Pátek 22. ledna. Svátek má Slavomír.

Pražská burza se politikům vysmála

Investice 04.05.2017 | 20:12 0 Komentářů

Evropské akciové trhy se dnes nesou v pozitivním duchu. Kromě těžařských společností, které táhnou dolů klesající ceny průmyslových komodit a ztrácí přes 2,5 %, dnes všechny sektory posilují. Index Stoxx 600 si ke konci obchodního dne připisuje 0,4 %. Ještě výraznější zisky zaznamenávají německé a francouzské indexy DAX a CAC40, které přidávají 0,7 a 1 %. Daří se i na jihu Evropy, když španělský IBEX posiluje o 1,2 % a italský FTSE MIB dokonce 1,7 %. K premiantům dnešního obchodování patří utility a finanční instituce, jejichž akcie posilují o 1 %.

Americké akcie načínají nový obchodní den nevýraznými pohyby. Jako v Evropě i za oceánem klesající ceny průmyslových kovů nepřejí těžařským společnostem a zpracovatelům komodit. Propad ceny ropy Brent pod 50 USD za barel neprospívá ropným společnostem, které zatím odepisují nejvíce 1,6 %. Daří se zatím výrobcům spotřebního zboží a zdravotnickému sektoru, které se zisky 1,2 a 0,6 % pomáhají indexu S&P 500 se udržet v mírném zisku.

Pražský parket si z dnešní politické frašky těžkou hlavu nedělal a přidal sebejistých 0,6 %. Kromě likérky Stock a nápojářské Kofoly, jejichž akcie odepsaly 0,7 a 0,2 %, dnes všechny ostatní tituly na pražské burze posilovaly. Nejlépe se dařilo nejobchodovanějším akciím Monety, která si připsala 1,2 %. Pozadu nezůstala ani O2 se stejným ziskem. Komerční banka po oznámení výsledků za první čtvrtletí posílila o 0,9 %. Těsně nad jedno procento zisku se vyšplhal i Philip Morris. Objem obchodů mírně vzrostl, nicméně s 0,47 mld. CZK zaostal za ročním průměrem.

RICHARD MIŘÁTSKÝ, KOMERČNÍ BANKA

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.