Jen v roce 2014 bylo uzavřeno 10 nových partnerství.

Úspěch Saxo platformy spočívá ve snaze o inovace a ve schopnosti neustále zlepšovat nabídku služeb. V roce 2014 byly představeny dvě největší inovace: Saxo Portfolio Manager a Saxo Stock Options. Saxo Portfolio Manager je integrované řešení pro správu portfolia a obchodování pro správce majetku, které umožňuje partnerům White Label programu poskytovat služby nezávislým a poradenským klientům z jedné platformy, která integruje správu portfolia s technologiemi pro obchodování a výkaznictví. Tento měsíc byla nabídka White Label produktů společnosti Saxo Bank rozšířena o akciové opce. Tomuto kroku předcházelo spuštění obchodování s akciovými opcemi pro soukromou i korporátní klientelu společnosti Saxo Bank v roce 2014.

Saxo nabízí obchodní platformu se skutečně rozmanitým portfoliem aktiv s více než 30 000 finančními produkty včetně forexu (spotové transakce, forwardové kontrakty a opce), akcií, CFD, komodit, futures, opčních kontraktů a jednoduchých akciových opcí.

Vítězové ankety Sell-side Technology Awards byli vyhlášeni na slavnostním večeru, který uspořádalo minulý týden vydavatelství Waters Technology. Slavnostního večera v New Yorku se zúčastnila Jennifer Hansen, vedoucí divize Institutional Business, která při převzetí ocenění jménem společnosti Saxo Bank řekla:

„Tlaky na snižování nákladů ve spojení s vlastní neschopností držet krok s rychlostí vývoje technologií pro obchodování znamená, že banky ve stále větší míře svěřují společnosti Saxo Bank outsourcing svých technologií pro obchodování. Mohou se rozhodnout, zda chtějí samy investovat do platforem a technologií pro obchodování a riskovat, že jejich inovace budou během krátké doby zastaralé, nebo mohou tyto služby odebírat od externích firem, jako je Saxo Bank, pro které jsou inovace součástí jejich DNA. Dle mého názoru se tento druhý model začíná stávat novým standardem.“

Kompletní výsledky naleznete zde: http://events.waterstechnology.com/sstawards/static/winners-2015

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.