Sobota 17. dubna. Svátek má Rudolf.

Poptávka po diamantech stále roste

Investice 29.04.2015 | 15:09 0 Komentářů

Globální poptávka po surových diamantech roste. Očekává se, že v roce 2020 bude oproti roku 2009 téměř dvojnásobná, v hodnotě 26 miliard USD (zdroj: Statista.com). Cena diamantu o hmotnosti 1.00 – 1.49 karátu vrostla za posledních pět let v průměru o 42 procent. U větších diamantů o váze 3.00 – 3.99 karátů v průměru dokonce o 51 procent (zdroj: Rapaport). (Tisková zpráva: AOL diamonds)

Situaci v České republice komentuje klenotník a majitel ALO diamonds, Alojz Ryšavý: „Stále více Čechů se zajímá nejen o investici do drahých kamenů, ale také o investiční diamantové klenoty. Diamantový šperk má totiž tu výhodu, že kromě surovin má na jeho budoucí hodnotu též vliv úroveň zpracování a celkový design klenotu.“ 

Investoři si uvědomují, že vstupní surovinou je nerostné bohatství, jehož zásoby se v celosvětovém měřítku snižují. Z tohoto důvodu stoupá poptávka nejen po diamantech, jako surovině, ale také po diamantových špercích, které představují jednu z nejistějších investic pro dlouhodobé zhodnocení peněz.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.