Sobota 24. října. Svátek má Nina.

Pražský PX dnes v desítce nejúspěšnějších akciových indexů

Investice 04.01.2018 | 17:13 0 Komentářů

Na evropských trzích byla cítit chuť investorů nakupovat akcie. Index Stoxx 600 v závěru obchodování roste o tři čtvrtě procenta. Trio nejúspěšnějších sektorů, které dnes přidávají více jak jedno procento, utvořily akcie energetických společností, finančních institucí a průmyslových podniků. Sentiment na trzích podpořily i zveřejněné indexy nákupních manažerů ze sféry služeb, které vylepšily původní odhady. Jediným ztrátovým segmentem se stali realitní developeři, jejichž akcie odepisují více jak půl procenta.

S půlprocentním ziskem vstoupily do dnešního obchodování i americké akcie. V třetí seanci letošního roku tak opět posunují historické maximum. Vodu na mlýn přilil pozitivnímu sentimentu i dnes zveřejněný ADP report, který ukázal na vysokou tvorbu nových pracovních míst v americkém soukromém sektoru.

Pražský parket dnes zažil velmi vydařenou seanci a jeho index se dostal do desítky nejlepších akciových indexů. PX vylétl o 1,7 % a největší zásluhu na tomto vývoji měly akcie Erste Group, které si dnes připsaly vysokých 5,2 %. Poloviční zisky přidal druhý rakouský finanční dům, pojišťovna VIG. Dařilo se i tuzemským bankám, když Komerční vzrostla o 1,1 % a Moneta posílila o 0,7%. V červených číslech dnes zakončilo jen duo akcií Philip Morris a Stock Spirits, které přišly o 0,8 %, respektive 0,4 %. Pro akcie Fortuny, které mírně zpevnily o 0,3 %, jsme dnes na základě vylepšené nabídky odkupu snížili doporučení na Prodat. Více naleznete v našem komentáři na webových stránkách http://bit.ly/FOREG_Buyout18. Pražská burza se dnes blýskla i zobchodovaným objemem, který po dlouhé době přesáhl úroveň jedné miliardy (1,2 mld. CZK) a více jak dvojnásobně překonal průměr za poslední rok.

MIROSLAV FRAYER, KOMERČNÍ BANKA

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.