CZK/€ 24.355 -0,02%

CZK/$ 22.601 -0,07%

CZK/£ 28.423 +0,07%

CZK/CHF 25.809 +0,10%

26. 09. 2023

0 komentářů

Ringil uzavřel preseedové investiční kolo. Pro automatizaci a digitalizaci nákladní přepravy získal 625 tisíc eur od fondů N1, Purple Ventures, Depo Ventures a Startguide

 

Rok od svého prvního investičního kola získala platforma Ringil další prostředky na rozvoj automatizace a digitalizace nákladní přepravy. Sumou 625 tisíc eur (zhruba 15 milionů korun) firmu Andrého Draveckého podpořily fondy N1, Purple Ventures, Startguide a DEPO Ventures. Nové prostředky Ringil využije pro další vývoj a zdokonalení modulů své platformy nebo také na podporu obchodního oddělení, se kterým chce oslovit další klienty v zahraničí. Ringil tímto dokončil své preseedové investiční kolo.

Loading 

Investici 625 000 eur získala platforma Ringil zajišťující automatizaci a digitalizaci nákladní přepravy. V rozšíření svého preseedového investičního kola, které tímto také ukončil, jej společnými silami podpořily české venture kapitálové fondy N1, Purple Ventures, Startguide a již podruhé fond DEPO Ventures, který do Ringilu naposledy investoval loni na jaře. Tehdy André Dravecký získal peníze také od andělského investora ze Silicon Valley Isaaca Applbauma, bývalého top manažera DHL Alexe Pilaře a společnosti Principal Engineering.

„Pokrok a budoucnost se čím dál více ponesou v duchu automatizace a digitalizace, a to napříč všemi obory, kde to je možné. Ringil tuto změnu přinesl do dnes již zastaralého oboru logistiky. Vize a snaha zdokonalit odvětví, bez kterého si nedokážeme představit každodenní život, nás přiměla podpořit projekt Andrého Draveckého,“ komentuje Marek Moravec, managing partner fondu N1.

Úplné informace za zlomek nákladů
Společnost Ringil provozuje komplexní systém řízení logistiky pro výrobní a obchodní společnosti. Nabízí modulární logistický software, který se podobně jako kostky lega dokáže přizpůsobit potřebám zákazníka. Digitalizuje komplexní nákladní operace a automatizuje až 80 % manuální práce, čímž svým zákazníkům zároveň snižuje náklady až o 20 %.

Svou platformou Ringil pomáhá odesílatelům v koordinaci svých operací s dopravci a dodavateli. V jednom systému tak mohou sledovat dílčí články logistického řetězce, čímž je zajištěn bezproblémový přenos informací. Klientům tak Ringil urychluje komunikaci a poskytuje přehled o logistickém procesu.

„Doprava a logistika jsou obory, v nichž dnes stále kraluje zastaralá praxe tužky, papíru a e-mailu. Dopravcům a jejich partnerům přitom tyto nástroje ve výsledku celý logistický proces znesnadňují. Proto vytváříme flexibilní a modulární platformu tak, aby všechny články řetězce měly vždy aktuální informace, a tudíž přehled o stavu zásilek v reálném čase. Ve výsledku přitom právě díky tomu pomáháme našim klientům šetřit náklady vázané na manuální práci a transport,“ komentuje André Dravecký, zakladatel a CEO Ringilu.

REKLAMA

Vývoj a další růst
Dva roky od založení Ringil stále zdokonaluje svůj produkt a má více než 800 zapojených firem. Spolupracuje například s internetovou parfumerií NOTINO či Yankee Candle, nejnověji pak navázal partnerství se společnostmi Asseco a Eurowag. Protože klienti Ringilu mají ve velké míře zahraniční pobočky, plánuje společnost vložit část nově nabytých prostředků právě do posílení obchodního týmu, se kterým chce navýšit svůj akviziční potenciál za hranicemi. Část investice chce Ringil využít ke zdokonalení svého produktu a k vývoji dalších modulů.

„V současnosti nabízíme kvalitní produkt, který využívají stovky firem v Česku i zahraničí. Z pozitivních ohlasů svých klientů vidíme, že je o naši službu zájem. Víme ale, že jsme zatím ani zdaleka nevyčerpali potenciál naší platformy. Proto nové prostředky využijeme pro další vývoj našich modulů a k posílení obchodního oddělení, se kterým chceme oslovit další klienty v zahraničí,“ rozvádí Dravecký.

Společnost Ringil založil v roce 2021 André Dravecký s cílem přinést digitalizaci a automatizaci do odvětví logistiky a nákladní přepravy. Během svého preseedového investičního kola v roce 2022 získal Ringil pro svůj rozvoj 20 milionů korun. Tým je dnes tvořen osmi pracovníky a jeho platformu využívá téměř tisíc subjektů.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Nástrahy světa korporátních dluhopisů. Vyhněte se podvodu, než bude pozdě

Investice do korporátních dluhopisů jsou tradiční cestou, jak dosáhnout stabilních výnosů, avšak v dnešním ekonomickém prostředí se stává stále důležitějším faktorem rozpoznat rizika spojená s tímto typem investice. Nedávný rozmach firemních dluhopisů v České republice přinesl na trh novou úroveň složitostí a výzev. Nový nástroj, srovnávač firemních […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

06. 12. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *