Úterý 13. dubna. Svátek má Aleš.

První kniha České bankovní asociace k bankovní regulaci

V polovině prosince 2014 vydala Česká bankovní asociace odbornou publikaci o bankovní regulaci. Kniha představuje zcela ojedinělý souhrnný pohled a hodnocení soudobých regulatorních iniciativ, vzešlých z nedávné finanční a ekonomické krize. Pozornost je zaměřena nejen na globální regulatorní trendy, ale také na evropskou regulatorní agendu a v poslední části publikace i na její promítání do českých podmínek.Kniha byla ještě v prosinci představena studentům a odborníkům z oblasti ekonomie na dvou vysokých školách v Praze.

Publikace, jejíž další nespornou předností je zachycení i těch nejaktuálnějších témat jako je např. projekt bankovní unie v EU, není primárně polemická ale spíše přehledová, přesto však obsahuje i cenné hodnotící pasáže, diskutující dopad regulatorních iniciativ na bankovní systémy a zprostředkovaně na celé ekonomiky, Českou republiku a její bankovní systém nevyjímaje,“přiblížil Pavel Štěpánek, výkonný ředitel České bankovní asociace a iniciátor vydání knihy.

Knihu jsem připravoval necelý rok a i jako student doufám, že bude přínosem nejen do společné diskuze o tématu, ale také studentům jako zdroj základních informací. Jsem také nesmírně rád za uskutečněná diskuzní odpoledne na vysokých školách. Zájem studentů o toto témana setkáních mě osobně překvapil a jejich otázky popravdě nebylojednoduché zodpovědět. Já nyní studuji na Univerzitě v Cambridgi a jsem rád, že po této zkušenosti mohu říci, že znalostimých vrstevníků jsou srovnatelné se znalostmi, které jsou vyžadoványna zahraničních univerzitách,“ potěšeně zmínil Karel Kabelík, autor knihy.

Publikace vyšla v tištěné podobě v anglickém jazyce a v průběhu prvního čtvrtletí 2015 bude připravena k vydání i její česká verze v podobě e-knihy zdarma.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.