Středa 29. září. Svátek má Michal.

Saxo Bank a Brown Advisory nabídnou klientům SaxoSelect etické akcie

Investice Saxo Bank 08.04.2019 | 13:28 0 Komentářů

Klienti Saxo Bank budou prvními maloobchodními obchodníky mimo USA, kteří získají přístup k investování prostřednictvím portfolia Ethical Selection společnosti Brown Advisory. Ta nabízí atraktivní a rentabilní způsob, jak vložit peníze do portfolia 30-40 udržitelných akcií zahrnujících společnosti kotované na amerických burzách.

Aplikovaný výzkum společnosti Brown Advisory se nezaměřuje jen na negativní zkoumání a hodnotí u společností také jejich ekologická, sociální a řídící kritéria (ESG) na daleko hlubší úrovni. Proces výběru se zaměřuje zejména na společnosti, které používají udržitelnost jako přidanou hodnotu pro akcionáře. Tým tuto analýzu kombinuje s prověřenými schopnostmi správy portfolia a klientům poskytuje špičkovou, zásadní strategii Ethical Selection.

Společnost Brown Advisory spravuje klientská aktiva v hodnotě zhruba 71 mld. USD ve 37 zemích z jedenácti poboček po celém světě. SaxoSelect je plně digitalizovaná a automatická obchodní a investiční služba, která klientům Saxo Bank umožňuje investovat do předem vybraných portfolií. Nabídka společnosti Brown Advisory doplňuje existující portfolia BlackRock, Morningstar a Nasdaq.

Díky SaxoSelect má klient možnost sledovat všechny akcie v portfoliu a zásadní je, že vlastní konkrétní akcie vybrané Brown Advisory. Pozice jsou sledovány v reálném čase ve zcela transparentním investičním prostředí na platformách Saxo Bank. Portfolio je automaticky vyváženo v souladu s výzkumem Brown Advisory.

Kim Fournais, generální ředitel a zakladatel Saxo Bank, uvedl:

„Stále více investorů chce, aby jejich portfolio lépe odráželo jejich osobní názory, a uvědomují si, že právě prostřednictvím svých investic mohou ovlivnit okolní svět. Naše investice nám dovolují být slyšet a poskytují nám jedinečnou příležitost ovlivnit svět, ve kterém žijeme. Výsledky společnosti Brown Advisory ukazují, že kritéria ESG mohou výrazně pomoci i k dobré finanční návratnosti.“

Henry Francklin, vedoucí oddělení severské distribuce Brown Advisory, uvedl:

Poptávka po udržitelném investování roste, a my jsme rádi, že budeme nově spolupracovat se Saxo Bank. Toto partnerství staví na dlouhé historii a podpoře udržitelného investování Brown Advisory a může podpořit náš hloubkový výzkum základních aktiv a udržitelných investic. Stejně jako Saxo Bank věříme, že etické investování nemusí volit mezi hodnotami a výnosy.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.